Spoveď - nevera

2. jan 2021

Ktora zena mala na spovedi odpusteny tento hriech?

hipuska
2. jan 2021

Všetky, ktoré sa z neho vyspovedali

atika11
2. jan 2021

Nemám osobnú skúsenosť s neverou....ale určite ti dá kňaz rozhrešenie, pokiaľ úprimne svoj hriech ľutuješ a nechceš v tom samozrejme pokračovať 🙂.Neboj sa ho vyznať pred kňazom, uľaví sa ti na duši,na svedomí.Zbav sa toho bremena.

moonlight1210
2. jan 2021

Tretia tema o tom istom?

Proste na tu spoved chod.
Bola si hrdinka behat za inym, bud hrdinka a chod sa priznat aspon fararovi.
Neboj, dostanes par otcenasov a mozes ist domov.
Samozrejme, ze ti to bude formalne “odpustene”.
Skutocne odpustenie pride, az ked skutocne svoj hriech olutujes a nikdy viac nezopakujes.

Pochopenia si uz dostala dost v tych predchadzajucich temach. Uz stacilo fnukania.

Inak si viem predstavit, ako tam budes s tym, ze sa musis priznat k hriechu, ktory nevies ani vyslovit. Taky je hrozny. A pat minut ticha, ked si farar bude predstavovat vsetky hrozy od tyrania po pedofilnu vrazdu a ty povies, ze si sa iba spustila s cudzim chlapom.
Od ulavy omdlie a vypadne zo spovedelnice. 🙂

iren88
2. jan 2021

pokiaľ sa na to cítiš tak choď na spoveď, kňaz pokiaľ bude počuť, že ťa to ozaj mrzí, tak myslím, že ti dá rozhrešenie, hlavne sa neboj toho

lenkamatkova
2. jan 2021

vyspovedať sa je jedna vec...odpustiť sama sebe je vec druhá a predpokladám, že ťa to veľmi trápi keď takto hľadáš odpoveď na jednoduchú otázku.
Inak, mne raz kňaz povedal, že neexistuje hriech ktorý ešte nepočul a ktorý by ho šokoval 🙂 tak smelo do toho....

zuzubb007
2. jan 2021

vyspovedať sa môžeš a čo z toho, že ti dakdo povie, že ti akože boh odpúšťa no skús, ale neveru si berieš sama so sebou v hlavičke

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika23t
2. jan 2021

Odpustenie určite dostaneš, ak úprimne olutujes a nezopakujes to. Dôležité ale je, aby si si aj sama odpustila. Myslím, ze si to už oľutovala, tak chod na spoveď, uľaví sa Ti na duši a pouc sa z toho. Neboj, bude to lepšie.

lolazmola
2. jan 2021

@moonlight1210 tak milo si ma pobavila

mamanadruhuu
2. jan 2021

Myslím si, že ti spoveď nepomôže a bude ta hrýzť svedomie, ale záleží aj od povahy, niekto to urobí znova a znova a jemu to fuk a niekto to ľutuje že sa ide z toho zblázniť... To ze ti farár dá rozhresnie a pomodlis sa, nemáš odpustené.. To by tak mohol robiť každý :( je to smutné, ale priznaj sa svojmu partnerovi, tým sa očistíš a bud ti odpustí alebo ta pošle do teplých krajín, Boh bol pri tom keď si ho podvádzal Boh bol pri tom keď si mala zle myšlienky Boh bol pri tom keď si sa milovala so svojím partnerom a bude tam aj potom.. ak veríš v Boha, povedz si to sama pre seba lebo Boh je všade a priznaj sa to je prvé čo treba spraviť... Ja by som nedokázala podviest manžela, ktorého mám nemám :/

janickacrazy
2. jan 2021

Kostoly sú aj tak teraz zavreté, tak budeš musieť s tým počkať. Ale teda nemyslím si, že ti to pomôže. Výčitky nezmiznú len tak.

777januska777
2. jan 2021

Spoved ti nepomoze od výčitiek svedomia. Spoveď nie je len formalna vec, ktorú urobíš a už si akoze v pohode. Hriech na spovedi olutujes, ale ty ten hriech musíš aj napraviť. Takze najskôr o tvojom hriechu povedz manzelovi a potom chod na spoved, lebo tvoj manžel si zaslúži vedieť pravdu.

nistika
2. jan 2021

no v ziadnom pripade to manzelovi nehovor...a na co akoze? aby mohol byt aj rozvod rovno....no to pomoze. pekne sa vyspovedaj olutuj prestan s tym a nekaz den este aj manzelovi.

777januska777
2. jan 2021

@nistika vyspovedať a len tak žiť? Vážne? Fu tak to by som nedala teda, zit vo svete klamstva. To sa človek nemusí ani spovedať. Za svoju chybu by si mal človek noest následky a ak by som ja osobne bola manzelovi neverná, tak by som si ho nezaslúžila a on ma pravo mat iný život, nie s človekom, ktorý ho podviedol a ešte klame.

nistika
2. jan 2021

ak s tym clovek prestane, tak uz nezije v klamstve. môže proste zacat od znovu. dvaja sa zaviazali pred oltarom, ze v dobrom aj v zlom, mali by sa teda snazit aby to vydrzalo....priznanie nevery smeruje k opacnemu zaveru....ona si nesie nasledky. pozri na jej svedomie ved ani fararovi tonedokaze povedat....ta vnutorna hanba to je dôsledok. to staci. a potom nezabudajme ani na milosrdnu loz. ja by som radsej bola teda rozhodne stastna i ked klamana, ako zila v skaredej pravde.....

777januska777
2. jan 2021

@nistika asi sme každý inak nastavený, ale ja osobne by som v klamstve a hlavne v takomto zit nechcela, fakt nie. Neveru by som možno dokázala prekonať (asi by som to urobila tiež, ja viem nie moc kresťanské). Lebo skor ci neskor klamstvo vyjde na povrch a keby som zistila, ze ma manzel klamal tak dlhy čas, tak to by som už vážne nedokázala prekonať, lebo to už nie je o nevere, ale o neuprimnosti.

leeo
2. jan 2021
mirkava
2. jan 2021

Nevera nie je smrtelny hriech.

777januska777
2. jan 2021
katarinka289
2. jan 2021

@mirkava coooo? Poznas 10 bozich prikazani? Ak ich porusis,mas smrtelny hriech

katarinka289
2. jan 2021

@777januska777 ale zasa je rozdiel,ak to urobila raz a naozaj to lutuje alebo ho podvadzala rok

mirkava
3. jan 2021
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nistika
3. jan 2021

@zazvorka87 smrtelnych hriechov vymenovala cirkev sedem....neviem ich vsetky teraz vyluskat: je tam zavist, nenavist, obzerstvo-alebo chamtivost ale nevera tam veru asi nebude.
jezis dokonca zil v dobe ked bolo normalne, ze zidia maii viacero manzeliek. a k monogamii sa moc nevyjadroval. priniesoml len nerozlucitelnost manzelstva. preto ak sme teda v teme spoved a hladime na cirkevnu stranku problemu na prvom mieste je uchovat manzelstvo.

777januska777
3. jan 2021

@zazvorka87 to su neodpustitelne hriechy. To je rozdiel. Pri štúdiu Biblie by si mala študovať aj Cirkev, lebo o cirkvi a jej názoroch toho moc nevieš.
@nistika to su hlavne hriechy, z tých hriechov sa vyvíjajú iné hriechy a tie hriechy tiež nemusia byt smrteľne. Smrtelny hriech musí byť vo veľkej veci, musí byť dobrovolne a pri plnom vedomí. Ľahký hriech je len vedomy a dobrovoľný. A Ježiš už nežil v dobe ked židia mali viac manželiek. Kedysi to tak bolo, ale ako Mojžiš doniesol 10 Božích prikázaní, tak už bolo mat viac manželiek hriech.

nistika
3. jan 2021

@777januska777 myslim ze sa mylis. este aj v stredoveku mali krali a ti co si to mohli dovolit viacero manzeliek. monogamia je vec kultury.

ajka0207
3. jan 2021

@zazvorka87 tak záleží od kňaza samozrejme, či máš stáleho spovednika a podobne. Väčšina hovorí priamo s človekom, konkrétne povzbudenie, konkrétne rady, podobne ako psychológ

777januska777
3. jan 2021

@nistika no ja si nemyslím, ze sa mýlim. Nevera bola akceptovaná, ale iba ked boli otrokyne, ked žena bola manželka a iný ju chcel za manželku a aj si ju zobral to už bol hriech. Takúto vec urobil kráľ David, zobral si zenu svojho vojaka a vojaka poslal na smrť a Boh ho zato potrestal.

nistika
3. jan 2021

@777januska777 to ano ale to spada pod bod kradeze....on si privlastnil nieco co uz patrilo inemu. ak by vsak dotycna bola slobodna a mali sex az po svadbe, vsetko by bolo ok 🙂

chvostik1
3. jan 2021

Ide ti len o to aby ti odpustil tento hriech služobník Boží? Ja ti len sama za seba môžem povedať, že by som si svoje osobné zlyhanie takéhoto rozmeru nedokázala odpustiť ja sama keďže som pred Bohom v chráme Božom manželovi sľubovala vernosť ak mám doma naozaj dobrého a milujúceho manžela a stabilné manželstvo... A bola som mu nakoniec neverná. A to by mi mohol dať rozhrešenie aj samotný pápež. Teraz nechcem tvrdit, že ak si v nefungujúcom zväzku, že je takéto niečo v poriadku. Nie je. Ale pochopenie pre takéto skutky sa v takej situácii nachádza skôr... Ale nie o to mi išlo. Nie je všetko len o tom, že sa z hriechu vyspovedáš a dostaneš rozhrešenie. Áno. Možno sa ti nejakým spôsobom uľaví na duši, ale už si to so sebou ponesieš až do konca svojich dní. A je len na tebe samotnej ako sa a tým vysporiadaš a dokážeš žiť.