Som vydatá a našla som lásku spred 20 rokov

aarachne
6. nov 2015

Ahojte dievcata,
ani neviem, ci si idem po radu, ale skor sa len potrebujem niekomu zdoverit. Som vydata 12 rokov, mam malu 4 rocnu dceru. Pred casom som narazila na FB na svoju staru lasku z pred 20-tich rokov. V tom case islo len o tzv. studentsku lasku (padli medzi nami nanajvys prve bozky - nic viac). Vcera sme sa po tych 20-tich rokoch prvykrat stretli. Obaja zmeneni, obaja par kilogramov naviac, o desiatok vrasok viac, obaja prve sediny. On je slobodny, nevysiel mu vztah, kt. mal. U mna to v manzelstve uz niekolko rokov skripe. Aj preto som suhlasila, ze sa s nim stretnem. Ved to bol v istom case moj najlepsi kamarat, velmi som ho chcela vidiet.
Citila som sa s nim vcera uzasne, krasne. Nadherne sme sa porozpravali a opat som citila tie zname motyle v brusku. Iskrilo to medzi nami 🙂
Nic sa nestalo, na rozlucku sme si dali kamaratsku pusu. Ale neviem prestat na neho mysliet .... Asi mi sibe!

daniela1978
6. nov 2015

@aarachne no uff........ak by si nemala 4 ročné dieťa, poviem, že utekaj....ale takto...neviem, ako je malá naviazaná na otca atď...a možno za mesiac zistíš, že to boli motýle na chvíľu, aby si ušla z bežnej rutiny, ale nič viac.

nair
6. nov 2015

@aarachne Najprv si uzavri súčasný vzťah s manželom, mať ho ako zadné dvierka nie je voči nemu fér nech je Váš súčasný vzťah akýkoľvek.. 12 rokov a spoločné dieťa nie je málo..

namornicka
6. nov 2015

Ja neviem, ale keď to u teba v manželstve už niekoľko rokov škrípe, bol dobrý nápad porodiť dieťa namiesto rozchodu? V každom prípade vyrieš aktuálny vzťah a tam urob poriadky, potom sa vrhni do druhého vzťahu. Nechaj to trochu utriasť aj toto staronové pobláznenie.

aarachne
autor
6. nov 2015

ja zatial neriesim ziadny novy vztah, ani neplanujem. Ja som sa len s nim stretla ako so starym dobrym priatelom.

aarachne
autor
6. nov 2015

@namornicka moje dieta neries, prosim. Je to moje najlepsie rozhodnutie v zivote, ktore som kedy urobila. Nikdy neolutujem, ze ho mam. Cakala som nan dlhym 6 rokov, kvoli tomu, ze to medzi nami skripe by som sa ho nevzdala. Toto nie je predmetom tejto diskusie

worker_falcon
6. nov 2015

@aarachne mala by si rýchlo dať uzavrieť túto diskusiu, keď chceš určovať, aké odpovede tu majú zaznieť...

v každom vzťahu, kde sa schyľuje k nevere, to "škrípe". Svoje konanie si každý dokáže pred sebou ospravedlniť.

Ak tvrdíš, že žiadny nový vzťah neriešiš ani neplánuješ, tak potom čo tu píšeš? Aké motýle? aké rande? Aké spomienky na super časy? Venuj sa svojmu existujúcemu vzťahu (pracuj na ňom), a nie tomu druhému. Keď neriešiš, tak ani nepripúšťaj nejaké motýle, rande bola tiež chyba. Uprac si v hlave.

libka1
6. nov 2015

@aarachne nie je skripe ako skripe. ty musis vediet nakolko to nefunguje. ale pravda je taka ze taketo skripania dokazu niekedy cloveku dobre zamotat hlavu a potom ked stretne niekoho takeho ako byvaly, tak je z toho zle... takze zanalyzuj to skripanie, ci sa to da nejak odstranit, a ak ano, isla by som touto cestou radsej, ako skusat noveho partnera pre seba a noveho "otca" pre dieta 😉

mamulka211
6. nov 2015

@aarachne zrus si fb a neidealizuj si muza, ktory sa nebol schopny do teraz ozenit, ze bude lepsi ako tvoj manzel, aby si nerozbila svojmu dietatu rodinu a potom nezistila, ze ziaden muz nie je idealny a ze aj s tymto tu, by ti to po case zacalo skripat...Lebo skripat to zacne vzdy, ked pride vo vztahu stereotyp. To budes kazdych par rokov menit manzela?A detom otca?

aarachne
autor
6. nov 2015

ja neriesim otca pre dieta, preboha. Neriesim ani moju pripadnu neveru. Som a ostanem verna svojmu muzovi. To ze som citila motyle je fakt, ale dalej to rozhodne rozvijat nebudem

libka1
6. nov 2015

@aarachne vies ked sa s nim este parkrat stretnes mozno zacnes riesit aj nieco ine 😅 bola by som opatrna...

worker_falcon
6. nov 2015

@aarachne prepáč, ale si na najlepšej ceste k nevere. je to v tvojej hlave a prezradila si nám dosť. Ak má niekto ostať kamarát, tak si nepripustím žiadne motýle v bruchu a ani myšlienky, čo by bolo, keby... Tak to u žien začína.

aarachne
autor
6. nov 2015

Ved prave preto neviem, ci sa s nim este stretnem. A ked ano, tak uz ozaj len s poriadnym odstupom ...

lilibili
6. nov 2015

a preto si netreba bývalých pridávať za priateľov...je to minulosť a ak by ste si boli súdení si vydatá za neho a nie za iného, ktorého si tiež predpokladám ľúbila...ja by so zrušila priateľstvo na fb a pokúsila sa dať do poriadku terajší vzťah,ale rozhodnutie je na tebe čo urobíš,tak držím palce nech sa rozhodneš správne aby si to nemusela raz ľutovať,že si kvôli chvýlkovému poblázneniu prišla o toho pravého...

aarachne
autor
6. nov 2015

@lilibili ja ho vlastne ani neberiem ako byvaleho. Bolo to strasne davno, boli sme deti. Dal mi moj prvy bozk ale tym to skoncilo. Nikdy sme spolu nespali ani nic podobne. Vzdy som ho viac brala viac ako kamarata, dobreho priatela ako za pripadneho partnera. Ja si s nim vyborne rozumiem aj teraz a rozhodne by som nechcela zrusit priatelstvo na FB s nim. Chybal by mi ako priatel. Ja viem, aj ja si vravim, kde bol 20 rokov? Ja som pretrhla moje vazby na ludi, ktori nas kedysi spajali.... Vydala som sa - takze ine meno a pod. Udajne sme sa raz pred par rokmi stretli v nejakom meste a ja som bola chladna, odmerana, tak si myslel, ze nemam zaujem ani len o rozhovor s nim. Ja si vsak toto stretnutie vobec nepamatam 🙂

0silvia0
6. nov 2015

@aarachne no tak zdôverila si sa, vypočuli sme ťa, máš ho plnú hlavu a čo teraz? Mne sa stalo niečo veľmi podobné nedávno, dotyčný naliehal na stretnutí. Nestretla som sa, v hlave sa to chvíľu riešilo, ale ako prišlo, tak odišlo. Určite by mi nestálo za to komplikovať život sebe, môjmu manželovi a našim deťom. Kvôli niekoľkým hormónom? Kvôli pár motýlom v bruchu? Rieš to triezvo bez emócií a radšej
nedovoľ ďalšie stretnutie, pretože motýle v bruchu naznačujú niečo viac ako sa nám tu snažíš nahovoriť, motýle v bruchu sa nedejú u kamošov, ale skôr u partnerskej náklonnosti...

mysicka36
6. nov 2015

@aarachne Ak niesi spokojná s doterajším vzťahom, buď taká hrdinka a povedz to v klude mužovi. Vyklop v čom cítiš škrípanie a ako na to reaguje. Povedz aj pravdu o starom kamarátovi... Sama budeš cítiť či chcete obaja bojovať za doterajší vzťah, alebo ste už rezignovali a neviete to na plnú hubu priznať.

Ak už nieje snaha a chuť posnažiť sa v manželstve, je čas s hrdosťou pre obe strany slušne sa rozísť. To je pre dieťa najlepšie. Potom môžeš riešiť starých aj nových chlapov okolo teba. Každý chceme byť šťastný, len to naše šťastie nesmie byť na úkor niekoho bolesti.

Držím ti palce a kludne ti prajem aj aby si bola šťastná so staronovým objavom. Len daj aj mužovi s ktorým si vela rokov rovnaké šance a neber ho ako zadné dvierka. To chlapi berú velmi ťažko. 😖

mamulka211
6. nov 2015

@aarachne tak potom si zaspominaj a tes sa z noveho zazitku, ci vlastne o com je tvoj prispevok?

alaguema
6. nov 2015

@aarachne "neviem prestať na neho myslieť" ...jasné, je to kontrast k tomu, čo momentálne máš - škrípajúce manželstvo. Aj preto si súhlasila, že sa s ním stretneš, takže podvedome a aj vedome, ho nejakým spôsobom dávaš do súvisu s partnerským vzťahom, až také úplne nevinné to nie je. Keby manželstvo neškrípalo, tak so stretnutím nesúhlasíš? To škrípajúce manželstvo si ale mohla mať dnes aj s ním, keby sa vtedy boli veci vyvinuli tým smerom a na nejakom stretku by si zas sedela s niekým iným.

ivca88
6. nov 2015

tak mu pekne zakýv ... zazelaj vsetko dobre ! 🙂 a ty si uzivaj peknu rodinu ktoru más 🙂

eririka
6. nov 2015

Takéto mám najradsej,,oni majú zlé manželstvo,, a pritom mau,iného alebo odisiel k prvej laske a tych 12 rokov co ste spolu ti nehovori nič?

babulka1978
6. nov 2015

@aarachne Vies, podobne som sa citila pred casom aj ja.....prihlasil sa mi moj byvaly priatel.....bola som s nim 5 rokov...prva laska....prvy sexualny partner.....potom som ochorela, on to nezvladol, a odisiel do Ameriky......velmi prevelmi dlho som sa z toho rozchodu spamatavala......zazila mnozstvo sklamani, rozvod a teraz mam konecne 7 rokov parnera, po ktorom som vzdy tuzila....milujuceho, obetaveho otca mojich deti....a mili byvaly sa mi prihlasil na fb, a zobronil o stretko....povedala som nie....lebo si jednoducho vazim to, co mam....a odmietla som aj priatelstvo na fb.....pokusenie je svina vec......treba si vazit to, co mas...zivot ma to naucil....podotykam, ze s priatelom ani nie sme nazelia....cize teoreticky sa mozem zbalit, a ist.....pretoze...poviem ti pravdu, ze keby som sa s nim stretli....mala by som tie motyle v bruchu aj ja.....pretoze nasa laska bola naozaj silna.....

tajka1986
6. nov 2015

@aarachne no tak ste sa stretli,pokecali a hotovo. Neni dovod stretavat sa nadalej s nim. Ak si mas nasilu drzat odstup len preto aby si nieco nevyviedla...k nicomu dobremu to nepovedie ver mi. Alebo sa rozhyb,podaj ziadost o rozvod a potom ries motyle v bruchu.

sasa1310
6. nov 2015

@aarachne to máš len také poblúznenie, keďže váš vzťah už je tak trochu stereotypný. Otázne, či tie motýle v bruchu by si mala aj po ďalších stretnutiach s ním. Poväčšinou by človek mal utekať za svojou láskou, akurát, že ty by si tým priniesla zo sebou aj obete (a tou je tvoja dcéra a jej otec).
Na tvojom mieste by som na neho zabudla. U mňa tam bliká kontrolka, že chlap, ktorý už má vek dávno vhodný na manželstvo je stále sám. Ktovie prečo....
Aby sa za tými "motýľmi" neskrývalo niečo čo je ešte horšie ako máš doma..

jeannna
6. nov 2015

Ja ti nechcem brat iluzie, ale tvoj pribeh je taka klasika. Vo vztahu to skripe, objavi sa niekto z minulosti, pri ktorom si vzdy pamatame len tie prijemne momenty, tie horsie uz akosi upadli do zabudnutia, venuje nam pozornost, ktora nam doma chyba, alebo ozivi kazdodenny stereotyp. A vlak je uz rozbehnuty. Asi to pre teba nebude az taky dolezity clovek v tvojom zivote, lebo si na neho zabudla, objavila si ho nahodou na FB, ako pises dalej, ani si nepamatas stretnutie s nim v nejakom meste spred par rokov. Pripisujes tomu vacsie kuzlo, ako v skutocnosti je. Lebo ti chyba laska, pozornost manzela a on je len naplastou na tvoju momentalnu prazdnotu.

malabiba
6. nov 2015

@aarachne nikedy stretávaš rovnakých ľudí každý deň a ani si ich nevšimneš a niekoho stretneš raz, pár krát a zmení ti celý život 🙂 ....občas to tak býva a my nikdy nevieme, čo bude...život je krátky a držať sa toho, čo povie niekto iný, myslieť na predsudky a trápiť sa, či mi šibe...načo?...užívaj si ten príjemný pocit, že ti s ním bolo dobre....no a čo?....sama najlepšie vieš, čo ťa robí šťastnou....načo tu hovoriť o nevere, o rozchode - čas všetko ukáže...druhá vec je porozmýšľať nad tým, sama za seba, bez myšlienok na starého kamaráta, čo cítiš k manželovi a čo chceš ďalej a čo by bolo dobré zlepšiť

lubkavargova1
6. nov 2015

@aarachne to asi ked manzel stretne byvalu nejaku caju ktora bude nedajboze aj pekna...stale vravim "co bolo bolo...minulost ma ostat vzdy minulostou"

slnecnica174
6. nov 2015

@aarachne Myslim, ze ta premohli pocity zamilovanej sestnastky😉 Urcite si ho aj trochu idealizujes, lebo ti to v manzelstve skripe. Urcite to ale nie je princ na bielom koni a ma aj svoje nedostatky. Zaujimave by bolo aj vediet, preco mu krachol vztah a nebol schopny si este najst zenu.

kkarolkaaa
6. nov 2015

@aarachne urcite by som neriesila toho byvaleho, ani sa s nim nestretavala. S manzelom by si si mala sadnut a porozpravat sa, ze co potrebujes, co ti chyba, urobit si spolocny vikend, ist na veceru a tak... Muzi niekedy zabudaju na pozornost, treba sa im trosku pripomenut 🙂 celu svoju pozornost venovat manzelovi. To ako vnimas byvaleho, je len iluzia, realita sa ukaze ovela neskor.

lenbea
6. nov 2015

@aarachne nešibe Ti, stará láska nehrdzavie ani po rokoch. ale ani s ním Ti to nemusí vyjsť. ked prídu bežné problémy a zalúbenie opadne, tak si zase tam, kde si bola. ak to neni v manželstve až také strašné, tak sa snaž radšej riešiť vzťah s manželom.

tehulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz