Stráženie malého svokrou

zuzulik280
8. máj 2014

S manželom planujeme jeden deň ist na svadbu, mame syna 2 aj pol ročneho, ide o to, že v noci niekoho pri neho potrebujeme. Moji rodičia, na ktorých je zvyknutý, ho maŤ NEMOžU a tak som zavolala svokru, či by nemohla k nam prist a tu jednu noc byt pri ňom, planujeme byt tak do jednej hodiny rana, čiže tych 5 hodin, uspať ho a spat s nim. Ony k nam velmi nechodi , chodime tam len my, pride len na oslavy aj so svokrom, ktorý by mohol chodit aj častejšie, je na dochodku. Ide o to, že ja im maleho velmi nedavam, ony sami nepridu a jedine že by som im ho ja stale zanašala k nim. Leze mi to na nervy, lebo okrem neho su tam dalsie akčne švagrove deti. A všetci spolu su samozrejme besní a lahko može dost k urazu predsa maju len 4, 1, a 2 roky. A ja mam blby pocit, nechat ho tam bezo mna s tymito divochmi . Lebo často su tam ony bez dohladu svojich rodičov odkazani len na svokru a k tomu ešte ten náš. No ale k veci.....proste svokra brboce, že ona k nám spat nechce ist že nech jej ho mi donesieme tam. Lenže ja nechcem....aj tak by tam nebol ani v postielke, čo je on zvyknutý spat tak, a musel by byt strčený medzi svokrou a svokrom. Nechapem prečo je taka, že jej jedna noc robi problem. A aj tak neviem, aký by im bol ešte tam nikdy nespal. Som ja protivná či ona? Keby bola ona u nas, keby niečo dobehnem lebo budeme u nas v meste. Dakujem za názory 😉

zara0201
8. máj 2014

@zuzulik280 Neviem preco to tak riesis. Ved ide o jedinu noc, nie o cele leto alebo cele jedo detstvo.
Ak je svokra neochotna tak sa nadto povznes. Nie kazdy ma rad "pohodlie" cudzieho domova. Odnes maleho tam a zmier sa stym, ze tam bude jednu noc Punska vojna. A mozno sa to bude malemu aj pacit. Ber ohlad na to, ze sluzbu potrebujes Ty.

elina25
8. máj 2014

Môžeš byť rada že ti chce dieťa postrážiť,nie každá je vôbec ochotná.....

evelynm
8. máj 2014

Pokial svokre dietatko zveris, znamena to, ze jej zrejme doverujes, ze sa on dobre postara. Preto by som rozhodnutie, kde budu, nechala na nej. Uplne ju chapem, dma sa citi sebaistejsie, kedze k vam moc nechodi, moze sa u vas citit "cudzo". Skus sa vzit do jej pocitov, ako by si na jej mieste reagovala ty? Kde by si radsej chcela byt? Doma, ci u nevesty?
Tvoje dietatko je uz dostatocne velke, zvldane to a bude mat zaujimavy zazitok.
Okrem toho by so na tvojom mieste popracovala na vzahu so svokrou. Svokra nemusi byt nutne "nepriatel"...

majkapatko
8. máj 2014

Mat svokru, ktora mi je ochotna postrazit dieta, tak jej ho odveziem aj na druhy koniec republiky... Cen si jej ponuku. Ma svoj vek, svoje zvyky. Uz tak ju obdivujem, ze je ochotna starat sa o tri tak male deti naraz...

guinevre
8. máj 2014

Z tvojho prispevku citit ze svokru moc nemas rada, a ani tu rodinu ("divosi"?), takze problem mas asi ty. Moja svokra tiez radsej berie deti k sebe, my sice zatial ziadne nemame, ale svagor aj so zenou si velmi vazia tu jej ochotu, a dufam, ze aj nam obcas bude chciet pomoct. Ked sa ti nechce nechavat dieta u svokry, zabezpecte si au-pair.

lubina
8. máj 2014

Ja ta uplne chapem, ak tam este nikdy nespal, tak by som sa tiez obavala, ze si tam ani neodychne. A nemohol by ist s vamina svadbu? Ved uz ma 2,5 roka 🙂 . Ak tam neplanujete ostat do rana, tak ho zober so sebou, dieta nie je prekazka.Ja som s nasou starsou bola na svadbe a to mala rok, v kociku si aj trochu pospala a domov sme isli o 23, tak sa dalo. Mozno aj to je cesta, ako sa vyhnut strazeniu svokrou 😀

mahmulienka
8. máj 2014

pozri - ste to vy, kto chcete niekam ist a ked to svokre vyhovuje viac u nich, tak zbal maleho a odvez ho k nim. maly ma ako pises 2.5 roka a podla mna to je vek uuuplne v pohodicke na to, aby konecne zacal zistovat, ze existuju aj ine veci ako 'moja postielka' atd. moje deti spavaju hore dole kade tade a tesia sa zo vsetkeho, hlavne, ze nemusia byt 'fuuuurt doooomaaaaa'. a predpokladam, ze svokra je v pohode co sa starostlivosti o deti tyka, takze o maleho sa bat nemusis a ked ona chce riskovat to, ze maly pripadne bude horsie zaspavat atd, je to jej problem a bude si ho riesit ona.
inak si nepisala, aky ma maly k nim vztah, ak dobry, tak sa bude tesit, ze pojde na dobrodrustvo a hotovo. samozrejme mu to treba aj takto podat a nie prevracat ocami pri slove 'moja mama' z ust manzela. (hovorim zo svojej skusenosti, my to mame s muzom v opacnom garde)
takze do boja, aspon zistis, ako ti to maly zvladne a ci budes mat dalsi potencialny bejbac vo vacku do buducnosti 😉

prasiatko30
8. máj 2014

Sa mi vidi ze si dost uzkostliva mala by si byt rada ze sa stretne s bratrancami ze je medzi detmi ze sa nauci spolunazivaniu medzi viacerymi detmi ked su tam aj oni - ano deti su obcas pojasene ale na co najlepsie spominaju zo svojho detstva je prave to hranie a behanie s detmi.

A k tomu ze si ho zoberie svokra ku sebe - no nemoze ti poskytnut lepsiu sluzbu - rano sa mozte v klude vyspat a potom oddychnuti ist vyzdvihnut syna ku svokre neviem si predstavit lepsi babysitting lebo najhorsie co moze byt ked si na nejakej takej oslave je vratit sa neskor a o 7h rannej mat budicek v podobe vyspateho potomka ako ti skace po posteli - lebo ako naschval tie rana sa zobudzaju az prilis skoro 😀 😀

Pokial ti vadi ze bude spat medzi svokrovcami pribal cestovnu postielku a je po probleme. Skor sa mi zda ze mas strach ty a hldas problem tak kde nie je

daanuska
8. máj 2014

Ona 😉 🙂 ja som malinku 2rocnu nechla ked sme isli na svadbu ale pekne doma aby spinkala vo svojej postielke sta ci ze bola bez rodicov a nie este aj v inom prostredi 😉 .... radim ti to iste nech svokricka pride k vam 😉

pragmaticka
8. máj 2014

Podla mna si to niektore mamicky robia vsetko tak komplikovane..moja mala nema este ani 5 mesiacov, no nema problem zaspat u mojej mamky ci u svokrovcov alebo u priatelov,kezde uz od malicka s nou behame vkuse po vikendoch prec. vzdy jej zoberiem jej mojkacika, cestovnu postielku a ide sa..teraz v maji a v juni mame tiez dve svadby. Kedze este kojim tak musime svokrovcov zobrat na hotel kde sme ubytovani, inak by som malu nechala uplne u nich. Na svadbu s nami nejde ani jeden raz. Ved konecne mame s muzom moznost byt trosku sami, zabavit sa, zatancovat a pod. tak naco ju tam tahat, ved je este malicka. Druha svadba v juni bude malicka sama u svokrovcov, kedze je to len 30km od ich domova, na vecer dostane flasku a poslednu dobu sa mi uz vobec v noci nebudi, keby ano, tak tiez necham trosku do rezervy, nech jej svokra da..takze baby nerobte si to s detmi komplikovanejsie ako to je.. 😉
a co sa tyka inych deti u svokry a tvoja nedovera voci nej, neviem ale ja osobne mam na to najkrajsie spomienky, ked sme sa velakrat aj 5-10 bratranci a sesternice stretli u starkych, spali aj 4 na jednej posteli, kopec blbosti povyvadzali, skoda ze tvojho synceka chces o take pekne spomienky ukratit...

mata1001
8. máj 2014

Inak baby nic v zlom ale niektore pisete ze službu potrebuje ona so strazenim maleho,tak nech sa prisposobi.ano, mate pravdu.ale keby svokra prisla k nim na 1 noc, tiez by z nej neubudlo .A maly je zvyknuty na svoju postielku, hracky .....Este by som zvazila moznost @zuzulik280 ho zobrat na svadbu so sebou. My tiez ideme na dve svadby a ja som ani len nepomyslela ze by s nami neisiel maly ma skoro 4r. A to ideme 100km od nas a druha bude 40km.

prasiatko30
8. máj 2014

@mata1001 vies na toto by som povedala len tolko pokial sa niekomu nepaci to co navrhuje svokra tak zavola babysitterke a ona pride v urcenu hodinu domov a odide ked dorazia rodicia domov a nikto sa nemusi nikomu prisppsobovat - je to uplne jednoduche a da sa to vyriesit rychlo😊

mata1001
8. máj 2014

@prasiatko30 ano mas pravdu, tiez jedna z moznosti.

tortelinka
8. máj 2014

@zuzulik280 ja by som z jednej noci vedu nerobila, cez víkend sa mi vydala sestra, malý má dva a pol roka, boli sme do druhej, malý ťahal asi do polnoci, potom pospal v kočíku, dosplal v nedeľu...veď ho to nezabije

iza29
8. máj 2014

neviem, ako ostatní, ale my kamkoľvek ideme, malý ide s nami 🙂 či na svadbu, oslavu, výlet alebo "rande" 🙂
je predsa náš, naša súčasť a nikdy nikdy sme ho nebrali ako záťaž 🙂 na tvojom mieste ho beriem na tú svadbu , ked už má viac ako 2 roky , to v pohode vydrží, unaví sa, zatancuje a doma ti hned zaspí

jana_eyre
8. máj 2014

no.. ja by som na ziadnu svadbu vobec nesla :D..

ale ak by som bola v takej situacii ako ty, tak maleho necham u svokry.. tak ci tak, bude pre neho zmena to, ze nebudu doma rodicia, takze neoddychne si poriadne ani doma ani tam.. u babky bude mat bratrancov, co mozno prave vdaka nim zvladne lepsie, pretoze sa s nimi vyblazni a padne od unavy..

mne moja svokra strazila syna raz, ked som bola v porodnici a manzel prisiel k porodu..
maly, ktory je na nas rodicov velmi naviazany to zvladol super, /mal vtedy 20mesiacov/ ani si vraj nespomenul a ak sa pytal kde sme, babka mu povedala, ze tato isiel kupit rozky a bol pokoj.. 🙂

rodicia sa obcas boja veci zbytocne, deti zvladnu aj horsie veci ako je jedna noc u babky, na ktoru nie su tak strasne navyknuti..

prasiatko30
8. máj 2014

@iza29 neviem ako na sk ale ja by som si nedovolila doniest na cudziu svadbu deti - to by musela byt fakt najblizsia rodina - moji surodenci alebo muzovi inak by som to neurobila max na obrad v kostole/urade ale inak v ziadnom pripade

iza29
8. máj 2014

@prasiatko30 ved pozývajú celú rodinu 🙂 tak neviem, kde je problém

adri266
8. máj 2014

@zuzulik280 absolutne sa netrap a chod si uzit vecer bez dietata 🙂 To je ten syndrom matky, ktora sa dokaze o svoje dieta postarat sama najlepsie a nikomu nedoveruje 🙂 Ver mi, casom to opadne a budes rada, ze svokra vobec suhlasi so staranim sa o maleho.
Keby sa aj nieco stalo, vsak budete mat mobil.

A ak sa nad to nevies povzniest, nemas sestru, kamosku, sesternicu,a td, ktori by sa mohli o dieta postarat?

prasiatko30
8. máj 2014

@iza29 pozyvaju XY s manzelkou/partnerkou - v tom je problem

iza29
8. máj 2014

@prasiatko30 tak asi sú u vás iné zvyky
tu sa na obálku napíše rodina ....🙂

prasiatko30
8. máj 2014

@iza29 tu nie tu je meno toho koho pozyvaju plus manzel/ka to musi byt fakt blizka rodina aby si zobrala aj deti a ja teda preferujem nechat deti doma a aspon raz za cas si uzit samostatny vecer v klude nie este dozerat ci jedia aj sviste - vsak aj rodicia su len ludia 😀

iza29
8. máj 2014

@prasiatko30 tu sa píše meno plus partner, pokiaľ je ten dotyčný slobodný
po svadbe sa pozýva rodina 🙂

maca_p
8. máj 2014

@zuzulik280 pozri, ani moja mama nechodi k nam varovat, ale ked jej moznost a potrebujem varovku, tak sadam do auta a uz ich k nej veziem. svokra je multifunkcna, ona aj pride k nam, aj u seba varuje.
podla mna je to normalne, sme pribuzni v prvej linii, tak z toho nerobim vedu. ved aj svokry - nech su ake su uz vychovali generaciu deti 😎
mimo to si myslim, ze ak su stari rodicia mobilni, tak je ich povinnost prilozit ruku k dielu a mali by spoluvychovavat deti. a ak nie spoluvychovavat, tak aspon sem tam postrazit 😉

katfan
8. máj 2014

@zuzulik280 bud rada,že ti svokra chce strážiť a keď sa ti nepáči,tak ostaň doma.si podľa mňa moc úzkostlivá.

syrik
8. máj 2014

@zuzulik280 Ja Ti úplne rozumiem...uzkostliva, neuzkostliva, je to aj vec dôvery.Komu neverím,tomu dieťa nezverim. Pokiaľ chcem Z tej svadby aj niečo mať a uvoľniť sa a nie len nervózne trpnut, čo sa deje u svokry.Ja osobne by som dieťa vzala zo sebou,pokiaľ už je také veľké. Keby je menšie a osoba,ktorej dôverujem,nemôže strážiť, idem iba na obrad a bodka.

evelynm
8. máj 2014

@maca_p , nuz myslim, ze to ani nahodou nie je povinnost starych rodicov. Je to ich dobra vola. My sme sa rozhodli mat deti, oni uz svoje vychovali.

maca_p
8. máj 2014

@evelynm vies, ked beries rodinu ako celok, tak by to tak malo byt. zober si generacie rodin pred 100 rokmi. 3-4 generacie na jednom dvore. a nemusi to byt ani 100 rokov do zadu, staci 60.
rodiny si pomahali, doma zostavali deti a babkovci, kto mohol ten pracoval.
vplyvom globalizacie sa role a postoje menia, tak ako vychova deti spada cisto na rodicovke plecia. babkovci a dedkovci su odsuvani, alebo sami nestoja na strane svojich deti - rodicov vnucat. potom mame situacie, ked sa zrazu nema kto o starkovcov postarat. co myslis, preco? proste ta citova vzdialenost, zmysel pre povinnost, spätost rodiny nejako uchadza do uzadia. moj nazor.

ukulela
8. máj 2014

baby, mozno ma svokra svoje dovody, preco nechce ist ... mozno maju spalnu na poschodi a jej sa tazko chodi, mozno ma doma povinnosti ... ja si myslim, ze 2 a pol rocne dieta by uz mohlo zaspat aj mimo domova. ved za chvilu pojde do skolky ... musi si zvykat aj na ine priestory ... vyssie niekto pisal, ze po svadbe sa rodicia aspon doma vyspia a potom mozu ist po synatora - ved aj to je sluzba. na svadbu by som ho nebrala, ak to nemaju dopredu vydiskutovane so svadobcanmi. ine by to bolo u surodenca/ bratranca ci sesternice - kde je to predsa clen rodiny - a ine u priatelov. tam by mali s pritomnostou dietata dopredu vediet a suhlasit. (bola som teraz na dvoch svadbach a deturence narobili v kostoloch poriadny hurhaj - ja som sa na tom sice bavila, no nie kazdemu to musi byt prijemne.) no a ak zakladatelka temy svokre neveri, tak nech to riesi ozaj babysiterkou na tu dobu.

evelynm
8. máj 2014

@maca_p , ano, svet a postoje sa menia, ale myslis, ze predtým to bolo idealne? nevesta bola sa musela prisposobit svokre, ktora "vladla" domu, nemala moznost viest si domscnost podla seba a na to sme my uz dnes inac nastavene.
Podla mna je o vzdy o pristupe vsetkych stran, nie o povinnosti. My mame v ramci rodiny vyborne vztahy, pomáhame si navzájom aj s rodicmi aj so svokrovcami, ale viem, ze to nie je povinne, ze je to skutocne dobra vola nas vsetkych. Stretavame sa, so svokrou mam vyborny vztah, cim dalej, tym lepsi. Ale byvat by som nechcela ani s rodicmi, ani so svokrovcami.
Dik za nazor, vsetko ma viac uhlov pohladu.