Sú ženy ženami?

babulka82
28. sep 2015

Ako viete mi napisat vaš nazor či je toto normalne? Ked žena obskakuje chlapa ktory nič nerobi ,proste "len" chodi do prace.Mam na mysli žiadne usilie k domacim pracam či pracam na dome a k detom ani ked ma volno či dovolenku? Može si takyto chlap vobec važit ženu ako osobu?Mne to pride skor ako chlap "spolubyvajuci" a nie manžel. A čo ma vždy dorazi je to ked ta žena povie že je to najlepšie čo mohla stretnut.Ako mam dost.Nechapem či tie ženy klame samu seba alebo im taketo spravanie dviha ego,ale chce byt "sliepkou?

alaguema
28. sep 2015

@babulka82 tak potom určite poznáš aj rozdiel medzi ľutosťou a súcitom 😉

babulka82
autor
28. sep 2015

@dai ta zena stastna neni ale nechajme to tak ked je to teda ok a vyhuvuje im.

mysicka36
28. sep 2015

Veď tu prídu vyplakávať len zúfalé ženy. Tie emancipované si nepotrebujú pýtať radu 😀 pri slovách že som pi*a je*nutá ešte na ulici 😒 by chalanisko skončil. A vlastne mne by sa také partner neodvážil, lebo proste by mu bolo jasné že by znamenali jasný odchod.

babulka82
autor
28. sep 2015

@sandra551 mas pravdu.

alchemilkazltozelena
28. sep 2015

@babulka82 tiez sa nad tym pozastavujem ako tak mozu niektore "pary" zit..ani by som ich parmi nenazvala...mne by raz povedal nejaku nadavku, tak by videl...nastastie som mala stastie, pomaha mi so vsetkym okrem varenia, prania a zehlenia robi uplne vsetko, aj malej sa venuje, vobec sa nejdem chvalit, to len na margo tych co sa do teba pustili ze preco to riesis...ty to neriesis, len si konstatovala a mas pravdu..kolkokrat citam tu na mk, aki su chlapi, chce sa mi zvracat, naozaj strasneeee, a este dotycna napise ze ho lubi, sa mi vlasy dupkom stavaju, dakujem bohu ze mam takeho muza akeho mam, a aj ked ma svoje chyby, ako kazdy, nevymenila by som ho ♥

dai
28. sep 2015

@babulka82 tak neviem si predstavit co ty z vonku mozes spravit - o pomoc ta ani jedna strana nepoziadala... ak nie je stastna tak je blbe ze to trpi - ked chce niekto zmenu tak musi byt dosledny - len zial nie kazdy je taky typ aby to dokazal... proste zodpovednost za svoj vlastny zivot ma kazdy v svojich rukach...

pumpkincake
28. sep 2015

Niekomu to tak vyhovuje lebo je bud prilis materinsky typ a vyslovene si to uziva , ale zas ak taky typ nie je a potom sa stazuje ci uz sebe do zrkadla alebo susede tak to je sliepka a nech ma co si zasluzi. Ja by som takeho chlapa hnala kadelahsie. Nechapem take zeny-sluzky. Ja by som si takeho muza nemohla ani vazit lebo sa o seba nevie postarat.

katrin21
28. sep 2015

@alaguema ak si dobre citala, ja som napisala, ze niekto to robi aj z cistej lasky 🙂 tak ako mozno matka Tereza, ale aj to vie len ten hore 🙂
Ale vacsina zien, tomu ver, to robi preto, lebo ma pocit, ze sa to od nich ocakava, ze tak boli vychovane, alebo si naozaj nevazia sami seba a takto maju pocit, ze ich vdaka tomu maju druhí radi a su pre nich nepostradatelní... takze sa nevedome obetuvavaju....
Ja nie som proti pomahaniu druhym, naopak , je to krasna vec a obdivujem to...a ved kazdy robime x veci pre svoju rodinu 🙂 nie?
lenze ak je v manzelstve situacia, ako pise zadavatelka temy, tak to je vychcanost a pohodlnost muza a prilisna obetavost zeny.. vacsinou....

inak k tejto teme odporucam pre zaciatok si zadovat slabikar stastia od Baričaka, tam pochopite lepsie, o com pisem . presne tam to pise a vysvetluje... nie len matky, manzelky.. ale aj o detoch, muzoch, proste vseobecne o ludoch, preco niekedy robia veci ako robia a pritom mozu aj inak ,len oni si nieco nesu so sebou o com ani netusia.. napr. vyhresenie v skolke, na ktore aj zabudli a ktore im dava pocit v ich podvedomi, ze su neschopne, nestoja za nic, nikdy nic nedokazu a tak robia " skutky milosrdcenstva" , alebo pomahaju, lebo tak maju dobry pocit, ze stoja za nieco 🙂
nie je to zle, ale mali by sa toho zbavit, inak to budu robit aj x dalsich zivotov.. budu stale v role obete

sandra551
28. sep 2015

@katrin21 Presne z duše mi píšeš... niektoré ženy to vytváranie pohodlia domáceho berú na svoje plecia a nie je ich málo veru. Ako také životné zadosťučinenie a najväčší životný cieľ. Ja som tak bola tiež doma vedená a PRÁVE preto to nebudem robiť ja vo svojom živote 😅 Skôr ma to totálne odradilo... 😀

kassandraa84
29. sep 2015

@babulka82 ja ta chapem ako to myslis.a podla mno to zalezi od povahy.nielen od vychovy.niekomu vadi to.druhemu zas to.uz len ked si vezmem ako rozdielne sa spravame ja a moje sestry k manzelom..moja sestra tiez tak obskakuje manzela a keby len jeho aj dospele deti.ale beriem to tak ze je proste taka...obetava alebo ako to nazvat.ale isto zalezi od povahy.ja som zas tvrdohlava..ked je ona stastna.nie je co riesit.ked uz nebude potom nech sa to riesi 😵 niektore veci predsa nemusime chapat....vies kolko veci ja osobne nechapem? A predsa sa deju....

alaguema
29. sep 2015

@katrin21 no, ja neviem, prečo niekto robí veci určitým spôsobom, do hlavy nikomu nevidím. To je hlavný a zároveň jediný bod môjho príspevku, v ktorom som reagovala na tvoje tvrdenie, že pre tie ženy je to jediný spôsob ako dať svojej osobe nejakú hodnotu. Myslím, že dosť odvážne zovšeobecnenie 🙂

natalym
29. sep 2015

@babulka82 Lebo to tak videli doma u svokrovcov, t.j. si myslia, že je to normálne ba priam žiadúce tak to tak robia aj ony.

katrin21
29. sep 2015

@alaguema prave ze to nie je o hlave, o rozume ,alebo tak.. to je duša... to je nadlhu debatu.. a kto sa tymito vecami nezaobera, je to pre neho nepochopitelne... to chapem

smoni
29. sep 2015

@mysicka36 je to o tom, že ti vylgárne nenadáva lebo sa neodváži alebo je to o tom, že si ťa váži a takýto slovník jednoducho považuje za nevhodný k žene (ktorejkoľvek, nielen k svojej)?

babydesire
29. sep 2015

@babulka82 To je uhol pohladu a zavisi to od viacerych veci:
1. Kedysi bola zauzivana jednoducha delba povinnosti v rodine a viac menej to tak bolo v takmer kazdej rodine. A je to vlastne dedicstvo z davnych vekov - zena sa starala o rodinu a domacnost,muz zabazpecoval stravu a ochranu pred nebezpecenstvom. Mame to v genoch,kulture,zvykoch,tradiciach... Bod 1je zaklad a od toho sa odvija kazdy dalsi bod.
2. Zena aj muz alebo jeden z nich je tak nauceny z domaceho prostredia.lebo tak to bolo medzi rodicmi,starymu rodicmi atd.
3. Potreba sa starat o milovanu osobu. Ak niekoho milujes rada sa onho postaras. Zena tym ze navari,uprace a pod. a muz tym ze doma nieco porobi...horsie je ked niektory z nich nehne ani prstom...

Je to kazdeho vec a ak sa zena takto chova sama a dobrovolne z lasky a neje doma otrokynou,nerobi to len preto ze musi alebo preto,ze sa to patri,tak si myslim,ze je to v poriadku ak su takto spolu stastny.

alaguema
29. sep 2015

@katrin21 jasné... 😀 Ty vieš aj čím sa kto zaoberá a čo chápe a nechápe 😉 Dobre 😎

alaguema
29. sep 2015

@katrin21 vidieť niekomu do hlavy - pod tým sa myslí, že vieš, akými myšlienkami sa zaoberá, aké sú jeho pohnútky a motívy, teda jeho duševné rozpoloženie. Nemyslí sa tým, že vidíš neuróny v akcii 🙂

mima4
29. sep 2015

@babulka82

podla mna je dolezite, ci to tym dvom ludom vo vztahu vyhovuje, ak ano, nevidim na tom nic zle. Kazdy ma ine predstavy o zivote, a to co vyhovuje tebe, nemusi inej a naopak.

Len ma zarazila ta uvodna otazka v nadpise, ci su zeny zenami...praveze vacsina ludi tu ako ty nazyvas "sliepku" povazuje za "viac zenu", pretoze sa tie prace pripisuju zenam...

este stale mas tu kopec zien, co ti napisu, ze by sa od hanby prepadli, keby ich muz mal nieco v domacnosti spravit....

sandra551
29. sep 2015

@mima4 Rozdeľovanie na "ženské" a "mužské" mi nikdy nejako nešlo. Ale chcela som sa spýtať na názor, ak to teda patrí do témy, no myslím že áno. Ako je to vtedy, keď si žena nájde chlapa, ktorý už žije sám? Má proste zariadený svoj život, svoju domácnosť a teda stará sa o seba samostatne a buď si isté služby zabezpečuje - čistiareň na košele, obleky a pod., varí aj chodí do reštaurácií a pod. Ale je proste samostatný. Keď do jeho života príde žena, máte pocit, že stále by malo byť úlohou byť starostlivou a robiť všetko zaňho? Ja som sa skôr stretla s prípadmi kedy si takýto muži oveľa viac vedeli vážiť ženu a vôbec ani nečakali, že by sa tam mala nejako dotrhať 😉
Možno to by mohlo byť receptom na to, ako sa vyhnúť vychovávaniu chlapa, nájsť si chlapa už hotového čo si tým sám prešiel 😉

natalym
29. sep 2015

@sandra551 Lenže to má svoje riziká. Keď bude vychovaný, bude mať svoje maniere, ja mám svoje maniere, bude určité veci požadovať podľa seba a bude problém.

sandra551
29. sep 2015

@natalym No, myslím si, že keď sa spoznajú dvaja dospelí ľudia, tak každý už má niečo za sebou a vždy je to o tom zladiť tie životy dohromady. Maniere alebo zvyky má každý... majú ich ženy a môžu mať isté zvyky aj chlapi. Snáď nie každý pár začína od nuly, že sa na všetkom od samotnej piky dohadujú spoločne 😉 Len som sa chcela spýtať ako ste to riešili ak bol niekto v takej situácii.

petra7777
29. sep 2015

@babulka82 Tak ti pridám ďalší názor, o ktorý si žiadala....Ako spomínali babenky, je to každého osobná vec, ak je spokojná dotyčná...Môj príklad: chodím do práce, varím, periem, žehlím, nakupujem, venčím....(keď si predstavím, ako umýva riady, mám husiu kožu)....Ale moja robota sa nedá s mužovou ani porovnať...ťažko fyzicky pracuje, vstáva o 4:00, domov chodí o 19:00 :( Takže si neviem ani len predstaviť, žeby prišiel domov, musel si navariť a tak sa najesť...Mne to tak vyhovuje, zvykla som si a nemenila by som....Deti už doma nemáme, ale tak to bolo, aj keď boli malé...Jedine, keď som bola po dvoch operáciách za sebou, zobral dovolenku a staral sa o všetko...Ak je on spokojný, aj ja som spokojná 🙂 Sú ale ženy, ktoré sú permanentne nespokojné....stále na muža kvákajú...nadávajú...hádajú sa s ním....kričia....riešia nepodstatné chu****ny....tam je len otázka času, kedy taký chlap zdupká, toť môj "len názor" 🙂

akvi
29. sep 2015

Je uplne jedno, ako si muz a zena podelia povinnosti, pokial im to obom vyhovuje.
Vacsina parov ma konflikty koli ocakavaniam. Muz ocakava od zeny, ze navari, uprace, zena ocakava, ze muz donesie financie a ked sa tieto vzajomne ocakavania nenaplnia, tak je zle. Ak to funguje bez ocakavani a naslednych vycitiek, tak vtedy je to o partnerskom spoluziti. A je uplne jedno, ci zena muzovi tu veceru prichysta, ci nie. Ak to muz neberie ako samozrejmost, vie to aj nalezite ocenit a ta zena mu tu veceru prichysta, lebo vie, ze to nie je povinnost, ale moznost.
Mne pride samozrejme, ze ked som doma, tak upracem, navarim. Moj muz to ale neocakava. Je rad, ked to spravim, ale nema vycitky, ked to urobene nie je. Vecer vzdy vola, ci som navarila, ci ideme nieco kupit, alebo sa najest. A ked je doma, tak sa vzdy opyta, ci nepotrebujem pomoct a ak ano, bez reptania urobi. A ak by som tu napisala, ze na 99% upratujem a varim len ja, tak budem oznacena za sliepku 😀 , co robi sluzku svojmu muzovi, lebo niekomu sa to moze zdat divne. 😀

petulos
29. sep 2015

@babulka82 ja som sa aj snažila takého muža preučiť, ale nepodarilo sa... tak som asi tá sliepka.

mima4
29. sep 2015

@sandra551

vies, zeny obycajne vstupom do vztahu sa vsetkeho vzdaju (az na par výnimiek), prestanu seba vnimat ako zenu, ako osobu s potrebami a tuzbami, pretoze chcu mat status dokonalej super manzelky a matky - status spolocnosti. Muzi obvykle sa uplne svojich veci nevzdaju a preto im vyhovuje, ked su obskakovani, a maju full servis doma....

babulka82
autor
29. sep 2015

@petra7777 a prečo zdupka pretože sa o neho nikto nestara a žena mu nechce služit? Ja poznam vela chlapov ktory fyzicky pracuju a aj žene doma pomahaju,lebo aj ona fyzicky pracuje.Neviem čo je na tom zle a nenormalne,podla mna je to fungujuca rodina kde su si partnery rovnocenny kedže žiju v jednej domacnosti viacery tak sa viacery podielaju na domacich pracach ale nebudem to tu preberat.Ked to niekoho teši tak nech to robi.

babulka82
autor
29. sep 2015

@mima4 žiadnej žene nemože vyhovovat ked ju niekto využiva takymto sposobom,alebo skor zneuživa jej dobrotu ak by sa to tak dalo nazvat,poznam ženy ktore boli privelmi obetave a nakoniec si povedali dost! prečo ich to zrazu prestalo bavit ? Ved ke to niekto robi s laskou tak prečo ho to raz prestane bavit? Ja sa staram o deti a nikdy neprestanem ,pokial ma budu potrebovat ale zase nie natolko aby ma niekto využival.

mima4
29. sep 2015

@babulka82
Ale ty nevies, ci to tej zene vyhovuje alebo nie, a taktiez ona sama je zodpovedna za svoje fungovanie a svoju rodinu. Ked to sama nechce riesit, bud jej to vyhovuje a robi to rada a bere to ako svoju ulohu - som zena patri to teda mne alebo jej to nevyhovuje a neche to menit. Tak naco riesit nieco, co ten druhy nechce riesit? 😉

babulka82
autor
29. sep 2015

@mima4 ja to nechcem riesit už som to tu pisala asi 10x ,len ma zaujmalo prečo to tie ženy robia a čo ich na tom bavi???? Aby som ja behala okolo leniveho neschopneho chlapa?

mima4
29. sep 2015

@babulka82

vacsina to robi preto, lebo je to úlohou zeny sa postarat o domacnost.