Strach z psychicky narušeného partnera - otca môjho dieťaťa.

miriam1983
14. jan 2020

Mali ste niektora problem s pravdepodobne psychicky narusenym partnerom? Opustil ma hned na zaciatku tehotenstva a robi mi psychicky zle a neviem co robit,ci ho dat za otca,ci sa pred nim skryvat a tajit...

amelia000
14. jan 2020

@miriam1983 to je ako zle? No mas 2 moznosti, uvedies ho ako otca a bude mat prava a aj povinnosti ti platit vyzivne, alebo ho neuvedies, ale nebudes mat od neho peniaze ale pokoj ano.

miriam1983
autor
14. jan 2020

@amelia000 no ale ked ho napadne ju chciet,tak si to moze vyziadat.

amelia000
14. jan 2020

@miriam1983 no a ako ti robi zle? Ma pracu? Zazenie?

miriam1983
autor
14. jan 2020

@amelia000 uraza,ponizuje,nadava,vsetko zle hovori,ze je moja vina,ze som si dieta nemala nechat a ze mu je jedno,nech zeriem aj klince,aj ked od neho nic nepytam. Pise mi ako ma ine,ako s nimi spava.

klarissa25
14. jan 2020

@miriam1983 a to rozmýšľaš že ho uvedies ako otca? Vážne?

miriam1983
autor
14. jan 2020

@klarissa25 ale ked ho neuvediem,tak on si otcovstvo moze vyziadat.

amelia000
14. jan 2020

@miriam1983 a ved zatial s nim nemusis komunikovat. A vacsina takych chlapov to robi a vyhraza sa ze zer aj klince ze sa boja ze budu musiet platit vyzivne. Nekomunikuj s nim a ak ti pise sms tak sj ich ukladaj a nemaz. No ved mu aj ty napis ze si rada ze niekoho ma.

amelia000
14. jan 2020

@miriam1983 uprimne, ja by som uviedla ak ti rodina nepomaha, peniaze ak nemas ti bude treba.

miriam1983
autor
14. jan 2020

@amelia000 no ja som mu tak aj pisala,v dobrom,ze som sa nechcela hadat. Myslis,ze ma chce len zastrasit,aby som od neho nic nechcela? A co sa tyka penazi,presne ako pises,na vsetko som zostala sama,byvanie,jedli,veci... a on zaraba dobre,na slovensko nad pomery.

orta
14. jan 2020

ja by som ho asi ako otca neuviedla v rodnom liste. nepotrebujes takehoto cloveka vo svojom zivote ani v zivote babatka. ja si tiez myslim, ze sa ta snazi teraz zastrasit aby si od neho nepytala peniaze a ani to nerob, zi si svoj zivot a on nech si zije svoj

miriam1983
autor
14. jan 2020

@orta ale on si aj casom moze otcovstvo vyziadat sudnou cestou. Teraz ho tam nedam a on sa za dva roky zobudi a bude male chciet.

amelia000
14. jan 2020

@miriam1983 jooj tak potom jasne, ze to robi preto aby ta zastrasil aby si nepytala ani cent a este ked dobre zaraba :D no ak si na vsetko sama tak ho uved ako otca a pytaj riadne vyzivne.

jaskolka
14. jan 2020

@miriam1983 ak ho neuvedies ako otca, tak nebude mať zrejme nárok, musel by dokazovať, že je on otec, skúška DNA, súd a podobne. Ak ho uvedies, ano, môže to žiadať, a tiež budeš mat možnosť žiadať alimenty.

amelia000
14. jan 2020

@miriam1983 nebude chciet male. Nema zaujem teraz a nebude mat ani potom. Vsetky tie smsky si nechaj a potom pre taky pripad sa pytaj dopredu. Ale pochybujem ze chlap kt. Ma taky pristup by chcel travit svoj drahocenny cas s dietatom. Podla mna sa tam ozve chlapska jesitnost a urazi sa ze musi platit vyzivne a ani sa neozve potom.

miriam1983
autor
14. jan 2020

@jaskolka on chce tie testy ci ho uvediem alebo nie. Povedal mi,ze si vyziada testy. Takze ked sa pred nim zatajim,tak on si ich casom sudne vyziada.

miriam1983
autor
14. jan 2020

@amelia000 dufam v to...

kittykat22
14. jan 2020

@miriam1983 dievca, po svete muzov ako maku a ty budes mat miminko s takym somarom? 🙄 Sprav najlepsie co sa da. Neuvadzaj ho do RL a uvidis co bude. Ono zapisat sa ako otec je jedna vec a starat sa o vrieskajuce dieta vec druha 🙂 Totiz byt otcom a starat sa o dieta su dve velmi rozdielne veci. Ked si muz zoberie 2r dieta s ktorym nema skusenosti, tak s nim v realnom odhade vydrzi 20 minut. Male zacne vrieskat a mas ho doma ako na koni. A deti placu - a placu vela. A pri cudzom cloveku ktory nevie ako na ne vrieskaju tak, ze ich je pocut na 5km 😀

amelia000
14. jan 2020

@kittykat22 ano beha..ale z coho to ona vsetko sama utiahne?

kittykat22
14. jan 2020

@amelia000 to ze ho zapise do RL jej negarantuje, ze nejake peniaze dostane. Platit nebude, ona sa bude roky sudit, on si necha zaplatit minimalnu mzdu na papier a neuvidi nic. Otazka je, ci by pre nu nebolo lepsie si najst noveho partnera ktory jej s dietatom rad pomoze, a ex hodit cez palubu. Ak ma pomoc rodiny alebo okolia, tak by to mozno bolo najlepsie riesenie.

amelia000
14. jan 2020

@kittykat22 no kazdy je povinny platit alimenty a este ked dobre zaraba.. a ona z coho ma potom zit ked je na vsetko sama rodicak cca 370 a z toho najom strava jedlo atd ved to sa neda.

stanulienkat
14. jan 2020

Preboha ,zeny, keď už nepoužívate rozum tak, používajte aspoň antikoncepciu.

kittykat22
14. jan 2020

@amelia000 ked dobre zaraba to ano. A zaraba dobre?

ivkazba
14. jan 2020

@miriam1983 áno, môže si súdnou cestou žiadať o uznanie otcovstva. Ale testy DNA na určenie otcovstva na súdne účely stoja cca 500 eur, ktoré si bude musieť on zaplatiť. A následne priznaním otcovstva mu vzniknú aj povinnosti a to platenie výživného. Takže nerieš, čo môže byť za pár rokov. Rieš že teraz nerobí nič čo by bolo vhodné pre teba a pre dieťa a vytesni ho zo svojho života pokým sa dá. Alebo teda nemaj hrdosť a maj na krku imbecila.

jaskolka
14. jan 2020

@miriam1983 to mi skôr ako vyhrážka príde, aj keby vyžiadal a zaplatil peknú sumicku 😃za nich, tak akurát dokáže, že je biologicky otec, a musí potom platiť. Ale nemôže ti len tak zobrať dieťa, to by musel dokázať že si neschopná sa, postarať o neho, alkoholika, narkomanka a podobne. Urazeni chlapi vedia toho natarat, ale obvykle sú to len plane rečicky. Samozrejme, keby ta nejako ohrozoval alebo tak, to už aj ty ho môžeš udať, pripadne si sms úschovaj, ak by, sa ti nejako nimi vyhrážal a podobne

amelia000
14. jan 2020

@kittykat22 tak ona pisala ze dobre zaraba a ze je na vserko sama. Tak ja neviem si predstavit fungovat zit a byvat s 370e a aj to ak pracovala a bude mat na taku sumu narok

miriam1983
autor
14. jan 2020

@kittykat22 minimalne by neplatil,pretoze ma realne dokladovany prijem a nie maly. A ked nebude platit,tak to budu vymahat.

miriam1983
autor
14. jan 2020

@stanulienkat ale my sme spolu neboli tyzden. Planovali sme,o jedno uz som prisla,babatko sme chceli a on mi zo dna na den pocedal,ze odchadza. Tajze tvoje mudre rady si nechaj pre nejaku 20ku,co nema problemy s tym mat dieta.

nairia
14. jan 2020

prosim ta, ked sa hentak chova, ci ho uvedies ako otca, ci nie - daj dietatu svoje priezvisko 🙏 (ak teda nie ste zobrati, co predpokladam, ze nie)

zalka
14. jan 2020

@miriam1983 nedaj sa zastrašiť, si slobodná a okrem toho, že môžeš od neho mať výživné na dieťa tak môžeš mať aj príspevok na nevydatú matku - no tento len do dvoch rokov dieťaťa. Čiže ak teraz ti radia neuvádzaj ho v RL tak ťa pripravia o "túto" výhodu. A po ďalšie, ty ho svojvolne ani uviesť nemôžeš. Lebo musíte spraviť vyhlásenie na matrike, že on je otcom .. a musí to spraviť osobne.
Čiže neostáva ti nič iné len sa obrniť, voči jeho atakom. A po narodení dieťaťa dať návrh na súd na určenie otcovstva, na výživné na dieťa, a na úhradu nákladov spojených s bábom, kočík vecičky postielka atď. https://www.hurtaj.sk/prispevok-na-vyzivu-a-uhr...
Určite by si ho nemala vynechať, lebo síce výživné na dieťa by ti spätne priznali aj keby sa obačil o dva roky, ale na tieto náklady už by si nárok nemala.
A ak by neplatil tak exekútor cez zamestnávateľa by mu poriešil raz dva splátky.

miriam1983
autor
14. jan 2020

@nairia to dam urcite. Len po narodeni ho uvediem,aby mi aspon platil. A ked chcem od neho vyzivne,musi byt uvedeny ako otec.