Svadba iba so svedkami a meno pre dieťa

erka33
13. máj 2019

Ahojte s priateľom sa chystáme o pár dní zobrať v kostole len o dvoch scedkoch moja strana to vie len priateľova nie priateľova matka keby to vedela začala by robiť intrigy len aby nás rozdelila... Začínam mať strach co spraví keď jej oznámime že sme sa vzali... Do všetkého sa staršie dokonca aj do toho aké máme dať meno nášmu synovi co sa zachviľu narodí... Takú svokru
By nechcel nik mat jej dcéra mi sama povedala ze na ňu si mam dávať pozor ako by ste sa mi zachovali v mojom prípade aj vy by ste riešili svadbu o dvoch svedkov a potom hostina??
..

anjelic
13. máj 2019

@erka33 Stále len o sebe hovoríš a Tvojej budúcej svokre. Ale aký postoj a vzťah s mamou má Tvoj nastávajúci? Ako oni dvaja vychádzajú? Chce sa on zdôveriť so svadbou? Stojí na Tvojej strane alebo Ti len pritakáva lebo musí? Ale úprimne, ruku na srdce, tak ako to je, nie ako by si chcela aby to bolo... na toto by bolo dobré odpovedať si.
Lebo úprimne? Píšeš "my by sme chceli", ale vidím tam len "Ty by si chcela"...
/A mimochodom, kde teraz vlastne bývate?/

zulumilo
13. máj 2019

@erka33 podla mna aj farar ked vam povedal,ze postavte ju pred hotovu vec nemyslel,aby ste jej to zatajili. ale skor aby ste jej len oznamili ze bude svadba a nediskutovali s nou o tom. ked chce nech pride. taketo rozhodnutia musi robit tvoj muz a nie ty.

erka33
autor
13. máj 2019

@maminuska mam dost rokov na to aby som vedela ze osobe ktora ma problem sam zo sebou nenecham svoje dieta strazit ...

mirro
13. máj 2019

@erka33 koľko máš rokov? Nie v zlom sa pýtam,ani nerýpem. Inak budeš na všetko pozerať,keď budeš manželkou a mamou po pár rokoch. A či pomôže s malým? Áno pomôže a uvidíš,akým spôsobom. Ja cítim v tvojich slovách majetníckosť, môj syn, môj muž. Áno,budete rodina, ale tvoj muž sa tu nezjavil, a nevyškrtne matku zo života, aj tvoj syn bude mať ako rodičov tak aj babku. Neber mu ju. Či chceš či nie, patrí do rodiny.

ukulela
13. máj 2019

@erka33 ku pomoci: moj svokor ma 70 a pokojne ho nechavam s malym chodit na vylety - vychadzky. dokonca ked bolo treba, aj moja 90rocna babka si sadne ku kociku a pohojda mladsieho. pomoc nie je o veku, casto pomoze aj to, ze ti ma kto dieta hodinu postrazit .....
jedna vec, ze tvoja svokra sa k tebe z napisaneho pekne nesprava, druha vec - ako sa ku nej staviate vy. dufam, ze aspon byvate sami, lebo toto by bolo este horsie ...

erka33
autor
13. máj 2019

@anjelic priatel s mamou no myslim si az tak dobre nevychadzaju dost sa hadaju a nie nieje to pre mna co maju medzi sebou nikdy ja neriesim ..... nikdy mi nepritakava mi spolu komunikujeme ... on nechce ma vystavit tomu co by nasledovalo vies ja netvrdim ze je to najhorsia osoba na svete skor ze je chora a mozno si ani neuvedomuje co sposobuje

maminuska
13. máj 2019

@erka33 tak pevne verím že to dodržíš a skutočne NIKDY po svokre nebudeš nič chcieť , pevne verím že u nich nebývate a neokupujete ich dom , pretože k tejto otázke si sa nevyjadrila.

erka33
autor
13. máj 2019

@mirro 26 nepomoze mi s malym stym sme zmiereny a ani priatel by to nedovolil ... vies je nezodpovedna dost .... no kazda matka si povie ci da do ruk dieta niekomu kto zabudne ze dal varit polievku a v celom dome je dym

erka33
autor
13. máj 2019

@maminuska ja byvam v priatelovom dome ... ale staviame si druhy ...

mirro
13. máj 2019

@erka33 a k tvojej otázke. Keby som mohla vrátiť čas, na mojej svatbe by boli svedkovia, rodičia ,farár a pred Bohom by sme si sľúbili v dobrom aj v zlom. Vydatá som 20rokov, a môj otec ma veľmi chcel odviesť k oltáru. Nemohol. Krátko pred našou svatbou zomrel.

erka33
autor
13. máj 2019

@mirro ja by som nemala problem ju tam zobrat ani nic ale viem ze ked jej povieme ze ideme sa vziat ze ona zosalie a bude robit problemy .... skus aj trosku mna pochopit .. ona je velmi nevyspytatelna na svadbe ideme mat len doch svedkov ani moji rodicia nejdu byt a hostinu spravyme asi dva tyzdne potom pre vsetkych mozno jej to den vopred povieme ze sa ideme vziat

anjelic
13. máj 2019

@erka33 Pozri, ja mám svokru, ktorá sa tiež rada do všetkého starala /nie v zlom, mala potrebu všetko riadiť, nad všetkým mať kontrolu, všetko najlepšie vedela/. Ja ako mladá žaba som mala pocit, že si ju nikdy neobľúbim, že nám nedá pokoj. "Bojovala" som s ňou, máločo riešila, veľa vecí som len cez manžela dala vedieť. Lenže časom som prišla nato, že matkou môjho manžela zostane a ja keď chcem pre manžela dobre, musím sa naučiť komunikovať aj s ňou. Nebolo to ľahké, ale postupne som nastavila pravidlá, ktoré ona musela akceptovať. tak ako ona je jeho matka, tak ja som jeho manželka a spolu s ním a našimi deťmi tvoríme rodinu. Tak ako som si myslela, že jej moje deti nebudem vedieť zvariť do rúk, lebo si ich akoby privlastňovala /taká opičia láska/, tak som bola vďačná zato, že nám cez letné prázdniny deti brala k sebe a mali o zážitky postarané. Teraz tomu nebudeš veriť, ale keď vášne opadnú a prejde čas, prídeš nato, že sa dá spolu v ychádať aj po dobrom... hlavne netreba všade hľadať niečo zlé.
Z druhého pohľadu, môj syn je dospelý a mne ako matke sa ťažko akceptuje, že už nemám nárok na neho. Ale stačilo, že sme si to vydiskutovali, vypočula som si, čo mu vadí a beriem to. Ale ak by mi mal zamlčať svoju svadbu, zlomilo by ma to, verím tomu. Žiadna matka by sa cez to nepreniesla ver tomu, že až toto naruš vzťahy natrvalo.

maminuska
13. máj 2019

@erka33 ten dom je priateľov alebo jeho rodičov ?
Reálne by aké problémy robila ? Rozmlátila by lavičky v kostole , zmlátila by ťa alebo by napadla farára alebo čo ? Tu nikto nejde proti tebe, len sa ti viaceré snažíme vysvetliť že nerobíte dobre a otočí sa to proti tebe ako bumerang a okrem toho ak je to dom rodičov tvojho priateľa reálne sa môže stať že Vás vysťahuje , čo by som sa ani nečudovala.

erka33
autor
13. máj 2019

@anjelic ja chapem ze to mozno narusi vstahy ale co ked ona mi bude tak robit zle ze ja to nezvladnem??? ja nemam problem pomozem ked treba vsetko len to ona so mnou superi kolko krat uz to neriesim ked mi hovori ze preco mu to nedam a to nedam ... jednoducho ona je chora a mam povedat pravdu aj sa jej niekedy bojim aby mi nic nespravila .. ja uz len tak trosku porobim nieco sa mi zle aj pohybuje vzhladom na tehotenstvo a ona sa mi smeje myslis ze mna to neboli??

maminuska
13. máj 2019

@anjelic
Ale stačilo, že sme si to vydiskutovali, vypočula som si, čo mu vadí a beriem to. Ale ak by mi mal zamlčať svoju svadbu, zlomilo by ma to, verím tomu. Žiadna matka by sa cez to nepreniesla ver tomu, že až toto naruš vzťahy natrvalo.

@erka33 toto je naozaj pravda , len ty to ešte nechápeš lebo nemáš dieťa narodené a ked sa ti narodí ešte máš veľa času kým ho vypipleš. A potom ti to nevďačné decko nedá ani vedieť že sa žení .

janinah
13. máj 2019

A svojej mame mieniš oznámiť info o svadbe tiež až po? ak sa k jednej mame-svokre správate ako k bosorke,tak by ste sa rovnako mali správať aj ku druhej /...povieme až po svadbe,nedám jej syna postrážiť..../

erka33
autor
13. máj 2019

@maminuska
majitel je priatel cize je priatelov .... priatel je nevdacny ?? ona mu znicila dva vstahy a ma dve deti .. a on je nevdacny on pri nej vzdy stoji ked jej nieco je ako prepac ale nieje nevdacny len je opatrny ale nechce ma vystavat a robit chyby co robil pred tym ...

erka33
autor
13. máj 2019

@janinah mama vie ze sa chceme vziat lebo ona sama nam vravi ze nemozme takto zit .... s jeho mama vie ze sme zasnubeny a ze sa chystame vziat len neviem kedy .. nik sa k nej ako ku bosorke nesprava spravame sa knej normalne len jednoducho chceme sa sami rozhodnut aj jeho brat mimochodom mal tak svadbu len o dvoch svedkoch

maminuska
13. máj 2019

@erka33 a nie je ? Zrejme mu rodičia dom dali , ak nie tak prepáč , ale vyvodzujem to z toho že bývate spolu . . Ale ak by ste bývali v rodičovskom dome tak mne keby toto syn urobil , tak mám veľmi blízko k tomu že ho vysťahujem aj s jeho manželkou .
Jednoducho sú veci ktoré sa nerobia a toto je jedna z nich . Čo reálne od nej hrozí , prosím k tomuto sa ešte vyjadri .

maminuska
13. máj 2019

@erka33 urobte si sami svadbu takú aku chcete , dajte také meno aké chcete ...to je čisto vaša vec a vaše právo. Ale skutočne si rozmyslite či to chcete hnať až do takýchto extrémov.

zulumilo
13. máj 2019

ty uz nevies ako sa jej "vysmiat' do tvare a tato svadba ti prisla velmi vhod ako jek dokazat, ze mas navrch. to je cista pomsta. inak to nazvat neviem. a vsetko to okolo su len recicky. a po tej akoze svadbe si myslis,ze sa to zmeni? nezmeni. ken uz nebudes len frajerka ale manzelka. vztah sa nezmeni. akurat ty sa budes citit na koni, ze aha-jak som ti to vytmavila ✌️
@erka33

erka33
autor
13. máj 2019

@maminuska dom dostal od stryka a oca .. ocovi je jedno ci sa vezmeme on ma 80 rokov ten taketo veci ani neriesi jej mama nikdy nemala narok na tento dom a nemoze nas vyhodit ... a co sa tyka svadby mi si budeme vsetko sami platit a svadba bude o dvoch svedkoch to je rozhotute to by jej nevadilo ani jeho mame skor ze sa ideme vziat .. mozno jej to povieme dva dni pred tym ale isto nie dva tyzdne to by sme si poriadne odniesli obydvaja ako si si mohla vsimnut vysie tak dopadol ked mame moc doveroval .. vyvolavala kym nerozbila uplne vstah a to mi potvrdil aj jeho otec a ona sama sa mi k tomu priznala a dovod bol taky ze on ma zostat pri rodicoch a tak .. a ako som povedala hostina bude pre kazdeho tu nas tlaci aj cas .. a pozerame aj na financie

adoska717
13. máj 2019

Moja svokra tiez cele tehu vravela ale mame dat mena a my sme si i tak dali po svojom..

erka33
autor
13. máj 2019

@zulumilo prosim pomsta?? ja sa mozem vydat sama o svedkoch ako len chcem a tak isto aj priatel a ze som na koni?? prosim ta nebud smiesna nikomu nemusim nic vytmavovat niesom pomstichtiva keby som bola taka mrcha ako hovoris tak by som jej nikdy nepomohla ani by som si ju kolko krat nezastala ked priatel na nu zvysoval hlas ... ja budem spokojnejsia ked budem zit ako sa ma a co sa tyka toho ze kto komu vytmavil ja nemusim nikomu vraviet ani pytat si povolenie co mozem a nemozes pravit

maminuska
13. máj 2019

@erka33 dobre ale čo reálne od nej hrozí , čoho by bola schopná ? Povedzte jej to ráno alebo večer pred tým ...že sa beriete svatba je o dvoch svedkov a nebude tam ani jedna strana. Pekne milo ...veď hlavu ti neodhryzne , muža nezmláti , farára nezbije ...

maria1989
13. máj 2019

@erka33 všetci chápeme tvoju frustráciu. A možno by si ty sama mohla mužovi navrhnúť, nech zavoláte na svadbu tvoju aj jeho mamu. Myslím, že by sa potešil, a určite by si aj v jeho očiach nechcem povedať že stúpla, ale bolo by to veľmi kladné gesto. Skús ešte porozmýšľať.

maminuska
13. máj 2019

@erka33 skús zvážiť aj tento návrh čo ti dala
@maria1989 , je to gesto ak k nie pekným vzťahom tak minimálne lepším vzťahom . Je to svadba o dvoch svedkoch ale mamy tam chceme.

erka33
autor
13. máj 2019

@maminuska no ved to neviem co by mi mohla spravit ked ona je nevyspytatelna teraz len sa mi smeje alebo roni intrigy ... ale poslednu dobu jej zacina tak trosku prepinat ... mozno by mi nic nespravila ale bojim sa aby mi neublizila hlavne pre maleho aby som vedela ubranit vies oona je niekedy v pohode .. ale niekedy no uplne iny clovek ..a toho navrhu oni by asi ani nesuhlasili lebo svadba ako obrat bude 60 km tialto a oni by trvali aby sme sa tu vzali co mi nesuhlasime lebo aspon to chceme aby obrat bol v kostole odkial je nevesta .. aj svedkov mame odtial tak teda jej to povieme ze budeme mat svadbu a dvoch svedkoch tak ako jej iny syn a mali len svedkov a neskor mali hostinu len dufam ze to nebude osudova chyba

maminuska
13. máj 2019

@erka33 vieš čo mne pomohlo a aj tu to praktizujem , nereagujem na hlúpe , urážujúce komentáre ktoré zachádzajú do osobných útokov a toto som praktizovala aj so svokrou a veľmi sa mi to oplatilo aj v pracovnom živote.
Ale tým nereagovaním nemyslím že sa otočíš a neodpovieš ale keď ti bude svokra hovoriť že on ťažké robila tak jej povedz jaj mama ( teta ) ale to bola iná doba , my už sme nie sme také silné ženy ako vy te boli v tom čase. Postupne sa naučíš , chce to silnu dávku diplomacie a ovládania sa .

blontimka
13. máj 2019

@erka33 mne toto čo píšeš hovorí stále... aj to máme presne takto... ale na svadbe bola...q neviem si predstaviť že by nie...