Švagriná nám rozkazuje

lilianka1313
15. máj 2015

S manželom máme celkom dobrý vzťah, ale ponižuje ma to, že poslúcha švagrinú. Ona je takej veliteľskej povahy a snaží sa využiť,koho sa dá. Bývajú v jednom meste so svokrovcami /je to žena manželovho brata a ten ju tiež poslúcha.No a svokrovci tiež z nej majú strach. Keď nás pozve na návštevu, manžel sa bojí odmietnuť, aj keď máme niečo iné. A tiež v ich byte opraví, čomu prikáže a jej manžel sa len prizerá.Na svokrovcov nakričí, iba svokor jej občas vynadá.Svokra musí opatrovať predovšetkým jej deti.
Ale to by mi nevadilo, ponižuje ma, že môj manžel sa jej bojí odmietnuť,keď chce aby sme niečo obstarali, aby sme pricestovali / ale spať nás pošle ku svokrovcom/, aby niečo v ich byte opravil. A čaro sa aj so švagrom dohovárajú v mojej neprítomnosti. S manželom som sa skúsila porozprávať, ale on chce mať v rodine pokoj.Ja sa z neho niekedy v duchu smejem, ako na rozkaz skáče, ale to nie je riešenie.

medyna
15. máj 2015

Rozkazuje Vám, pretože si to necháte.... čo iné k tomu povedať .....

mondolina
15. máj 2015

Ty mozes riesit jedine svoj vztah k nej ci ju budes posluchat aj ty alebo nie. Ostatne je ich vec.

misacina
15. máj 2015

Presne a preco si to nechate? Ved sprav ty s nou poriadky ked sa jej aj muz boji, ja by som si to veru nenechala...

peneloppe
15. máj 2015

@lilianka1313

To je zaujimave ze manzel pocuva svagrinu a nepocuva vlastnu manzelku. Ked vas nabuduce zavolaju tak nikam nechodte, urobite to prvykrat, svagrina bude v soku, trosku sa rozcerti a postupne si zvykne ze nie je vsemocna. Toto je najhorsie ze ludia sa stazuju ale vlastne sami jej davaju tuto moc, autoritu tym ze ju slepo posluchaju. Uplne chapem tvoju frustraciu. Zatlac na manzela, ved mu povedz ze mna nepocuvas a cudziu zenu ano? Moj ma v tom uplne jasno.

stangb
15. máj 2015

ja by som jej jednoducho po jednom takom telefonate ked nieco ona rozkaze tvojmu muzovi zavolala a s kludom ale razne jej povedala nech sa nehneva,ale nech riadi svojho muza,a ze vam teraz nevyhovuje bezat k nim,mate iny program a ze ak potrebuje pomoc,radi pomozete, ale musi to byt vec dohody, a nie ze na rozkaz dobehnete.

evening_star
15. máj 2015

Ako keby si písala o malých deťoch, ja sa čudujem, ako takéto vzťahy môžu vôbec existovať medzi dospelými ľuďmi. Vraj "poslúchať". Keď som raz dospelý jedinec, nemusím už hádam niekoho "poslúchať", tobôž nie švagrinú. Tvoj muž sa musí naučiť vážiť sám seba a mať vlastnú hlavu, a ty mu tiež musíš pomôcť k tomu, aby sa cítil byť autoritou.

cacianka
15. máj 2015

skús byť direktívna zopárkrát ty na manžela, a aj "nejdeš a hotovo", potrebujem opraviť, nastaviť, nakúpiť a basta,
skús svoje potreby a príkazy predostrieť úplne takým štýlom ako švagriná, na chvíľu ju skopíruj, napodobni...

evelynm
15. máj 2015

urcite by som nedovolila, aby nas zivot riadil ktokolvek iny. Od tvojho manzela je to alibizmus. Porozpravaj sa s nim, ak ona nema silu odmietnut, urob to ty. Ako uz bolo napisane, na prvy raz bude zrejme svagrina prekvapena, ale treba, by sa naucila respektovat vase sukromie a pravo na svoj zivot a svoje rozhodnutia. Ze ju poslucha vlastny muz - nuz ak mu to vyhovuje, je to jeho vec. A ze sa jej boja svokrovci - to je tiez ich vec.

miriam11
15. máj 2015

@lilianka1313 toto co si napisala je len vykrik do tmy. Prepac,ale ste z nej vsetci na vetvy. Tvoj muz s tym nic nespravi, tak zakroc ty a skus odmietnut. Neboj sa, co ti vyskriabe oci,alebo vas zbije? Akurat tak si mozno pokrici. Ale podla mna s tym neurobite nic,lebo aj z tvojho príspevku citit strach. Tak sa preboha pozbierajte.

averatec
15. máj 2015

No toto mi pripomina moj vstah mojim ex🙂 Moj ex bo 3 deti.Brat,sestra a moj ex najmladsi.Starsi svagor sa ozenil a odisil kusok do dediny tomu rozkazovala pokial ju neposlal do p..potom sme sa zobrali ex a rozkazovala aj nam co mame robit,kam ist rozkazovala aj svokrovcom ty sa jej ties bali aj ked jej raz zacas vynadali byvala svagrina je stara dievka a nevelela asi prekusnut ze bratia sa ozenili.Ona byvala casto usvokrovcou i ked mala byt meste.Po 2 rokoch nasho manzelstva sa nam narodil syn ona bola ta najmudrejsia ona chcela vsetko robyt rozkovala mi ja som stoho mala za depky nechcela som sa snou hadat kvoli ex a kvoli svokrovcom sem tam som nanu vyskocila a moj ex namna potom hucal nech jej dam pokoj no nakoniec po 4 rokoch byvania u svokry sme sa odstahovali aj tak komandovanie neprestavalo mojho ex stale poucala vyvolavala hento spravit toto spravit.my sme sa s ex rozviedli aj kvoli nej pretoze on bol doslova taky somar ze vovsetkom ju posluchal.este ked prisla nanastevu tak buzerovala preco mam tie sialky na linke a nie skovane preco je sirup ci dzus na lavej strane linky a nie pravej no hroza .tak po 10 rok sme sa rozviedi no teras mam pokoj celkovy ona chcela udrziavat vstah asomnou aj ked sme sa rozviedli ,no ja som to casom uplne prerusila kontakt snou pretoze zacala sa starat aj do terajsieho mojho manzelstva a to som uz stopla🙂ex ma teras priatelku ties sa zacala starat donich a ta ju poslala doriti a uz ma pokoj ked chce ist knim tak len nachodbu ju pusti a hned nech ide.Moj ex sa zmenil trosku lebo vydel ze podiel vyni mala na nasom rozvode a ze chce mu zrucat dalsi vstah.Ona vzdy bola manipulatorka,dirigent,jedna zakompexovana zenska.No moj byvali ju posluchal kvoli svokrovcom ,no teras sa to trosku zmenilo.I ked byvali svagor ma uz deti vydate a uz je detko este aj knim chodi rozkazovat obcas vzdy ju posle niekam 🙂 a neteram ties dozivota kafra ale ty sa nedaju viem ocom pises je to strasne ked taketo nieco clovek preziva uffff som rada ze je to prec 🙂drzim prsti a pevne nervy 🙂

jabadaba
15. máj 2015

@lilianka1313 a svojpravni ste? Ak ano, svagrinu najblizsie poslete slusne do pecka. Ak jej stacit nebude, tak rovno! Co vas vsetkych zivi alebo co? 😎

medyna
15. máj 2015

Ešte niečo napíšem.... ja mám tiež švagrinú, ktorá si myslí, že je riaditeľkou zemegule...... Lenže, to si myslím aj ja ....... hahahahahahahaaaa, takže narazila kosa na kameň. 😀
Ale teraz vážne - tiež nerada robím rozbroje v rodine, ale švagrinke som ukázala, kde je jej miesto. Nech sa stará o svoj život a nech si riadi auto alebo bicykel a nás nech nechá na pokoji.... Veľmi nerada, ale pochopila. Mala som kvôli tomu trochu problémy so svokrovcami, nakoniec sa to však nejako utriaslo a všetko je ako má byť. Môj muž stojí pri mne a našej rodine, jeho sestra ho len tak nerozhádže. Aj keď organizuje dianie iným ľuďom doteraz, ide to mimo nás.
My nie sme nesvojprávni, aby nám niekto určoval smer nášho žitia. Toť vsjo. 😎

mala_hobitka
15. máj 2015

@lilianka1313 Normalne mu povedz ze ta to ponizuje. Ci to chce alebo nechce pocut. A ked mu je to jedno tak potom nechapem co je to za manzelstvo - radsej ulahodit svagrinej ako manzelke.
Okrem toho...to ze on skace neznamena ze ty musis tiez. Ked najblizsie svagrina zaveli nech manzel ide ked nema gule stat si za svojim a ty si sprav svoj program.

mihula
15. máj 2015

@lilianka1313 a vy dvaja ste svojpravny?Kolko mate rokov

sardinka333
15. máj 2015

Ved a čo si to necháte? Tá by asi pozerala ako péro z gauča keby si jej pekne pri najbižšom telefonate odporučila opravára a nie brata...ako taký papučár ako je tvoj muž...tiež by mi to vadilo keby skákal ako sestra spískne. Samozrejme pomahať treba ale ,,odsať podsať,,.
Ak ťa to naozaj ponižuje tak to prestan tolerovať! Ujasnite si s mužom pravidlá a ite dodržujte....ale ak sa jej tvoj muž ,,bojí,, tak v tom vidím problém, najprv sa on musí postaviť svojmu strachu zo sestry, vyriešiť si to v sebe a potom nech sa začne spravať ako svojprávny chlap a nie ako fackovací panak...

bubelko
15. máj 2015

@jabadaba @mihula presne toto ma napadlo, ze ci su tam vsetci okrem svagrinej nesvojpravni 😉 a podla toho ako sa chovaju, tak zjavne ano 😕

@lilianka1313 ked vam svagrina povie, ze mate skocit z mosta, tak skocite? nie ste male deti, tak jej s kludom mozete povedat, nie, dnes neprideme, mame nieco na programe. a v podstate jej nemusite nic zdovodnovat, staci povedat, nie, dnes nemozeme. 😉

mihula
15. máj 2015

@bubelko mne sa tieto problemy zdaju neskutocne.Ako keby tento zivot zili nesvojpravny ludia.Ved je pekne,ked sa rodina navstevuje a vychadza si.Ale aby som si nevedela poradit sama so svagrinou a radila sa s cudzimi ludmi co mam robit,tak asi len odstrelit 🙂

dolijalu
15. máj 2015

nechcem vysmievat, ale toto su problemy? ja viem, ze Ty si z toho mozno zufala, ale mne je to smiesne..asi preto, ze som tiez mensi diktator, ale rozhodne riadim s manzelom hlavne svoju rodinu...je to jednoduche...nauc sa povedat NIE...ak ho povies v pritomnosti ostatnych, pricuchnu si a naucia sa aj oni😀

lilianka1313
autor
16. máj 2015

@sardinka333 Navyše to nie jeho sestra, ale žena jeho brata.

sestricka52
16. máj 2015

nedovoluj svagrine aby vam riadila zivot. mojej mamine svagrinne rozkazovali dvojnasobne. viem o com hovoris. vspriecila sa im. radcej sa s nimi bavila minimalne, ale pomohlo to. nedovoluju si uz tolko co volakedy. treba sa len vzpriecit, ci pokoj nepokoj v rodine....bude to iba horsie a horsie. ja zatial nemam svagrinu, tak neviem presne povedat. ja sa bojim, aby som nemala svagra. moj brat je nejaky divny....co uz...kazdi sme nejaky

lilianka1313
autor
16. máj 2015

Ja som sa len chcela opýtať, ako to manželovi povedať, že ma ponižuje, keď skáče ako naša švagriná chce, tam opraví, doma samu nechce. Je to asi maličkosť, riešia sa tu aj vážnejšie problémy. Ale ďakujem za odpovede.

peneloppe
16. máj 2015

@lilianka1313

Normalne mu to povedz tak ako si to povedala tu na fore. Jemu to mozno pride normalne kedze vidi ze ju pocuvaju aj jeho rodicia, nejako sa nad tym asi nezamysla.

mala_hobitka
16. máj 2015

@lilianka1313 Ako mu to povedat? Normalne narovinu - co ti vadi a hlavne preco (je to ponizujuce, citis sa odstrkovana, je to trapne celkovo). Klud v rodine je vec jedna ale ako kazdy vztah to chce dve strany. Ak svagrinej je jedno ze sa chova k vam jak k opickam na spagatik tak nie je klud v rodine z jej strany. A vazne je hrozne hrozne hrozne ze si dospeli ludia nevedia povedat "Nie. Nie znamena nie a dorazne ta ziadam aby respektovala moje rozhodnutie - nie som tvoj sluha ani otrok. Mam ja tebe rozkazovat kedy mi treba prist umyt okna?"

timea7
17. máj 2015

@lilianka1313 ty nevieš, ako máš niečo povedať manželovi?! Veď je to pre teba najbližší človek! Úplne normálna a na rovinu, že sa ti to nepáči a nemieniš ďalej skákať, ako ona píska, vám ona v podstate nie je nič je to manželka jeho brata, vy jej nemusíte ani dvihnúť mobil.

jabadaba
18. máj 2015

@lilianka1313 a manzela to neponizuje, ze nim mava cudzia zena??? Nie je to jeho sestra, je to zena jeho brata, uplne cudzia babizna, ktoru ked bude treba, moze poslat s kludom anglicana rovno do prdele! A ako mu to mas povedat? Tiez na rovinu, ze je korunovany blb, papuca, nesvojpravny srab. To by mu malo stacit k tomu, aby sa spamatal. Ak nie,potom niet viac pomoci a nechajte sa terorizovat od cudzej skatule aj nadalej. Nabuduce ak spravi baf, tak sa vsetci hodte do pozoru! Aj s jeho rodicmi! Kriste, ja toto nepochopim....