Som sebecká

29. máj 2023

Ahojte. Cítim že som sebecká voči vlastným malým deťom. Hlavne čo sa jedla týka. Od malička neznášam keď mi niekto ujedal z taniera pri svojich deťoch som si na to ako tak zvykla. Ale ide o drobnosti, ako príklad uvediem zmrzlinu. Ešte pred deťmi som si vždy počas sezóny kupovala domov zmrzlinu v tých termoobaloch zo stánku do mraziaku a kedykoľvek som mala chuť alebo muž (ten málokedy) tak sme si dali. Kupujem to aj teraz a smaozjreme ze dávam aj im počas dňa ak to situácia dovoli(nie sú chorí, najedli sa,...) ale častokrát sa pri chytím pritom ze im tvrdím ze už nie je pričom ešte je, alebo to za hovorím alebo sa na niečo v hovorím aby som im nemusela dat a v kľude si ju večer vychutnať. . Ale zase aby ste si nemysleli ze zožeriem za deň 10 kopcekov..to max 2 aj to nie každý deň nie som žiadne prasiatko vypapkane.. Ale aj tak ma to trápi, veľakrát radšej tu zmrzku ani nejdem kúpiť aby som nemala takýto "problém" . Sú mali (4r 2r).

marhulka13
29. máj 2023

Ja robím to isté, aj so sladkosťami.

divokykonik
29. máj 2023

Ja si myslím, že každý má takúto sebeckú chvíľku pri deťoch 😆.

zanka777
29. máj 2023

Nie si hrozna matka ani sebecka neboj 😁robí to podľa mňa každá jedna sem tam raz za čas... Veď píšeš že im dávaš všetko a verím že sa s nimi vždy rada podelils a keď im sem tam povieš že už nie je nič sa nestane (aspoň si nepokazia zuby 😂,neochoreju atď) samozrejme keby sa to týkalo normálneho jedla to už by mi neprišlo ok...ale keď ide o sladkosti tak im neublíži ak nebudú sem tam mať 😊

cocolino234
29. máj 2023

@autorka ja zas vidím trošku rozdiel v tom, keď deťom hovoríš, že už nie je lebo nemôžu toľko sladkého a je rozdiel tvoja situácia. Prečo jednoducho nekúpiš dve? 😀 Ty budeš mať svoju a jedna bude pre deti. Keď sa im minie, dokúpiš im. Keď sa minie tebe, dokúpiš sebe. 😀 Rovnako s tvojimi sladkosťami. Nekupuj vám spoločné a hlavne im tak nebudeš klamať, takže sa nebudeš cítiť zle a sebecky, oni si svoju reálne zjedia. Inak pokiaľ ide iba o sladkosti, tak nevidím problém. Nenecháš ich hladných, aby si si ty pochutnala, nemáš sa prečo cítiť zle. Ja si myslím, že to robia všetky. 😀

pribinak
29. máj 2023

Ale veď toto robia všetky maminy 😁😁😁

sheila121
29. máj 2023

@pribinak ja som to teda nikdy neurobila tak čo som otec? 🙂

pribinak
29. máj 2023

@sheila121 asi 😝

sheila121
29. máj 2023

@pribinak 🤣🤣🤣 výborne

veroikan
29. máj 2023

Si

zorkahorka
29. máj 2023

nooo, mas smrtelne vaznu nerest 🙂 ale aspon v tom nie som sama :D nemusis sa s detmi o vsetko delit. mas pravo byt trochu sebecka 🙂

reanda
29. máj 2023

nie si sebecka, si klamarka.. ked je to tvoja zmrzlina, povedz, ze je tvoja a chces si ju zjest ty, ked budes mat chut.. ze oni si uz svoju cast zjedli

reanda
29. máj 2023

a ked nemas rada ujedanie z taniera, nedovol to ani svojim detom, preco by si si na to mala zvykat?

autor
29. máj 2023

No takto.. O normlane jedlo (nutričné vyvážené) sa nejedná, to im dám aj posledné, ich dokonca musím nútiť jest, lebo keby bolo na nich tak ani nejedia.. (len hlúposti by pýtali)

@cocolino234 ja kupim plny obal neviem možno 8kopcekov je tam cca a to neprejde ze si zjedli svoje, proste km vidia ze ešte je vkuse vypytuju.. Ale teda hocičo "nezdravé"

Ale sladkosti majú svoje co furt dostanú, to mne nechuti až tak skôr manžel im občas kradne z toho 😂
@reanda toleruje im uje danie, lebo som rada ze jedia niečo normálne aj keď mňa ide trafiť ze to robia ale pre dýcham a idem ďalej
Ono ani tak nejde o to ze mne neostane ale o to ze si nemôžem v kľude zjesť co chcem a vkuse to vypytuju. Fakt chvíľa kľudu keď spia v tomto 😄

deti95060810
29. máj 2023

ja zas so sladkosťami.... odmietam kupovať, do sekcie kde sú sladkosti v obchode už ani nechodím - prejdem ďálej bez povšimnutia...

svetlonos
29. máj 2023

Pobavila si ma 🤣. Maly ma 3 roky, po sladkom je ako z divych vajec casto. Minule mal na "veceru" zmrzlinu. Zial isli sme neskoro, co uz 😁 Inak sa znazime aby normalne jedol a x krat ked neje suco, dostane max tak skadke jablko. Skadkosti nie su u neho a dennom poriadku, skor vynimka. Keby sme mali posledny keks, kto myslis ze ho zje?? Ja a bez jedinej vycitky. Ved deturence maju sost cukru aj v ovoci, takze nie si ziadny egoista. Ja som skor vytocena neskuto ne, ze mi teraz po takmwr 2 rokoch zacalo znova chutit sladke 😵‍💫 A to mam tehu cukrovku.
U nas šudime tak, ze vsetko co maly "nemoze" jest, obsahuje kofein 😁 To ako tak prijme.
Nerob si vrasky. Ja fakt nie som za sladke u deti, obcas s rozumom ok, ale vobec sa netrap a daj si.

beata_k
29. máj 2023

Ja sa so zmrzlinou nedelim. Za deti budem aj dychat, ale zmrlina je len moja! 😄

vanilkovazmrzka
29. máj 2023

Byt matkou je pekna zivotna rola, ale urcite to neznamena, ze si vsetko musis od huby odtrhnut len a len pre blaho svojich deti - obzvlast, ak nejde o zivot, ale len o zmrzlinu ;)

andreatytler
29. máj 2023

Takze je poobedie v nedelu, deti nie su chore, obed pekne vsetko zjedli a chcu zmrzlinu a ty ju nechces vytiahnut a kazdemu (aj sebe) dat kopcek zmrzliny, lebo bude pre teba menej a tak detom zaklames ze uz nie je?
Povazujes tu celu zmrzlinu za svoju a nechces sa o nu delit. Tak to chapem dobre?
Kup 2 balenia zmrzliny a jedna bude pre teba a jedna pre deti.
Ja som seba povazovala cely zivot za sebca. Ked som sa mala s niekym rozdelit o pomaranc, pozerala som ktora polka je mensia by som ju dala im. Ale ked sa jedna o muza a syna, tak tam dam rada aj tu vacsiu polku.
Neviem posudit ci mas mat dovod na vycitky koli sebeckosti, ale urcite ich maj koli klamaniu detom.

syslik81
29. máj 2023

@pribinak ja to nerobim .. vzdy som sa vedela podelit .. kupim vsetkym rovnako a kto si zje skor ma hold smolu ostatny si usetria.. alebo v obchode si vybereme kto co lubime a to mame .. ale ze by som klamala ze nemama a mam - to ani nahodou .. to potom mam respektovat aby mne klamali ??

syslik81
29. máj 2023

autor - mat nieco svoje je normalne .. ale nieje normalne klamat .. treba uz aj malim detom vysvetlovat ze si netreba vsetko hned zjest ze sa treba podelit .. 4r uz vie pochopity a 2r opakuje po starsiom .. ked uz mali svoj podiel zmzliny tak im ponuknut nahradu -upiect kolac dat sladke alebo hocico ine .. ale nie klamat aby si mala ty az zaspia ..

majlo1234
29. máj 2023

Ja teda klamem, az sa mi od ust prasi, som pazrava a mam este male dieta, ktore by podla mna vobec sladke nemalo jest. Cize ak sa ma pyta, co jem, a ja prave jem cokoladu, poviem, zw nic. Skryvam pred nim vsetko, co jest nemusi a zjem to, ked spi. Sama viem, ze by som to zrat nemala😂 ale som dospela a zodpovedna sama za seba, a za nwho tiez, takze pokial mozem, budem o jeho jedle rozhodovat. A nakolko mam slabu volu, musim v tychto pripadoch klamat. 😂

danieladugard
29. máj 2023

Neklamala by som - deti maju 2 a 4 roky. Este so 4rocnym sa sem tam podelit/kupit aj tomu sladkost, ale 2rocnemu to treba? Netreba. Mame deti v presne rovnakom veku. Neskryvam sa absolutne, ked si nieco sladke/slane vytiahnem, na co mam chut, hlavne 2rocnym dvojcatam to totalne nie je treba este?, v zivote sa toho este najedia, poviem, ze to je “maminine” a ponunknem misu s ovocim. Kedze to nikdy nejedli, tak si obcasne chvilu posomru, ale potom je im to je jedno. 4rocna uz vie, ze co a ako, tej poviem, ze dostane, ked zje celu veceru napr…
Takze ja by som neklamala, ze uz nie je… ale bola uprimna.

andreatytler
30. máj 2023

@majlo1234 Preco nepouzijes toto vysvetlenie ktore si dala teraz tu aj pri dietati namiesto toho klamstva? Ved to je uplne spravne a ferove vysvetlenie, ze je medzi vami rozdiel a tym padom on nemoze jest vsetko to co jes ty. Neviem ake stare mas dieta ale aj keby este nerozumelo vsetkemu, to je uplne jedno. Ono rozumie tomu ze mu nieco uprimne vysvetlujes a veri ti.

h2
30. máj 2023

Neklam deťom, to je hrozné. Buď kúp viac zmrzliny, alebo im povedz, že už je tam len trochu a že tá je tvoja, oni už si svoje zjedli. Ak milujete zmrzlinu, kúpte si zmrzlinovač a môžete si vyrábať doma, akú a koľko len chcete.
A čím skôr nauč deti, že druhým sa z taniera neodjedá.

lenka.25
30. máj 2023

Nerobím to, nikdy som top nerobila , ale asi by som mala začať 😀 .
Ale nie, prepáč , zdá sa mi divné , že sa nechceš podeliť s vlastnými deťmi .

babulkomale
30. máj 2023

Vsak kup dva mensie obaly, jeden detom, jeden sebe. Nech si povedia ake prichute chcu.
Daj ich do oddelenych zasuviek v mraznicke a davaj im z ich obalu. Tvoj nemusia ani vidiet, niekde zasunuty v inom sufli.
Tak nebudes musiet klamat a realne budu vidiet ze odbuda z ich zmrzky.
Problem vyrieseny. Este s niecim treba pomoct?

babulkomale
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
30. máj 2023

@sheila121 ja tiež nie, keď bola, nikdy som nepovedala že nie je. Jasné, že som vyjedala. Keď som zjedla, až vtedy som povedala že nie je. Ale nikdy som netajila sladkosti kvôli tomu, aby som ich zjedla ja. Buď som ich zjedla a povedala že už nie sú , treba kúpiť alebo sme sa podelili.

majlo1234
30. máj 2023

@andreatytler pretoze mi to pride pokrytecke, ze je u zakazujem a sebe dovolim😂i ked samozrejme chape, ze nesmie vino, tak by mozno pochopil aj tu cokoladu

cocolino234
30. máj 2023

@majlo1234 a nepríde ti pokrytecké, že dieťa učíš aby neklamalo a ty klameš? 😀 Tieto myšlienkové postupy.. 🤥