Stretávajú sa vaši rodičia s rodičmi partnera?

smiesneusko
29. dec 2013

Ahojte zienky, zaujimalo by ma, ci sa stretavaju Vasi rodicia s rodicmi Vasich partnerov. Nakolko priatelova mama otravuje, ze sa chce stretnut s mojou cely cas co sme spolu s priatelom (4 roky). Zatial to vzdy hovorila len jemu a ten ju odbil. No teraz to vytiahla aj na mna, ja som sa to dozvedela prvy raz ze nieco take chysta a len zavelila, ze o tyzden pride k mojej mame. Na to som jej nevedela nic povedat, len ze dobre. Ale nepacilo sa mi to, pretoze moja mama nie je taka akcna a spolocenska. A pride mi to popravde take, ako keby sa nu chceli vrhnut ako take supy, pretoze moja mama zije sama a priatelova mama nachystala taku navstevu, ze pride k mojej mame ona + oco + ja s priatelom, co by som chapala a brala este ako ok, ale ked zahlasila, ze povie este aj druhemu synovi a jeho priatelke, tak to uz sa mi zdalo moc, ze co oni maju s mojou mamou. Ako chapem, ze mozno ona chcela jej aj druheho syna ukazat a celu rodinku, ale tak... Co si myslite o tom Vy? Mne to pride take, ze na co by sa oni dve stretavali, ziju od seba daleko a nemyslim si, ze sa budu stretavat casto. Vadi mi to, ze sa chce nasackovat k mojej mame a ona si urobit vylet, pretoze moja mama zije dost chudobno a z malo penazi (sice ja jej sa snazim peniaze davat, ale ona si to odo mna nechce zobrat, pretoze tiez nechce aby som ju zivila :-/) a priatel oni su dost bohati a nechcem, aby sa zle citila moja mama. Boli by lepsie keby sme sa stretli na neutralnej pode - u nas v byte kde zijem ja s frajerom. Je mi to blbe to riesit s nou a neviem ako jej mam povedat, ze nemam zaujem aby sa taketo stretnutie robilo. A myslim, ze moja mama tiez nema zaujem, ja sa jej to bojim aj povedat, pretoze priatelova mama zije taky bezstarostny zivot, je taka dost pojasena a moja mama ta sa skor len trapi pre vsetko, cize aj uplne ine povahy a zivoty.

pralinka25
29. dec 2013

mne to pride cudne.
ak jej chce predstavit celu svoju rodinu preco nepozve tvoju mamu k nim. je logickejsie ked by prisla jedna osoba na navstevu ako sa pozvat v takomto pocte k neznamej osobe. teda ani neviem preco to vybavuje cez vas ked uz, tak mala si vypytat cislo na mamu a dohodnut sa snou. ale teda ak sa uz chce stretat mali sa stretnut len oni dve kdesi na kavicke a ak by si sadli potom sa navstivit. mne to pride zvlastne

dari
29. dec 2013

chyba mi tam pozvanie tvojej mami... 😀

smiesneusko
autor
29. dec 2013

No ved aj mne a aj mojmu priatelovi sa to zda zvlastne a aj drze sa niekam takto nanominovat. Ako je to moja mama a ja mam strach sa jej to aj opytat a ona nemam problem sa k nej takto napchat aj s celou rodinou. Moja mama je len sama, otec zomrel, surodencov nemam. Este mam babku. A navyse mama pracuje brigadne v obchode, nevie vopred povedat kedy bude doma, pretoze niekedy jej zavolaju aj v ten den aby prisla do prace. Takze ja sa neviem dohodnut na tyzden vopred. A este sa ma pytala, ze ci sa moja mama na nich nepyta, no nepyta. 🙂

dari
29. dec 2013

@smiesneusko chybou bolo, ze si povedala dobre. mala si povedat, ze sa spytas. A co by sa stalo, keby si jednoducho oznamila, ze ked mama bude chciet, tak sama ich pozve?

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@pralinka25 Moju mamu nepozyva vraj preto, pretoze byvaju od seba cez pol Slovenska a moja mama nema auto ako maju oni, takze kvoli tomu.
Ked som jej povedala, ze moja mama mozno bude v praci, tak zahlasila, ju mozu ist pozret do obchodu. Akoze ona robi pri pulte s lahodkami, takze popritom ako bude krajat niekomu syr alebo vazit sunku, jej akoze zakyvaju? Tato priatelova mama je podla mojho vkusu prilis hrr a dost ma divne nazory. Ale to by trebalo vidiet a stravit s nou 5 minut. 🙂

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@dari Ano ja som povedala, ze dobre a vzapati aj to ze sa jej opytam. Potom som s mamou volala (boli sme na vikend u priatelovej mamy), takze sa ma potom pytala, ci uz som sa jej spytala, ale ja som sa jej nepytala, lebo som nemala odvahu nakolko s tym celym ani ja nesuhlasim, ako poznam moju mamu a viem aka je skor utiahnuta a tato cela zjasena, takze vazne sa citim ako keby sa nu isli vrhnut vsetci. 🙂 A nechcem mojej mame robit starosti s nejakym chystanim obeda a pod. nakolko ona je ten typ co vzdy nakupi toho strasne vela aby vsetci boli spokojni a viem, ze na to peniaze nema. Ale o to by neslo, ved ja by som jej peniaze dala, ale aj tak mi je blbe, ze sa k nej chce "svokra" nasackovat. Priatel jej hovoril, ze ju nikto nepozyva, ale ona ako keby sa necitila. Mam z nej pocit, kedze u nas uz sklonujeme svadbu ako keby to chcela cele omrknut, vypytovala sa aj aky mame byt kolko i. a kolko i. ma babka... Ako ja sa citim pri nich aj trapne co sa tyka penazi, nakolko ja som zo strasne chudobnej rodiny, otec bol alkoholik a mama na invalidnom dochodku, takze nas byt vyzera dost neprerobeno a ja aj napriek tomu, ze mam VS zarabam malo v skolstve. A proste tato priatelova mama mi hovorila o nejakej znamej ako zaraba 400 eur (v podstate ako ja) a ze z toho si nemoze dovolit ani v byte nic prerobit a byva tak chudobno. Ano jej manzel zarobi ako riaditel vela, takze ona si to nevie predstavit, ze aj my zijeme takto chudobno. Niekedy sa citim, ako keby som ich vyuzivala, pretoze oni kupili synom kazdemu byt, frajer tiez zaraba vela, ale moja mama na to nema, aby mi mohla nieco dat. Mam este na zivnost taky obchod a dobre sa mu dari, ze z toho dost penazi, ale priatel mi pomaha s uctovnictvom. A to sa jeho mame nepaci, ze ho tym zatazujem, tak mi len stale hovori, ze to mam zavret. Ona neuznava podnikanie, iba normalne zamestnany byt. Ju nezaujima, ze z toho mam viac penazi ako z normalnej prace. To ma tiez dost trapi, lebo vzdy ked ju stretnem mi len hovori, aby som to uz zavrela a nekupovala novy tovar... Priatel to so mnou robit chce a ked depkujem, ze mi povedala ze to mam zavriet, tak mi hovori, ze na to ona nema dosah. Ale trapi ma, ze ona ma pocit, ze ho vyuzivam. Sama by som to robit nestihala a uctovnika si platit nechcem, nakolko to by som sa asi nedoplatila, lebo mam strasne vela faktur do mesiaca. Priatel si to vie zjednodusit programami, ale uctovnik co vyplnal kazdu polozku do programu rucne by si pytal strasne vela...

mamavera
29. dec 2013

Už som jeden príspevok odoslala, ale netuším, kde sa stratil 😖 tak repete.
V prvom rade daj nádejnej svokre jasnú STOP! čo sa týka exkurzie k tvojej mame. Úplne jasne a na rovinu jej povedz, že taká návšteva momentálne nie je vhodná.Koniec. Bodka. Nie si povinná rozoberať prečo. Tu al musí pomôcť tvoj priateľ a povedať svojej mame, že predsa nebude očumovať aj s celou rodinou tvoju mamu ako zvieratká v ZOO! A ešte v obchode, to sa mi hádam zdá....Celkom tvoju maminu chápem. A čo sa týka teba, keď bude priateľova mama nabudúce niečo hovoriť o tvojom obchode že ho máš zavrieť a pod., tak jej s milým úsmevom ale dôrazne povedz, že obchod je tvoj a čo s ním urobíš, je len a len tvoje rozhodnutie. Ak to teraz neurobíš s mamou, aj s obchodom, čakaj, že vám bude organizovať svadbu do poslednej bodky a následne zariaďovať byt. Nech ťa v živote nenapadne ísť s ňou bývať pod jednu strechu! To, z akých pomerov pochádzaš, po tom ju absolútne nič nie je.Sú predsa aj dievčatá, ktoré vyrastali v detskom domove. Jej syn vie, prečo si ťa vybral. Si šikovná žena, máš vysokú školu, obchod a peniaze nič neznamenajú. A ešte niečo, čím svokra menej vie, tým lepšie, absolútne nemá čo vedieť, koľko peňazí máš z podnikania a koľko zarábaš v školstve. Na svokrine pocity sa zvysoka vykašli. Ona svojho muža nevyužíva, keď on ako riaditeľ dobre zarobí? Opakujem, že tu musí zasiahnuť tvoj priateľa jasne jej povedať, pokiaľ siahajú jej právomoci. Ak mu kúpili byt, OK, nadobudol ho pred svadbou, je len jeho, ako s ním naloží potom, je len a len jeho vec. A že ti priateľ pomáha s účtovníctvom je úplne prirodzené. Tak odteraz na svokru milé úsmevy, stanoviť jej jasnú hranicu, pokiaľ môže zájsť a ŽIADNE informácie. Nech láskavo obráti svoje aktivity niekde inde. Drž sa!

sisaha
29. dec 2013

@smiesneusko zrejme tvoja buduca svokra je dost akcny typ, ale na druhej strane ja sa jej necudujem, ze chce spoznat tvoju mamu. Si s priatelom 4 roky, snazite sa o dieta. Ja ako matka by som tiez chcela poznat aj rodicov mojej nevesty, alebo zaťa.
Za chudobu sa netreba hanbit. Ale ak je to tvojej mame neprijemne, navrhla by som stretnutie napr. u vas s priatelom. To by nemuselo byt neprijemne pre nikoho.

sashabb
29. dec 2013

@smiesneusko povedala by som, že "svokra" je pre tvoju mamu uplne cudzia osoba, preto nevidím dôvod aby sa k nej "svokra" nasáčkovala na návštevu. Pokiaľ by ste zorganizovali nejaké stretnutie u teba/vas doma a tam sa spolu stretli aby sa zoznámili, tak ok. Ale takto určite nie, podla mňa je to vyslovene neslušné, niekomu sa takto pchať, hlavne keď ho nikto nevolal 🙄
Dohodni sa s priateľom, nech sa s mamou porozpráva a HLAVNE si hneď na začiatku určite hranice. Ako bolo vyššie písané, pokiaľ to neurobíš teraz, neskôr sa to už nemusí podariť. "Svokra" vám bude dirigovať celý život. 😠

sue
29. dec 2013

@smiesneusko chápem aj Teba, aj Tvoju mamu, ale chápem aj Tvoju potenciálnu svokru. Mali by ste Ty s priateľom - ak Váš vzťah myslíte vážne, zorganizovať spoločné posedenie, obed alebo tak a pozvať rodinu, nech sa poznajú... Ja ako mama by som tiež chcela vedieť s kým žije môj syn a aká je jeho rodina, to je predsa úplne normálne 🙂

1177
29. dec 2013

Ano navstevuju sa, aj teraz cez sviatky boli moji rodicia u svokry, na silvestra pride zasa svokra k nasim.
Mne to

1177
29. dec 2013

Mne to pride normalne.

laila22
29. dec 2013

@smiesneusko je neslusne od svokry, ked sa chce bez pozvania nanominovat k tvojej mame.. Takze zorganizujte obed s posdením u Vas. A na svokrine pocity nedavaj, ze mas zatvorit obchodík a ze mas urobit to , alebo ono...
Stanov jej hranice a hlavne jednaj s nou narovinu a slusne.

janinah
29. dec 2013

ak chce "svokra" spoznať tvoju mamu,tak nech ju pozve k sebe alebo do reštiky na polceste medzi oboma domovmi,nanominovať s ado bytu k tvojej mamke je neslušné a nechápem prečo sa tz aj tvoja mamka v tomto nesprávate asertívne...inak povedané-zastavte svokru už teraz v zárodku,ona skúša čo si k tebe a tvojej rodine môže dovoliť....moji rodičia spoznali jedine mamku môjho snúbenca a to až prvej predzásnubnej návšteve u nás,ke dbol už aj termín svadby známy

adri266
29. dec 2013

@smiesneusko podla mna je to normalne. Buduca svokra chce vidiet, z akeho prostredia pochadzas. Ked budete spolu 20 rokov a budete riesit rozne problemy vo vztahu, zistis, ze sa mnohe problemy mozu jeho a Tvoji rodicia, ako vas vychovali. Takze sa necudujem, ze tam chce ist...
Ale ak Tvojej mame to vadi, tak ich pozvi vsetkych k vam na vikend, ak byvaju daleko, a hotovo. Ved po 4 rokoch by sa aj patrilo, nie? Ste uz rodina...ci neplanujete spolocnu buducnosti?

mamavera
29. dec 2013

@adri266 prostredie a rodina, v ktorom dieťa vyrastá ho ovplyvňuje len čiastočne, niekedy skoro vôbec - dokazujú to napr. rodiny so štyrmi deťmi, kde traja žijú usporiadaným životom, štvrtý má stále problémy so zákonom. A väčšinou sú problémový práve jedinci z dobre situovaných rodín, ktorí vždy všetko, po čom túžili dostali, o je to povinnosť, netušili, až kým sa neoženili, alebo nevydali, o čom svedčia aj smutné témy tu na MK. Od budúcej svokry zakladateľky témy to chápem ako netaktnosť, zvedavosť, keby tak veľmi túžila po tom - spoznať matku priateľky jej syna, tak ju pozve k sebe. Aký vplyv na šťastie jej syna má fakt či jej matka žije v luxusnom byte, alebo v skromnom trojizbovom? je predsa už teraz jasné, že mladí, ak nebudú lenivci, tak sa nebudú mať zle, majú byt, obaja prácu, obchod, alebo je dôležité,čo potencionálna nevesta raz zdedí? Som za, aby sa rodiny spoznali, ale kľudne na to stačia zásnuby, lebo jedno stretnutie napr. u mladých. Ale aby sa niekto nanominoval s polovicou rodiny na drzovku druhej strane.....bez pozvania....

admi
29. dec 2013

Mám už dospelého syna, ktorý žije s priateľkou a som aj dosť akčná mama a určite by som chcela spoznať rodičov priateľky môjho syna.Je to normálne. My sa s jej rodičmi poznáme, aj sa navštevujeme. Určite ale by som sa sama na návštevu nenanominovala. Ak Tvoja budúca svokra chce spoznať Tvoju mamu a povedala to synovi, mala by si ich pozvať na spoločné stretnutie k Vám domov. Myslím k Tebe s priateľom.

maribell
29. dec 2013

@smiesneusko ahoj .. 🙂 my sme nasich zoznamili pred svadbou ..kedze nasi maju maly byt (uplne v pohode som to vysvetlila) tak svokrovci zorganizovali stretnutie u nich pretoze oni maju vacsiu obyvacku ... nemusis sa hanbit a narovinu poved ze na to niesu jednoducho podmienky... pretoze to ze tvoja svokra chce zvolat pomaly celu jej rodinu a nasackovat sa do bytu k tvojej mame mi pride odveci 😠 ..ked chce velke rodinne stretnutie ..nech sa paci ale nech si ho zorganizuje sama 😝 ved ako vravis sama.. peniaze na to maju

ava11
29. dec 2013

Nase rodiny sme zoznamili, ked som otehotnela (po 3 rokoch spoluzitia). Odvtedy sa navstevuju nepravidelne, naposledy sa videli tusim na maleho narodeninovej oslave. So svokrou byvame, moja mama k nam obcas zabehne, takze vtedy prehodia par slov. Vychadzaju spolu vsetci dobre 🙂

michala.s
29. dec 2013

Nasi rodicia sa stretli za 8 rokov co sme spolu len raz, na nasej svadbe a nepredpokladam, ze by sa este niekedy stretli. Nam to tak vyhovuje, nakolko jeho rodicia nemaju radi ani mna, nieto este moju rodinu. Byvaju 200km od seba.

marissenka
29. dec 2013

@smiesneusko ked ste spolu 4 roky,tak je normalne,ze chce poznat tvoju mamu.ale nechapem zmysel toho,ze sa vsetci dotrepu k nej..to je trosku blbe...sory za vyraz...🙂 skor u vas v byte,ako si pisala,na neutralnej pode..

hoblinka13
29. dec 2013

ked to uz takto svokra cakatelka zorganizovala,urcite by som spravila stretko u vas v byte a nie u mamy.ked chce svokra takuto seslost,mala pozvat tvoju mamu k nim na navstevu,ked teda chce predstavit celu rodina.takto sa nasackovat k niekomu cudziemu do bytu/domu je dost neslusne.takze urcite sa stretnite u vas,nech sa aj mama neciti blbo

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@mamavera Ďakujem Ti, popravde nemozem byt taka razna co sa obchodu tyka a to preto, ze jeho rozbehnutie stalo velmi vela penazi konkretne 20 tis, z ktorych som ja dala len 3 a zvysok moj priatel. Za co si ho vazim, ze ma tak podporuje v mojich snoch. 🙂 Robime to spolu a aj peniaze si delime napoly. Hoci si v skutocnosti nedelime, lebo planujeme ich pouzit aj do noveho byvania. Ked som ho spoznala bola som dost nesebavedoma a prave on mi to sebavedomie dodal, daval mi pocit ako keby som bola na svete ta jedina princezna, com som dovtedy nepoznala, podporuje ma vo vsetkom co by som v zivote chcela robit. 🙂 Ten obchod je ako moje dieta, nerobim to pre peniaze, bavi ma to a mam ho rada, som na to hrda, ze som ho vytvorila a potom pride jaho mama a ine nepocujem, len kolko zarabam a nech to zavrem. A to sa pyta aj jeho brat, stale len kolko mam predajov a kolko kolko... Uz som normalne alergicka na otazku KOLKO. Este moju vahu ma stale chut riesit. Lebo ja si davam pozor na to co zjem, a potom stale riesi jeho mama moju vahu, ci mam vela, ked som schudla tak - priber a teraz mam nastastie akurat! Hybe sa to v rozmedzi 5 kg, ale neviem preco to ma potrebu rozoberat. A este ma aj porovnava s druhou nevestou, ze ta je tucnejsia a ja mam lepsiu postavu atd., ale tiez mi je to neprijemne. Vcera bola u nas a videla cinky, pytala sa kto s nimi cvici a ja na to, ze ja a uz sa chytala za hlavu, ze zena nemoze dvihat cinky (cinka ma 15 kg, ktoru dviham oboma rukami) lebo sa jej potrha maternica a ja nie som normalna. Zdravo jem a kazdy den cvicim, mam rada ked sa citim dobre vo svojom tele a uplne som z toho smutna, ze ona si o mne mysli, ze vsetko robim zle. Ano svadbu nam uz planuje, ale my sme taki setrivi (ja si radsej miniem na nieco do bytu, alebo pre babatko, aj tak setrime na vacsi byt) a nespolocenski, napriklad ja po svadbe netuzim, chceli sme sa len vziat na urade bez rodiny, tak odvtedy tiez na mna zazera, ze ake mame sproste nazory a ako sme sa nasli. Jedneho syna ma extroverta a tento moj je introvert. Uz mi dala sedenie, ze ked budeme mat dieta, tak ho mam prihlasovat na vsetky kruzky, aby nebolo take ako my dvaja. 😀 Co mne pride uplne zle, nakolko povaha cloveka sa zmenit neda a viem, ze by to bolo trapenie pre to dieta, tak ako ani ja a ani moj priatel sme neradi chodili na lyziarsky a podobne, proste sme tam trpeli a mame z toho hororove zazitky. 🙂 Na jednej strane planuje svadbu a vzapati na to mi zahlasi, ze ked sa nezoberieme, tak by som mala z toho vyhody, ako ze viac penazi by mi stat dal a dieta by malo v skole obed za euro, ked budem slobodna matka. Pozeram na tu, a hovorim jej ze ja nemanzelske dieta nechcem a uz vobec nie kvoli takymto veciam, ktore su mimochodom hlupost pri nasich prijmoch. Ona tuzi po vnucatach strasne, hned ako som sa s nou prvykrat stretla mi zacala hovorit ako mame sexovat a zistovala ci mam antikoncepciu a pod. a ze preco este nie som tehotna, ze odkedy chlap o tom rozhoduje, ci zena bude tehotna. Mne to bolo uplne neprijemne. Poznala som ju 5 minut a hned toto na mna vychrlila. Vobec som si s nou nesadla, ma hrozne nazory. Ona tiez zaraba v statnej sprave malo, takze v tomto sme na tom podobne, len ona neuznava podnikanie, ja zase opacne, mam rada ked som si sama sebe panom a nie zamestnanec, pride mi to vacsia istota ako dufat, ze ma z prace nevyhodia. Raz nam kupila taky otrasny koberec do obyvacky, ktory sa mi absolutne nepaci ci uz kvalitou alebo vzorom alebo farbou a musim ho tu znasat a kazdy den sa na neho pozerat. ☹ A este ma trapi to, ze stale mi nakupuje oblecenie od cinana, ktore sa mi absolutne nepaci a vobec take veci nenosim a nic si s tym nepomozem. Uz jej to zacina dochadzat, ze to nechcem, raz mi kupi velke, raz male. Na to mi povedala, ze vsak nevadi, ze ked budem tehotna to budem nosit. Potom stale vytahuje svoju kolegynu z prace, s ktorou ma porovnava a uz som sa na nu minule osopila, ze co ju so mnou porovnava, pretoze mi vycitala, ze mam strasne vela siat (neviem na co mi kupuje teda este dalsie) a ze to vyjde z mody a ze na co mi je tolko, ze Peta ma 34 rokov a ma len 3 mikiny. Na to som jej povedala, ze preco by mi mala byt nejaka Peta, ktoru ani nepoznam vzorom a ze je to podla mna smutne, ze ma 34 rokov a len 3 mikiny, ze ja mam 28 rokov a na kazdy den ine letne saty a mikinu ani jednu, nech dava za priklad mna jej. 🙂 A na to sa "svokra" rozplakala. :-/

kveta
29. dec 2013

@smiesneusko Svokra nerespektuje pocity a prava inych ludi. Pri upozorneni na to vymysla nezmyselne zamienky preco ma byt po jej voli. Podla mna je to manipulatorka. Este Ti bude robit velke problemy.. Prepac, ale byt Tebou sa momentalne o dieta nesnazim. Po prve nie si anilen vydata a ako slobodna matka mas omnoho mensie socialne istoty. A pri tejto svojre budes mozno svoje rozhodnutie nat dieta s jej synom preklinat. Syncek sa jej nepostavil.. To je zaciatok prusvihu.

sisaha
29. dec 2013

@smiesneusko zacni byt viac asertivna...Daj jasne najavo, ze ak ti chce nieco kupit do bytu (vratane koberca), nech ti da na to peniaze a kupis si taky ktory sa ti paci, alebo ho pojdete kupit spolu.. Ak sa ti ten koberec nepaci, vyhod ho..(nechapem, preco ho tam mas, aj ked je od nej). To iste co sa tyka veci od cinana.. povedz dakujem a ze nech to da tej svojej kolegyni. tam treba nastavit hranice, cez ktore ona nesmie prejst. takisto co sa tyka tvojej vahy.. dôrazne upozornit, že je to tvoje telo a ty takisto nerozoberas jej kila..
a k dietatu.. ako slobodna matka pre dieta obedy za 1 euro mat nebudes... To by si musela byt v hmotnej nudzi, bez vyzivneho a pod.

radinka2
29. dec 2013

ano stretavaju sa, ale U NAS!!! ani jedna strana by sa v ziadnom pripade nevybrala navstivit tu druhu, pokial by neboli vyslovene pozvani.. tvoja "svokra" je zjavne ten typ malomestiackej pipinky, na ktore ja mam strasnu alergiu!!!! :D v zaujme svojej ochranu do buducnosti ju okamzite stopni vo vsetkom!!!

radinka2
29. dec 2013

a co sa tyka obchodiku, je ich do toho absolutne... NiC!! pokial by bol stratovy, este by som to pochopila.. ale pokial z neho mate este aj peniazky, nemusi ich zaujimat kolko predas...

zuzkat1
29. dec 2013

@smiesneusko moji a manzelovi rodicia sa videli prvykrat na svadbe a odvtedy nie.

smiesneusko
autor
29. dec 2013

Ďakujem Vám všetkým za názory, ano ja nemam proti tomu nic, aby sa stretli u nas v byte by to bolo podla mna najlepsie. A neriesim teraz ani tak to, ze mama zije skromnejsie, aj keby zila luxusne, tak mi to pride tak isto drze. Ja som si nikdy nevodila domov frajerov a neviem si predstavit jej tam teraz dotiahnut 5 dalsich ludi okrem mna. My dvaja aj s priatelom by sme urobili take stretko u nas, ale chceli sme pockat do leta, kedy sa budeme stahovat do vacsieho, momentalne byvame len v 1i byte a nie je tu kde usadit tolko ludi. V kuchyni mame 4 stolicky, potom jedine do postele ze by sme si ich usadili. 😀 A tak isto cakam ja aj so svadbou, chcem ju az potom co sa prestahujeme, jednak nechcem mat ziadny narok na jeho byt, urcite by som si naroky nerobila kedze si na to zarobil sam alebo rodicia mu aj prispeli. Nieco tam bude aj z obchodu, ale tak mozno nech tam mam ja len 20% a nie polku... A rovnako chcem aj doklady si vybavit potom naraz so svadbou aj so zmenou trvaleho bydliska. Ked sme zacali spolu chodit, tak mama mi hovorila, ze sa s nim mama rozist, ze on je pre mna moc dobry akoze bohaty. Teraz sa fakt zacinam citit tak menejcenne pri nom, teda skor pri jeho matke, priatelovi to nevadi. On praveze sa snazi a vsetko co zarobi odlozi, lebo nam chce kupit velke byvanie a chce mi vsetko kupit pre babatko co len budem chciet. 🙂 On je taky zlaty v tomto. On vzdy mame povie ked s nou nesuhlasi, napriklad ona mi stale hovori, ze sa mam malovat a ja sa nemalujem, tak jej povedal, ze preco ma nuti, aby som sa malovala, ci sa jej to zda ok a ze to nie je jej vec aby mi rozkazovala co mam robit. Tak isto jej povedal aj o tomto, ze ju nikto nepozyva, ale s nou je to ako keby hrach na stenu hadzal. Este ze ocino je normalny.

mamavera
29. dec 2013

@smiesneusko no moja, máš to veselé....musíš byť viac asertívna, za každú cenu! Neviem, ako ďaleko bývate so svokrou od seba, ale asi nie dostatočne ďaleko....u teba by dostatočne ďaleko bolo asi 2000km a viac. Tvoje názory na život sa mi nesmierne páčia - napr. prihlasovanie detí na množstvo krúžkov je totálny nezmysel, ako pedagóg by som o tom dlho vedela písať. Má to opodstatnenie v jedinom prípade, keď dieťa samé chce a má dosť energie na to, aby to množstvo krúžkov zvládlo. Má to však jeden háčik, dieťa väčšinou nedokáže posúdiť, kedy ešte vládze a kedy už nie. Aj prílišná aktivita niekedy pramení z únavy. Tiež neznášam pompézne svadby, ale som radšej za komornejšie uzavretie manželstva, rodičia oboch snúbencov, súrodenci a stačí. Po sobáši obed, káva s tortou a finito.
Nehnevaj sa, ale väčšinu vecí by som so svokrou NIKDY nerozoberala. Pri dotieravých otázkach, ohľadne tvojho príjmu a antikoncepcie, by som sa jej spýtala, na čo to potrebuje vedieť. A keby mala v sebe toľko drzosti a stále naliehala, tak by som jej povedala, aby sa nehnevala, ale to je len a len moje vec, prípadne vec nás dvoch. Ak to nedokážeš, tak sa len usmej a neodpovedaj. Po čase ich to prestane baviť. Koberec, ktorý sa ti nepáči, daj do inej izby, prípadne do niekomu daruj a keby sa pýtala, kde je, tak jej povedz, že si vážiš, že vám chcela takýmto spôsobom pomôcť, ale tebe sa ten koberec do danej miestnosti nehodí. Nedovoľ jej, aby ti do všetkého kecala! Najlepšie to asi zvládneš tým úsmevom. Rieši to, že dvíhaš činky? Úsmev a ticho. Rieši tvoju váhu? Úsmev a ticho. Rieši obchod? Úsmev a ticho. po čase jej hádam svitne, keď nie, nebude ju to baviť. Inak vám naozaj bude kecať do všetkého. Má šťastie, že si jej syn našiel teba, keby niekoho takého, ako som ja, mala by smolu. Ja by som si na nej zgustla 😀 . Úplne chápem tvojho priateľa, že hľadal niekoho takého, ako si ty, presne takú osobu potreboval. Je krásne, že ti dodáva sebavedomie, že si pre neho princezná, že ti pomáha, želám ti, aby vám to čo najdlhšie vydržalo. 🙂