Som sklamaná z chovania partnera

somsklamana
17. nov 2015

ahojte,vytvorila som si nový nick,lebo chcem zostať v anonymite ..........................už z názvu je jasné,že ide o môjho partnera...................žijeme spolu 5 rokov,máme dve deti spoločné+ja mám ešte jedno s predošlého manželstva......................všetko je v pohode čo sa týka financií,domova a pod...................ale niekedy neviem prečo sa partner správa ako sebec ku mne...................ako dokáže chlap s ktorým zdieľate jednu domácnosť povedať žene,že je taká alebo onaká???..................dám konkrétne príklady: raz v noci môj stašne chrápal/bol opitý/,ked nepomáhalo štuchanie tak som ho trochu kopla aby sa otočil na bok/stále mi budil dieťa čo spalo v postieľke s nami v spálni/...ráno sa zobudil a začal mi vykríkať ,že mi takú pri*ebe,že už ho serem a že som veru pi*a........................mňa takéto slová vždy rozplačú,lebo neviem čo si mám o tom myslieť/že ma už nemá rád???/.......................alebo daľší príklad...................prišiel o 18:30 domov z roboty a chcel aby som ho ostrihala...........mladšie dieťa už mrnčalo,lebo malo ísť spať,vlasy sa ťažko strihali,lebo ich mal zaprášené z roboty,tak mu hovorím,:chod sa osprchovať,potom to dostrihám a medzitým si uspím dieťa....................vyšiel zo sprchy a už bol odutý a zase mi vykríkal,že som idiot,že si idiota vzal do domu a aby som mu dala pokoj.....................chcela som sa s ním o tom porozprávať ale už sa so mnou viac nebaví

tak ja teda neviem,ako si mám vysvetliť takéto chovanie??? inak nie je zlý,je s ním sranda ale takéto chovanie podľa mňa nie je normálne

je pravda,že má moc roboty,ráno odíde a príde až večer,takže s deťmi som väčšinou sama,tiež mi nejak nepomáha s nimi

moja otázka znie: môže sa takýto chlap zmeniť? možno má toho v robote fakt dosť a ked príde domov chce mať klud ale pri malých deťoch ho nemá a preto takto reaguje??ja fakt neviem ako sa zachovať ked ma takto uráža..................odísť nemôžem,lebo nemám kam a ani financie by som nemala na podnájom

dakujem,že ste si to prečítali a možno sa najde nejaká dobrá duša,ktorá mi dá nejakú pozitívnu odpoved alebo aspoň nádej ,že to takto nebude stále

katarinamarkova
17. nov 2015

@somsklamana ......nie je zly......
????
chlap, co sa ti vyhraza ze ta utlcie, nie je zly?
chlap, co je pre neho prednejsie strihanie spinavych vlasov pred uspokojenim potrieb jeho vlastneho dietata, nie je zly?

ci sa moze chlap takto zmenit.....
otazka: ako sa spraval predtym? inak?

k tomu odchodu....odist mozes kedykolvek....kto chce si sposob najde.

aby to neznelo ze na vine je len chlap, vzdy su na vine obaja. v takychto pripadoch je jeden trafeny a druhy dobrovolny masochista. ak chces aby sa k tebe spraval inak, zmen aj ty svoje spravanie k nemu.........tu pozor, vacsina dobrovolnych masochistov si toto vysvetli - bud k nemu milsia, pozornejsia, chapavejsia.....ale ono je to myslene presne opacne: zacni sa uz konecne spravat ako svojpravna sebavedoma silna zena, ktora pozna svoju hodnotu.

mima4
17. nov 2015

@somsklamana
moj nazor, ludia sa len tak nemenia... teda 99 % z nich, nestretla som sa s pripadom, ani som o takom nepocula, ze by z chrapuna sa stal milujuci otec a manzel. Clovek moze zlyhat, vsak vsetci sme ludia, aj on, ale bod, kedy vztah nema zmysel, toboz nie pokracovat vstupom do manzelstva, je ten, ze ludia nevedia komunikovat, ci jeden z nich nema zaujem komunikovat. On ti vlastne svojim postojom hovori, ze mu na tebe nezalezi, ze si mozes hovorit co chces, nezaujimas ho...
To ze je vtipny a bla bla.... pripadne donesie kvietok... no nie je to zle...ale je to malo na to aby vztah fungoval... to podstatne je, aby sa jeden partner snazil o dobro toho druheho..a on vnima iba to svoje "dobro". Je prirodzene, ze ako zena sa rozplaces... z toho nemaj vycitky, ale on ako typicky chrapun ma znizenu emocionalitu v sebe....
Neviaz sa prilis na neho, neplanuj s nim zivot (manzelstvo), ber ho ako chudaka, ktorym aj realne je..tes sa z deticiek...venuj sa sebe, priatelom, rodicom..... a never iluzii o jeho zmene...

katarinamarkova
17. nov 2015

@somsklamana .
@somsklamana jemu sa nepaci ked ty na neho zvysis hlas....on moze....
????moze????
ano moze, ak mu to dovolis.
a ano mozes aj ty!

evittam
17. nov 2015

@blankaj No, vyjadrím sa možno trochu mimo tému. Tu vôbec nejde o papier. Môj partner nie je ani chrapúň, ani nič podobné, zodpovednosti má dosť a všetkého, a vôbec neťahám za kratší koniec len preto, lebo nie sme manželia, krásne si rozumieme, milujeme sa už 15.rok a máme dve krásne a zdravé deti a nič nám nechýba a ani ten papier. Takže nehádž všetkých "do jedného vreca".......
A k téme? No k tej už nemám moc čo napísať, nakoľko už to tu bolo viackrát napísané - idiota nezmeníš a sranda k životu nestačí.....

maickamf
17. nov 2015

@somsklamana môj manžel robí od 5 do 20tej, niekedy viac, niekedy aj sobotu a nikdy sa nestalo, že by mi nadával alebo niečo podobné, napriek únave sa snaží aj s malou pomáhať, aj okolo domu treba, atď. Úcta medzi partnermi musí byť, nenechaj sa urážať pre nič za nič. A čo bude neskôr?Bitky? Takéto chovanie nie je normálne, porozprávaj sa s ním a ujasnite si to. To je v povahe, len tak sa to nezmení. Prajem všetko dobré

monikahan77
17. nov 2015

@somsklamana prepáč, ale podľa tvojich reakcií na príspevky, mi vychádza len jedno. Čakáš, kým sa ti ozve podobná utrápená ženská, čo má doma rovnakého chrapúňa a podporí ťa v tvojej vízii a sebaklame, že to je OK, že to sa spraví... Hmmm, bola som rovnaká, až kým som sa nedávno konečne nevzchopila a neodišla z takého manželstva. A každý jeden deň si nadávam, že som mala odísť po prvom výstupe a nie po takej dlhej dobe. Zamysli sa nad tým takto alebo môj názor ignoruj, len už sa neklam preboha!

sardinka335
17. nov 2015

@somsklamana ty budeš skor submisívny typ - on hučí a ty plačeš...tvoj chlap si ťa vooobec nevaži a si pre neho len handra, domaca služka, gazdinka....Mne keby moj muž začal nadavať do p..č tak mu jednu vrazim do držky...ja mať takeho ako tvoj ta my sa pobijeme...ja som taka povaha ja si nenecham veci lubiť. Našťastie ja mam doma pravy opak mna - klud angličana...s mojim mužom sa pohadať neda čo ma tiež niekedy vie ,,vytočiť,, lebo ja sa ,hadam,, asi sama so sebou.... 🙂
nie je to ani dobré ked to budu pocuť a deti ako sa k tebe sprava - ucta k tebe v ich očiach klesá...ved ked oco moze tak aj my no nie? Možno teraz nie, ale čím budu väčšie tým to bude na nich viac vplyvať.
No a ked moze vrieskať aj po svojich rodičoch - mozno aj tam je pes zakopany, tak bol vychovany ze moze na nich vystakovať a oni čušali...
Zmeniť sa moze len tan kto sa zmeniť chce a pracuje na tej zmene - same od seba to nepride, takze ak sam nebude chcieť tak sa nezmení s tým nerataj.
Nabuduce prestan fnukat a ked ti začne nadavať tak mu povedz nech si to laskavo nedovoluje - ak to nepochopí tak ja osobne by som mu znadala do takých kktov, ze by nestihal...ked sa teda chce takto baviť.

alaguema
17. nov 2015

@somsklamana zmeniť sa môže, ak to on bude chcieť. Chce to? Ak nie, tak je to zlé, lebo títo muži majú takmer vždy tendencie svoje správanie nie korigovať, ale stále viac zhoršovať, vŕšia sa na svojich partnerkách a na všetkých, o ktorých si myslia, že nad nimi majú na vrch (zamestnanci napr....ako píšeš)
. Obvykle to dopracujú aj k fyzickému násiliu a bývajú agresívni (verbálne aj fyzicky) aj voči svojim deťom. Ako sa chová on k svojim a (hlavne?) k tvojmu dieťaťu, ktoré nie je jeho? 5 rokov vzťahu...to je obvykle krátko za hranicou, keď si človek dovolí ukázať svoju pravú tvár. Zvlášť ak si na ňom finančne závislá...nerada to píšem, ale ten chlap má sklony tyrana.

katarinamarkova
17. nov 2015

prosim vas.....vseobecne.....pre vsetkych.....mam otazku.......
to uz fakt vymiera taky ten normalny slusny ludsky priemer - som trosku inteligentny, trosku slusny, zdravo sebavedomy, viem komunikovat, viem sa aj zabavat, nie som zdepkovany ani psychopat.
?
.....len tak som sa zamyslela, ze normalnych ( normalny znamena aj vymykajuci sa priemeru, lebo ved kazdy sme iny, len extrem by tu nemal byt) ludi akosi ubuda......
- ludia su zdepokovani, masochisti
- psychopati, manipulatori
-drzi, nevychovany
- tyrani
- týraní
- hyper mudri
- hyper blbí
- super bio
- super modern IT
........preco sa straca ta zlata stredna cesta,kde kazdy je svojim sposobom jemne trafeny, ale vsetci sa chapeme, lebo aj ked je niekto viac doprava, iny viac dolava, jeden trosku hore, iny trosku dole vsetci sme na tom cca rovnako.........

mima4
17. nov 2015

@katarinamarkova preco sa vymyka stredna cesta?

podla mna preto, ze clovek ma tendencie byt niecim vynimocny, niecim na seba upozornovat.... niecim sa "predat"...

a ku vsetkym otrasnym prikladom, ktore menujes, moj nazor: tam kde clovek vyclenuje Boha a Bozie principy, tam obvykle prichadzaju tie zle a chore veci.... detto nasa spolocnost

emilia25
17. nov 2015

Keď čítam tieto temy vzdy si poviem boze dakujem že mám super muzs a otca mojich deti.kde nieje úcta nieje láska.nikdy sme si s muzom ani do zvieracích nadávok nensdsli a to sme desať rokov spolu 3 deti.u mňa by to proste normalne nebolo a nepochopim ako moze niekto takto zit.muz má zenu na rukách nosiť ochraňovať ju lubit ctit a zena muža.toto neni láska.

katarinamarkova
17. nov 2015

@mima4 ale ano....take to zdrave sa ,,vymykanie priemeru,, je uplne normalne a prospesne........
ale dnes fakt vela ludi uz absolutne nevie odhadnut kde je hranica a kde uz ide o ,,nicivy,, extrem.
- upustanie od krestanskych hodnot - ( dakujem za jeden nazor )

evittam
17. nov 2015

@emilia25 Presne tak a je úplne jedno či mám alebo nemám "papier".
A okrem iného "papier" na lásku,úctu,....neexistuje!!!!

slnecnica174
17. nov 2015

@somsklamana V prvom rade by si sa mala zmenit ty, urob zo seba sebavedomu zensku, ktora ma takeho trtka a jeho blbe reci na haku. Sustred sa na svoju buducnost a deti, na to co ta v zivote bavi a naplna. Mozno u neho nastane nejaka "zmena", a ak nie adios 😉

emilia25
17. nov 2015

@evittam presne tak.no veľa párov robi chybu aj v tom ze sa nespoznsju ale hned sa podarí byt tehu potom ked si dajú ruzove okuliare dole zistis ze sa k sebe vobec nehodis a potom su tu takéto témy.ked vidim ako sa partner ku mne chová pocss spoluzitis bez hypo tak čau nemáme sa o com bsvit taký zivot nechcem ale každá dúfa ze sa zmeni ci sobášom ci dieťaťom nie pokial si nessdnu hned tam nic dobre nebude.

majdus
17. nov 2015

@mima4 musim ti zase raz napisat, ze mas zase uplnu pravdu. Z tvojich prispevkov vzdy ide akasi bazen a mudrost, pokora. Presne o tom to je, ze keby vsetci ludia na svete nielen verili v Boha, ale zili podla jeho prikazani, keby vobec chapali, ze aj male podlahnutie akemukolvek pokuseniu nesie so sebou nasledok a ked sa nenapravi, pripadne neodstrani, neda sa v pravde pokracovat dalej. Je to uplne jeden obrovsky zacarovany kruh, v ktorom ludia kracaju dokola zaslepeni vlastnym sebectvom, do ktoreho potom tazko prenikne Bozie svetlo. Ja si myslim, ze aj dnesni krestania, napriek tomu, ze veria v Boha, nechapu, co to vlastne znamena. Co znamena skutocny zivot v Bozej pritomnosti a co je to dovera v Jeho prozretelnost. Aaaach, cele je to strasne smutne, ako zijeme. A na 1000000%........keby sme odmietali aj to najmensie zlo hned na zaciatku uz len v pokuseni, KAZDY na svete by bol stastny!!!!

@somsklamana je mi velmi luto, ze otec tvojich deti dokaze o tebe povedat take strasne veci. Neviem, ci ste sa o tom porozpravali, ale hrube nadavky na niciu adresu by som u nikoho nestrpela ani raz, nieto este na moju od niekoho, koho mam rada!

sardinka335
17. nov 2015

@mima4 lenze dnes si mnohí myslia, ze vynimoční zanmená - velke silikonove cecky, dokonale telo, hola rriť, holé prsia...holé ,,oné,,...a čím väčšia akoze extravagancia tak tým viac IN....ludia neupozornuju na seba(vo väčšine pripadov) dobrymi skutkami, nejakou obetavostou, pomocou, zachranou...
Ked sa takto bavia ludia - vulgarne tak to nie je ok v ziadnom pripade..zene znada do idiotov a potom sa s nou nebavi...no tak ale prečo? Lebo si to na nu moze od začiatku dovolovat, ona sa nebrani a on si takto vybija svoje frustracie.

majdus
17. nov 2015

@evittam absolutne vobec nechapem....nie, nechapem je zle slovo......vedia ma vzdy velmi rozhorcit reci typu, ze manzelstvo je len papier a nikto papier nepotrebuje. Hmmm, ked nikto nepotrebuje papier, tak preco sa ludia beru? Ved si mozu zit len tak! Tak sa asi beru iba kvoli vyhodam manzelstva, ze vsetko je spolocne! Po rokoch sa vezmu....Preco? Dovtedy vlastne praktizovali co? Len sa testovali? Zase som nastartovana. Sorry.. Vraj papier na lasku...

majdus
17. nov 2015

@katarinamarkova fakt, kazdy sme nejaki, kazdy vie ist niekedy svojim spravanim do extremu, ale ked sa "niekedy" stane "casto" "castejsie", tak je to uz na zvazenie, ci chcem mat nieco spolocne s niekym takym, kto sa nevie, neche ovladat. Cely zivot je o tom, ze sa ovladame v tolkych situaciach, aby sme sa nestali ludmi, nad ktorymi budu maminky na konikovi krutit hlavami a cudovat sa, preco s nimi niekto vobec straca cas. Aby sme sa nestali sebcami. Ja si myslim, ze iba o tom to je. Ludia su sebecki...

emilia25
17. nov 2015

My sme manželis 7 rokov.do vtedy sme spolu zili ale plánovali sme si všetko rozprávali sme sa o spoločnej buducnosti a ked prisiel ten den d tak ms požiadal o ruku ja v robote v kuchynke a moj muz vonku pred oknom za mrežami má žiadal potom zssnuby doma s hostinou a dalsi plsn bolo splodenie bábätká a ako sme si nasli dve čiarky hned sme plánovali termín a dali sme si máj lásky cas a o 3 mesiace sa nám narodil prvorodeny.ale to musís proste citit obsjs ci chcu nieco take.ale vzdy pride doba kedy si aj ska zena povie ze uz nechce byt slobodns nechce byt slečna ale pani pani priezvisko koho miluje a ked to bude citit aj muž je to úžasné.

betka239
17. nov 2015
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

ked ta nieco na muzovi sklame treba mu to povedat, treba to riesit, nie len nechat tak a trapit sa 🙂

jeannna
17. nov 2015

Asi sa nechces znizit na jeho uroven a pouzivat vulgarizmy, ale s ludmi treba komunikovat na ich urovni, lebo ta inak nepochopia, jednym druhom dnu a druhym von. Odpustila by som si takeho vyjadrovanie pred detmi, ale keby ma niekedy tak nasral, by som si ho teda riadne podala, ze by videl.

natynaty18
17. nov 2015

toto nemá nič spoločné s láskou, jeho slovník je predsa jasný, neviem, čo chceš počuť.

somsklamana
autor
17. nov 2015

@betka239
@jeannna dievčatá,už som to tu raz písala..........chcela som sa s ním porozprávať ale viedla som asi pol hodinovú konverzáciu sama so sebou
ja neviem ako ho donútiť aby sa so mnou o takýchto veciach bavil,aby sme si vyjasnili určité veci a dali ich na pravú mieru

katkakovac
17. nov 2015

@somsklamana ludia sa nemenia. Ludia sa prejavuju. Zmen svoj postoj voci nemu. Ty sa snazis a jemu to vyhovuje. Zacni pracovat na svojom sebavedomi, prestan ho mat za boha a nechaj ho, nech si to vyzerie. Bud sa uvedomi a znova bude ako predtym, alebo sa neuvedomi a budes musiet hladat ine riesenia.

mala_hobitka
17. nov 2015

@somsklamana Tvoj partner sa sprava ako dalsie dieta....vulgarne, nevychovane sobecke decko....a prepac ale neverim ze ta ma rad: Neverim....takto sa nesprava chlap k zene ktoru ma rad. A preto sa s zrejme nezmeni. Najskor by si musel priznat ze sa chova zle a robit vsetko preto aby sa spraval inak. Ibaze to by malo byt v partnerstve samozrejmost...a nie aby sa niekto v niekolkorocnom vztahu musel ucit co je ucta a laska k partnerovi...to je chore.

sardinka335
17. nov 2015

@somsklamana tak vieš ale ked to nevieš ty - donutiť ho aby sa milosť pán bavil s matkou svojich 2 detí... - ktorá s ním ziješ, najlepšie ho poznáš a zdielaš s ním spoločné ,,lože,,...no tak čo ti tu my poradíme. Komunikácia je zaklad - v kazdom vztahu. Ak jeden komunikovať a meniť veci nechce tak sa mozeš rozliat aj na kolomaž a nezmení sa nič. Ale ked si viedla ten monolog, on to predpokladam minimálne počul...to ze ťa ignoroval je uz druhá vec - neucta, neochota, asi mu to tak ako to je vyhovuje...ty vieš s kým žiješ..aký bol v minulosti aký je teraz, či su nejake situácie kedy je ochotný komunikovať - po sexe (viem ze to znie ,,prizemne,, ale zial aj take situácie su) alebo ked ma dobru večeru, alebo, alebo...to vieš uz ty sama najlepšie zhodnotiť kedy je u vas idealna atmosfera na komunikáciu - bez emocii, vecnu, jasnu a nie velmi zdhavu lebo muzi dlhé éééééé reči nemusia. Stačí povedať - Vieš, zijeme tu spolu,mam ťa rada, chcem aby sme boli šťastní, ale velmi ma zranuje ked sa so mnou bavíš vulgarne a nadavaš mi - nerob to. Ak to nebude rešpektovať nedaj sa psychicky utlcť a nepodlahni znechuteniu - viem, lahko sa to hovori, ale niekedy ako sa vravi na hrubu dieru hruba zaplata - keby sa konflikt opakoval tak tých ,,vybraných slov,, čo by odo mna dostal si za klobuk neda - ked sa chce takto baviť tak to má mať....a chcela by som vidieť jeho reakcie či sa mu to páči...lebo niekedy ked ludia nepocitia na vlasntej kozi to čo robia inemu tak nepochopia...

jeannna
17. nov 2015

@somsklamana On s tebou nic riesit nechce, lebo ma pocit, ze nie je co riesit. A to je na tom to najsmutnejsie. Ku komunikacii ho nedonutis, lebo on ziadny problem nevidi, dokonca ani v tebe nie, keby mal s tebou nejaky problem, tak by mal snahu to riesit. Nevie, co by ti na to mal vlastne povedat, ludia casto kritizuju zo zvyku, vlastnej frustracie a v skutocnosti im nejde o to, aby sa partner zmenil. A svoje spravanie musi zmenit len on sam, ak bude sam chciet. Co niekto povazuje za nepripustne, je pre niekoho uplne normalne, bohuzial. Zacala by som od seba, ako tu uz bolo spomenute, ale poviem uprimne, natrvalo by som s takymto clovekom zit ja nemohla.

somsklamana
autor
17. nov 2015

@sardinka335 ved práve toto bol dôvod jeho ,,odutia,, zvýšila som hlas a už bolo zle ☹

sardinka335
17. nov 2015

@somsklamana no a on vykrikovať moze nie?? Si mu to mala povedať...nech sa zduva...by som ho ignorovala ja.