Som tehotná a priateľ má milenku. Čo mám robiť?

obroni
18. jún 2010

Ahojte, som zufala, nestastna, neviem co mam robit...
V januari som prekonala zamlknuty potrat. Nejako sme to prezili (s priatelom som 8 rokov). Teraz sa mi podarilo opat otehotniet, koncim 8tt a dnes som sa dozvedela, ze priatel ma niekoho ineho (vraj kratko). Povedal, ze nevie co chce... boze, som zufala, ani v zlom sne by mi toto nenapadlo, ze sa mi moze stat. ja vobec neviem co mam robit, v hlave mi beha vsetko mozne, len placem a neviem vobec co mam robit... je to sok, je to uder, ktory strasne boli. mali to byt moje najkrajsie mesiace v zivote a tie dalsie este krajsie....

gabriellita
19. jún 2010

@bubulka722 Ta dovera tam vo vztahu podla mna uz nikdy nebude vzdy bude ta druha strana v strehu ci uz zazvoni telefon al.pride sms,vzdy tam bude ten strach ci sa to znova nezopakuje.Ja by som na to asi nervy nemala ale tazko povedat.Pan Plzak asi o tom figu borovu vie,ine je pisat a radit a ine je to prezivat na vlastnej kozy a trpet ako pes.

mircalla
19. jún 2010

priklad mojej sestry - manzelstvo bez problemov, nikoho by ani vo sne nenapadlo, zeby sa rozisli. v case ked mal maly 5 rokov, tak sa jej ex zalubil do inej. boli spolu so segrou od 19-tich rokov, tak si asi potreboval skusit daco ine. odstahoval sa, 3 mesiace zatlkal, ze dakoho ma (a to uz isli s novou partnerkou spolu byvat), ale aj novej partnerke akosi zabudol povedat, ze ma zenu a dieta.....ona tiez nic netusila

nakoniec ich rozviedli. po rozvode sa rozisiel s novou partnerkou a chcel sa vratit k sestre a malemu....vratil sa a po mesiaci bol opat u novej partnerky. maly musel zazit odchod otca, ktoreho inak velmi miluje, az dva krat. prave vo veku 5-6 rokov to dost vnimal

nastastie spolu teraz dobre vychadzaju, uz ziadne pokusy o davanie sa dokopy neboli, ale svojho casu to bolo tazke.

zaraza ma, kam az daktori muzi su schopni zajst v klamani a prekrucani....preto si naozaj treba zvazit co riskujem a ci sa oplati bojovat, ta dovera uz je navzdy porusena....

samasa
19. jún 2010

Mojko je mi to luto. Ale musiš sa vzchopit- malinké ta potrebuje... si maminka a to je teraz prioritou.... Ja chápem že je to mooooooc tažké ale skus to. Vieš možno je pre teba v živote nachystaný niekto lepší- kto si ta zaslúži, kto si zaslúži tvoje srdiečko....velmi to želám tebe aj tvojmu drobčekovi 🙂

bonparuska
19. jún 2010

mircalka to vystihla úplne úžasne, žiadne kontaktovanie, vôbec nezostávať v spoločnej domácnosti, nevnucovať, neponižovať sa, neplakať pred ním, ja som si prešla tým istým, a ty si na začiatku tehu, kedy je prvý trimester najrizikovejší, takže žiadne stresy, hlavne kľud a nechať tomu voľný priebeh
ja som sa ponižovala a teraz viem, že to nestálo za nič, iba jemu rástlo ego a mna to udupávalo
ostatné si už musíš zvážiť sama, či ti stojí človek, ktorý ti zapríčinuje takéto citové rany zato, aby si mu dávala ešte šancu, nikto z nás si nezaslúži byť citovo zranovaní, hlavne nie v tehotenstve, ked to prežívajú dvaja

mircalla
19. jún 2010

dost mi chyba, napriek tomu, co urobil.....ale prejde to casom.
a ty sa ozaj musis ukludnit a mysliet na babo, ono to kvoli nemu stoji za to

bubulka722
19. jún 2010

@mircalla Viem, že je to ťažké, bývalý chýbal aj mne napriek všetkému. Tehotenstvo je plné emócií a citovej naviazanosti na partnera. Ubezpečím ťa, že ti určite dlho chýbať nebude. Pôrodom sa všetko zmení, to mi ver! 😉

mircalla
19. jún 2010

no v to aj pevne verim🙂

adka48792
19. jún 2010

mircalla uplne s tebou suhlasím ! ja som nemala tolko sily a guráze aby som ho vyhodila alebo ja odisla a teraz to lutujem lebo mohlo byt vsetko inak,snažit sa udržiavat rodinný kruh cistá hlúpost!!on to akurát zneuživala a robí to do teraz ako som písala ja som tolko sily nemala a vyplakávala som po nociach jemu, a všetka moja k´hrdost sla bokom osial z tej hlupane ho nepresiel a práve naopak dávalo ich to do kopy to že nemohli byt spolu celé tehotenstvo som tak prežila na pár okamihou ktoré boli pekné potom ma klamal že on nic nerobí že on s nou nieje a hluposti ale ja som bola taká pripecená že som mu pozerala do mobilu a.. jak policajt žiarlila som a mala nervy z toho že mi klamal do očí,malo to byt nase najkrajsie obdobie a bolo to to najhorsie co som prežila..malá ma teraz 13mes. byvame spolu a staráme sa o nasu dceru máme spolocný byt a... skoro denno denne sa hádame lebo ja som zufala z toho že vidím že on je stálestou hlupanou a a ja nemám tolko sily stále ! aby som odisla musela by som ist do práce...
takže tolko kusok s mojej skusenosti,ak más tolko sily a prostriedkou aby si odisla tak to urob lebo ako tam niekde niektorá z vás spomínala može sa to tahat roky a toto co mi žijeme nieje život stále som si predstavovala že budeme chodit na výlety lubit sa v rodinnom kruhu ...
držím palce 😅

andrea0903
19. jún 2010

Ja vam prispejem kuskom svojho pribehu: so svojim teraz uz ex manzelom sme boli spolu celkom 8rokov dnes viem ze to bolo zbytocne stratenych 8rokov ale co uz mam apon dve krasne dcery.......ked ma zacal podvadzat bola som tehotna prvy krat dokonca ked som ich stretla spolu ma predstavil ako jeho kamaratku😀 dnes sa uz len z toho smejem 😀 ale myslela som si ze predsa dieta nemoze byt bez otca a mozno ak sa narodi tak sa to vsetko "zmeni"OMYL nastalo peklo hadky bitky vydierania zotrvavala som a dufala a bala sa zaroven kym ma tan hajzel nasilu nepo...l .Peniaze a ani srdce na potrat som nemala a tak sa zacalo moje druhe tehotenstvo aj napriek tomu ze mal frajerku on mal 28 ona sladkych 15 😨 no nevadi .........uz som ho neriesila a zila si svoj zivot pre dceru a nenarodene dieta.Raz v noci dosiel ozraty a zaroven nastvany od nej domov a do rany som mu prisla ja vytiahol ma z postele tehotnu aj malu a zacal ma kopat do brucha.druhy den som sla do nemocnice a porodila druhu dceru v 28tt.......ked ju uvidel povedal ze to nie je jeho dieta lebo ma cierne vlasy a on ich mal blond..........nezaujimalo ho ze ta mala bojuje o kazdu stotinu zivota na kysliku a VTEDY TO PRISLO.rozhodla som sa.........KED TO MALA PREZIJE ON Z MOJHO ZIVOTA NAVZDY ODIDE.........o 2.5mesiaca som si malu doniesla domov z porodnice a jeho som navzdy vymazala zo svojho zivota...skusal sa vratit ale uz to pre mna nebol nikto !!!!!!!!bola som s dcerami sama az do Vaneskinych 8mesiacov ked sa starsia dcera vtedy 3.5rocna rozhodla ze si najde noveho tatika a NASLA.....dnes som stastne druhykrat vydata 4roky cakame babo a nic lepsie ma v zivote mna a dcer postretnut nemohlo dokonca dnes su obe moje deti uz mojim terajsim manzelom osvojene.......a na okraj netreba vesat hlavu a ronit zbytocne slzy nad niekym kto za to nestoji vsetko raz preboli a po dazdi vzdy vynde slniecko a urobi nam krasnu duhu..........

mircalla
20. jún 2010

ach jaj....baby ja sa musim smiat na tom, ake to je vzdy rovnake s tzv. kamaratkou. este z nas urobia ziarlive hysterky, ja som sa tiez napocuvala, ze ci nemoze mat kamaratku....ktorej mimochodom pisal dost velke intimnosti (hej, tiez som sa pozrela do mobilu, ale ked niekto je kazdu noc prec a stale vas klame, co mate robit, ze?...). pomaly vam vsugeruje, ze tou ziarlivou hysterkou ste.

na com sa teda uz nesmejem, je to domace nasielie, to je strasne

bubulka722
20. jún 2010

Moja mama hovorievala "Pre jedno kvítí slunce nesvítí" a je to čistá pravda. Ak dokáže byť chlap taký hajzel v období kedy ho žena najviac potrebuje, tak to určite nemá zmysel. Keď vás dokáže citovo vydierať a psychicky týrať keď čakáte jeho dieťa, čo príde potom...?
@andrea0903 Bolo mi zle keď som čítala tvoj príspevok. Takto ďaleko sa to v našom prípade nikdy nedostalo. Ťažko povedať kam by to zašlo, keby som ho razantne nevykopla. Gratulujem ku zmene, stojí to za to!!! 😉
Tiež som si myslela, že o ženu s dieťaťom nikto nezakopne a veľmi som sa mýlila. Pozitívne je hlavne to, že druhý vzťah začínal veľmi opatrne a pomaly. Ja som druhý krát vydatá, sme spolu 8 rokov a môj syn má najlepšieho otca na svete. Nechcem si ani predstaviť kde by som dnes bola, keby som to vtedy rázne neukončila.

mircalla
20. jún 2010

nastastie ani u nas to az takto daleko nedoslo
bol to "len" nezaujem, vsetko mu bolo jedno, klamstva, nezdvihanie mobilu, stresovanaie tehotnej, ranne prichody domov....ale aj to mi stacilo.
a to vsetko sa zacalo diat zo dna na den...ked stretol dotycnu....

miracko
20. jún 2010

Baby, to je strašné čo ste tu popísali, otvorila som vašu tému lebo ma zaujal nadpis a je mi normálne ťažko pri srdci...
Andrea0903, hlavne ked som si precitala tvoj príspevok, až sa mi nechce veriť akí niektorí chlapi dokážu byť hajzli....
Len jedno vám chcem povedať, keby sa mi toto stalo asi to neprežijem... veď tehotenstvo má byť pre ženu najkrajším obdobím života, plné radosti a očakávania....ale nie toto....
Mircalla, dobre si urobila, radšej v pohode bez chlapa ako sa stresovať každý deň a škodiť tak malému...neboj, za chvílu budeš mať na svete malého chlapa, ktorý ťa bude ľúbiť aj za toho velkého, všetko ti vyhnahradí, to je fakt iná láska...a časom sa nájde aj nejaký čo si ťa zaslúži!!!
Obroni sa už neozvala, ale radím ti ak máš možnosti a prostriedky ako fungovať sama, kašli naňho !!! O sa vráti ked si uvedomí o čo prišiel a ak sa nevráti neľutuj, radšej bez neho ako s ním a trápiť seba aj malé....
Prajem vám veľa šťastia....

bonparuska
20. jún 2010

toto čo robia niektorí muži sa nedá nazvať ničím iným než chrapúnstvom najvačšieho rázu, ale vdaka za tých mužov, ktorí stoja pri svojej polovičke a tešia sa na príchod dieťatka spolu, vždy ked stretnem neakú tehulku so svojím mužom si pomyslím nato, ako som si zle vybrala
pretože určite nie sú všetci takí akí boli naši ex, ked som bola mladšia a rozmýšlala som nad tehotenstvom vždy som sa na to obdobie strašne tešila, pretože sú to tie najkrajšie chvíle v živote ženy, je to ťažké, ale musíme to zvládnuť aj samé

nefertitka
20. jún 2010

ahojte....prepacte za vyraz,ale niektorym chlapom by ine nepomohlo len odrezat g..e!neskutocne,aki dokazu byt niektori chlpai,sama som si ich par uzila,ale to som nastastie nebola s nimi tehotna ...drzim vam palce,aby ste rychlo zabudli,na to,ze niekto taky vobec existoval a boli stastne so svojimi detickami a urcite sa najde niekto lepsi...moj nazor je,ze taky co nieco take spravi tehotnej zene si nezasluzi to dieta v zivote ani vidiet auz vobec ani nestoji tej zene za to,aby sa nad nim trapila.Ja osobne neveru neodpustam,nijakeho typu,ani jednorazovku ani dlhsi vztah,ked to chlap spravi,uz mu v zivote nemozem doverovat...este by som ho pekne vypoklonkovala k tej jeho novej.....urcite je cloveku potom smutno,hlavne ked s tym clovekom prezil dlhsi cas,ale vsetko raz prejde. A tiez osobne nie som zastancom takeho riesenia,ze vyber si ci ona alebo ja,tym vlastne dava tomu chlapovi najavo,ze spravil si nieco zle,ale aj tak s tebou ostanem,ak si ma vyberies...je to trosku take ponizovanie samej seba.Nehovorim,niektore zeny nieco take dokazu odpustit, a moze sa stat,ze chlap "uleti" dajme tomu raz po dlhorocnom vztahu a uprimne to lutuje,ale aj tak mu to treba dat vyzrat...mozno mnohe so mnou nesuhlasia,ale ved pisem iba svoj nazor...tak sa drzte

kozorozec27
20. jún 2010

ahojte kocky,mne sa stalo nieco podobne.bola som v 20.tt,ked, som sa dozvedela,ze moj priatel niekoho ma.bola som z toho uplne hotova,lebo v tom obdobi som mala ist aj na podrobne vysetrenia ohladom DS,ktore naststie dobre dopadli.dala som mu na vyber-bud my dve alebo jeho znama,ale s tym,ze nase d ieta nikdy neuvidi.odvtedy sa spamätal a vsetko je ok.a ja dufam,ze nikoho nema.skusam mu znova doverovat,ale ide to len tazko.
obroni dufam,ze sa tvoj priatel uvedomi a pride na to,ze deti su uzasne stvorenia.ja viem,ze sa to hovori tazko,ale skus byt kludna.ja som bola dost nervozna a teraz to vidiet aj na mojej malej.
prajem vam pekny zvysok nedele

mircalla
20. jún 2010

kozorozec - ak sa spamatal, to je fajn...i ked je to skor vynimka
chlap ak dakoho ma, tak mu zvacsa prepne a vsetko ide bokom.....
moj maleho garantovane neuvidi, ani keby chcel....co vsak chciet nebude

mariro
21. jún 2010

baby kym so to nezazila tiez som dufala a snazila sa verit a davala sance, ale dnes ked viem cim vsetkym som presla a kolko zbytocneho casu stratila , rozhodne vravim NIE....ziadna sanca uz,ak by ma niekto znova oklamal tak uz by som nerozmyslala ale okamzite to skoncila,kazdy vie co ma a co moze stratit a hazardovat a zneuzivat srdce a city toho druheho sa neoplaca.
A na margo toho odpustenia a sance....uz nikdy som mu neverila, stale som mala pochybnostií,takze nie je to aj tak plnohodnotne vratenie sa spet.Skratka uz by som to nerobila,vztah sa ma zakladat na dovere, respekte a tolerancii jeden druheho.

Ale vraveli mi tiez ze to nebude dobre,ale neverila som....je to tak ze clovek az kym to nezazije na vlastnej kozi a nespadne poriadne do papulou tak neuveri...a ja som si tu svoju veru poudierala poriadne.. 🙂 ,ale zasa bola to velka skola zivota,ktora mi vela priniesla,vela veci som pochopila, rebricek hodnot premenila.....skratka som ina....stastna ,slobodna ,usmiata a teraz aj stastne vydata 🙂

mircalla
21. jún 2010

kazdy vie co ma a co moze stratit a hazardovat a zneuzivat srdce a city toho druheho sa neoplaca.

to si pekne napisala🙂

mariro
21. jún 2010

@mircalla -hmm...prezila som to, viem o com pisem.... a bolelo to velmi....preto uz nikomu nedovolim aby mi takto ublizoval, radsej to skoncim hned ,bude to kratsia doba utrpenia a znovu obzitia 😉
Muz ,ktory takto ublizi zene si ju jednoducho nezasluzi, a tak rozmyslajte aj vy babenky....ten chlap vas nie je hoden!!!!
Vy ste tiez niekto, plnohodnotna osoba so srdcom a citmi ,nenechajte so sebou mavat a ponizovat.
Ani neviete kde na vas caka niekto poriadny co si vas zasluzi,zazente to prec co vas doma klame a podvadza!!!

mariro
21. jún 2010

a este na povzbudenie pre vsetky..nebojte sa ked sa roozhodnete , ze zostanete sama ,ani si neviete predstavit ako sa veci zmenia a aku obrovsku silu a zodpovednost dostanete, skratka ju v sebe objavite, vyjde napovrch...taka sila o ktorj ste ani nevedeli a ta vam pomoze vsetko prekonat.Ja som prekonala takisto vselico mozne, co sa vsetci cudovali a ja sama tiez.
Dokazete to ,sme tak nastavene....maminky co urobia aj nemozne pre svoje deticky. 😉

bubulka722
21. jún 2010

@mariro Tak to máš veľkú pravdu. Ja som bola veľmi mladá, v 20 rokoch som lietala kvôli nemu po súdoch, ale do života mi aj táto ťažká skúška dala veľa. Všetko zlé čo vás v živote stretne a čo zdoláte vás len zocelí a urobí hodnotnejších ľudí. Všetko zlé je na niečo dobré, len horšie že to človek tak dokáže vidieť až postupom času. 😉

zuzulik80
21. jún 2010

ahoj babulky, aj mna zaujala tato tema. A za kazdu vasu skusenost by som tym chlapom jednu vrazila. Zial ja mam v rodine prave takehoto hajzla. Moj nratranec, bol mi skoro ako brat. Zenu podvadzal vraj este aj pred svadbou, ona ma zajtra rodit a ten smrad ma 19 rocnu frajerku. Je to zakomplexovany chruno, dala som od neho ruky prec, s jeho zenou kominukejeme normalne, a jeho ignorujeme. Este aj moj muz (vdaka Bohu za neho) mu povedal, ze s takym smradom ako je on, nechce mat nic spolocne. tak chlapi by nikdy nemali mat deti.

obroni
autor
21. jún 2010

Ahojte kocky... dakujem za vsetky nazory.
Ako som sa to dozvedela.... Ked som zistila ze som tehotna, povedala som mu tu radostnu novinu a on ako keby ho mraz presiel. Bol divny a stale bol divnejsi viac a viac. Asi tak tyzdne predtym ako som mu povedala ze som tehotna si zacal nieco s tou druhou. Ked som mu povedala, ze som tehotna, tak to bol sok aj prenho, zrazu zostal v pasci a nevedel kam z konope. Vyhybal sa mi, neobjal ma poriadne, sex ziadny. Tak som sa ho po mesiaci spytala, ze ci mu to neni trapne, ze mam pocit ze sa na to male ani netesi, ze sa ma mesiac ani nedotkol. Odpovedal, ze to dietatko velmi chce, ale sa boji tesit, ked sme uz onho raz prisli. Tak som sa ho spytala, ze preco sa ma ani nedotkne. Ze ci ma milenku. Odpovedal, ze nie. No lenze, po tej dobe ho poznam a vedela som uz ze mi klame. Dostala som to z neho, vsetko priznal. Povedala som mu, nech sa kludne zbali a nech ide za mnou, ze mi to je jedno, vynadala som mu do bezcharakternych hajzlov, tak som to citila, aj ked ho neskutocne milujem. Vcera jej zavolal a ukoncil to. Zacal to tesne predtym nez sme zistili ze cakame babo a potom uz nemal silu sa mi ani do oci pozriet. Nastastie ona je daleko, takze sa s nou vlastne nemal ani ako stretavat, lebo stale bol doma alebo v praci, tak som fakt nechapala, ze kedy to stihol... Povedal jej, ze sice sme mali poslednu dobu tazke obdobie, nevedeli sme si najst k sebe uplne cestu (co po potrate so mnou teda velmi rec nebola ☹ ), ale ze ma lubi a neukonci vztah kvoli chvilkovym problemom, ktore sme mali. Uprimne, som teraz dost na tom zle... Stale myslim len na to co a ako bolo, co a ako bude... nedokazem sa k nemu ani priblizit. Citim sa strasne zranena. Na druhej strane ale viem, ze ho velmi milujem a viem ze s nim chcem byt. A ziadny teply krb mu teda vytvarat nebudem. Som mu povedala, nech si to rozmysli, nech odo mna necaka, ze sa budem tvarit ze sa nic nestalo, ja jednoducho nedokazem byt ticho a tvarit sa ze mi je fajn. Nech si to rozmysli... ja mu to teda neulahcim, dostal ma do tychto sraciek, tak nech si to vyzere aj on, preco by som sa mala trapit len ja. Aspon zistim, ci mu to za to stoji...
Dnes som bola na kontrole, malemu "fazulkacikovi" srdiecko bolo veselo, tak dufam a pevne verim, ze sa moje malicke bude drzat a bude mi krasne rast, aby som mala aspon nejaku radost v tychto smutnych dnoch. Som strasne nervozna, uplne ze negativne naladena, neviem sa z nicoho tesit, prvykrat som sa usmiala, ked som videla ako malemu silno busi srdiecko 🙂
Kocky, dufam, ze bude lepsie. Povedala som mu, ze ak mi mieni este niekedy v zivote takto ublizit, nech sa odstahuje, ze ja to nechcem v zivote uz zazit. Chce byt so mnou...

imarikai
21. jún 2010

@obroni davaj na seba a male pozor ani neviem či by som to tak zvladla ako ty pokial nie si v tej situácii tak sa toho da narozpravať sama musiš vedieť či stojí zato dať mu šancu len nech ste ty a maličke v poriadku vela šťastia ♥

obroni
autor
21. jún 2010

@imarikai dakujem, je to tazkeeee ☹ ale musim to nejako zvladnut, najlepsie pre nas vsetkych...

bubulka722
21. jún 2010

@obroni Je dôležité, že ho to mrzí a že sa k tomu takto postavil. Teraz len vyčkávaj ako sa bude situácia vyvíjať. Ty máš momentálne navrch! Samozrejme sa musíš ty rozhodnúť či s ním chceš byť a či to celé dokážeš časom stráviť a ísť ďalej. Nič mu nevyčítaj, len čakaj či to začne žehliť! Hlavne sa teraz nestresuj, pretože si to potom po pôrode odnesieš druhý krát. Pozeraj sa na život optimistickejšie, hlavne to prispieva k tvojej celkovej nálade a k dobrému pocitu zo života. 😉

mircalla
21. jún 2010

@obroni nastastie sa k tomu postavil takto....nechaj tomu volny priebeh.
hlavne sa nestresuj, mysli na malicke. snad sa uvedomil.

obroni
autor
22. jún 2010

@mircalla ahojte vsetky, no je to zle.... dnes mi povedal, ze to chce s nou skusit, ze mi bude zo vsetkych sil pomahat a bude pri mne, ale chce to skusit s nou.... no mam robit. zblaznim sa. milujem ho.... neviem ci chcem takyto zivot ☹
mam naho kricat, mam co robit? mam odist? mam sa tvarit ze s anic nedeje? co pomoze? chcem ho, napriek vsetkemu... mzno si poviete ze som hlupa, ale nechcem ho stratit

nefertitka
22. jún 2010

obroni nestoji ti ten clovek absolutne zato...moj nazor