Ste šťastné?

mysga
15. mar 2016

Nie, nemyslím šťastné, že máte dieťa. Alebo deti. Myslím naozaj šťastné. Ste spokojné so svojim životom?

Prečo? Totiž - s priateľom sme spolu 3 roky, z toho 2,5 spolu v jednej domácnosti. Kúpili sme byt. Má dobrú prácu. Vo vzťahu si rozumieme, má svoje muchy, ale tak to každý človek. Veď žiadna ruža nekvitne celý rok. 🙂 Až sme sa rozhodli, že si prestaneme dávať pozor a ak sa podarí potomok, tak sa budeme radovať. A tu nastalo to moje zamyslenie - keď sa pozriem okolo seba, tak 90% žien je nespokojných, deprimovaných, znudených, nadávajúcich na svojich chlapov, žijúcich od výplaty k výplate, hádajúcich sa s partnerom, sú nespokojné, že sú tučné, chudé, zaneprázdnené, sedia doma, nemajú čas na nič... Jednoducho ma to desí. To - mať dieťa a rodinu zahŕňa toto všetko?!

Ja viem, kto si to ako zariadi, tak má. Len ja jednoducho nepoznám takmer žiadne šťastné ženy.

mysga
autor
15. mar 2016

@natalym Ale mrtvoly rozmazávajú. To budeš nespoznatelná. To nie je ono. :D

alaguema
15. mar 2016

@mysga Bože daj mi silu zmeniť veci, ktoré zmeniť môžem, odvahu aby som prijala veci, ktoré zmeniť nemôžem a múdrosť, aby som rozoznala rozdiel medzi nimi. Povedal Reinhold Niebuhr (samozrejme on tak urobil v mužskom rode 🙂)
Kľúč k vyrovnanosti a moje motto🙂

katuliena82
15. mar 2016

nam sa v rodine stala taka vec, ze nam otec tazko ochorel. Ja som nastastie vtedy prisla zo zahranicia a mohla som pomoct mame so starostlivostou o neho. A sice to bude zniet morbidne, ale dozivotne budem povazovat za obrovske stastie, ze sme sa pri tatkovi do konca vsetci striedali, ze neumieral sam, ze sme ako rodina stali pri sebe. A poslednu noc pred smrtou ma mamka zavolala, ze uz slabo dycha. Tak sme s mamkou sedeli pri nom a drzali ho za ruku. Vtedy som si uvedomila, ze som mala obrovske stastie, lebo ako zdrav.sestra som videla ludi velakrat umierat osamotenych. Rodina je velke pozehnanie a v takychto situaciach je to najviac, co clovek moze mat.

natalym
15. mar 2016

@katuliena82 Veľké šťastie je umrieť pokojne, v posteli a s rodinou. To by som chcela aj ja, to je milosť.

katuliena82
15. mar 2016

@natalym je to pozehnanie, tatko umrel len minuly tyzden a na moje narodeniny sa konal pohreb, ale videla som ze je vyrovnany a relativne bez bolesti, do konca mi stlacal ruku. Mrzi ma, ze neuvdi najmladsieho vnuka, ale viem ze je spokojny tam kde je a ze sme ho ako deti nesklamali. Moji 3 bratia dokazali este aj pri obliekani tak trepat, ze sme sa cez slzy vsetci smiali. Bola som vtedy hrda, ze som sucastou mojej rodiny

natalym
15. mar 2016

@katuliena82 Krásne. Otec bol iste šťastný.

mon29
15. mar 2016

@mysga ja som naozaj stastny a spokojny clovek, ktory stastie nehlada, ale zije den co den v pritomnosti tu a teraz..ludia totiz maju tendenciu zabudat aky su naozaj stastni... a zacnu hladat stastie..naozaj stastny clobek bude ten , ktkry zisti ze uz stastie nemusi hladat .. ze je stastny tu a teraz ... a hlavne by sa nemal utapat v minulosti a nestrachovat sa o buducnost...

cmulinko
15. mar 2016

@natalym tomu ani chapat nemozes nakolko nemas asi ani polovicu 😅 Ja som poznala osobne jednu pani,ktora zomrela ako 102 rocna a az do posledneho dna to bola dama na urovni.

figurantka
15. mar 2016

Síce som necitala celu diskusiu, ale za seba si dovolím povedať, ze som šťastná. Pretože mam dve zdravé a šťastne deti, pretože môj manžel sa z prace rad vracia domov ku nam, a pre mna je ten najkrajší pocit, ked nam zo srdca úprimne povie, ked sedíme všetci pokope, ze toto je jeho šťastie. Dalej preto, ze tu mam svoju maminku, aj ked neviem este ako dlho tu medzi nami bude, lebo ma vážne ochorenie. ... Pretože mam prácu, ktorá mi nevynáša milióny, ale dokaze nam dostatočne prispieť na naše živobytie, pretože som zdravá a mozem do tej prace chodit.

denisenko
15. mar 2016

@mysga čo je pre Teba štastie? ..ja štastna som...mam chlapa,ktory mi kazdy den hovori,ze ma miluje...uz asi 15 rokov....toleruje moje nalady a moju lasku k mackam,aj keby vobec nemusel....mam dve vytuzene deti...jedno v skorej puberte a to mladsie autisticke...a aj tak som stastna a viem sa radovat z kazdeho dna,ktory stoji za to....stastie...muška jenom zlata....

sosanna88
15. mar 2016

@mysga som stastna ked ma moj manzel pochvali ako dobre vyzeram, ked navari, zabavi sa s malou, oplachne po sebe vanu, spravi nieco v byte co do neho hucim par tyzdnov/mesiacov.

som stastna ked je moje dieta zdrave, ked je kludne, ked sa pekne hra, pekne sa pozdravi, ked sa ku mne krasne tuli, celkovo sa pekne sprava...tak ako sa snazime vychovavat

som stastna ked v robote nie je sefka (to by ste mali vidiet tu radost), ked sa v robote za cely den aspon raz v klude najem, ked nerobim cely vikend

som stastna ked svieti slnko, ked je teplo

som stastna v prirode, ked vidim stromy, travu, pocujem vtaky, vodu...

som stastna ked si mozem len tak vylozit nohy a nikto ma nevyrusuje, aspon 30min.

som stastna ked si kupim nieco pekne na seba, malej, do bytu

som stastna ked som s rodinou a vsetci sa smeju

V opacnych pripadoch som presne taka ako opisujes v prispevku 🙂
Takze mozno len stretavas urcitych ludi v nespravnu dobu.

mamickajanka
15. mar 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

stacilo by keby sme sa zamysleli nad tym co vsetko mame a urcite by sme si uvedomili ze mame dovod byt stastne 🙂

bobulazelena
15. mar 2016

Ja som stastna,teda nie uplne,ku uplnemu stastiu mi chyba babatko,po ktorom velmi tuzim a o ktore sa snazime. Ale inak napriek tomu ze mame pomenej peniazkov, tak som stastna,bavat mame kde,jest tiez mame co,s muzom sa milujeme,mam uzasnych rodicov a aj v pohode svokrovcov. Kazdy si najde dovod byt nestastny ked chce,lebo nikto nema dokonaly zivot. Treba si vazit to,co mame, nestvat sa kvoli nepodstatnym hlupostiam a podobne.
No a co ze skoro kazdy den zdviham manzelove ponozky,on mi skoro kazdy den vari veceru 😉

mysga
autor
15. mar 2016

@denisenko aj môj mi toleruje moju lásku k mačkám ... teda, on ich asi ľubi tiež, lebo im to hovorí, keď sa nedívam. :D máme dve nalezenkyňe.

zuzicek88
15. mar 2016

@lucka1987 velmi pekne si tonapisala wau

lucka1987
15. mar 2016

@zuzicek88 😵 dakujem.

paulucha
15. mar 2016

🙂 pre mna je stastie, ze sme zdravi a ze mam rodinu, ktora mnohym chyba 🙂

katrinka8
15. mar 2016

@cmulinko - môj starý otec, ktorý umrel ako 92-ročný, by sa v nedeľu dožil 100 rokov 😉 Vraj vek, ktorého sa ako ľudia dožívame, štatisticky stúpa, tak šancu máš určite 😀

katrinka8
15. mar 2016

@natalym - čo je to dožiť sa 100? Vidieť, ako sa za tú dobu zmenil svet, dožiť sa vnúčat, pravnúčat, neviem, v poslednej dobe som videla niekoľko prípadov ľudí, ktorých vek sa teda k tej 100-ke blížil, a boli to normálne vitálni ľudia, napr. Marína Kraľovičová je pre mňa vzor takej ženy aktívnej, ale bola to aj pani, ktorá prežila napr. holokaust, a mala ďaleko cez 90 rokov, a chodila aktívne kdesi o tomto prednášať, z nej doslova sršala radosť zo života, potom nejaká pani, čo viedla akési cvičenie pre ženy ... zaujímavé je, že som ale v takom veku videla len ženy 😀
Inak, zaujal ma napr. aj Sir Winton, tiež sa dožil ako spokojný človek vysokého veku a napriek tomu, čo prežil, bol to nesmierne skromný človek, v zmysle nie namyslený, a v dokumente o ňom som videla veľa šťastných ľudí 🙂
Inak, dnes mi akurát kamoška rozprávala príbeh v ich rodine, veľmi smutný, o tom, ako umiera jej nevlastná sestra - posledné štádium rakoviny, 12-ročná dcéra, rozvrátené manželstvo... A zase raz som si uvedomila, že ja som šťastný človek 🙂

natalym
15. mar 2016

@katrinka8 ja sa nechcem dožiť tak veľa. Chcem byť samostatná, sebestačná, nechcem byť chorá a niekomu zavadzať. Rátam tak do 70 tky. Ale už som mala tú česť spoznať ten pocit, keď to príde a zrazu strašne nechceš aby sa to skončilo a bojuješ o každý deň navyše. Tak pravdepodobne keď príde tá 70 tka budem chcieť žiť ešte a ešte.
V každom prípade dožiť sa vysokého veku a relatívnom zdraví + pokojná smrť je veľká milosť, ktorú neviem či sa mi podarí dostať. 😒

emilia25
15. mar 2016

No ja tiez patrím medzi tie šťastné prestsstne zeny pretoze aj ked som uz na 4 materskéj konecne máme po 3 chlapcov dievčatko.mám úžasného manžels ktory nepije nechodí po krčmách kamarátov nepíše si s inými ženami.som pre neho len ja.mám úžasnú svokru ktora nám velmi pomáha.muz má dobru prácu ja matersku.sme všetci zdrsvi.plnia sa nám naše nsjvecsie sny máme veľký dom pre veľkú rodinku máme veľké auto takže sa zmestime všetci a teda není problem ani s vyletmi.proste ja si zijem svoj rsj na zemí.tskze som tá najšťastnejšía zena matka manzelka na svete.

jana_eyre
15. mar 2016

osobne za seba mozem uprimne prehlasit, ze stastna som uz niekolko rokov.. s mojim muzom som uz 11r viac menej stale stastna, aj ked sme si presli vseliakymi tazkymi obdobiami.. odkedy mame deti /4r/ tak myslim prezivam najstastnejsie obdobie mojho zivota.. mam dobreho muza, zdrave deti.. nic viac mi k stastiu nechyba.. financne na tom nie sme najlepsie, ale proste to je nieco co mi momentalne moje stastie nejako neberie.. som ale realistka, viem ze to takto nebude stale, cakam kedy pride zas tazsie obdobie.. zatial si to uzivam..

katarinamarkova
15. mar 2016

@mysga tym zaverom si to uplne presne vystihla.....kto si to ako zariadi, tak to ma.....
chces byt stastnou, zariad si svoj zivot podla svojich predstav, zi tym, co prave teba robi stastnou 🙂

timea7
15. mar 2016

@mysga áno, som šťastná. Môj život sa síce neodvíjal celkom podľa mojich predstáv, ani sa neodvíja, ale to asi nikomu. Som šťastná s tým, čo mám v vďačná za to, čo mám státisíce ľudí to majú v živote podstatne ťažšie, ako ja. Teším sa z maličkostí, už mám niečo odžité, snažím sa vychutnať každý deň.

tweetinka.co
15. mar 2016

Ahoj, ja sa povazujem za stastnu zenu (aj ked niekedy mam nervy, vyhucim sa, niekedy poplacem, polutujem). Ale som stastna. Vacsinou aj spokojna 🤐 V rychlosti - vyrastla som v zaujimavej rodine - nazvem ju funny a vela mi dala do zivota 😀 v 17-tke som stretla muza s ktorym sme teraz manzelia, uzili sme si, cestovali a teraz mame trojrocnu hyperaktivnu nespavu princeznu a som za nu vdacna a som stastna za to, aka je - tiez mi uz vela dala..

lujza123
15. mar 2016

@mysga ano som stastna..a zaroven svojim sposobom nespokojna..ale to je moj hnaci motor, proste clovek dosiahne nieco a namiesto toho aby bol stastny tak si najde nieco nove za cim ist a co zmenit....

adka2011
15. mar 2016

Som vydata, mam deti, dalsie cakam a som stastna ako blcha. Objektivne si myslim, ze nam bolo dopriate viac ako velkej vacsine ludi na svete a kazdy den za to dakujem. Sme zdravi, mame kde byvat, netrieme biedu. A hlavne - vieme sa tesit z malickosti. Najoptimistickejsi a najpozitivnejsi vsak niekedy byvaju prave ti, ktori vela z tohto nemaju. A to je prave to najvacsie stastie v zivote - stale na nom hladat to krasne. A uz som dost stara na to, aby som sa obklopovala ludmi, ktori sa miluju "machat" v nestasti, obzvlast v tom iluzornom.

andrylm
15. mar 2016

ja som stastna ked sa ma na to niekto opyta ani ne vaham a poviem ano,konecne som stastna ,prezila som si strasne vela zla ,ale nikdy som neprestala pozitivne mysliet,ja si myslim,ze pozitivny ludia su stastny aj ked sa stane nieco zle idu dalej a veria,ze to dobre este len pride ,to sa stalo presne aj mne ,ostala som sama ked som bola druhy krat tehotna,bolo to tazke obdobie,stale som snivala o tom,ze raz stretnem skveleho chlapa stretla som,sme spolu uz 12 rokov,chceli sme dietatko tri krat som potratila v siestom mesiaci ,zvladla som to ,teraz mame maleho Leuska a vsetci sme stastni,ja , mam kompletnu rodinku,po tom som vzdy tuzila,moj partner je stastny ,lebo ma vytuzeneho syna a samozrejme mna,,moje dospele deticky su stasne,lebo ja som stastna ,ono stastie je nakazlive ako zla nalada,alebo zivanie ,skuste to

nevelyn
15. mar 2016

tiez som stastna, mam dieta, dobreho partnera, zdravie, a dokonca i peniaze na plnenie snov. Ale tiez som si presla mnohymi trapeniami, o to viac si uzivam momenty, ked cloveku nic nechyba a ma sa dobre. A vdaka tym smutnym chvilam viem, ze si to mam teraz vychutnavat. Iba sa trochu bojim, co sa zase pokazi, ale snazim sa ostat pozitivna s tym, ze svoju davku smoly som si uz vybrala. A v mojom okoli je vela stastnych zien, ktore toho maju menej a nevadi to, su, aspon myslim,,stastne.

katrinka8
15. mar 2016

@natalym - júúúj, 70 je máličko 🙂 Aspoň mne sa tak zdá. Lebo ja poznám neskutočné množstvo aktívnych 70-kov. A to ozaj že aktívnych. Moji starí rodičia sa dožili z otcovej strany cez 90, obaja. Aj ich rodičia (moji prastarí rodičia) - a to tak, že prastarý otec sa prišiel osobne večer pred smrťou so všetkými rozlúčiť, že on už sa ráno nezobudí (pri plnom vedomí, bol zdravej mysle). Všetci si mysleli, že mu preskočilo 😀 Ale tak si povedali, že mu urobia rados a rozlúčili sa. A on si šiel večer ľahnúť a už sa ráno nezobudil 🙂
Môj starý otec bol tiež pri plnom mentálnom zdraví, ale zlomil si bedrový kĺb, a už to s ním šlo rýchlo (to sa aj vraví, je to aj tak) - bolo to v nemocke, dalo by sa polemizovať, čo tam bolo zanedbané, ale nik nemal nervy to riešiť. Keby toho nebolo, isto by ešte žil pár rokov. V nemocke bol kvôli niečomu úplne inému. Stará mama zase pred 2 mesiacmi doma spadla (záhadne), a umrela na masívne krvácanie do mozgu na druhý deň ☹ Ale bola úplne mentálne na tom super, mala 90 rokov na jar. Hlava triezva, s ňou sa dalo úplne parádne pokecať o všetkom. Potrebovala pomoc, ale ležiaca nebola.
Z maminej strany strany staí rodičia tiež ku 90-ke to dotiahli.
Takže z môjho pohľadu 70 je nič 😉