Ako nabrať odvahu a povedať priateľovi o tehotenstve?

neukrizujtema
18. jan 2023

Naukamenujte ma !!! Zostala som tehotná ale veľmi sa toho bojím . Priateľa mám skoro rok , roky na to už máme . povedali sme si keď to príde tak dobre. Ono to došlo a ja som hotová. Priateľovi som to ešte nepovedala a hlavou mi ide aj možnosť chemického potratu. Neviem čo robiť ako nabrať odvahu mu to povedať alebo nepovedať a spraviť po svojom. Ach bože … prosím hlúpe komentáre si nechajte !

janai1
18. jan 2023

@neukrizujtema a kde je problém? Prečo mu to nechceš povedať?

nely1704
18. jan 2023

@neukrizujtema čoho konkrétne sa obávaš? Myslím, že tvoje pocity sú na mieste. Je to šok, myšlienka možno bola ale je tu realita... v prvom rade sa ukludni , x iných žien v horších situáciách psychických a ekonomických majú dieťa a sú dobre matky. Budeš aj Ty neboj sa. Som si istá, že nakoniec si povieš, že nič lepšie sa Ti nemohlo stať ❤️

elenka74
18. jan 2023

@neukrizujtema Čoho sa bojíš? Pôrodu, výchovy dieťaťa? Ak máš priateľa, ktorý ťa miluje, stojí pri tebe a chce dieťa, nemáš sa čoho báť.

beata_k
18. jan 2023

@neukrizujtema Ved ste sa uz dohodli, ze ked to pride, tak to pride. Kde je problem?

anjelicek26
18. jan 2023

Nenadavaj tu vsetkym, vykricniky si nechaj. Tiez to nie je zrovna uzasny sposob komunikacie. Nedali ste si pozor, toto je vysledok. Kazdej zene, ktora je neplanovane tehotna - nech je aj vydata s domom ako svet a peniazmi na vyhadzovanie z okna - ma najprv sokovy stav... je to normalne...cela vizia najblizsich mesiacov, rokov zivota sa radikalne zmeni, lebo bude mamou malemu nefunkcnemu absolutne na nej zavislom jedincovi...

Takze ziadne ukrizovavanie... toto treba vstrebat a nie ist niekam do rakuska po nejake tabletky na potrat... lebo na Slovensku to mozne nie je pokial viem... vies totiz, co sa stane? Spravis v soku radikalne rozhodnutie a potom ta o tyzden-mesiac-rok dobehne psychika a zacnes uvazovat, ze co by bolo keby, keby si sa rozhodla inak.

Mas partnera, ste spolu dlhsie, otvor usta a preberte spolu moznosti. Mozno polku strachu, co teraz mas, ani mat nemusis...

Poradna Alexis je presne na tieto otazky a strach, zavolaj tam https://alexisporadna.sk/

lely1234
18. jan 2023

@neukrizujtema podľa mňa si len hotovoa z toho že to fakt prišlo. Písala si že ste chceli, teda keď príde príde. Podľa mňa len nejaký prvý šok atď. Skús povedať hneď priateľovi určite tá podporí. Tehotenstvo není med lízať ani vlastne starostlivosť o dieťa. Ale je to niečo fakt úžasné. Uvidíš zvládneš to ako každá iná. Fakt tes sa a nestresuj 🙂 a Nedus to v sebe porozprávaj sa o tom s niekým. Bude to na koniec super vážne 😁

neukrizujtema
autor
18. jan 2023

Netuším čoho sa bojím. Asi budúcnosti . Priateľ stále do mňa rýpe že čo je, že som stále zadumciva, ma z toho nervy a ja len premýšľam.. ono viete, už raz v minulosti som taký potrat podstúpila, a si to vyčítam dodnes že sa to nemalo stať a aj tu je otázka že toto dieťa nechám žiť a tamto :( pritom aj to som si pekne mohla vychovať..

morgane1975
18. jan 2023

@neukrizujtema potrat tabletkami je aj lacnejsi a setrnejsi ako klasicka interrupcia.

katkaseiner
18. jan 2023

uplne suhlasim s
@anjelicek26
akokolvek dlho planujes, sok pride urcite...
Planovali sme s muzom dieta niekolko rokov... zili sme spolu viac nez 7 rokov kym sme sa rozhodli ze je cas... prislo to do 3 mesiacov a aj ak som bola v soku.... pretoze kym doteraz si bola slobodna, volna, isla si vtedy a tam kam si chcela, teraz budes mat privesok... netvrdim ze budes doma sediet na zadku do konca zivota, ale proste uz budes uplne inak uvazovat nad vsetkym...
Sadni si s chlapom, rozpravajte sa, poplac si, bude dobre. Fakt len musis predychat novu situaciu... ved v podstate aj ked vies co ta caka, neprezila si to este ale vsetky sme tam boli a zvladli sme. Drzim palce.. ja si bez deti zivot predstavit neviem

kacernakokse
18. jan 2023

@neukrizujtema Si tehotná krátko? Na všetko máš čas. Môžeš si to premysliet a časom možno prídeš na to, že by ti dieťa nevadilo a začneš sa naň tešiť. A keby aj náhodou nie, nič sa nedeje a vieš že je aj iná možnosť. Priateľovi to povedz iba ak si budeš istá ako so svojou situáciou naložiš, predídeš zbytočným konfliktom. Ty budeš tá kto bude dieťa nosiť, rodiť a z veľkej väčšiny aj tá ktorá sa bude on starať, takže to, či sa rozhodneš nechať si alebo pôjdeš na upt, je len a len tvoja voľba. Na tomto fóre počítaj s tým, že 90% bude mať iný názor a budú ťa presviedčať aby si si ho nechala aj keby bývaš pod mostom. Ani jedna nie sme v tvojej situácii, dokonca ani tvoj partner. Je to čisto na tebe. Vidím, že nie si 100% predvedená, že dieťa nechceš, takže si úprimne myslím že sa to zlomí a začneš si to užívať. Ak by si nakoniec dospela k opaku, tak len taká praktická rada. Radšej chod do zahraničia kde ti to urobia tabletkou a nie kyretazou.

anjelicek26
18. jan 2023

@neukrizujtema ono maloktory vztah ustoji, ked zena pojde na potrat a buducemu otcovi ani neda moznost jej to vyhovorit... aspon to pravo by ten muz mal mat - vediet, co sa deje. Minulost nezmenis, buducnost, to je momentalne vsetko v tvojich rukach... Zavolaj do tej poradne, povedz konkretne, coho sa bojis, nikto ta tam sudit nebude. Ja som mala tiez takyto sok, ked som uprostred studia, prace, cez HAK otehotnela s prvou dcerou, nastastie moj priatel (teraz muz - coskoro mame 20 rocne vyrocie) a vravel - tie najlepsie veci na svete prichadzaju, ked ich clovek ani neplanuje...

simsalabim
18. jan 2023

@morgane1975 ale na Slovensku nedostupny, treba ist do CR alebo Rakuska.

@neukrizujtema podla mna je to len sok. Teraz, ked si tehotna - vlastne vlastnou "vinou", nie je celkom koser uvazovat o potrate (a to ja som inak 100% ZA zachovanie moznosti potratu - ale ako posledne vychodisko z beznadejnej situacie. Ty v takej nie si...)

lely1234
18. jan 2023

@neukrizujtema tak už len pozor aby sa výčitky nemuseli znova opakovať. Spravila si čo si spravila neodcinis nijak. A výčitiek máš už dosť ako vidím. Tak už sa snaž myslieť na to pekne čo príde. 🙂

ropucha6
18. jan 2023

@neukrizujtema ved si to chcela pises. Asi si len v soku a prehravas si aj veci z minulosti. Normalne nadych, vydych.

misinka0611
18. jan 2023

“ Priateľa mám skoro rok , roky na to už máme . povedali sme si keď to príde tak dobre.“

A čoho sa bojíš teraz? 🤔

teleskop
18. jan 2023

@neukrizujtema naozaj chces aby ti cudzi ludia na nete radili do takejto dolezitej veci??

cecilia29
18. jan 2023

Zavolaj do poradne Alexis. Tvoje uvažovanie nie je logické, zrejme ako následok predošlej interrupcie.

kitycat
18. jan 2023

@neukrizujtema tal chces to decko alebo nie? Preco ste sexovali bez ochrany?

Vsak mu povedz, ze ako spliechal do pipiny, tak sa podarilo.
Predpokladam, ze si si spravila test a nemas histeriu z jednodnoveho meskania ☺️

neukrizujtema
autor
18. jan 2023

Posledná menstruacia bola 11.12. , meškajú mi 8 dni a test pozitívny …

misinka0611
18. jan 2023

@neukrizujtema Tak mu to povedz, chudák nervy, rozmýšľa či sa s nim nechceš rozísť, alebo či niesi vážne chorá.. normálne mi to teraz oznám a pomaly sa môžeš objednat ku gynekologicke na potvrdenie tehotenstva.

miskakyska
18. jan 2023

Super nick, nová registrácia,o chvíľku UPS stránka neexistuje..

neukrizujtema
autor
18. jan 2023

@miskakyska myslím si že to nie je vôbec postarané. rypana..

januska12323
18. jan 2023

Daj na stôl test s dvomi paličkami a nemusíš nič hovoriť.

janetinka27
18. jan 2023

nech to zije na koniku

casillas28
18. jan 2023

@neukrizujtema este si aba zistila ze si tehotna..to tazke ta este len caka takze sa daj dokopy ;) nechcem aby to vyznelo zle ale som realistka a ked vidim co sa deje okolo tak ....to ze si tehotna neznamena ze budes mat aj dieta, kazde 3-4 tehotenstvo v 1 trimestri konci potratom...cize krok za krocikom...treba ist k doktorke nech ti potvrdi ze je vsetko ok, ci nejde o mimomaternicove atd a zacat o seba viac dbat...teraz mas sok ale to prejde a na malinke sa budes tesit...naber odvahu a trosku zodpovednosti za svoje ciny ;) uz si raz na potrate bola a vycitas si to...tak co budes robit ak pojdes znova?vsak sa zblaznis ...

neukrizujtema
autor
18. jan 2023

@casillas28 toho sa práve bojím že ten druhý by som neuniesla .. keďže to bol chemicky bola som pri vedomý a nebolo to len že dala som tabletku prebehlo par kŕčov a bolo po všetkom. síce neboli žiadne komplikácie ale všetko som prežívala pri vedomý a dlho dlho vyčítala, až dodnes vlastne … no hotová som z toho..

casillas28
18. jan 2023

@neukrizujtema uz je to nieco co nezmenis a teraz mas sancu to aspom ciastocne napravit a dat tomu malinkemu sancu a vlastne aj sebe aby si bola dobra mama a bola stastna 🙂

daniela2202
18. jan 2023

@neukrizujtema ???? .... aký potrat, keď ste spolu rok, tak hádam budete aj rodičmi...

thoughtfulweirdo
18. jan 2023

Neviem a ani nechcem ti radiť ohľadne tehotenstva, ale dovolím si poradiť ti v inom. Základom každého funkčného vzťahu je komunikácia. Neznamená to, že musíš hneď všetko s partnerom preberať, kľudne si nechaj nejaký (ale zas nie príliš dlhý) čas na vylúštenie vlastných pocitov. Keď sa ešte necítiš na vysvetlenie situácie, skús mu povedať niečo v duchu, že ťa momentálne niečo trápi a porozprávaš sa s ním o tom hneď, ako budeš pripravená. Partner si nezaslúži tápanie v neistote a nervozitu, či niečo vyviedol, hneváš sa na neho, chceš sa rozísť, alebo čokoľvek iné, čo pre neho môže tvoja mĺkvosť znamenať.

any_soj
19. jan 2023

@neukrizujtema počúvaj, v prvom rade gratulujem! ♥️
V druhom - "..že toto dieťa nechám žiť a tamto :( " - štatisticky majú ženy, čo už raz boli na potrate, väčšiu pravdepodobnosť ísť znovu. Jeden z dôvodov je presne aj tento pocit. Ale - neurob takú blbosť. Prvému dieťatku tým život nevrátiš, ale tam, kde ono teraz je, sa na teba nehnevá. A ani neziarli, naopak. Pozná iba lásku. Preto by určite bolo šťastné, ak by si tohto jeho súrodenca milovala celým srdcom a starala sa o neho s láskou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre