Strach z psychicky narušeného partnera - otca môjho dieťaťa.

miriam1983
14. jan 2020

Mali ste niektora problem s pravdepodobne psychicky narusenym partnerom? Opustil ma hned na zaciatku tehotenstva a robi mi psychicky zle a neviem co robit,ci ho dat za otca,ci sa pred nim skryvat a tajit...

miriam1983
autor
14. jan 2020

@zalka dakujem za radu 🙂 o tom vyzivnom na matku som uz pocula,ale to sa vraj musi podat na sud este pred narodenim? Alebo mizem vyzivne ba dieta a aj na matku podat az po narodeni?

zalka
14. jan 2020

@miriam1983 no nie som právnik skús tu https://www.modrykonik.sk/group/1900/ právne poradenstvo @draik alebo @renatik91 ale z toho čo sa píše v tomto linku http://www.centrumpravnejpomoci.sk/wp-content/u... tak môžeš podať žiadosť o výživné na seba po narodení dieťaťa.
Ale ako píšem nie som právnik. Vyššie menovaní dajú presnejšie info.

eri444
14. jan 2020

@miriam1983 asi by som ho za otca uviedla, aby si mala nárok na všetky príspevky, ktoré môžeš mať a aby ti aj platil výživné. No ako napísali baby, tak priezvisko daj dieťatku po sebe!

miriam1983
autor
14. jan 2020

@zalka dakujem

miriam1983
autor
14. jan 2020

@eri444 to urcite dam,len nechcem prist o peniaze pre male. Mam hypoteku,pisana na mna,takze jemu je to jedno,zostala som od zaciatku na rizikovom,takze prijem o polovicu klesol,snazim.sa setrit ako sa da,nech mam na vybavicku. To mi povedal,ze mi neda ani cent,ze na to dostanem prispevok. Ale ten nepokryje vsetko co male bude potrebovat a dostanem ho az minimalbe nesiac po narodeni...mne sa az rozum zastavuje,ako sa moze tak clovek zmenit,zhnusit :(

eri444
14. jan 2020

@miriam1983 je to hrozné a nepochopiteľné, to ťa plne chápem. No budeš to musieť nejako zvládnuť. A rodina ti v tomto nemá ako pomôcť??

miriam1983
autor
14. jan 2020

@eri444 pomahaju mi,ale financne nemozu,tiez maju svoje a nemozem od nich cakat,ze mi nakupia vybavu. Som vdacna za to,ze mi daju na jedlo a kupia nejake saty teraz. Samozrejme potom postrazia,ked bude male narodene,aby som mohla ist pracovat,ale to tiez nepojde hned :/

draik
14. jan 2020

@miriam1983
Na dieťa až keď sa nerodí. Na seba a na náklady spojené s tehotenstvom (napr. výpadok príjmu z dôvodu PN, náklady na výbavu pre dieťa) možno žiadať už počas tehotenstva, ak je nepochybné, kto je budúcim otcom.

miriam1983
autor
14. jan 2020

@draik a da sa to riesit aj potom naraz? Ze aj vyzivne na mna poziadam soolu s vyzivnym na dieta po narodeni?

draik
14. jan 2020

@miriam1983
Lepšie rozdeliť.

miriam1983
autor
14. jan 2020

@draik ale da sa to podat aj naraz?

draik
14. jan 2020

Podať dá, len na príspevok na vašu výživu a náklady je max. dva roky, najneskôr od pôrodu.

miriam1983
autor
14. jan 2020

@draik ano,to viem. Len nechcem sa dotahovat teraz pred porodom,ked platit bude aj tak az po porode. Tak by som to chcela podat naraz,aj na male,aj na mna.

basska_b
14. jan 2020

@miriam1983 Veď mu napíš, že keď ti také pekné SMS píše, že aj súd to bude neskôr zaujímať, že si z toho urobí obrázok o jeho osobnosti... Nech sa mierni. Takéto veci by som nezvládla si v tehotenstve čítať.

miriam1983
autor
14. jan 2020

@basska_b ved som mu to napisala,ale hemu je to jedmo. Suverenne vraj mu h.vno mozem a ze si vo svojej j.bnutej hlavicke vytvaram scenare a podobne... ja uz som ho po poslednych spravach zablokovala na vsetkych sietach. Len mobil mam odblokovany...

miriam1983
autor
14. jan 2020

@basska_b a ked mi take spravy napise,tak on ti bapise takym stylom,ze he to moja vina a ze ja si za to mozem sama.

basska_b
14. jan 2020

@miriam1983 Ježiš to znie úplne zle, to je nejaký psychopat 😨 veľmi nepríjemné to je, zastrašuje ťa a tyra. To nie je dobrý vzor pre malé dieťa. Ale dobry psychológ by ho potom mohol odhaliť. Je otázka či má vplyv a vie si ľudí okolo súdu kúpiť.

danka808
14. jan 2020

V prvom rade by som si istotne zmenila cislo... Treba s tym ist proste na sud. On sa mozno boji viac ako ty a len to takto zakryva

miriam1983
autor
14. jan 2020

@danka808 no uz ked som ho zablokovala na sietiach,tak mi napisal,no ako myslis. A ze sama to takto chcem,ze este budem plakat a podobne...

danka808
14. jan 2020

@miriam1983 ale co by si plakala. Za nim? To isto nie. Ty sama sa musis v hlave tak nadstavit, ze ti bude bez neho len a len lepsie

miriam1983
autor
14. jan 2020

@danka808 to uz som a vseyko beruem tak,ze budeme s babom len my dvaja. Ale normalne mam obavy,ze ci he normalny. Ci to robi naschval alebo je naozaj naruseny,ci netrpi nejakou schizofreniou ci co.

clarissa96
14. jan 2020

@miriam1983 moja vlastná skúsenosť, tak isto sa prejavil tatino mojej dcéry, ALE ja som sa k nemu v návale sibnutosti vrátila a dcéra ho má v RL, jeho meno má, od jej 4 mesiacov sme samé. Odvtedy peklo zas, jeho rodina posiela na socialku pravidelne, že je mala zanedbaná, chorá a podobne bludy. On klame na súde, platí 5 korún, lebo nie je stále rozhodnutie súdu, v neodkladnom to nie je upravené, vymohol si, že každý druhý víkend na deň má dceru, odvlaci ju k rodine, kde ju komplet prezleču, vždy dôjde s vyrazkami, kadečím ju kŕmia, nemám možnosť to ovplyvniť hoci som komunikovala s dr a súdom. Takze si to premysli veľmi dobre ...

1gabriela13
14. jan 2020

@miriam1983 oh, to je nejaký odpad mužskej populácie. V hlavičke to j*** jemu a nie tebe. V prvom rade co je veľmi dôležité. Ignorovať! Nereagovať ma sms na nič. Ukladať si jeho správy a pokiaľ chceš od neho peniaze tak to dat rovno na sud a nie s nim sa handrkovat. Psychicky sa nastaviť tak, že budeš babo vychovávať sama a teš sa z neho, nenechaj sa ovplyvniť nejakým debilom, manipulantom ci tyranom. Dieťa ti všetko časom vráti. Nakoľko potrebuješ peniaze, ja by som ho ako otca uviedla a nech platí. Je to jeho povinnosť. Takýto chlapi väčšinou potom zanevru ajtak na to dieťa, lebo to berú tak, že im je ukrivdene, že musia platiť. Takže podľa mňa sa toho nemáš čo báť. Dôležité je aby si ty bola psychicky v pohode kvôli dieťaťu. Preto ho treba ignorovať a nekonfrontovat, lebo to je jeho cieľ. Ak bude vidieť ze ho ignoruješ, prestane. Je to čisto psychologicka hra psychopat, nestávaj sa jeho obeťou.

miriam1983
autor
14. jan 2020

@clarissa96 ale ked ho nedam na sud,tak on si to vyziada sam. Takze tak ci tak sa bude urcovat otcovstvo...

miriam1983
autor
14. jan 2020

@1gabriela13 dakujem. Budem sa snazit. Teraz cez vikend mi este volal,rozpraval aka som sprosta a nejaka baba sa tomu smiala,a nezdalo sa mi to,aj kamoska to u mna pocula. Odvtedy mi tvrdne brucho :(

eliska13
14. jan 2020

@miriam1983 čím skôr prerus kontakty snáď si není masochistka, aby si počúvala nadávky a urážky.Ako otca by som ho udala má povinnosti, ale aj práva s tým nič nenarobis.Ak ho nenapíšeš vyžiada to sám, alebo aj nie, ak sa teraz len vyhráža...ale zase rátaj s tým, že dieťa budeš celý život ťahať sama.Ak má taký záujem o dieťa a byť v RL mohol by sa správať aj k matke slusne.Najlepsie by bolo, keby platil a o dieťa nemal zaujem.Kolko ste boli spolu prečo sa tak otočil?

miriam1983
autor
14. jan 2020

@eliska13 neviem preco,povedal,ze to bola moja vina,kvoli mojmu soravaniu a podobne. Ale zaroven ked odisiel,tak mi po tyzdni napisal,ze ma inu a ze je zamilovany. Uz s nou nue he,preto sa zacal opat ozyvat mne.

eliska13
14. jan 2020

@miriam1983 dúfam, že nepodlahnes, lebo toto budeš zažívať ešte roky.Je to nejaký pako😂

miriam1983
autor
14. jan 2020

Ked s nim prerusim vsetky kontakty,zablokujem ho aj v telefone a ozvem sa mu az cez sud,tak moze ma za to nehako na sude napadnut? Ze som s nim nekomunikovala?

lulu0123
14. jan 2020

Velmi dobre si premysli ci ho chcete vo svojom zivote.Lebo to nie je len to ze bude platit vyzivne.Bude mat tiez pravo na stretavanie sa,neskor moze ziadat striedavku.Pises ze sa neskor bude o otcovstvo sudit.Mozno nebude,nikdy nevies.