Spoločné bývanie s 18-ročným synom môjho muža

11. júl 2020

Ahojte . Zaujimal by ma váš pohľad na tuto situáciu . Muž ma dve deti z predchádzajúceho manželstva . Jeden z jeho synov v septembri nastupuje na vysokú školu ktorá je v meste v ktorom s mužom bývame s tým že , jeho syn by býval u nás . Mame dobrý vzťah , jeho deti mám rada ale odtiaľ potiaľ . Úprimne spoločne bývanie si predstaviť neviem . Máme doma mesacne babatko , akonahle by jeho syn u nás byva prišli by sme
O všetko súkromie , mala by som ďalšie “ dieťa na krku “ . Chcem si užiť malú a rodinkovanie s mojim mužom a nie sa starať o ďalšieho člena . Možno že moj postoj je sebecky ale naozaj si to neviem predstaviť . Navyše jeho syn je mierne problémový ( ma 18rokov ) nehovorím že je zlý , mám ho rada ale zas nie som k nemu tak citovo naviazaná žeby som s nim v pohode dokázala bývať . Keby že sme sami a ja chodím do roboty budis , ale nie keď mám doma babo ktoré si chcem naplno užiť . Moj návrh bol nájsť mu bud prenájom alebo nejaký internát , môže k nám chodiť aj denne , dvere bude mat otvorene ale spoločne bývanie fakt nie😫 možno som hnusná a z lásky k mužovi by mi to vadit nemalo ale nemôžem si pomôcť . Ako by ste takúto situáciu vnímali vy ?

gelifil
11. júl 2020

@simsalabim svine....

joysi
11. júl 2020

@simsalabim....tak to je "silná káva" keď starý rodičia povedia aby vnúča išlo do ústavu brrr...k takým ľuďom...moje deti majú už iba dedka a ten ich muje nadovšetko...

sasa1310
11. júl 2020

@simsalabim tvoj manžel si vybral najlepšie ako mohol.

simsalabim
11. júl 2020

@sasa1310 dakujem, ale verim, ze v takejto situacii by sa podobne zachovala vacsina z nas. Ved slo o dieta. Kazda z nas si hned musi pomysliet aj na svoje vlastne deti a co by pre ne chcela v takejto situacii.

sasa1310
11. júl 2020

@simsalabim aj vlastným deťom si tým veľa ukázala do života. Aby si aj oni, keď budú veľké pomáhali ako mohli. Ideš im príkladom. Koľko mal vtedy rôčkov?

simsalabim
11. júl 2020

@sasa1310 mal 6 rokov.

gelifil
11. júl 2020

@simsalabim chudatko!!! nemal surodencov?

simsalabim
11. júl 2020

@gelifil nie, nemal, ani starych rodicov z otcovej strany. Ale o tom nie je tato diskusia, tak radsej tuto temu uz ukoncim.

sasa1310
11. júl 2020

@simsalabim chlapčiatko malinké.

gelifil
11. júl 2020

@simsalabim opakujem: Vsetka cest!!!...tebe sa to vrati a im tiez

leskovael
12. júl 2020

No ja v tom teda z tvojej strany sebeckosť vidím a maximálnu.. Keď si sa dávala dokopy s mužom, vedela si že má deti, nie? Ako otec je povinný sa postarať o deti minimálne kým študujú, tiež treba rátať s tým, že ako rodič bude synom vždy nápomocný.. Vidíš to iba z pohľadu macochy ktorá nemá extra vzťah s dieťaťom, vezmi si to z pozície žeby išlo o tvoje dieťa! Ani by si nediskutovala o tom že?! ... Navyše myslím, že o vysokoškolaka sa už nijako extra starať nemusíš, zavediete si doma určite pravidlá a nevidím žiadne problém..(keď máš problém aj s tým uvariť jednu porciu jedla pre neho naviac, alebo pri prani mu hodit aj jeho veci do práčky, tak potom už neviem, nech si perie a vari sám) Ja ťa z jednej strany trošku aj chápem, že vidíš to že stratíš svoje súkromie, ale zase opakujem... keď si sa dávala dokopy s terajším mužom vedela si že ma deti! A navyše ak by to nešlo napr prvý rok kôli nejakým problémom a nevyhovovalo by to všetkým v byte, tak nech mu muž prispieva minimálne polovicu na internát, myslím že vysokoškolak nebude mať najmenší problém bývať na intraktu ;) ale to ti zas môže vadiť, že idú peniaze z vášho rozpočtu... Že?

Ja by som stanovila pravidlá má izbu o ktorú aa bude starať, takisto popri škole mat určite brigádu, proste podať pomocnú ruku, ale zároveň nech sa učí samostatnosti..... Ved to nieje natrvalo, mala by si byt ochotná...

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz