Strach z minulosti aj budúcnosti

nina123456789
12. apr 2014

ahojte, potrebujem radu, ako sa odpútat od minulosti. Nemala som dobré dedstvo a dospievanie, rodicia alkoholici, psychicky nevyrovnany. Cakala som kedy urobim VS ( dialkovo, za svoje peniaze) a odidem z domu. Nasla som dobreho manžela, mam dobre deti, dobru pracu. Vsetko by bolo fajn, keby som nebolo psychicky nevyrovnana a vdaka tomu sa mi ten zivot niekedy rúca. Stale sa bojim aby som nebolo ako moji rodicia = detom davam privela volnosti, bojim sa o robotu a som nervozna. tento týžden som si zobrala dovolenku, lebo som mala pocit, ze uz prácu nezvladam... mam strasnu depku a stale sa len bojim,.. ako to prekonat?

monicm
12. apr 2014

neviem,či je možné toto prekonať sama,neboj sa vyhľadať odbornú pomoc,máš rodinu a tá ťa potrebuje,nie je hanba ísť k psychologovi,ked ťa bude stále bolieť hlava,tiež vyhľadáš odborníka

bajana
12. apr 2014

suhlasim, toto vyzera na zavaznejsi problem, par viet na MK ti nepomoze....vyhladaj odbornu pomoc a zver sa aj manzelovi

romanovic
12. apr 2014

@nina123456789 urcite psycholog. Ak to bude vaznejsie, posle ta k psychiatrovi. Necakaj uz na nic. Nie je to hanba. CHOD CIM SKOR!!!!

amelie123
12. apr 2014

@nina123456789 tiez radim odbornu pomoc. ale nie hocikoho. skus sa spytat na psychologa v meste kde byvas, aby si to mala najblizsie a aby si vedela ze pojdes k dobremu doktorovi. aj tu na mk. ja to vzdy tak riesim. raz sa mi vypomstilo ze som sla na blint ku koznej a uz mam problemy pol roka co riesim to co ona dobabrala. takze opdvtedy vzdy na odporucanie. drzim palce. tiez som mala tazky zivot ale upravilo sa to. mne pomohla terapeutka. drz sa!

emocka
12. apr 2014

Okrem iných možností sú pre teba aj terapeutické skupiny "Dospelé deti alkoholikov", je to na dlhšie, isto pomôže. To sa nedá prekonať samočinne alebo zatvorením dverí. Držím palce. 🙂

svetluska82
12. apr 2014

@nina123456789 ja mam presne taky isty problem.

petrula21
12. apr 2014

@emocka prosim ťa a to sú nejako pravidelné stretnutia či skôr jednorázoveho charakteru? Ak dlhodobejsie tak kolko taka skupina trva (rok, pol roka? ci kolko clovek potrebuje? )

anatalia77
12. apr 2014

@nina123456789 aj ja som mala tento problem,ale uz som ho z velkej casti poriesila

gumimaci
13. apr 2014

@petrula21
@nina123456789
@svetluska82

Ambulantné krízové centrum Otvorené srdce (Bratislava) poskytuje spoluzávislým klientom a dospelým, ktorí niekedy žili v rodine so závislým rodinnými príslušnikom nasledovné služby:
• sociálne poradenstvo (každý pracovný deň - je nutné sa vopred telefonicky objednať)
• individuálne poradenstvo a psychoterapiu (každý pracovný deň - je nutné sa vopred telefonicky objednať)
• skupinové poradenstvo a psychoterapiu (je potrebné absolvovať najprv individuálnu konzultáciu, na základe telefonického objednania sa)
tel. kontakt: 0911 180 276

gumimaci
13. apr 2014

oprava v Trnave

emocka
13. apr 2014

@petrula21 Tie skupiny sú dlhodobé. Dlho. Teda podľa tvojej potreby. Môže byť aj tak, že chodíš, chodíš, potom pauzuješ/nestíhaš/nepotrebuješ, potom sa znova vraciaš.
Nepozrela som kde bývaš. Treba sa zorientovať, kde sa dejú tieto skupinky najbližšie.