Sú tu nejaké kresťanky vydaté za moslimov?

tequelinka
20. feb 2019

Dobrý deň,
mala by som záujem o porozprávanie sa s kresťankami, ktoré sú vydaté, prípadne vovzťahu s moslimom( myslím vážne vzťahy, nie flirty a romániky z dovolenky), ide o serioznu debatu, prosím ak áno, neváhajte napísať súkromnú správu. Chcem sa iba niečo opýtať. Ďakujem veľmi pekne

miroslava21
22. feb 2019

@tequelinka ved si sama napisala - lenze dodrziava tie ich posrate pravidla, ako napr. nedat bozk na ulici, nedrzat za ruku ist meter odo mna

katrinka8
22. feb 2019

@tequelinka - nuž to napovedá o mnohom. Sú ženy, ktoré toto dokážu "tolerovať", resp. prispôsobiť sa takémuto spôsobu života. Mne osobne by to vadilo a na 99% sa to nezmení a bude chcieť zrejme dodržiavať aj iné pravidlá, ktoré sa Ti asi páčiť nebudú, najmä teda v manželstve a rodinnom živote. Polož si ešte otázku, čo pre neho znamená túžba žiť v Európe - či náhodou Ty nemáš byť len prostriedok na dosiahnutie tohto cieľa.

katrinka8
22. feb 2019

@lubkavargova1 - nie, aj mne to udrelo do očí. Proste ja tu vidím, že nie. Tento vzťah fungovať nebude.

lubkavargova1
22. feb 2019

@katrinka8 ani ja. Podla mna on skusa si narazit nejaku naivnu europanku a dostat sa do EU. A tu ona dokonale sadla na lep. Klasicky scam.

strakuleska
22. feb 2019

Som praktizujuca krestanka, moj muz je praktizujuci krestan, uznavame rovnake hodnoty v zivote, este aj povolanie mame rovnake (nepracujeme spolu som na MD, ale rozumiem o com hovori, ked pride z prace). A napriek tomu je zivot v manzelstve castokrat tak narocny, ze by ma to predtym nenapadlo.
Dakujem Bohu, ze som sa nevydala za nejakeho ateistu, lebo ja by som to nedala.
Nieto este za moslima!
Uprimne si myslim, ze ak sa nam podari ta presvedcit vzdat sa tohoto vztahu, zachranime jedno slovenske dievca a mozno aj jej deti.
Nenechaj sa oklamat.
Nemozes pre seba teraz urobit nic viac, ako otvorit oci a uvedomit si naplno realitu zivota. Pri takomto rozhodnuti nesmies mat zaslepene oci.
Zo srdca ti zelam vybrat si spravnu cestu!

katrinka8
22. feb 2019

@lubkavargova1 - no, alebo si to celé vymyslela. Narazila som na jej predchádzajúce diskusie. V priebehu roka rieši, či môže otehotnieť, potom že ju snúbenec tlačí do svadby, ale ona chce ísť bývať do domčeka pri mori v zahraničí, potom zase nejaký jej nádejný frajer si vypisuje oplzlosti s jej blízkou kamoškou a teraz rieši svadbu s moslimom? No neviem...

evaachesa
22. feb 2019

@katrinka8 no tak autorka zije naplno 😂

stela01
22. feb 2019

@katrinka8
@evaachesa to len my máme fádny život 😂😂😂😂😂😂

tequelinka
autor
22. feb 2019

ano, zijem naplno, to vazne sa deje :D

vevesh
22. feb 2019

@tequelinka dievca zlate, ani neviem, co ti mam pri tvojich vyjadreniach povedat.....asi len, bez, bez prec a daleko, lebo to nedopadne dobre pri tolkej naivite a hluposti🙄

tequelinka
autor
22. feb 2019

@vevesh hlúposti?

evaachesa
22. feb 2019

@tequelinka vies co, chod do toho, myslim ze nechces pocut negativne nazory ... tak potom napis ako si dopadla ...teda ak budes moct samozrejme ...

vevesh
22. feb 2019

@tequelinka ano. Zatial nevies nic o svojom "priatelovi", o jeho rodine, o jeho kulture, nabozenstve a ani viere. Mas pospajanych par asociacii s moslimami, ktore su jedna cez druhu, a absolutne irelevantne pre teba a tvojho priatela. A to som este opomenula tie ustipacne poznamky na kulturu, zvyky a pod. Pri akomkolvek medzinarodnom manzelstve iba laska nestaci. K takemu uspesnemu vztahu patri kopec kompromisov. K uspesnemu medzinarodnemu vztahu,kde sa okrem rozlicnych kultur miesaju aj 2 rozlicne nabozenstva, treba byt pripraveny na tazku cestu plnu tvrdych kompromisov. Laska tuto cestu iba "podopiera".

katrinka8
22. feb 2019

@tequelinka - a ten dom pri mori už máš? Odišla si do "tých teplých krajov", kde je viac ako 300 slnečných dní? Ako dopadlo to Tvoje odhodlanie odsťahovat sa do zahraničia a ujsť od snúbenca?

tequelinka
autor
22. feb 2019

inak je tu od vás celkom dosť zákeracke vyťahovať nejaké staré témy na mna :D a ano, usla som do teplych krajin :D kde som prave narazila na tohto pána :D a so snubencom koniec _D

katrinka8
22. feb 2019

@tequelinka - čo je zákeracké na tom spýtať sa, ako dopadol Tvoj predošlý problém, ktorý si tu verejne riešila? A vzhľadom na témy a reakcie, ktoré tu pomerne často dávaš, pôsobíš ako naivná na svoj vek. Plus znie zvláštne, ako si si strašne chcela užívať, neviazať sa, žiť svoj sen v domčeku pri mori, ani pomyslenie na výdaj, lebo ťa to ubíjalo a mala si pomaly 10 rokov čas, snúbenec sa ti zdal, že ťa manipuluje, vadilo Ti, že ste spolu nestačili žiť a neviete, ako by Vám to klapalo... A o rok riešiš svadbu s násilníckym, či ako si ho to nazvala - bezcitným, moslimom. Medzitým si ešte stihla riešiť nejakého skoro frajera, ktorý si chatuje o intímnych veciach s tvojou kamoškou a ty ho chceš... No neviem, ale fakt sa potom nečuduj, keď Ti niekto povie, že takto sa vyzretá a dospelá žena proste nespráva.

hagshop
22. feb 2019

@tequelinka Mám kamarátku ktorá je vydatá za moslima už viac ako 10 rokov. Správa sa k nej s úctou, nenúti ju do svojej viery ani ju nebije. Kamarátka nie je tichý, submisívny, ustraseny typ. Práve naopak. No poznám len tento jeden prípad.

berry13
23. feb 2019

@lindusss2016 omylom 🙃

tequelinka
autor
23. feb 2019

@hagshop zavisi aj od toho, skade je moslim
@katrinka8 tak po prvé je výlučne moja vec , či mám za rok dvoch troch alebo desiatich pánov, po druhé staré témy sa tu radi vyťahujú na svetlo sveta, pričom absolútne nesúvisia s témou terajšou, po tretie-nenapísala som NIKDE, že sa chcem vydať za moslima, to si kde čítala prosím ťa ?Len som chcela názory od žien, čo žijú s moslimami nič viac,pretože jedného som stretla a riešim ho. OK?

vevesh
23. feb 2019

@tequelinka a ako ti pomoze v tvojom vztahu to, ze ja som uz pomaly 20 rokov stastne vydata za moslima??

tequelinka
autor
23. feb 2019

@vevesh tak si ma mohla kontaktovať sukr. správou, boli by sme sa rozprávali a povedať mi viac..ale zjavne nechceš

vevesh
23. feb 2019

@tequelinka ale ja som narazala na tvoje vystupovanie a vyjadrovanie sa na verejnom fore ohladom tvojho vztahu. Nie som jasnovidec, aby som vedela, ci mam co k teme povedat - ja neviem, aky vztah vediete, len si zatial predviedla svoje vyjadrovanie a vystupovanie, ktore je voci tvojmu partnerovi dost dehonestujuce a este k tomu na oficialnej sieti.
Len jedno upozornenie, ak zazil vojnu, priprav sa na riadne hrbolatu cestu- nie kvoli nasilnosti ci znizenemu eq - to je este ten najmensi problem vo vztahu, ale kvoli s*ackam, ktore vojna prinasa a ktore sa podpisali na psychike ludi- jeho a jeho rodiny a znamych. To chce silnu a priebojnu osobnost, aby si partnerovi mohla stat plnohodnotne po boku, inac je vztah odsudeny uz vopred na zanik...

ladyblcha
24. feb 2019

@katrinka8 ved na tom prave pracuje 🤦‍♀️🤦‍♀️ ist do zahranicia, kde je 300slnecnych dni (s moslimom do jeho bydliska), dom pri mori (more casto blizko zalezi odkial je samozrejme), odstahovanie sa do zahranicia (k jeho korenom.. ) plni si sny, co si na nu taka? 😱

🤣

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
habibim
24. feb 2019

@tequelinka nečítala som celú túto diskusiu, ale chcem sa opýtať, či si tu našla ženu kresťanku, ktorá má nejaký vzťah s moslimom

candies
24. feb 2019

Mala som kamosku vo Viedni... začala si s moslimom.uz dva roky sa s ňou nedá skontaktovať. Zrušený Fb vypnutý mobil . Na mail tiež neodpovedá... bohvie čo s ňou je :( ako píšu vyššie treba zist z kratšej cesty ... a odporucam knihu od Urbanikovej už neviem názov ale je to o ženách ktoré mali moslima

tequelinka
autor
24. feb 2019

@candles akoze mi chceš povedať, že ju zabil,alebo uniesol,ci co, a co jej rodina ?nik ju nehlada ?:D o je divne :D

candies
24. feb 2019

@tequelinka ja neviem čo sa s nou stalo pravdepodobne ju od vsetkch odstrihol ;)

candies
24. feb 2019

@tequelinka a ona je Ruska žila vl Viedni tam sme sa spoznali a jej rodinu nepoznám len vravím že sa s ňou dva roky nedá skonTaktovat zo dňa na deň všetko zrušené vypnute

tequelinka
autor
24. feb 2019

@candles tak on jej zakazal...to je jasne..alebo sa sama toho radsje vzdala, kvoli pokoju 🙂