Švagrinina pretvárka

16. jún 2023

Len taký môj výlev, lebo ma to dusí už dlhú dobu.
Píšem anonymne, pretože sa jedna o osobu, ktorá je "varená, pečená" tu na MK. Je to moja švagrina. Možno sa v tomto príspevku spozná, ale chcem, aby moje meno ostalo utajené, pretože doteraz nevie, kto som. Možno vám to príde divné, čudné, netaktické, ale potrebujem to zo seba dať von.

Pozriem sem na MK denne, priznávam sa, a skoro v každej diskusii vidím, ako radí ostatným ženám, ako píše, čo by ona na ich mieste spravila, čo ona robí v danej situácii a neviem, či sa mám smiať, alebo plakať. Je to hrozná pretvárka a nikdy nepochopím ľudí, ktorí sa hrajú na niečo, čo v skutočnosti nie sú.

Nemáme veľmi dobre vzťahy, ale rešpektujem ju ako ženu môjho brata. Lenže...bývame v rovnakom meste, cca 15 minút pešo od seba. Odkedy sa brat oženil a splodil deti, tak sa nám ako rodine vyhýba. On pracuje v zahraničí, aby uživil rodinu, robí na turnusy a doma je cca týždeň a potom zase je preč. Švagrina k nám nepríde, moje dieťa a jej deti sa skutočne nepoznajú, snažila som sa veľmi, aby aspoň tie deti sa poznali, aby sa spolu zahrali, veď sú skoro v rovnakom veku. Volala som jej, nikdy nezdvíhla, písala som jej, či ideme von, alebo do parku, alebo na ihrisko, niekam s deťmi, vždy nejaká výhovorka (pritom som sa rozprávala s jej najstarším synom, ktorého ma z prvého manželstva a ten sa toľko smial, že nič nie je pravda, čo mi jeho mama píše, že sa len vyhovára, že si vymýšľa, atď.)
Keď príde brat domov z práce, zamestná ho na celý týždeň, že nemá čas na znás ako rodinu.

katkami123
21. jún 2023

@hladamematku
Tiež si myslím, že čoskoro vyrukujú s nejakou zmluvou ohľadom domu, pripadne, keď bude už právoplatne ich aj na papieri, už vôbec o nikoho nezakopnú. Neverím ani bratovi, ani švagrinej, teraz zahrali obaja divadielka, lebo by oň mohli prísť.

karolinakr
21. jún 2023

@katkami123 🤣🤣

autor
21. jún 2023

@karolinakr
@katkami123
@hladamematku

Dievčatá, viem 🙂 je mi to úplne jasné. V žiadnom prípade nepristúpim na žiadnu zmluvu ohľadom domu. Dom patrí mamine. A o tom sme sa bavili už dávnejšie aj s bratom, on vie, aký mám k tomu postoj. Neskôr, keď tu nebude, dom ide 50/50 s mojím bratom. Rekonštrukcia bola hradená tiež 50/50, s tým, že mal brat so ženou voľnú ruku, ja som len polku rekonštrukcie zaplatila. Takže ak brat bude mať polovicu hodnoty domu na vyplatenie, nech sa páči, dom bude jeho, ak nie....Nie som až taká hlúpa, ako sa vám môže zdať.

katkami123
21. jún 2023

Ešteže tak… 🙏🏻 po tej ich “starostlivosti” o mamu/svokru si ani len tú polovicu nezaslúžia, i keď už teraz sa chovajú akoby to ich celé bolo, viem, že právne sa to dá poriešiť, keby si veľmi chcela, aby nič nemali, kedže sa 4 roky vôbec nezaujímali, a ty si dochovovala.

hladamematku
21. jún 2023

VYDEDIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!

majka4555
23. jún 2023

Treba sa jej opytat...mozno ma na to dovod preco je taka a ako sa hovori "bez vetra sa ani listok nepohne" takze sa treba zamysliet ci sa v minulosti nieco nestalo cim ste ju sklamali a na vas ostala zatrpknuta 🤷