Som zúfalá z partnerovej matky

kajka999
16. jan 2015

Ahojte,
už sama neviem či to ja náhodou celé nepreháňam, preto tu píšem...aby som si prečítala iné názory. V podstate ma zaujíma otázka ako často je Váš partner v kontakte s jeho mamou? Čo hovoríte na dennodenné telefonovanie (denne od 4 do 8 telefonátov), nakoľko bývame v jednom meste, tak aj dennodenné stretávanie (po robote hneď k rodičom, prípadne z roboty si tam odskočiť na obed aj keď ja mám tiež doma navarené )...je to normálne? Aby som to priblížila...najprv sa mi páčilo, že má môj partner pekný vzťah s matkou, ale teraz mám z toho zmiešané pocity. Nie sme manželia, sme spolu 5 rokov - z toho dva roky spolu žijeme. On má 33 rokov, Je to dospelý chlap, ktorý sa síce osamostatnil, má mňa, ale stále mám pocit, že žije so svojou rodinou a hlavne matkou. Je mi blbé sa s ním kvôli tomu hádať, nakoľko je to rodina a nechcem, aby stál medzi dvoma mlynskými kameňmi ...ale stále ma to trápi, mám pocit, že som na druhej koľaji....Poraďte, ako je to u Vás? Máte podobné problémy?

jana_eyre
16. jan 2015

moj muz volava so svojou mamou raz do tyzdna a stretavame sa tak raz za mesiac, niekedy 2x.. byvame blizko, ale mame ine zaujmy.. ked neboli deti, tak sme tam mozno boli niekedy castejsie, ale nie o moc..

inak mne, ked nieco na svokre vadilo a chcela som to povedat muzovi, vzdy som zacala s tym, ze som o jeho mame zacala rozpravat to dobre - napr. som zacala o tom ako dobre vari a ako pekne sa hra s malym, alebo aka bola mila ze nam doniesla nejaku vec.. potom prislo" ALE" a povedala som svoj problem.. tak potom muz kritiku matky bral lepsie a uznal, ze mam pravdu..

mozno by bolo namieste si dohodnut nejake pravidla - stretavanie sa u jeho rodicov kazdy piatok a utorok a k vasim napr. v sobotu.. /su to len priklady/ uprimne by som mu povedala, ze caste telefonovanie a denne navstevy z neho robia muza, ktory neposobi dospelo.. samozrejme by som to zaobalila, ale on si hlavne musi uvedomit, ze uz nie je dieta a ma teba - cize zenu, ktora ma byt prvorada...

murcos
16. jan 2015

U nas je to presne opacne. Som s muzom 15 rokov, kedze sme mimo jeho rodicov x km stretavanie sa je obmedzene. Vzdy som ho musela dokopat ku telefonatu (teda na 99%) presne to iste bolo ohladne stretavania sa. Pred par mesiacmi som si povedala dost,je je syn, tak preco by som mu mala pripominat stale to iste- takze ziadny telefonat, ziadne stretnutie (koli detom je to divne, nastatie sa zatial nestazuju:D) Svokra obcas zavola muzovi (ten dialog nie je dlhsi ako tri minuty) Divne nie? Na druhej strane to tiez hovori nieco o ich vztahu.... Dufam, ze nase malickosti tak neskoncia.Takze ja poznam skor druhu stranu mince....aj ked nehovorim, ze mi to nevyhovuje:D

karinkinamamicka
16. jan 2015

@kajka999. Pravda skúsiť mu otvoriť oči cez tretiu nezainteresovanu osobu. Alebo ho usadiť umlčať kým nedohovoris a spustiť. Ja som skúsila (tiež je mamička tabu a "všetko myslí dobre" aj to že celej dedine vykladá koľko som pocas tehu pribrala) a vtedy si uznal že máš pravdu. Sľúbil že nabudúce to tak nenechá. Lenže nechal s tým že ona je citlivá tak aby sa nezrutila a blabla. Teraz ju riešim úplnou ignoraciou. A keď bude brnkat aj do výchovy brutálne ju pošlem och joooj. A synacik dostane na tvrdo na výber.

karinkinamamicka
16. jan 2015

@kajka999. V tom prípade máš úžasnú maminku a tvoj muž úžasnú svokru 🙂 tak skús tej tvojej dvojhre naznačiť že ešteže aspoň TVOJA MAMINKA SI TOLKO POZORNOSTI NEVYNUCUJE 😠

kajka999
autor
16. jan 2015

@jana_eyre no to presne robím aj ja, stále ju chválim keď sa dá, sama chcem, aby medzi nami nebol problém....uprimne, stále som si myslela že tie hrozné názory na svokry sú hlúposti, ktoré vymýšľajú zlé nevesty a zaťovia 😀 ...No každopádne keď svokru chválim, tak je to samozrejmosť a keď ju trochu (veľmi jemne a ohľaduplne) skritizujem, tak už je oheň na streche....už ani neviem ako mám túto tému otvoriť....☹ ...keď sa mi aj podarí otvoriť nejakú tému s tým, aby hneď nevybuchol, tak si ma maximálne vypočuje ale to je všetko...nemá to význam...jeho riešenie je to, že bude predo mnou zatajovať veci ohľadom toho a budem spokojná..resp. čo oči nevidia, srdce nebolí....

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalym
16. jan 2015

@kajka999 To je blbé. A Tvoja mama čo? Telefonuj jej tiež a pod.

kajka999
autor
16. jan 2015

@karinkinamamicka tak toto je už vrchol keď svokra aj ohovára...ja zatiaľ neviem či mňa ohovára 😀 ...ja sa len bojím toho, čo by nasledovalo keby dostal na výber....nechcem to hrotiť, ale normálnou debatou to nejde

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kajka999
autor
16. jan 2015

@natalym moja mama je úplne iná, máme perfektný vzťah, ale hlavne ona ma svoj život a nemá potrebu riešiť nás....by to pokladala za blbosť vkuse si vyvolávať 🙂

natalym
16. jan 2015

@kajka999 Tak jej to vysvetli ako sa majú veci a rob mu zrkadlo. Za pokus nič nedáš, či?

karinkinamamicka
16. jan 2015

@mickao. Ja mu stále pripomínam že manželstvo je o nás dvoch nie troch. Ju som si nezobrala. Je pre mňa cudzia a basta. Z toho čo si písala som pochopila že máš vlastnú domácnosť?( teda až na spoločný dvor) ja to šťastie nemám. Som s ňou v jednej domácnosti. A dvere na spálni si ani zavrieť nemôžem, lebo že sa pred ňou chuderou zatvaram. Keď idem do kuchyne tak hneď je v pätách že čo robím. Včera keď som robila druhému večeru mi blahosklonne oznámila že sa nemusí každý deň variť. Ale samozrejme ona sa nazrala a hádaj na koho čakajú riady?

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kajka999
autor
16. jan 2015

@karinkinamamicka my bývame v byte...svokra k nám často nechodí, len keď je pozvaná na návštevu, čiže chvalabohu také veci riešiť nemusím.... nezávidím Ti :-/

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karinkinamamicka
16. jan 2015

@kajka999. Tak vytaca má mnohými vecami. Ale snažím sa ju mať na haku. Ignore. Ona to vie a zerie ju to. Aj keď napríklad výprava prudko vtipne príbehy tak na ňu vôbec nereagujem. Mužovi som jasne ukázala teda ok svoj dom nech si zozerie ale mne rozkazovať nebude a ani má nebude nútiť baviť sa s ňou.

karinkinamamicka
16. jan 2015

@mickao. Cha! Niet väčšieho zadosťučinenia ako keď ju malý nechce. 😀
Co sa týka susediek... No otrasná je. Nehanbí sa? Skús ty rovnakou mincou so svojimi kamarátkami. Jasné že jej nebudú si môcť dovoliť dohovárat, ale tak jemne dať najavo že TY si oveľa sikovnejsia gazdinka... Nič sa tým nevyrieši ale ten pocit... 😠 a svagrinna je na jej strane?

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karinkinamamicka
16. jan 2015

@mickao. Obe by som ich okaslala. Vyparad sa, vykockuj deti a šup niekde von. S kamarátkami, poohovarat kúpiť niečo pekné. Popretrcat a nech im padne sanka. Ja sa tiež poflakujem inak by som ju dohryzla.

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karinkinamamicka
16. jan 2015

@mickao. Skús pri takej príležitosti precedit že deti vedia vycítiť dobro a zlo. A velavyznamny pohľad na tie dve. Ale mas pravdu. Najlepšie čo v takejto situácii spraviť sústrediť sa na synčeka. A tešiť sa z neho.

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dahra
16. jan 2015

@kajka999 - my obaja komunikujeme malo s nasimi rodicmi. Navstevujeme sa dost casto, hoci su par hodiek cesty od nas daleho, raz nasich, raz jeho. Máme velmi dobre vztahy, niekedy sme u svokry aj tyzden, u nasich aj dlhsie 🙂 - mama je pomaly spokojnejšia, ked odchadzame 🙂, ale akonahle sme doma, tak si volame v pripade potreby castejsie, ale niekedy aj menej ako jedenkrat za tyzden a manzel so svokrou este menej. On by sa aj mesiac neozval a jeho mama rovnako.To skor ja sa jej zvyknem cez FB ozvat, nech napise co nove ako sa ma, atd. Kazdy den otravovat mamu - moje nervy a este keby ona mna!!! 🙂 Trosku sukromia a kludu.

sklamanyotec
16. jan 2015

@kajka999 Je to chore co robi. Ja som mal to iste akurat ze to robila partnerka s matkou. Denno denne polhodinove telefonaty a rozoberanie vsetkeho mozneho. Potom sa uz so mnou nemala o com bavit, lebo vsetko prebrala s mamickou. A ta bosorka sa nam miesala uplne do vsetkeho. A ked som s tym chcel spravit poriadok, tak sa stale obhajovala tym, ze ona nemoze za to ze ja nemam taky dobry vztah s matkou ako ona. Asi nepochopila, ze ked ma svoju rodinu tak sa ma venovat tej a nie sa drzat mamickinej sukne v 33 rokoch. A ako vystraha ti moze sluzit to, ze dnes uz nie sme spolu aj napriek tomu, ze mame krasnu 3 rocnu dcerku, s ktorou mi brani sa stretavat a ktoru teraz vychovavaju a stvu proti mne aj so svojou mamickou, ktora jej dava rady a rozumy. Takze som prisiel vdaka starej bosorke aj o dcerku, ktoru mam velmi rad a momentalne ju vidim kazdu druhu sobotu, ak zrovna nie je chora,aj to len 3 hodiny. A stara bosorka si uziva vnucku.

monciky
16. jan 2015

@murcos
uplne rovnako je to aj u nas🙂

bianca2
16. jan 2015

Ja som s muzom 17 rokov a je to velky dobrak. Kym sme byvali dalej od svokry, nestarala sa do nas. Ako sme sa pristahovali na dedinu, narodila sa nam dcerka,zacalo to.Do vsetkeho sa montovala. Mali sme par stretov, vynadala mi, potom mi sem chodila vykrikovat hluposti a obvinovat. S placom vybehla alebo buchla dverami. Az mi spolu za minuly rok po 3 jej vystupoch praskli nervy a povedala som dost. Ved ma nebude takto trapit. Od polky novembra bolo ticho, potom ju moja dcerka zavolala. Vcera tu bola akoby nic. Ale som v strehu. K nicomu ju nepustim. Povedala som jej ze posledny krat tu vykrikovala pred dcerkou. Problem je v tom, ze muz je dobrak, on vie, ze ju nezmeni. A deti su anjelici. Tal aj ked by som sa chcela hnevat, neda sa pri nich. Jedine co viem je zmenit moj postoj a mat ju na haku. Zaroven nepustit ju k nicomu ci uz vo vychove alebo domacnosti, lebo tak to cele zacalo. Nic po nej nechcem a nic jej nedovolim. Par zdvorilostne navstevy prezijem ale som v strehu. Jej problem je ten, ze zautoci prave ked clovek potrebuje pomoct. Tak ci uz uraz, pohotovost a podobne, uplne vynechavam a radsej sa na cudzich obratim ale najradsej zvladnem sama.Este podotykam kym sa dcerka narodila, vsetko bolo v pohode. A to okolo 15 rokov. Ale uz sa zrazu netoci svet okolo nej a je problem to prijat, preto vsetky tie vystupy. Co sa im muz dovtedy napomahal a penazi dal...

murcos
16. jan 2015

@monciky tak to ma tesi, myslela som si, ze sme svetla vynimka. a ako si rozumies so svokrusou?

mihula
16. jan 2015

@kajka999 co by som ja za to dala,keby ma takto miloval moj syn 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a co vy mamky,ktore mate synov?

monciky
16. jan 2015

@murcos
nas vztah medzi mnou a svokrou je nula bodov, ja ju respektujem len kvoli ojmu muzovi, ona nie je zla zena, len je absolutne akoby z inej planety...., no a tak si aj vychovala svojich synov🙂 teraz mame male dieta a ona napriek tomu ako vsade vyhlasovala, ze sa velmi tesi, tak o maleho nejavi zaujem, asi preto ze je to chlapec a ona chcela vnucku,ja sa pre to netrapim, mne vyhovuje jej postoj, mam svaty pokoj od nej..., a ked chce dat nejaku radu, tak ju vypocujem a aj tak si spravim podla seba....