Švagriná závidí - ako riešiť komplikovanú situáciu v rodine?

15. aug 2020

Dobrý deň zienky. Už dlho má tento problem trápi a neviem jak sa s tým vysporiadať. Som človek, ktorý sa snaží vychádzať s každým, aj sa mi to v rámci možnosti zatiaľ darí ale jediný problem robí moja švagriná (manzelovho brata žena ). S manzelom sme spolu niečo cez 7 rokov z toho zobratí 3 roky a mame spolu 1 a pol ročne dieťa. Môj švagor (manželov brat ) mal dlhé roky priateľku, s ktorou sme si cela rodina perfektne rozumeli len jedného dňa priateľka neprišla skoro mesiac a on sa znenazdajky objavil doma s novou priateľkou, ktorá si so sebou rovno priniesla aj kufre.Neskôr vysvitlo že s ňou mal pomer už vyše pol roka. Bola od švagra o 5 rokov staršia. Bol to celkom sok ale povedali sme si však je zo jeho život nestaráme sa nikto lenže dovtedy sme mali všetci pomerne dobre vzťahy manžel s bratom nikdy neboli naj kamaráti ale vždy si v rámci možnosti rozumeli vybehli si spolu sem tam na pivo alebo sme si boli všetci spoločne posedieť aj sme sa navštevovali ale odkedy si našiel novú priateľku ako keby sa od nás odstrihol. Keď sme ich spolu niekam volali buď nezdvihli telefón, ani neodpisali na správu alebo sa vYhovorili, že nemôžu. Keď sme s manzelom oznámili svadbu švagriná ostala ako nemá ani gratulacia ani nič na prekvapenie o 2 týždne oznámili svadbu aj oni (po 7 mesiacoch vzťahu) samozrejme mali termín pred tou našou. Kúpili sme si s manzelom dovolenku, kúpili si aj oni takú istu, lebo ona to nemohla prežiť. Keď sme raz prišli na návštevu s novým autom (bývame 150 km od svokrovcov a od nich) a švagriná sa to dozvedela tak sa odmietla s nami stretnut a keď sa nútenej navsteve nevyhla (keďže bývajú u svokrovcov) začala podrývacne vykrikovať akože zo srandy akí sme haj*li že ako sa mame keď mame nové auto a ona musí ako chudera chodiť na starom. A tak to bolo so všetkým s oblečením , ty si taka hnusná potvora máš nové čižmy no tu sa niekomu žije, alebo máš nový kabát minule si ho nemala no niekto sa tu má až moc dobre. Keď sme ich volali na návštevu ku nám švagor aj chcel ísť ale ona si vždy niečo vymyslela. Keď nám náhodou svokrovci niečo pochválili tak sa urazila a po zvyšok našej návštevy sa nám vyhýbala . Keď sa nám narodilo dieťa tak odmietli prísť na krstiny dokonca keď sme boli na navsteve u svokrovcov tak ani nevyliezla z izby... a švagor s ňou. Prvý a posledný krát videli naše dieťa na prvé narodeniny ktoré sme oslavovali u svokrovcov a aj to prišli len dole pre chlebíčky ani len nevedeli zagratulovať alebo kúpiť nejakú drobnosť. No hanba, pritom keď majú oni dvaja sviatok vždy im niečo pošleme nejaký darček alebo im niečo necháme u svokrovcov. Všetko už zašlo do takých extrémov, že švagriná tak závidela že si začala vymýšľať choroby (veľmi vážne ) aby ju cela rodina ľutovala a zahrala svokrovcom tak na city že keď sme mali prísť na návštevu tak vždy sa necitila dobre a necitila sa na návštevy lebo to veľmi zle znáša a tak svokrovci rušili naše návštevy. Švagrovi a jej sa bali čokoľvek povedať lebo sa bali, že by sa urazil. Záhadou je že nikdy nebola ani len u doktora. Neviem ako to riešiť rúca sa koli tomu cela rodina manžel je z toho smutný nešťastný a ja tak isto, svokrovci musia zatĺkať že k nám nechodia lebo by bolo zle, nakoľko vzťahy v rodine boli vždy fajn. Ako sa s tým vyrovnať a prinútiť sa aby má to netrápilo.

0silvia0
15. aug 2020

Ako sa s tym vyrovnat? Nechajte svagrinu, nech dozrie.... Viete ako tazko sa jej zije so zavistou, ktora jej nici zivot? Ona si to musi prezit, odzit, pretrpiet, lebo si sama so svojou hnusnou zavistou nevie dat rady... V duchu ju polutujte a zazelajte jej, nech ju to co najskor prejde...

dskjhfdlkdjhl
15. aug 2020

A svokrovci sa jej tak boja, ze rusia vase navstevy? To je nejake zvlastne.

autor
15. aug 2020

@dskjhfdlkdjhl áno lebo manželov brat Je miláčik a čo mu povie švagriná tak to poslúchne ... Boja sa že ho otočí proti ním

nini1010
15. aug 2020

Sialene.Uplne by som sa vyhybala takymyo toxickym ludom.Mali by ste sa odstrihnut aj od manzelovho brata kym sa sam nespamata.Lebo toto nebude mat dlheho trvania.On s nou nezatocil len preto ze to vsetci tolerujete aj ked potichu.Keby ste obmedzili kontakty aj s nim a otvorene povedali svokrovcom co si myslite bolo by lepsie.Co je to za sibnutu zensku ale aj rodinu fo taketo spravanie nejakej zenskej toleruje?!

dskjhfdlkdjhl
15. aug 2020

Tak ked im (svokrovcom) je prednejsi ten jeden syn a jeho trafena manzelka, tak potom kaslat na nich. Ja keby som chcela vidiet svoje dieta a vnuca, tak by som takuto nevesticku poslala niekam a robila si podla seba. Ked ten zaujem az taky nie je, tak potom sa tam netlacte, robte si svoj program a chodte tam napr. raz za rok a schvalne by som si dala vsetko nove, nech svagrinu porazi.

eliska13
15. aug 2020

Za celý ten čas si jej ty či muž niečo sarkastické nepovedala na tie komentáre?no tak je to manipulatorka a potrebuje na seba pýtať pozornosť nič nevybojujes stiahnite sa a hotovo.Vsetci tancujete ako švagriná píska čo by dostala hystericky záchvat, keby vedela, že svokrovci boli u Vás?Taký človek rozbije celú rodinu.A počkaj co bude, keď bude mať dieta

mala_zabka
15. aug 2020

No v živote by som im už nič nedala... Načo to robíte, beztak to očividne neocenia. By som financie utratené za takú pizdu radšej investovala do svojho dieťaťa alebo celkovo svojej rodiny. A svokru úprimne nechápem...

giuli
15. aug 2020

No ja len neviem ,kto je z vas ziarlivi viac...."Ži a nechaj žiť"

danica2711
15. aug 2020

to celú rodinu dokáže terorizovať jedna takáto krava?! Tebe to môže byť viac-menej u prdele, nechýba ti, ani s ňou nechceš byť najlepšia kamarátka - chápem, že ťa mrzí situácia v rodine a pocity tvojho muža, lenže ak chcete mať s rodinou kontakty ako doteraz, musí to zobrať do ruky tvoj muž. Prehovoriť s bratom, nech si ju trošku umravní, prehovoriť s rodičmi, nech sa jej prestanú báť (a uprednostňovať jeho brata). Nakoniec, bývajú u mužových rodičov, dom je zjavne rodičovský, tak tam pravidlá predsa stanovujú majitelia. A keď nepomôže, neísť veľmi dlho na návštevu - snáď docvakne aspoň rodičom

0kristina0
15. aug 2020

Ja ti poradim, nauc sa to neriesit a kasli na to, ked nechcu byt vo vasom zivote ok, tak nebudu. To ze chodia svokrovci k vam by som netajila a keby mala svagrina pindy vycistila by som jej zaludok. Rodina nerodina, treba urcit hranice. Ona nie je princezna aby ste okolo nej chodili po spickach. A nakoniec, nesnaz sa byt s kazdym zadobre. Takto to nefunguje a nikdy fungovat nebude.

deti95060810
15. aug 2020

oni dieťa nemajú? Lebo minule tu bol tiež veľmi podobný prípad že švagrovci nemali dieťa - nedarilo sa im a potom sa svokrovci prispôsobovali vo všetkom tým čo nemali dieťa.... No proste celé zle....🙄

autor
15. aug 2020

@deti95060810 nie nie oni deti nechcú - vraj načo si komplikovať život to sú take reči tiež .. ostala som tehotná a hneď bozeee no nechcela by som to už sa ani len na tie vaše dovolenky nedostanete

dskjhfdlkdjhl
15. aug 2020

No, tak si jej rovno mala povedat, ze s dietatom budete chodit na dovolenky este castejsie. Mas dve moznosti, bud si ju nebudes vsimat, alebo ju ju odrovnas svojou odpovedou tak, ze hned bude mat migrenu. Co si vyberies, je uz na Tebe. Vyber si to, co je pre Teba jednoduchsie, ak by si napr. po takom odrovnani este mala mat vycitky svedomia, tak to radsej ignoruj.

panelacikova
15. aug 2020

no áno, švagriná je naozaj vážne chorá. ale na hlavu 😀 a ty sa na to vykašli a daj tomu čas. myslím tomu, kedy konečne švagor pochopí, že ona ho ničí. ak máš ty muža OK a si spokojná so svojou rodinou, nech sa svokrovci trápia s ňou aj na čele so svojim neschopným synom.

marygk
15. aug 2020

Takto to dopadne keď dve švagriné súperia o pozornosť a obdiv rodiny a preháňajú sa kto má aké auto, dovolenku, bazén, dieťa.... Jak dievčatká v materskej škole keď si hovoria čo kto dostal na Vianoce. A každé dievčatko chce byť to naj a počuť jeeej to máš aké pekné. Len nájsť obdivovateľov je problém. Obe ste smiešne. Lebo neviete byť nad vecou a na tých par nevyhnutných hodín. Keď je šibnutá načo potrebuješ jej uznanie o obdiv? A zjavne to potrebuješ, lebo inak by si to neriešila. A suverénne by si to ignorovala.

nika3136
15. aug 2020

V tomto pripade by som uplatnila oko za oko, zub sa zub. Nepogratuluju vam? Ani vy im. Nevolaju vas nikam? Tak urobte to iste. Nauc sa jej tu zavist oplatit tym, ze prijmes jej "kompliment". Ked hovori o tom, ze sa vam zije, mas nieco nove. Povedz jej "dakujem, aj mne sa velmi paci....dakujem, aj ja sa z toho tesim.... dakujem, som vdacna, si to mozme dovolit.
Musis na nu troska rafinovanejsie, ked si vymysla diagnozy, just by som jej kupila nejake doplnky vyzivy, dala jej kontakt na dobreho lekara, vezmite svokrovcov na vylet, ona nech spi doma, ked sa neciti dobre. A to ze nemozu povedat, ze chodia k vam je sila. Naozaj.
Na zaver ti ale chcem povedat. Tebe sa zije tazko, ale jej sa zije hrozne. Tomu ver... musi byt velmi negativna a nestastna osoba a pritom tak priamo ukazuje vsetko, co ju stve...

marca12
15. aug 2020

Tvoj muz by mal zobrat brata na pivo a do oci mu vytmavit,ci nevidi,aku harpiu si na krk zavesil. Nieco podobne mam aj ja so svavrinou. Tiez vsetko zavidi a este to tak sprosto okomentuje. Vsetci sa jej boja,cusia,posluhuju jej. Jaaj ale ako pekne si to niektore zeny vedia zariadit.

fatinn
18. aug 2020

Och takúto "pixu" dostať do rodiny, to je fakt výhra 🤦‍♀️ ťažko radiť v takejto situácii.. Držím aspoň palce nech sa to nejako vyrieši.. Nech švagor dostane rozum a urobí s nou poriadok..poznala som pár takých žien, našťastie nie v rodine.. Hrúza des.. Manipulatorsvo najvyššieho zrna, vedia porozbijat kamarátstva, rodinné vzťahy všetko.. Šokuje ma, že to tí ich muži nevidia a nechajú si to..

nnnuuunnn
18. okt 2020

Prepáč, ale mne je tá osoba na smiech. Ak s ňou chces byť "za dobre", tak možno to pred ňou hrať, že Ti nemá čo zavidiet, alebo ak ju chces ešte viac rozhodiť, nech ju porazi, keď je taká, tak potom "jej robiť" ešte viac napriek