Stále mi skáče do reči
Ja neviem, asi má nejaký komplex alebo čo; keď sa dostaneme do štádia, že treba prediskutovať niečo, na čo máme opačné alebo nerovnaké názory, a ja idem povedať svoj názor a myšlienku, tak mi začne skákať do reči. Už som skúšala milionkrát všetko čo ma napadlo, aj som slušne požiadala, nech ma nechá dopovedať, aj som ho rázne upozornila, že ja hovorím a skáče mi do reči, aj som počkala, kým sa vyrozpráva, a že potom budem pokračovať, no ledva sa nadýchnem a poviem dve slová, pokračuje, a to môžem takto urobiť aj 5x to je jedno, aj som sa dvihla, odišla a nebavila sa s ním, ale to mu vyhovuje, lebo presne o to mu ide, neriesiť a do stratena - bohužiaľ z toho vyplývajú potom ešte väčšie konflikty lebo sa neriešia a oni nás dobehnú. AJ som ho skúšala prekričať, no to nemá význam to je jak v Talianskej rodine, a stejne nepočuje čo hovorím, lebo sám kričí. Aj som to nechala tak a vrátila sa k tomu iný deň a jasne povedal, že či nebolo jasné, že sa o tom nechcem baviť. Poviem Vám, že sme to riešili aj u odborníka, samozrejme sme si vypočuli ako komunikácia je základ, už mi to pripadá ako také klišé, lebo načo také reči keď nemám tušenia ako to v praxi zrealizovať. Keď sme komunikovali u toho odborníka spolu, to ste mali vidieť ako sa muž vyhýbal odpovediam priamočiarym, ošíval sa, vlastne nikdy nič ani nepovedal k veci, však si určite aj spravil názor psychológ, ale čo mi to pomôže... chodili sme pol roka a nič sa nezmenilo, resp. zmenilo, po rade, že to treba dokomunikovať a treba sa pýtať muža že prečo, prečo?, tak ma muž sotil že mám prestať, tak to som potom povedala tomu terapeutovi, že ďakujem, a aj som potom prestala chodiť, zabitý čas a peniaze.
Ja neviem, máte ešte nejakú radu, lebo teda snažím sa na to kašlať, neriešiť s ním, robiť si po svojom a žiť si to nejak, ale nie vždy sa to dá. V jednej inej téme ste mi radili, že máme pracovať na zlepšení vzťahu medzi ním a dcérou, ale to sa nedá, lebo on ju odpinkáva, no a ja sa na to pozerám, ako dieťa je smutné a už je tu ten dôdov, ktorý s ním potrebujem prediskutovať - no proste sa točím v kruhu, buď odpinkáva dcéru, alebo mňa, alebo pozerám ako je dieťa smutné a potom ťažko mi je obhajovať otca pred dieťaťom... tak jej poviem, že on taký je čo jej ale nepomáha, akurát sa môže snažiť pochopiť.
Ja neviem, máte ešte nejakú radu?
Ja myslím, že on má pocit, že ho niekto kritizuje, a je neskutočne nedotklivý. Môžem sa snažiť ako chcem, aby som ho neinsultovala.
A takto to bolo od začiatku vzťahu? Či len od nejakého bodu..
No nechcem byť zlá, ale podľa mňa keď vás má takto v prdeli obe, tak to je na rozvod.
@amelia000 Ja som rozvod spomenula, a to sa ešte zhoršilo - ja som si to znova vysvetlila, ako že to je "zasa" nepriama kritika jeho osoby, preto tak reaguje.
@viki128 Tažko sa mi to posudzuje, lebo nemali sme v minulosti veľa dôvodov na vážne diskusie, nie že by sme nemali opačné názory, len ich bolo málo, takže asi nebolo ešte napadnuté jeho ego. Proste sme si tak nejak preplávali tým vzťahom. Lenže pri deťoch je stále čo riešiť.
No toto kazdopadne lepsie uz nebude. Sorry za uprimnost ale na vztah treba dvocj. Ako pisala viki, ma vas v prdeli obe. Alebo ho maj v prdeli aj ty, nerozvadzaj sa zatial. Ale ukaz mu o co by prisiel. Pekne sa nahod, zacni ccicit, chodievaj viac vonku..
@amelia000 Hej. Snažim sa maximálne ako to ide, niekedy sa ani ja neovládnem, aj včera som s ním chcela čosi riešit, akurát som sa ja potom cítila blbo. A ešte teda najväčšia sranda je, že keď ma takto vlastne skákaním umlčí, ešte mi potom posiela správy, v ktorých ešte na mňa útočí, že mu nestačí že má ešte aj posledné slovo.
Tak toto je naozaj tazky pripad, uz ked vam odbornik behom polroka nepomohol...ja by som s takym chlapom uz asi ani nekomunikovala,...napisala by som mu list, v ktorom by som mu vsetko vysvetlila a oznamila ziadost o rozvod. Prajem vela stastia a pevne nervy...
ako pise @7miriam77 - komunikovala by som s nim uz vyhradne formou dopisov a informacii pisomnou formou a chystala si ziadost o rozvod, ktoru by som mu potom pekne nechala doma na "informacnej" kopke.
samozrejme nezabudni sa na odchod nachystat... neviem ako mate poriesene byvanie, ci vo vlastnom, ci v podnajme ci ako.
a obrn sa velkou davkou asertivity!
Aj keď sa ti to možno nebude čítať ľahko, tak by som povedala, že z tvojej strany si proste spravila všetko, čo sa dalo a keď on nevie nič pre váš vzťah spraviť, tak ako nech si ide kade ľahšie
@7miriam77 No ale prečo mu tak strašne leziem na nervy? Vyžaduje nejakú absolútnu poslušnosť? Alebo je absolútne nesebakritický, že teda môže aj on urobiť chybu? V poslednom čase sa uňho strašne rozmohla kritika mojej osoby, neviem, či ako protiobrana. Ako som dávnejšie písala, nemá s dcérou dobrý vzťah, čo sa odzrkadluje potom aj na tom, ako ona naňho reaguje. A už sa sypú obvinenia na moju osobu, výchovu, darmo mu vravím, že ale sa pozri ako s ňou komunikuješ, ako na ňu reaguješ, ty si otec, ty si dospelý, potom sa budeš diviť, keď dieťa napodobňuje? On vychováva štýlom, príkazy , zákazy, a vodu káže, víno pije, sám nejde osobným príkladom. Mňa trochu metie, že ten poradca sa vyjadril, že sa mu nejaví, že je to na rozvod. 🙄
Najväčšia sranda že išiel k tomu psychológovi kvôli tej komunikácii, ale zmena žiadna, by ma zaujímalo čo od toho očakával, asi aby som mu dala pokoj, čo som teda zrejme robila celý ten čas pred narodením detí.
Tak to mi je luto, mozno ano, asi vyzaduje poslusnost, ma postavenu svoju hlavu a nevie sa prisposobit nikomu a nicomu. Ja osobne by som s takym clovekom zit nemohla uz len kvoli dcere...bala by som sa, ze to na nej necha nejake stopy do buducna, no hlavne by mi bolo luto v akych situaciach sa stale ocita, aj ked nie svojou vinou. Ono je to asi dost na psychiku zit s takym clovekom. Neverim, ze takyto clovek sa moze zmenit...mozno moze, ale k horsiemu. Naozaj drzim velmi moc palce, aby si sa rozhodla spravne 😘
bohuzial je mi luto ale s takym clovekom by sol. nebola nikdy, musis vyberat pozorne, s tymto debilkom by som sa ihned rozisla, vymazala ho z mobilu a zacala nanovo
AUTORKA - v prispevku pises, ze na teba utoci spravami, potrebuje mat posledne slovo. voci tomuto sa musis obrnit a jednym uchom dnu a druhym von, urcite budu aj citove vydieracky, spomenies rozvod a on to berie ako utok na jeho ego, ved to ta znici, ked si budes vsetko hentak pripustat. jednoducho ist si svoje a vobec nereagovat na jeho citove vylevy. vzdy mu odpovedat s kludom a bez emocii. pripadne, ked ti nieco zacne rozpravat, skusala si skakat mu do reci ty?
No neviem akoze mne to pride tak, ze jednoducho nechce pocut tvoj nazor, chce aby si si ty vypocula jeho a tym debata skoncila. Co podla mna nie je okay, hlavne ak si s nim predstavujes nejaky dlhodoby vztah. To nie je dobre znamenie
neviem si predstaviť s takýmto človekom cca 30 rokov v manželstve....alebo partnerstve.
Utekaj. my sme doma teraz v takomto stave..vlastne dlhsie,ale teraz je to take, ze uz sa ani nebavime. Fakt mozno 4 vety spolu prehodime za den. Aj to vacsinou kvoli dcere. Nebude to nikdy lepsie, teby to dostane do takej letargie, depresie.. lebo s takymto clovekom sa na nicom neda dohodnut, nic si neda vysvetlit, ani len dieta sa neda vychovavat.. presne aj situacia s rozvodom / u nas rozchodom /, absolutne nikam to neviedlo. Este ked som sa zbalila a odisla s malou bez slova na tyzden, tak bol chvilu ok.. ale potom zase dookola a este horsie. A nemam kam kazdu chvilu chodit, povedala som ze nebudem dieta prevlacat ako take mača...
Myslím že ak je to vkuse a týka sa to ak dcéry tak nejde o ego.. To je len trápna výhovorka
Podľa mňa s ním nič nevyriešiš, lebo on nechce a okrem teba ešte aj tvoja dcérka trpí, aby ju vlastný otec odstrkával :( - to je čo za "otca". Ja by som to nedala, proste by som sa rozviedla. Komunikácia + vedieť si vydiskutovať problémy a nájsť spoločné riešenie patrí do základov zdravého vzťahu, aby fungoval.
skákanie do rečí je podľa mňa váš najmenší problém. presne tak sama musíš vidieť, že to pre teba nie je dobré a hlavne teda pre dcérku. samým by vám bolo podľa mňa isto lepšie a nie sa s takým ... furt naahovať
A kvôli čomu si vlastne s ním ? Lebo ja som teda dosť "konzerva", rozvod je podľa mňa posledná možnosť, ja sama som v manželstve 22 rokov.... Ale v tvojom prípade by som ani sekundu neváhala a podala by som žiadosť o rozvod, pobalila veci (buď sebe a dcérke alebo jemu, podľa toho ako máte poriešené ekonomické, vlastnícke vzťahy) a zbohom. Neskutočne sa uľaví nielen tebe, ale najmä dieťaťu.
Taký je a iný nebude. Ani 100 odborníkov nepomôže, je to jeho povahová črta. A tu mal isto stále. Len ty si to nechcela vidiet.
Júj toto neni dobré, najhoršie je, že toto sa asi zmeniť nedá. To proste človek má v sebe, ja by som nevydržala byť ani chvíľu s niekým takýmto v jednej miestnosti nie ešte s ním žiť.
@lenadka Diky za tip, aj som skúsila, neáa význam. Teda možno ma, že si to prečita, ale bezvýsledne.
@viki128 Mysliš? No tak potom jedine že si to berie z detstva. V rodine mali medzi sebou slabši rešpekt, najmä otec nikoho nerešpektoval, pritom vyžadoval až veľky rešpekt voči svojej osobe, fakt že až choré to niekedy bolo. Dajme tomu ze môj muž kopíruje správanie, ale nechápem prečo? CO mu ten absolutny rešpekt, až poslušnost dodáva? Že je niekto? T.z. ze ma malé sebavedomie ako chlap?
@rawmamka Pretože sa mu muselo niečo stat a otázka je, čo a či je to trvale. MOžno sa s tym neda nič, ked ani psycholog neurobil s tym nič, a možno ešte nejak verim, že keby sa vyriešil jeho problem, tak sa to vráti spät do kolaji...
@danim Asi to ešte nebolo take vypukle. Do reči mi az tak neskákal predýym, ale taká tendencia neriešit a nechat veci plynúť tu bola ...
Nestrácaj zbytočne čas ďalšími šancami a zbožným prianím, aby to bolo len niečo dočasné, nejaký problém, ktorý sa nejako stratí, vymizne sám od seba, najmä ak ani odborník s ním nepohol...... najmä dcérka týmto stavom trpí a prichádza o to najcennejšie - o detstvo, v ktorom by mala naplno prežívať pocit bezpečia a bezpodmienečného prijatia, to je základ jej budúcnosti, aby sa stala zdravo sebavedomou a vyrovnanou osobou. Detstvo trvá veľmi krátko, nepremrhaj tento vzácny čas.
Ty by si mu mohla davat sance donekonecna a nic sa nezmeni, toto bud sa naucis tolerovat a zit s tym, co sa podla mna neda, alebo odides, lebo to nemozes ani nic povedat, ani vyjadrit svoj nazor.

No posli takeho do riti, snazila si sa ako sa da..ako citam sla si nato z kazdej strany co poznam. Tak si s nim sadni a povedz ze poziadas o rozvod