Spoločné bývanie s 18-ročným synom môjho muža

11. júl 2020

Ahojte . Zaujimal by ma váš pohľad na tuto situáciu . Muž ma dve deti z predchádzajúceho manželstva . Jeden z jeho synov v septembri nastupuje na vysokú školu ktorá je v meste v ktorom s mužom bývame s tým že , jeho syn by býval u nás . Mame dobrý vzťah , jeho deti mám rada ale odtiaľ potiaľ . Úprimne spoločne bývanie si predstaviť neviem . Máme doma mesacne babatko , akonahle by jeho syn u nás byva prišli by sme
O všetko súkromie , mala by som ďalšie “ dieťa na krku “ . Chcem si užiť malú a rodinkovanie s mojim mužom a nie sa starať o ďalšieho člena . Možno že moj postoj je sebecky ale naozaj si to neviem predstaviť . Navyše jeho syn je mierne problémový ( ma 18rokov ) nehovorím že je zlý , mám ho rada ale zas nie som k nemu tak citovo naviazaná žeby som s nim v pohode dokázala bývať . Keby že sme sami a ja chodím do roboty budis , ale nie keď mám doma babo ktoré si chcem naplno užiť . Moj návrh bol nájsť mu bud prenájom alebo nejaký internát , môže k nám chodiť aj denne , dvere bude mat otvorene ale spoločne bývanie fakt nie😫 možno som hnusná a z lásky k mužovi by mi to vadit nemalo ale nemôžem si pomôcť . Ako by ste takúto situáciu vnímali vy ?

zooeynka
11. júl 2020

@mondolina pre autorku to krv nie je...ano suhlasim, je to smutne.

777januska777
11. júl 2020

@zooeynka no to je také ako keď má dospelé vlastné dieťa. Dúfam, že ty máš rozum a nechodíš po byte nahá pred vlastnými deťmi 😀 ako si tak všímam čo macocha to sebecká mrochtľa.

jaass
11. júl 2020

@zooeynka tebe šibe?

777januska777
11. júl 2020

@zooeynka pre autorku nie je krv ani jej manžel. Tak predsa aj toho nebude tolerovať. Pekne aj jeho nech pošle kade ľahšie.

mondolina
11. júl 2020

@zooeynka
Syn tu bol asi skôr ako autorka.

zooeynka
11. júl 2020

@777januska777 asi budes prekvapena, ale moji rodicia predo mnou aj bratom chodili doma nahi bezne...a cuduj sa svete s bratom sme normalni, ziadni uchylaci alebo inak nevyrovnani. Ale hold boli sme vlastne deti, nie nevlastne.

zooeynka
11. júl 2020

@jaass nie, nemyslim si

sasa1310
11. júl 2020

@zooeynka kľudne môže u nich behať nahatý aj jeho syn. Má rovnaké právo ako ona. Aj keď sa to tebe nebude páčiť. Pre neho je to stále vlastný syn.

zooeynka
11. júl 2020

@777januska777 preco by manzela posielala kade lahsie?

777januska777
11. júl 2020

@zooeynka veď nie je tiež jej krv, tak ako to chce zo synom urobiť.

catherinah
11. júl 2020

Ja Ta chapem. Kto navrhol byvanie u Vas?

zooeynka
11. júl 2020

@sasa1310 uplne zbytocna pripomienka. Uz si videla pubisa aby chodil nahy pred otcovou novou zenou?

prasiatko30
11. júl 2020

Ako urcite by som moc nenamietala - je to dieta tvojho manzela tak ako je vase dieta jeho dietatom a moze sa stat, ze aj ona pojde k novej rodine svojho otca aby u neho byvalo a bola by si rada aby bolo on “postarane”. Za druhe - tvoj muz musi mat jasno v jednom ked pride jeho syn a bude sucastou vasej domacnosti tak bude musiet aj prispievat k chodu do domacnosti - a nejovorim o ekonomickej spoluucasti ale o udrziavani poriadku a pomahani v domacnosti. A napr to co spominas ze si neodpratal skatule od pizze - a ty si mu povedala aby to odpratal? Ci aj napriek tomu ze ty si ho poziadala tak on sa na to vykaslal? Myslim si zeby si simala sadnut s muzom a stanovit pevne podmienky. A myslim si, ze ked sa mlady zabyva tak si najde nejake vlastne byvanie a nebude byvat dlho so svojim otcom kde musi plnit urcite normy a je kontrolovany

zooeynka
11. júl 2020

@777januska777 muza si vybrala. Jeho syna dostala v baliku 2 v 1. Ale toho do svojho sukromia pustit nechce...chapem ju, je to riadna obeta zlikvidovat si doma sukromie.

joysi
11. júl 2020

@simsalabim to je krásne...Boh ti žehnaj ♥

panelacikova
11. júl 2020

@zooeynka mne to tak pripadá, že všetky sú tu OK, len nám dvom šibe 🙄 ktovie, ako by krákali, keby sa táto situácia dotýkala bytostne práve ich životov. a presne si to vystihla či už s tým, kto je ako doma zvyknutý, ale aj so sexovaním. veď autorka aby premýšľala, či ich mladý nepočuje, alebo priam, či nenačúva 😨 a darmo raz...súhlasím s tebou na 100%. mladý nie je autorke absolútne ničím.

jaass
11. júl 2020

@panelacikova mladý nie je autorke absolútne ničím????? to čo píšeš za bludy????? jeho otec je jej muž, nech sa stará! nech sa krásne mladý nasťahuje a ona nech sa stará 🙂

777januska777
11. júl 2020

@zooeynka myslím si, že väčšina žien ju chápe. Avšak väčšina má toľko rozumu, že si to vie uvedomiť skôr ako si začne s mužom, ktorý má deti. A potom sú tu také ako autorka, ktoré si začnú s chlapom so záväzkami a čudujú sa, že sa toho záväzku nedá zbaviť, takýmto ženám sa hovorí hlúpe.

sasa1310
11. júl 2020

@panelacikova viem si to živo predstaviť, keby sa ma to týkalo. Našťastie aj kvôli tomu som si vybrala chlapa bez záväzkov

sasa1310
11. júl 2020

@zooeynka to bolo písané ironicky na tvoj komentár o jej nahote. Aj on môže, keby chcel. Je tiež doma

mondolina
11. júl 2020

@panelacikova
Doteraz som s tvojimi názormi v iných témach súhlasila, ale tu ti riadne prepína.
Predstav si situáciu, že ich matke sa niečo stane, v tom prípade čo?
Mužove deti pôjdu do domova?
Lebo nepasujú?

panelacikova
11. júl 2020

@jaass ja nepíšem o jeho otcovi. ja píšem, že mladý nie je ničím autorke. a za tým si stojím

zooeynka
11. júl 2020

@panelacikova ved mozno im osud umozni aby si v praxi vyskusali co obnasaju ich dobrosrdecne presvedcenia. Druhym sa dobre a lahko radi co maju urobit, ale keby sa ich to bytostne tykalo uz vidim ako radostne vitaju cudzieho pubisa v ich domacnosti. Ale zrejme vacsina z nich ma pubertalne dieta, su rozvedene a predstava ze vlastny otec nedovoli ich decku byvat u neho(lebo jeho nova zena to zakazala) je zlaaaa. To dokazem pochopit ze to boli. Ale z pohladu autorky - urcite trvat na intraku!

panelacikova
11. júl 2020

@mondolina keď prečítaš celú diskusiu, nájdeš aj môj názor, že je úplne iná situácia, ak by povedzme umrela matka a syn by nemal nikoho v okolí, s kým vyrastal a chcel by s ním ostať (povedzme starí rodičia). vtedy áno, je to iná situácia a aj ja by som sa vtedy k tomu postavila tak, že OK, nech príde, veď má traumu, odišiel blízky človek, atď... ale skrátka som sa vžila do situácie autorky, porovnala ju so svojou vlastnou a s tým, ako reaguje môj muž. a čuduj sa svete, mám proste taký názor... a to mám malú dcéru, a ver tomu, že dosť zložitú situáciu. aj tak sa viem vžiť do pocitov iných. a naozaj by som nechcela takéto narušenie súkromia, byť v jej situácii..

jaass
11. júl 2020

@panelacikova no je autorke niečím pretože jeho otec si ju vybral za ženu 🙂 mladá musí pozerať aj na iných nie len sa seba 🙂 🙂

zooeynka
11. júl 2020

@sasa1310 nie. Doma je u mamy. Nie v otcovej novej rodine. Bohuzial.

panelacikova
11. júl 2020

@jaass ale veď mladá nevyhadzuje muža. len si chce strážiť svoje súkromie. ja jej úplne rozumiem. a nebrala si toho muža s tým, že má zverené dieťa do opatery a bude s nimi naveky amen. ale s tým, že sa stretávali podľa možností. určite nečakala, že jedného dňa príde takáto situácia.

panelacikova
11. júl 2020

@jaass a ešte niečo... vôbec netušíme, či je mladá 🙂 možno muž má okolo 50, ona môže mať kľudne aj okolo 40 a má prvé dieťa... nevidím, žeby niekde uvádzala v diskusii vek, možno som prehliadla. a keby aj bola mladá, to predsa nie je povinnosť, aby toto strpela 🙂

mondolina
11. júl 2020

@panelacikova
Uvádzala a mne si kázala lepšie čítať.

sasa1310
11. júl 2020

@zooeynka doma je aj u otca. Má rovnaké právo bývať u otca ako to ďalšie dieťa. Bohužiaľ pre autorku.