Sú tu nejaké kresťanky vydaté za moslimov?

tequelinka
20. feb 2019

Dobrý deň,
mala by som záujem o porozprávanie sa s kresťankami, ktoré sú vydaté, prípadne vovzťahu s moslimom( myslím vážne vzťahy, nie flirty a romániky z dovolenky), ide o serioznu debatu, prosím ak áno, neváhajte napísať súkromnú správu. Chcem sa iba niečo opýtať. Ďakujem veľmi pekne

candies
24. feb 2019

@tequelinka nuž ale v zdravom vzťahu by to takto fungovat nemalo ... ja chcem len poukázať na to že na začiatku to je možno pekne moslimovia aj manipulátori a dobrí herci ... sestra žije v Dubaji tiež si našla priateľa jordanca nastastie zistila aký je skôr ako bolo neskoro

ladyblcha
24. feb 2019

@oli18 nepyta sa, lebo ona je "rozpravkarka" na mk.

habibim
24. feb 2019

@candies mozno zomrela, možno dostala infark alebo porážku a je nehybna.. Možno sa odsťahovala nazad do Ruska a tam nemá internet.. Možno odišla do Ruska a rodiča ju vydali za nejakého do hor kde nemá spojenie so svetom.. Všetko je dnes na tomto svete možné.. Keď pozeráme toľko TV alebo čítame hororové scenáre na internete alebo počujeme od ďalších ludi..
Škaredé správy a skúsenosti sa pamätajú lepšie než tie pekne.. O pekných sa toľko nehovorí..

evaachesa
24. feb 2019

@candies @tequelinka ... tu knihu od urbanikovej som jej uz odporucala ...vola sa Stratene ... mala som dost ked som ju docitala 😳

candies
24. feb 2019

@evaachesa ja som bola taká nasrata na ženy že môžu byt take blbe keď som to čítala .... každej by som dala facku na prebratie! Hrozne ako niektoré dopadli :( bolo mi ich ľúto
Hlavne tie ktoré prišli o deti

candies
24. feb 2019

@habibim ja neviem naozaj čo sa s ňou stalo... ale ja to skôr vidím že on jej zakázal ...

vevesh
24. feb 2019

@candies poznam velmi vela zien, ktore prisli o deti v nemecku na ukor ich nemeckych manzelov- NIKDY, ani pri slovakovi nevies, ako dopadnes a ci deti mat budes/nebudes. To nema s kulturou nic spolocne, ale so zakonami krajiny, kde dana matka zije- a to si treba nastudovat!!!! A je jdva krat sum a fuk, ci je chlap biely,cierny, europan, katolik ci moslim....

katrinka8
24. feb 2019

@ladyblcha - ja sa len pýtam, že ako to dopadlo 😉😂

habibim
24. feb 2019

@candies to je uhol pohľadu.. Ja som mam napr.pracu kde som sa stretla už aj s vraždou aj s násilnenim aj s unosom a tyranim a aj keď za to väčšinou mohli muži ani jeden z nich nebol moslim ale našinec.. Takže s názormi - za všetkým hľadaj moslim ja nesúhlasím a skôr sa treba zamýšľať nad úvahami výchovy rodičov daných moslimských mužov a potom aj nad kultúrou štátu.. Viera je až ďaleko za nimi.. Keď niekto povie ze zabíja v mene Boha, nech mi povie, či mu to On sám kazal.. Lebo inak takýto človek je podľa mňa psychopat.. Tak ako pravý moslim tak aj pravý kresťan vedia čo ich náboženstvo učí.. A ani v jednom to nie sú násilnosti a zle veci

katrinka8
24. feb 2019

@oli18 - ale on nemá deti 😲

katkalubkova
24. feb 2019

@tequelinka ja nepoznam. Videla som, ale minuly tyzden fungujuce manzelstvo myslim na STV1, dokonca ziju v Arabskej krajine. Ona je krestanka, chodi do kostola, on sa klania Alahovi a dieta vychovavaju ako moslima, ale to som videla prvy, fungujuci vztah.

katrinka8
24. feb 2019

nie on, ona som myslela...

candies
24. feb 2019

@vevesh no Ok ja sa o tomto nejdem hadat ... ani vymieňať názory. Len toľko k tomu že je to iný svet iné zákony - iný kraj iný mrav. Česť vynimkam.

katkalubkova
24. feb 2019

velmi casto ide len o legalne ziskanie pobytu v EU. Treba sa pozerat aj na to, kolko ma surodencov, ci ma vlastne podnikanie, alebo ci vlastnia nejake firmy v rodnej krajine. Aka je to rodina a pod. ...
Ale skor nie ako ano,

vevesh
24. feb 2019

@candies jasne, iny zakon-iny mrav, ale to mas uz aj par km od nas, kedze uz len take polsko, rakusko ci ukrajina ma ine zakony ako na sk.

sandral
24. feb 2019

Z práce poznám 2 miešané rodiny, dnes sa obe matky súdia o deti, ktoré zbalili otcovia a odmietajú vrátiť.

katrinka8
24. feb 2019

Kolegyňa (bývalá) má muža moslima, on je ale lekár a žili na Slovensku. Len on si tu moc nevedel zvyknúť, tak sa pred cca 2 rokmi presťahovali k jeho sestre do USA. Majú 2 deti, chlapci majú už cez 10 rokov starší vari cca 13. Ale kolegyňa tam šťastná nie je. Všetko nasvedčuje tomu, že tam je vlastne kvôli deťom, inak by už bola späť. Len ona moc nehovorí o rodine. Obvykle len o deťoch niečo a o mame, ku ktorej má veľmi blízky vzťah. Ani keď boli ešte tu o mužovi takmer nerozprávala. Na otázky, ak bola reč o mužovi (bežne, ako kolegyne-kamošky - keď sa o rodine a partnerovi bavia), tvárila sa, že prepočula a takmer nikdy neodpovedala - bežné veci, podotýkam.
Kolegyni inej sesternica má tiež muža moslima, tiež lekár a žijú na Slovensku. Majú 1 dieťa a super - aj jej rodina ho perfektne prijala a tam je to šťastné manželstvo. Ale žijú na Slovensku.

tequelinka
autor
24. feb 2019

takže ako kto ,ako čítam tie príbehy, závisí od muža a v čom vyrastal :(

leeo
24. feb 2019

@habibim a citala si uz koran, ze tvrdis co uci mohamedanske nabozenstvo?

habibim
24. feb 2019

@leeo nečítala.. Na to aby som pochopila akí sú ľudia mi stačilo pracovať v obore v ktorom pracujem.. A pokiaľ vieš čítať, netvrdím co učí islam (správne povedane) ale tvrdím, že ľudia sú rôzni bez ohľadu na vieru

vevesh
24. feb 2019

@tequelinka ono zalezi ako prve akej narodnosti je - je totiz rozdiel marocan, egyptan, sudanec, turek, iranec ci pakistanec. A az potom nastupuje viera. A potom nasleduje, kde a ako vyrastal a aka je jeho rodina. Tvoj partner moze byt najuzasnejsi chlap na svete a totalne na prd partner pre teba. Ake takisto ti moze uplne vyhovovat. Nikto nevie, co a aky vztah vediete. Urcite by som nezbalila kufre a nesla byvat k nemu, pokial nevies rec, nie si samostatna (financne a pravne- cize mas pracu, vlastne ubytovanie) a nemas nastudovane zakony danej krajiny(!!). Keby to bol napr. Nemec ci spaniel, tiez by si bola obozretna (teda normalna zena mala by byt...)

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
habibim
24. feb 2019

@ptmt1011 neviem komu si adresovala túto správu, ale slovo našinec som použila len ja vo svojej správe, jedine, ze by boli ešte nejaké príspevky nado mnou s týmto slovom našinec 🙂 ak si to adresovala mne tak mi je to trosku cudne, lebo zrejme si nepochopila moju spravu, kde píšem o veciach, ktoré sa dejú aj tu so slovenskými chlapmi, nemusíš ani chodiť za hranice a k iným národnostiam ci kultúra, aby si to videla..

habibim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
habibim
24. feb 2019

@ptmt1011 aha ok 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vilma7
25. feb 2019

Ta agresívnych chlapov je dosť aj na Svk.
Kamoška mala vo Viedni turka, kým sa nezbalil a nevratil za ženou do Turecka, druhý jej urobil dieťa, nechal dlžoby z firmy a v tom čase mal takmer rovnako staré dieťa s inou ženou.

leeo
25. feb 2019

@habibim Skoda. Hovori sa, "si tym v co veris" a ak si to spojis s obsahom koranu, tak z toho vyde "utekaj kade lahsie" Samozrejme ak je dotycny praktizujuci moslim a tych je drviva vacsina.

leeo
25. feb 2019

@ptmt1011 Ja som tiez vydata za cudzinca (ale zo slovanskeho statu) mame spolu aj dieta. A nemenila by som ho za ziadneho slovaka. On je dar od Boha. Ale samozrejme mame vela spolocneho vratane vierovyznania, kamaratov atd. - co sa samozrejme neda porovnat s neznamym moslimom.