Starší muž

anna883
16. aug 2020

Ahojte, je tu niekto, kto má staršieho frajera, manžela a podobne? Spoznala som sa s jedným chalanom. On ma 29 rokov, ja mám 20, pomaly 21. Rozumieme si vo vsetkom, takyto typ muža v dnešnej dobe je vynimkou. Len je v Tom ten problém, že by chcel aj so mnou vzťah, len on si to nevie predstaviť, kvôli tomu vekovému rozdielu. Čo podľa mňa nie je veľa tých 9 rokov. Myslíte si, že je dobré to risknúť a pustiť sa do takého vzťahu alebo to radšej nechať tak?

patka06
16. aug 2020

podľa mňa na veku vôbec nezáleží, dôležité je, aby ste si rozumeli ...ja by som to pokojne riskla

katren
16. aug 2020

Medzi mnou a manzelom je 8 rokov....

hopsadobrandejsa
16. aug 2020

Mal som partnerku cca o 8 rokov mladsiu priblizne v takom veku ako ste vy teraz ( 28 a 20 ) a pre mna osobne toto uz nie je. Uplne odlisne fazy zivoza a ine ocakavania od vztahu.

Samozrejme u kazdeho to funguje inak. Bratova zena je cca o 8 rokov mladsia a im to funguje super cize je to vo vseobecnosti velmi individualne.

Vekovy rozdiel problem byt nemusi, ale mne osobne by viac vyhovovala partnerka ktora ma uz aspon 24 pretoze tam su aj tie priority trocha ine nez u 20-rocnej.

S 20-rocnou by som si aj uz druhykrat nezacinal pretoze viem do coho by som siel.

sim_sis14
16. aug 2020

@anna883 jasne ze áno riskuj co je na tom. Ja mam chlapa presne takto taky istý vek a je to to najlepšie čo môže byť ') zakladáme rodinu staviame domček 🙏 milujeme sa nič lepšie ma nemohlo stretnúť

mirabelia
16. aug 2020

Medzi mnou a priateľom je 15 ročný rozdiel, takže vek určite nezohráva úlohu 🙂 veľa som sa pri ňom naučila, byť trpezlivejšia a mnoho iného, takže som získala aj staršieho skúseného učiteľa života 🙂 A predtým som mala priateľa, tam bol vekový rozdiel 7 rokov a stále mi vyhadzoval na oči, že aký je medzi nami vekový rozdiel, miestami až tak ponižujúco..ako keby chcel aby bolo stále po jeho, lebo on je starší a podobne. A pritom mi vôbec až taký vyspelý nepripadal, keďže mu tiahlo na tridsiatku a býval ešte s rodičmi. Čiže niekedy ten vek naozaj nezohráva úlohu, asi záleží od daného človeka, že ako to má v hlave usporiadané.

alexandra2468
16. aug 2020

@anna883
Medzi mnou a manzelom je 15r rozdiel.
Medzi mojou mamou a otcom je 10r rozdiel.
Vekovy rozdiel moze a nemusi byt problem. Ale je rozdiel ked sa stretne 26r a 36r, ako ked sa stretne 18r a 28r.

emiliamilka
16. aug 2020

Ja a manžel rozdiel 8 rokov ..ja 29 on 37 sme spolu 4 roky (rok ako manželia) a nemenila by som

saskia_98
16. aug 2020

@hopsadobrandejsa
Zalezi ako je zena nastavena ... Ja som napr. v 20tke chcela rodinu a dieta a aj som sa v 20tke vydala a porodila dieta. 🤷🏻‍♀

matapo
16. aug 2020

...starsi muz a mladsia zena vacsinou funguje a je aj spolocensky akceptovane uz roky rokuce 😉 9 rokov nie je az tak velky vekovy rozdiel. Ono problem moze nastat v tom ze ty si mlada tesne po strednej skole, mozno stale studentka t.z. tvoj zivot sa kruti okolo uplne inych starosti a radosti ako zivot tridsiatnika. Ten uz ma studia za sebou, pravdepodobne karieru uz rozbehnutu a potrebuje rast. uz to zacina byt tiez vek kedy hlada partnerku s kto. by mohol mat deti, do jeho akotak rozbehnuteho zivota uz chyba toto, zena, dieta a napredovat v praci. Myslim ze keby si mala ty 28 a on 37 by bol ten rozdiel vekovy menej citit, lebo obaja by ste mali take rovnake potreby, rodina, dieta,... ale vsetko je velmi individualne a neda sa zovseobecnovat, ak mas pocit ze to bude dobre tak do toho chod a pravdepodobne to bude dobre 😉

0silvia0
16. aug 2020

@anna883 vzdy som mala starsich frajerov aj v tvojom veku, tiez som mala 9rocny rozdiel, ale po 5 rokoch sme sa rozisli. Potom som randila s o 11 rokov starsim, je to moj manzel. Sme spolu 19 rokov🌹

zlte_kuriatko
16. aug 2020

@anna883 9 rokov je v pohode este,to sa neboj 😉 my mame 14rokov a uz by som nechcela...

basska_b
16. aug 2020

Dôležité je, aké máte očakávania a plány do budúcna. Ak on už chce rodinu a ty len riešiť školu a cestovanie, tak budete celé roky v nesúlade. Nakoniec sa rozídete. Pokiaľ si on vzťah s tebou nevie predstaviť, tak si nezačínajte.

janetinka27
16. aug 2020

@anna883 tak aj zavisi od toho, ci ste na rovnakej vlnovej dlzke a co chcete dalej. ja som mala 19, frajer 29, ja som sa hlasila na VS, u nich sa uz pripijalo na nasu svadbu. skoncilo to, lebo kazdy chcel nieco ine. ja som iba vysla zo skoly, kde som pouzivala slova ako pani ucitelka, on bol uz ovela dalej.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabrielapatrik
16. aug 2020

Podľa mňa, vek nehrá rolu a brala by som hneď staršieho muža i o 15 rokov... Avšak musím povedať, že ja som mala 21 priateľ vtedy sa mi zdá 31 (normálne si nepamätám 🙈🙈🙈) ale po rokoch som si uvedomila, že veľa krát som bola nešťastná, že nám to nevyšlo ale uvedomujem si po rokoch, že nebola som vždy najlepšou priateľkou. Bola som oplašená, svojim spôsobom, žiarliva, mala som iné hodnoty.

lenuliatko84
16. aug 2020

Ked uz teraz vaha asi bude divny

hopsadobrandejsa
16. aug 2020

@saskia_98

Samozrejme.....vravim, je to u kazdeho individualne

anna883
autor
16. aug 2020

@lenuliatko84 nie je divný, je naozaj super. Len sa bojím toho, že by to nevyšlo a napr. Sa rozideme, keď bude mať on 33 rokov a to už mohol mať 4 ročné dieťa s inou, trošku staršou odo mňa.
Ja si chcem len dokončiť školu ešte dva roky a až potom deti. Veď aj tak sa ľudia musia najskôr dobre spoznať a až potom deti a dva roky kebyže počká a dobre sa spoznáme, tak to by bolo dobré,... Ako keď mať po polroku chodenia diéta a zistiť, že nám to spolu neklape. Chcela som sa len informovať, že aké by to bolo, či ísť do toho alebo nie no,.. len je to individuálne veru ako vidím,.. že ten vek nehrá rolu, ale najmä to ako je človek vyspelý a nastavený. Čiže je jedno, či bude o dva o štyri o deväť rokov starší no.. 🙂

gelifil
16. aug 2020

@anna883 ako to ma fungovat, ked si to nevie predstavit??ved to sa vylucuje navzajom

anna883
autor
16. aug 2020

@gelifil to je ťažko takto písať, tak v skratke si vie predstaviť nás vzťah, lebo si rozumieme. No na druhej strane sa bojí toho, že by som si našla iného a vymenila ho, keďže som mladá

gelifil
16. aug 2020

@anna883 takze ti neveri, to nie je dobry zaklad

anna883
autor
16. aug 2020

@gelifil vieš ja by som nedokázala niekoho podviesť,.. ja som pomaly dva roky nemala s nikým nič a pritom som mala milión možnosti, ale neláka ma to. Ja potrebujem chlapa, ktorý by ma mal rád,... Skôr neverí mladým babám, lebo sú v dnešnej dobe hnusné, podvádzajú frajerov a podobne,.. len ja som v tomto výnimkou

gelifil
16. aug 2020

@anna883 no a on to nevie??

mlska19
16. aug 2020

@anna883 Pozor na to.Nie kvoli vekovemu rozdielu,ale jeho pristupu.Mala som 3 vztahy,vzdy bol muz o viac ako 10 rokov starsi.Od prvych dvoch som tiez pocuvala vahanie kvoli tomu,ze som "mlada"-na sex som im ale mlada nebola.Take tie reci o zakladani rodiny,ako oni ju budu chciet urcite skor ako ja apod.Dnes je jeden z nich stale bezdetny,druhy ma rocne dieta. S mojim manzelom sme spolu 10 rokov a cakame prve dieta.Nikdy som od neho nepocula pol slova o tom,ze by mal problem,ze je o 11 rokov starsi.A k tej nevere-podvadzat ho moze aj rovesnicka,to fakt nie je o veku.

777januska777
16. aug 2020

@anna883 môže to fungovať a toho čoho sa on bojí sú celkom reálne a normálne obavy hlavne kvôli tomu, že sa ešte nejako moc nepoznáte. Ja si nemyslím, že musí byť hneď divný alebo podobné veci, jednoducho je len opatrný. To už bude na tebe, aby si zistila aký je. A áno môže to fungovať 9 rokov nie je nejaký veľký rozdiel. Veď normálne spolu skúste chodiť a uvidíte a ak by ste sa aj rozišli, tak pre neho to nemusí byť vôbec problém, keďže chlap môže byť plodný pomaly celý život.

saskia_98
16. aug 2020

@mlska19 to som pocula aj ja od chlapa ktory ma tiez nechal preto, lebo som mu bola mlada .. dnes ma on 30 a ziadne dieta, ja 22 a zachvilu 2 rocne dieta.. 🤔

lucyluv
16. aug 2020

Závisí od toho, aký je Váš mentálny vek, životné plány a priority

sunny8
16. aug 2020

Podľa mňa toto nie je žiadny vekový rozdiel. Normálna. Čakala som takých 15-20 rokov podľa názvu témy 😁

deti95060810
16. aug 2020

závisí od toho aké povahy sa vo vzťahu zídu...ex bol starší o 9 rokov. On chcel aby som ho poslúchala na slovo resp .on chcel vo všetko rozhodovať sám a ja som chcela mať tiež svoje slovo vo vzťahu.... Samozrejme že to nefungovalo....

eliska13
16. aug 2020

@anna883 vôbec by som nespekulovala to musíš len vyskusat, ak preskočila iskra choď do toho.Jeho obávam nerozumiem jedine, že sa chce hneď oženiť, mať deti a už vôbec by som ho neľutovala, že náhodou sa rozidete a on už mohol mať dieťa.Myslis, že tak uvažujú aj chlapi, že chúďa prežila so mnou x rokov už mohla byť mama a stratila čas?Celkovo obaja rozmýšľate dosť zvláštne😉
Keď chlap chce bude mať vzťah aj s o 15 r mladšou
Ale ja osobne by som staršieho muža nechcela ešte v tom Vašom veku to nie je tak vidieť, ale neskôr áno.Mam okolo pár takých a ženy hovoria, že muži okolo 50 - 55 zdedkovateli😉
Ale vôbec nerieš čo bude o x rokov