Švagor zakázal mojej sestre, aby bola so mnou v kontakte. Nevidela som ju už 9 mesiacov

7. apr 2020

Dnes ubehlo presne 9 mesiacov co som sa naposledy rozpravala so svojou sestrou..jej manzel jej zakazal sa somnou a s mojim muzom stretavat a akolovek kontaktovat..samozrejme kedze ho poslucha na slovo uz 9 mesiacov nemam o nej ziadne spravy len tolko co mi mama povie..som z toho zufala..ale neviem s tym nic spravit..sestra mi nedviha telefon nereaguje na spravy ani na maily..proste nič,,:((((( a to sme dovtedy boli v kontakte denne

pribinak
7. apr 2020

S mamou sa stýka? Či je len v telefonickom kontakte? Ak sa stretne s mamou, tak len v jeho prítomnosti? Či aj sama s deťmi?

Mala si ty a tvoj muž nejaký konflikt do švagrom?

autor
7. apr 2020

s mamou telefonuju lebo obe byvame v rovnakom meste ale od nasich rodicov sme 200 km vzdialene..problem je ten ze sa mne a muzovi dari lepsie financne ako im a podla svagra sa len chvastame..ale my s muzom obaja pracujeme..svagor nepracuje lebo v kazdej praci vydrzi max dva tyzdne..potom bud odide sama lebo ho vyhodia..kamen urazu bolo to ze chcel aby mu moj manzel vybavil pracu u neho vo firme ale svagrik chcel rovno veducu poziciu on nechapem ze tam kazdy zacina ako robotnik a musi sa vypracovat..on chcel byt rovno veduci vyroby..a nevedel prezit ze mu jeho svagor nevie vybavit tam lepsiu poziciu..vraj ho chce moj muz len ponizit..takze preto ma sestra zakaz sa s nami stretavat lebo vraj sme pre nich toxicki..ja uz nemam slov na toto

veronika33
7. apr 2020

čo na to hovoria rodičia?

autor
7. apr 2020

ano je pravda ze sa nam lepsie financne dari..ale manzel maka 12 hodin denne a ja okrem toho ze pracujem v obchode si ešte privyrabam pecenim zakuskov a tort..takze naozaj obidvaja makame ako fretky..svagor bol naposledy zamestnany v roku 2013

jaskolka
7. apr 2020

Tak bohužiaľ, pokiaľ to samotnej sestre nedôjde, že muž ju manipuluje, nepomozes si. Je dospelá, aj keď asi v podruci manžela. Je to smutné, ale pokiaľ odmieta kontakt a ignoruje tvoje správy, či sms, nedvíha ti telefón, tak momentálne asi nič neurobíš. Časom jej to možno dôjde, že robí blbosť, budeš jej chybat. Možno skúsiť, aby mama trebárs jej povedala, že ťa mrzí, že nemáte kontakt, cez ňu skúsiť to. Ale čo to pomôže, ťažko povedať.

kittykat22
7. apr 2020

Tvoja sestra nie je nesvojpravna. Je to dospela zena a nerozprava sa s tebou lebo nechce. Je to jej rozhodnutie. Zial tak to je - ked je problem vlastna rodina vs mama/surodenci, tak clovek casto uprednosti vlastnu rodinu. Aj ked na ukor straty sestry - v tvojom pripade. Ja z tvojho prispevku vidim, ze manzel sestry ma ciastocne pravdu. V 3 prispevkoch si nam naservirovala aky je manzel uspesny a ako maka, aka si ty sikovna, ze okrem prace este pecies a nezabudnes dodat ako sa vam financne dari. Pretlacas ako sa mate dobre - pricom to nikoho nezaujima 😕 Nezabudla si ponizit manzela sestry v kazdom prispevku. S pristupom aky mas sestru nikdy neuvidis.

dori92
7. apr 2020

@kittykat22 ty si dobre mimo s tymto príspevkom... Nezda sa ti? Kde sa dotycna ukazuje aka je uspesna? Ved len píše ze makaju ako fretky aby niečo mali, nie ze im z neba pada! Aby priblizila situáciu napisala ze svagor je flakac a nechce sa mu robit, najlepsie keby mu pecene holuby padali... Ozaj ked citam niektore názory tak si myslím ze ste vymlete...

kittykat22
7. apr 2020

@dori92 lenze ona tym prispevkom chce pocut aky je svagor idiot a ona je skvela. Lenze tak sa vztahy nikdy nenapravia. Dalsia vec ktoru si neuvedomujes - ze sestra bud moze povedat manzelovi, ze sa s nou bude stretavat a volat, a on tam nemusi byt. Alebo jej moze zavolat a stretnut sa s nou a nehovorit to manzelovi - ale nechce. Sestra o nu nema zaujem, to nie je o svagrovi. A to ze maka - dobre. Teraz je coronavirus a 1/2 nasich priatelov stratila pracu. Ty si myslis, ze ja chodim po okoli a rozpravam ako sa mame dobre a mame firmu a mame prijem pretoze manzel maka 12 hodin denne? Nie. Hovorim ze mi je to luto a snazim sa im pomoct. A o tom to je. Je jedno kolko mas penazi, je jedno ako makas - vtierat to ludom do oci nikdy nicomu nepomoze.

autor
7. apr 2020

@kittykat22 ale tu nejde pre boha o to ze ja sa potrebujem chvalit?..tiez teraz mame utlm ked je pandemia..ved to je jasne...tu vobec o to nejde..len vysvetlujem co tomu predchadzalo...a svagor jej jasne povedal ze si ma vybrat medzi mnou a ním....kks som nevedela ze si tu budem musiet dat pozor ako co napisem aby som sa nahodou nechvastala niecim..bože..

autor
7. apr 2020

@kittykat22 ved nepisem ze mame milony, chatu v horacha jachtu..len ze narodiel od neho pracujeme..

autor
7. apr 2020

@veronika33 co na to rodicia?..otec je 100% na nasej strane..mama bola tiez ale ked videla co to sposobilo ze sestra s nami prerusila kontakty a neda si nijak povedat tak aj na nas vyletela teda na muza ci mu fakt nemohol tam nejaku lepsiu poziciu vybavit..akoby tam bol moj muz generalny riaditel..alebo ja neviem..

vlasica19
7. apr 2020

Ako prepac ale keby chcela, tak by sa mu vzoprela a ak je problem v peniazoch, tak by sa mal pozriet hlavne na seba a zacat sa snazit o to, aby sa mali teda lepsie a nemuseli nikomu nic zavidiet

kittykat22
7. apr 2020

ja rozumiem ze pracujete. Ale preco mas potrebu rozpravat okrem konflitku so svagrom koli praci aj to, ako ty pracujes, ako ty extra pracujes a ako sa mate dobre? Chapes ze to vyznieva ako chvastanie sa? Napis sestre sms, ze s nou chces ist na kavu a svagor tam nemusi byt. Ze to nicomu neublizi. A ak sa tam dostanes, tak si sprav sluzbu a pytaj sa ako sa jej dari a ako sa ma, a nesnaz sa pretlacit svoju pravdu o tom aka ste vy pracovita rodina ktora to ma zasluzene, a cele je to svagrova chyba 🙄

lubbi1
7. apr 2020

keby sestra chce, tak si podla mna najde nejaky ten sposob ako by sa mohla s tebou porozpravat, no mozno jej to takto teda z nejakeho dovodu aj vyhovuje, ze to je takto, ako mne to inak do hlavy nejde

danka56
7. apr 2020

@kittykat22 ja to nevnímam ako chvastanie. Normálne len opísala situáciu. A že povie,že švagor sa fláka. To nie je ani ponižovanie ani ohováranie len obyčajný fakt.

A autorke- možno by aj sestra chcela byť v kontakte ale manžel je príliš manipulativny. Nikto nevie ako sa správa k nej, keď sú doma. A možno ozaj nechce byť v kontakte. Asi je urazena, že ste im nepomohli tak ako si pán úžasný predstavoval. A dobre ste spravili. Je to hrozné, že taký lenivci si myslia, že všetci si nohy kvôli nim polamu. Des.
Skús tvojej sestre napísať sms, že ju pozývas na kávu. Napíš miesto, čas. Chod tam. Keď príde super, keď nie tak vedz že si spravila toho dosť aby sa vzťahy urovnali. Držím palce

andy03
7. apr 2020

Ja som sa už počula 😉byvame na dedine a tu nemôžete ukázať že človek má peniaze, lebo ho hneď zakopu pod čiernu zem.. a v prvom rade rodina 😫😫 ja mám sestru a rodinu z mojej strany veľmi prajnu sú dobrí a mám s nimi veľmi Dobry vzťah- tešia sa keď sa nám darí, keď ideme na dovolenku, keď si kúpime pekne oblečko a my k nim tak isto - mame aj hodinový telefonát každý druhý den ako sa jedna aj druha mame a čo je nové...zato z druhej strany normálne vidíš tu neprajnosti , keď sa na teba pozrie akokeby si bol vzduch, radšej sa ti rodina vyhne len nech nevidí že mame nové auto - nepochopia že to je manželove služobne a nie naše - vzdychaju že nám ale je- ale nevie že manzel začínal ako makač na 700€ a po 10 rokoch sa vypracoval- ja makam, o deti sa starám, peciem oplatky.. už sme si zvykli že ľudia nevidia cestu k cieľu - ale len ten cieľ...tak moja rada je bud to nerieš (ako napríklad ja ) že nechcú kontakt alebo zmeniť prístup a tváriť sa ako posledná socka a ponižovať sa len preto aby boli ochotný sa s tebou rozprávať - len pre dobro v rodine... ale to nemá význam .. sestra to časom bud pochopí alebo nepochopí.mozno príde nejaká udalosť v rodine a stretnete sa a vzťahy sa obnovia, alebo možno by som sa s ňou stretla a vysvetlila situáciu a narovinu jej povedala že keď majú finančne problémy tak jej budeš pomáhať aby to nevedel svagor ( ja som toto iste zažila zo sesteinej strany že nám pomahali pri stavbe a keď sa zasa karta obrátila pomáhali sme im my) a že ju máš rada a nedovolia aby vas toto rozdelilo a už bude len na nej ako to zobere..

autor
7. apr 2020

@kittykat22 ako prepáč ale ty čítaš po sebe co píšeš?? Pisem to preto lebo aj to jw jedna z veci ktoré svagrovi na nas vadi.. Este raz..len vysvetľujem situáciu.. Vysvetľujem prečo svagrovi tak vadime.. To nie je len o tom ze mu manžel nevybavil vysnivany flek... Ja sa nepotrebujem chvastat.. Ved zijeme ako kazda normalna rodina

autor
7. apr 2020

@andy03 o tomto presne pisem.. Ze mame sa trochu lepšie ale nik nevidi co je za tym..

autor
7. apr 2020

@danka56 to som skusala uz 5x vobec sa mo neozyva alw vieš co je zaujimave ze mi nikdy nepovedala ze ma uz nechce vidiet alebo byt c kontakte proste sa mi len neozyva a vyhyba

kiki68
7. apr 2020

Podla mna sa toho muza boji a pre klud v domacnosti radsej drzi hubu a obetuje aj sestru. Kto nezazil aroganciu manipulatora, tak tazko si vie predstavit co taka zena zaziva. Asi ju dokaze presvedcit o tom, ze sestru k zivotu nepotrebuje. Mozno sa raz v zufalstve ozve a pride na to co ma doma za zmetka. Mna ex takto odstrihol od vela kontaktov a bolo to velmi neprijemne. Sama by som neverila, ze sa tak necham zvyklat. A to prachy problem neboli, on chcel natvtu kontrolu a vsetci boli nanichodni blbci. Mojmu sucasnemu o tom raz porozpravala jedna velmi fajn kamoska v opitosti. Lebo ja som na to nemala odvahu. Ja som sa za to potom hanbila.

veronika65
7. apr 2020

@kittykat22 vôbec to nieje chvastanie. Neviem ako tebe, ale mne nepripadá normálne aby zdravý dospelý chlap pracoval naposledy v roku 2013 a teraz chcel robiť rovno vedúceho 🤦‍♀️ a závidel niečo čo môže dosiahnuť aj sam vlastným úsilím. Je to podľa tohto presne taký typ, ktorý si myslí, že všade čakajú len na neho a do náručia mu padne robota kde bude zarábať pomaly milióny. Autorka s manželom si všetko oddreli, tak im závidí úspech, ale robotu ktorá je za ním už nevidí

tinatitti
7. apr 2020

Sestra sa jednoznačne boji muža. Podľa tvojho opisu, je to typ, co jej kontroluje mobil a každý jej počin. Skus sestru vyhľadať osobne, keď bude na prechádzke s deťmi alebo tak nejak. Niekde, kde on nebude a kde sa môže sestra kľudne nadýchnuť. Podľa mňa sa s tebou porozpráva a nájdete cestu ako spolu nadviazať kontakt, aby jej muž o tom nemal ani tušenie. Príp použi maminu ako prostredníka, nech jej potajme strčí papierik do ruky, kde bude napísané miesto a čas stretnutia s tebou. Ak bude chcieť, príde. Ale hlavne, nech to nie je po telefóne. Ten má jej muz pod kontrolou, a to ona dobre vie. Preto ti ani na sms neodpovie.

tinatitti
7. apr 2020

@kittykat22 ty mas dnes zjavne zlý deň. Nechvasce sa, len opisuje situáciu. Neutoc na ňu. Nemyslela to tak, ako si to ty pochopila

jakoma
7. apr 2020

ahoj, aj my mame v rodine nieco podobne, moj brat sa pred par mesiacmi odmlcal, asi ho k tomu dotlacila hlavne jeho manzelka, ale v podstate nie sme v kontakte .. je to zvlastne, ale je dospely a nic sa s tym neda urobit ..

iviacik
7. apr 2020

Správy autorky, kde len popisuje situáciu, môžu brať ako chvastanie len ľudia, ktorí asi tiež len trochu závidia... 😉

maminuska
7. apr 2020

nuž pochváliť sa tu úspechom , dobrým výberom manžela, dobrými deťmi je ako nastaviť červené súkno 🙂 niektorým .
Anonym , ani sa nepokúšaj vysvetľovať. Ja ťa chválim za dobrý výber manžela , tým sa tvoja sestra teda pochváliť nemôže, , za to že si pracovitá aj nad rámec bežnej práce . Vybrať si kvalitného partnera je tiež umenie.
Švagor vnútorne pociťuje že je lúzer a keďže to nevie spracovať rieši to inak . Sestra asi zvlášť ak má deti inú možnosť nemá, ako reagovať takto . Napíš jej že ju máš rada a že keď bude chcieť nech sa ti ozve. Pošli k Vianociam a iným sviatkom pozdrav a ďalej to nerieš , lebo to nevyrieš.

autor
7. apr 2020

@maminuska dakujem.. Presne to som spravila.. Tak stale cakam a dufam..

midori123
7. apr 2020

@kittykat22 prepac, ale ty si tak mimo, az to pekne nie je🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Citanie s porozumenim je na teba asi vela, co??🤔

autor
7. apr 2020

@midori123 to nic mozno sa len zle vyspala

derdia
7. apr 2020

Tak moja na to je len jedna odpoved..tvoja sestra ma dementa muza a poslucha ho...neboj sa raz dostane rozum a bude dobre...alebo ho nedostane...naco sa tak trapis?ja nechapem tieto nepretrhnute pupocne snury...ved je to sice tvoja sestra ale ma svoj zivot a moze robit co cfe..nechaj ju ked si vybrala..