Švagrinina pretvárka

16. jún 2023

Len taký môj výlev, lebo ma to dusí už dlhú dobu.
Píšem anonymne, pretože sa jedna o osobu, ktorá je "varená, pečená" tu na MK. Je to moja švagrina. Možno sa v tomto príspevku spozná, ale chcem, aby moje meno ostalo utajené, pretože doteraz nevie, kto som. Možno vám to príde divné, čudné, netaktické, ale potrebujem to zo seba dať von.

Pozriem sem na MK denne, priznávam sa, a skoro v každej diskusii vidím, ako radí ostatným ženám, ako píše, čo by ona na ich mieste spravila, čo ona robí v danej situácii a neviem, či sa mám smiať, alebo plakať. Je to hrozná pretvárka a nikdy nepochopím ľudí, ktorí sa hrajú na niečo, čo v skutočnosti nie sú.

Nemáme veľmi dobre vzťahy, ale rešpektujem ju ako ženu môjho brata. Lenže...bývame v rovnakom meste, cca 15 minút pešo od seba. Odkedy sa brat oženil a splodil deti, tak sa nám ako rodine vyhýba. On pracuje v zahraničí, aby uživil rodinu, robí na turnusy a doma je cca týždeň a potom zase je preč. Švagrina k nám nepríde, moje dieťa a jej deti sa skutočne nepoznajú, snažila som sa veľmi, aby aspoň tie deti sa poznali, aby sa spolu zahrali, veď sú skoro v rovnakom veku. Volala som jej, nikdy nezdvíhla, písala som jej, či ideme von, alebo do parku, alebo na ihrisko, niekam s deťmi, vždy nejaká výhovorka (pritom som sa rozprávala s jej najstarším synom, ktorého ma z prvého manželstva a ten sa toľko smial, že nič nie je pravda, čo mi jeho mama píše, že sa len vyhovára, že si vymýšľa, atď.)
Keď príde brat domov z práce, zamestná ho na celý týždeň, že nemá čas na znás ako rodinu.

autor
20. jún 2023

@kamatopo Ja som to isto nebola. A neviem, komu sa tvoj komentár nepáčil. Je tu veľa kometárov, ktoré podľa teba, by som mohla nahlásiť, tak neviem prečo, by som si práve vybrala ten tvoj. Ja ťa nepoznám, ty mňa tiež nie. Ja tu nemám nič proti nikomu, nech si píše každý čo chce. Moja otázka znela, čo z toho majú ľudia, keď si takto vymyšľajú? to, že som dala príklad švagrinu, bolo preto, lebo ju poznám osobne, tak som si "dovolila" uvieš ju ako príklad, ostatných nepoznám ani osobne ani z MK. Tie, čo sa ma zastali, sú pravdepodobne osoby, ktoré zažili to isté, ostatné, povedzme, že väčšina, čo tu niečo proti mne majú, neveria, hejtujú atď. majú okolo seba iných ľudí a asi nič také v živote nezažili, a beriem aj to. Nikdy som nenapísala nič zlé, konkrétne na žiadnu komentujúcu, a aj keď som sa obhajovala, bolo to preto, lebo som chcela uviesť veci na pravú mieru.
Možno som pre niekoho zákerná sviňa, každý ma na to iný pohľad, ja poukazujem na ten môj, ty a ostatné na tie svoje.
Nikdy som švagrinu nenazvala hlúpou, falošnou áno, lebo tie pretvárky faloš sú. Jedine, koho som hlupákom nazvala je môj brat a tomu som to aj povedala. A ako sa tu niektoré navážate do toho, že som mala z očí do očí povedať. Povedala som veľakrát, aj som veľakrát povedala, že cítim, že sa niečo udialo, o čom neviem, vidím to, že nie som napr. vítaná v dome mojej maminy, kde oni žijú, preto som tam ani nešla. Veľakrát sme mali výmenu názorov so švagrinou aj a bratom, len pre to, že som chcela vedieť dôvod, prečo sa prerušil vzťah brata s maminou. A chcela som to vedieť len pre to, pretože ešte keď mamina mohla, povedala mi, že chce vidieť brata. Chcela som jej to umožniť. Jedna vec je švagrina, druhá brat. Áno, nemala som to miešať, s tým súhlasím, nepopieram, že som v tomto spravila chybu, ale aj ja som len človek. Ty alebo ostatné ste nikdy v živote nespravili nejakú chybu? Určite áno. Viem, teraz mi napíšete, že som to nemusela takto verejne. Ale...so svagrinou som bola včera, aj dnes. Ona túto diskusiu už nerieši, vyrozprávali sme si, čo sme potrebovali.
Jej identita je neznáma, a nemám v úmysle to nijako meniť a ani mazať túto tému a ako som spomínala, ak to niekomu tak veľmi vadí, nech sa páči, nahlaste diskusiu jedna za druhou.

kamatopo
20. jún 2023

@liv1 a ty?

sickynickyobsadene
20. jún 2023

No co iné tamtej ostalo len sklopiť uši..veď kam by šla s deťmi?

cacianka
20. jún 2023

@kamatopo aj ja, aj mne zmazali

cacianka
20. jún 2023

@andreatytler napísala si dva identické odseky, len s mierne iným začiatkom vety...
Takže si odporuješ alebo pritakávaš ?

kamatopo
20. jún 2023

@cacianka museli sme niekoho dobre podráždiť tým čo si myslíme 🤣

cacianka
20. jún 2023

@kamatopo ja aj tuším, odkiaľ vietor veje , elmi tuším kto je za tým

kamatopo
20. jún 2023

@cacianka ja som najskôr myslela že autorka no prečo by to robila🤔vlastne som komentovala švagrinú a jej rodinu a tej sa to nelubilo🤷.

elmivelmi
20. jún 2023

@kamatopo No teba musel niekto iny nahlasit ale Cacianku ,za ten jej stavnaty a vulgarny slovnik som opravnene nahlasila.

liv1
20. jún 2023

@kamatopo ja nie 🤷‍♀️ tak ma to aj prekvapilo ze to beries ako samozrejmost 😁

kamatopo
20. jún 2023

@liv1 už som sa tu pár krát zasmiala na takýchto témach a ako som už spomínala raz sa tu jedna v dvoch zamotala🤣.

karolinakr
20. jún 2023

@elmivelmi hehe

liv1
20. jún 2023

@kamatopo to som raz zazila par rokov dozadu to je pravda 😁

andreatytler
20. jún 2023

@kamatopo A co si tam povedala v tom zmazanom?

kamatopo
20. jún 2023

@andreatytler nič vulgárne len som zhodnotila situáciu. V takom zmysle že už sa to uberá zlým smerom keď sa tam fotí komunikácia z messengera a malo sa skončiť keď brat prijal stretnutie. To čo sa dialo a písalo potom bolo už len prilievania oleja do ohňa a najviac na to doplatia brat,mama a syn čo žaloval. Nespomínam si od slova do slova no nič provokatívne skôr som chcela zdôrazniť že vzťahy so švagrinou môžu zle dopadnúť.Takéto riešenie by som ja osobne nevolila,ale ak to pomohlo k spokojnosti autorky my môžme byť len radi za ňu. To im ukáže čas. Hádam nezmazu aj tento komentar😂😂😂

katkami123
20. jún 2023

Po pravde, za mňa je tu najvačšia hanba bývať v niekoho dome, využívať všetko čo mi ponúka, privlastniť si ho akoby bol môj a pritom majiteľku domu (svoju matku a svokru) nepozriem 4 roky, nevidí si vnúča a to je už v poslednom štádiu parkinsona, keď už nerozpráva. Viac tu niekoho trápi, ze sa tu švagriná ohovára, ale kto by mal na toto žalúdok? Hanba by ma fackovala a neverím ich zaujmu ani teraz, len sa boja, žeby si to z tej krivdy s tým domom autorka rozmyslela. To, že autorka jediná sa stará o matku, mení plienky, umýva ju a tamtie hnidy lenivé ju za cely čas ani na pár hodín neboli prestriedat, urobiť nakup, zistiť či s niečim nepotrebujú pomoc… vychcanstvo 1. triedy. A švagriná jej bez hanby ešte napíše - nehnevám sa na teba? Veď býva podľa dedenia aj v autorkinom dome, ale vnúča bude pred babkou skrývať.

karolinakr
20. jún 2023

Ano, byva v dome maminom a dcera, ktora sa stara 24/7 nie je tam vitana.Ja poznam v okoli ludi, proste toto je level hyenizmu neskutočny a ona sa nehneva. Pritom by mala byt rada, ze vôbec o jej pritomnost este niekto stojí.

hladamematku
20. jún 2023

@katkami123 samozrejme že sú tu ľudia čo majú viac uctov

katkami123
20. jún 2023

Autorka ale ty máš právo vstúpiť aj do vnútra toho domu, on je tvojej matky a dedíte ty a tvoj brat, švagriná nemá nárok na nič, aby ťa do vnútra nepustila, nemám slov. Ty máš právo vidieť svoju nehnutelnost aj z vnútra a ako je s ňou nakladané. Tá žena celkovo nemá svedomie. Najskôr rozbije manželstvo, potom si nárokuje na cudzí dom akoby bol jej, nechce robiť a chlapa za zárobkom vyženie do zahraničia, nakoniec mu sleduje všetky účty a hesla a robí scény ak chce ísť za vlastnou rodinou, schováva vnučku pred babkou a tebe ešte napíše, že ona sa na teba nehnevá. To čo je toto za povahu?

andreatytler
20. jún 2023

@kamatopo To je skutocne zvlastne lebo tieto argumenty tu padli uz velakrat. Preco prave ten tvoj zmazali.

kamatopo
20. jún 2023

@andreatytler netuším a je mi to smiešne. Viac sa k tejto diskusii nepotrebujem vyjadrovať. Zapojila som sa ,vyjadrila a tým to pre mňa konci....nevyjadrila som sa vulgárne ani rypavo. U mna je to už len tliachanie na 17 strán😂.

andreatytler
20. jún 2023

@cacianka Aha, takze aj ini ludia to nepochopili…
Ja to chapem takto :

Tym ze autorka zacala svoju diskusiu tak ze nas informovala o tom ze jej svagrina tu ma ucet a dava rady ktore su v rozpore s tym ako zije, tak nas vsetky varovala pred touto zenou. Zapojila nas vsetkych do svojho problemu so svagrinou. Nastartovala stroj ktory smeroval k znehodnoteniu svagrininej identity tu na fore. Ludia zacali skumat kto to je.

Autorka mohla povedat. Pisem sem anonymne, lebo tu mam svagrinu. Nechapem preco je falosna. Dava ludom rady a pritom robi pravy opak. Takto by bol problem len medzi nou a svagrinou. Nikto by sa nesnazil ziskat svagrinin nick a odhalit jej identitu.

Preco zacala autorka svoju diskusiu tym ze nas pred svagrinou varovala? Napomohlo to nejak k rieseniu jej problemu? Debata k veci by pokracovala aj bez toho aby ludia patrali po tom kto je ta svagrina. Ta informacia bola podana len a len na to aby poskodila svagrinu. Je to zakerne.
Ak by tu nebolo to varovanie, som si ista ze by som stala na strane autarky, ale tymto cinom autorka u mna stratila vsetku kredibilitu a zial jej zly zamer sa potvrdil neskor ked zacala vytahovat na verejnost skutocne sukromne veci zo zivota svagrininej rodiny, ktore vobec zverejnovat nemusela, lebo to neboli klucove informacie k problematike.

Ale chapem ze ak niekoho pohorsuje predstava ze ludia na internetovom fore prikrasluju a klamu, tak to varovanie povazoval za spravny krok.
Tu sa nase nazory rozchadzaju, lebo ako som uz povedala, mne nevadi ze svagrina dava rady podla ktorych nezije. Je to virtualna neznama zena a jej moralne zasady nemaju so mnou nic spolocne.

autor
20. jún 2023

@andreatytler
Ďakujem za vysvetlenie. Ale aj tak to nechápem.

Mala som napísať ...
"Pisem sem anonymne, lebo tu mam svagrinu. Nechapem preco je falosna. Dava ludom rady a pritom robi pravy opak."

Napísala som..
"Píšem anonymne, pretože sa jedna o osobu, ktorá je "varená, pečená" tu na MK. Je to moja švagrina."
Pokračujem...
"Pozriem sem na MK denne, priznávam sa, a skoro v každej diskusii vidím, ako radí ostatným ženám, ako píše, čo by ona na ich mieste spravila, čo ona robí v danej situácii a neviem, či sa mám smiať, alebo plakať. Je to hrozná pretvárka a nikdy nepochopím ľudí, ktorí sa hrajú na niečo, čo v skutočnosti nie sú."

Aký je medzi tým rozdiel? Vážne nechápem.
Kde je varovanie? Napísala som, že si dávajte pozor? Napísala som jej meno? Nie.
Len som nahlas uvažovala, k čomu je to dobre.

Takže prepáč, vážne nechápem, aký je medzi tým rozdiel.

Po ďalšie, už som v komentári pre @kamatopo napísala, že si chybu viem priznať a uznávam, že som nemusela spojiť 2 problémy do jednej diskusie a to je pretvárka švagrinej a problém s mojím bratom. Ale som človek ako aj ty a ostatní a verím, že nie som jediná, ktorá robí chyby vo svojom živote.

andreatytler
20. jún 2023

Ano. Dala si varovanie. Ved nemusis napisat od slova doslova: "Davajte si pozor" aby to bolo varovanie. Aspon teda ja to tak chapem.
Ak by sme vedli jej nick, uz tazko by sem nieco pridala bez toho aby sa jej niekto nevysmial, lebo si nas vsetkych varovala pred jej falosou.

Dala si sem tolko informacii ze som si ista ze by som ju vedela najst ak mam chut a cas. Zas tolko zien z nemecka tu nie je. Netreba ani nick. Ved tu uz aj niekto pisal ze presne vie o koho sa jedna.

Proste toto riesenie svagrininej falose na konikovi si my stale nevysvetlila dostatocne na to aby som stiahla svoje podozrenie ze si to urobila len z cirej zloby.

Cenim si to ze si priznala chybu miesat dva problemy do jedej diskusie. Ako som povedala ak by tu bola diskusia len cisto o tvojom bratovy a vztahov rodine, podporila by som ta na 100%.

autor
20. jún 2023

@andreatytler
Ale z Nemecka som ja 🙄 a nie švagrina. A ja sem prispievam vážne minimum, som tu skôr preto, že predávam po dcére a občas si prečítam nejaké diskusie.

Nezapájam sa veľmi do diskusii. Takže podľa čoho zistia, kto to je? Myslím, že to je nereálne. Žiaden tip nebol správny a to som aj napísala, aby zase nedošlo k nedorozumeniu.

Ale vieš čo? Myslím, že to už chápem. Teda, skúsim to napísať, či som to pochopila. Tým, že som napísala, že je "varená, pečená", som dala indíciu, že je skoro v každej diskusii a teraz si ľudia budú všímať, kto sa zapája a dáva rady, však? A v podstate skoro v každej diskusii je rovaký počet tých istých žien, tak ľudia si môžu myslieť aj to, že si to napríklad ty. To som dala len príklad. A začnú obviňovať nesprávnu osobu, možno ju osočovať, alebo napádať. Beriem. Chápem. Nebol to môj prvotný úmysel a to mi môžeš, ale nemusíš veriť. Vrelo to vo mne, keď som písala diskusiu, miešali sa vo mne všetky možné emócie, priznávam, nerozmýšlala som veľmi, čo som napísala.

Tak sa takto ospravedlňujem každej jednej, ktorej sa táto téma dotkla, len vás môžem uistiť, že som švagrinej neuškodila, ako sa aj ona sama vyjadrila, keď sme spolu komunikovali. Môžete mi veriť, ale aj nemusíte. (Veď v podstate si to prečíta aj ona a ako som už písala, má možnosť sa vyjadriť aj anonymne v inej diskusii).

andreatytler
21. jún 2023

Aha, ano, svagrina je zo Slovenska. No tak potom by to nebolo take lahke ju najst.
Ocenujem tvoju snahu pochopit moj uhol pohladu a aj ospravedlnenie.
To ze sa na teba nehneva, nechapem. Ja by som ta uz v zivote nechcela vidiet. Ale ak je svagrina skutocne taka ako si ju opisala, ani ju by som uz nikdy nechcela vidiet. Dobre ze nie sme my rodina.🙂
Vela stastia a mamy mi je uprimne luto.

karolinakr
21. jún 2023

Clovek robi zle a ked na to niekto poukaže, reakcia je taka, že "nikdy by som ta nechcela vidiet".Ja som sa tiez snazila vztahy vela krat urovnat, odpustit, spravit gesto a presne kvôli takejto ješitnosti su nenavratne rozvratene a pritom život mame jeden a druhy už nedostaneme..Najviac chorob srdca a infarktu je z neodpustenia a nenavisti..Ako Magda Vašaryova hovorila v 1 reportaži, ludia su žlti..Zas keby ma niekto anonynne rozoberal tu, ci by som bola do smrti nahnevana? Ja som tak nezaujimava osoba, že nestojim nikomu za to, aby o mne diskusie zakladal..🤣 beriem to aj tak, že toto bola forma vyrovnania učtov, aj autorka spomenula, že pisala vo velkom hneve, takže je to pochopitelne.Ked vychladne, zas na to inak bude hladiet. Ale problem je vo švagrinej a nie autorke, len tu sa na to zabuda

katkami123
21. jún 2023

@karolinakr
👍👍👍👍

katkami123
21. jún 2023

@andreatytler
Ale neboj sa ty, žeby si ju nikdy v živote nechcela ty vidieť, 😀 keby si bývala v jej dome, minimálne pred dedičským konaním by si sa jej taáák tisla do zadku. Alebo nech sa potom z domu ostahujú, keď im vadí bratova a autorkina matka, aj autorka, tak nech im vadí aj jej dom.

hladamematku
21. jún 2023

autorka neviem, ci posluchnes radu niekoho z fora, ale ak tato tema nie je vymyslena ako stovky dalsich na zvysenie poctu klikov a tym padom viac penazi pre modry konik, tak ti radim nepripustat si svagrinu k srdcu, je to typicka toxicka narcisisticka osoba, (nemyslim ako diagnozu), ktora teraz ked bola "odhalena" bude robit tuti muti ale stale budem za tvojim chrbtom robit uskoky a uklady, tym ze sa stykas s nou kazdy den teraz myslim, ze tema je vymyslena, neverim, ze je niekto tak hlupy, ale ak je tema pravdiva, tak si dobre uvedom ci mozes takym ludom verit -tvoja svagrina a TVOJ BRAT. Ide tu uz len o hru -dedictstvo...nic ine...O teba zial nejde.