Svokra a moja dcéra

mimusa94
12. júl 2013

Moja dcerka sa podoba na svokru , dokonca si ju ako keby privlastnovala... Ked som s manzelom nebola este zobrata tak ma neznasala a ked sa dozvedela ze som tehotna vyhodila syna z domu ... potom si nas zavolala obydvoch aby sme sa porozpravali....Neznasala ma uz davno, urobila si omne mienku ze nemam nic z domu a ze ked somnou bude zit tak sa bude iba trapit a ze ma musi preskolit ci co to vlastne omne hoovorila mojmu muzovi...hlavne ze pri mne bola ako najlepsia kamaratka...ked trebalo nieco spravit vtedy som bola dobra...a teraz ked sa nam narodila mala strasne si ju privlastnuje , je to jej kopia a berie malu ako svoje dieta...Jej syn ( moj manzel) je idealny chlap v jej ociach ktoreho nemala kedze sa velmi podoba na svojho otca ale povahovo su velmi rozlicky...je to jej milacik a vsetci ostatny su neviem co...Dokonca tak manzel chce ist aj byvat...postavime si pristaavbu a budeme byvat tak....tak to bud svokra skonci na psichyatrii alebo jaa... :(

katy1979
12. júl 2013

byvanie v tomto pripade so svokrou v ziadnom pripade. Zjavne to nechces ani ty. Je to ten typ co vam dokaze znicit vas vztah a este to zvali cele na tebe a bude ta ohovarat.
manzel je tiez tak naviazany na mamicku ako mamicka na neho?

mimusa94
autor
12. júl 2013

@katy1979 Vravi ze nie je :D vie sa snou ozaj pohadat a spamatat ju trosku...ale podla mna da iba na nu, vzdy sa ako prvej jej pyta co ma robit, ako to ma robit atd ..bez svojho syna by bola stratena...a keby ze sme tam isli byvat tak to by bol moj koniec :(

zandaa
12. júl 2013

svokra je tym lepsia, cim je dalej 🙂

katy1979
12. júl 2013

tak tak suhlasim so @zandaa cim dalej tym lepsie. vo vasom pripade urcite.

mimusa94
autor
12. júl 2013

My nemozeme byt ani u jednej svokry pretoze mne vadi ona a manzel zas hlada chyby na tej mojej :D je to zacarovany kruh

zandaa
12. júl 2013

@mimusa94 to mi nieco pripomina 🙂

mimusa94
autor
12. júl 2013

Clovek sa moze snazit aj tu aj tu,, aby bolo dobre aj tak ostane ten najhorsi...on nechce ist byvat knam a ja zase knim ...mozno by som nato pristupila keby som mala nejake bezpecnostne dvere aby mi do vnutra niiikto nesiel len tak :D a zase na byt ci dom treba financie vela vela korun :/ a byt bezmanzela tisice kilometrov daleko ...ocom to je?? je pekne ze pride po pol roku a peniazky su... co z toho ked nie je snami ... peniaze nie su vsetko...robia strasne vela ...ale cas uz nikdy nevratime...ako teraz mala povedala tata ... mal tu byt a pocut ako nanho vola...jej prve slova...no musi to byt inak :/

tatko_bebe
12. júl 2013

sa cudujem Tvojmu manzelovi ze tam chce ist..povedala si mu svoje pocity?

melesmeles
12. júl 2013

@mimusa94 a ty si vies predstavit taky zivot, pri svokre??? kym je cas tak to urcite zaraz a aj svokre jasne, ale slusne vysvetli, ze to je tvoje dietatko a nie jej!!! musis si urcit hranice..ja vie, ze to nie je jednoduche, ale co ine ti zostava, nebudes sa predsa stresovat a trapit koli svokre. a aj s manzelom daj rec, ze je cas sa osamostatnit a nie byvat pri jeho matke. drzim palce!!! 😵

jaruska8
12. júl 2013

Preč, preč... Žiadna prístavba. Radšej byt ako toto... 😠

mimusa94
autor
12. júl 2013

@tatko_bebe povedala som proste ona ma nema rada ja ju velmi nemusim..ale on povedal ze sak ty snou nebudees budeme oddelene atd...jemu nevysvetlim :/

mimusa94
autor
12. júl 2013

@melesmeles viem si predstavit zivot pri nej ...ale viem aky by bol...dovsetkeho by pchala nos ako vacsina svokier...on chce byt tam pretoze tam kazdeho pooozna a je to prenho jednoduchsie...:/ atd atd ze ten dom potom ostane jemu... on zije stale v tom asi ze zarobi korunky postavi pristavbu a budeme tam...lenze viem ze tam nikdy nebudem vo svojom a nebudem moct povedat ani urobit co chcem pretoze vzdy byvame v ,,jej dome,, a riadit sa podla nej urcite nechcem ale ani nebudem...manzel je teraz v zahranici a ked berie svokra malu tak len pocujem...a pribal jej nejake pekne satocky do kostolikaa a nezabudni toto a hento...a ostrihaj jej nechtiiiky a hluposti jednoducho ktore ma neskutocne vytacaju ved ja som jej mama ja viem co je prenu dobre a co nie...a co potrebuje ja nepotrebujem mat niekoho za chrbtom mozno som mlada ale viem sa postarat o svoje babetko dobre...si mysli ze ona je najmudrejsia na svete ze vsetko vie ,,,a mala ma take virazky na nozicke dala som jej toto a hento..a chod kupit pithyol do tesca ... a minule mi pisala....surne mi posli fotky malej z krstu z vianoc..atd...lebo som jej kupila knizku nase babatko tak jej ju chcem vypisat a nalepit fotky nech ma pamiatku...to ma dorazilo...myslim si je tato zalezitost ja mami a otca nie BABKY!! knizku som malickej uz davno kupila ja a tesim sa ked jej tam napisem nieco nove...su to malickosti ale vedia nastvat

tatko_bebe
12. júl 2013

hmmm Tvoj manzel je potom trochu cvok

mimusa94
autor
12. júl 2013

@tatko_bebe preco? :D

tatko_bebe
12. júl 2013

pretoze Ta nerespektuje

mimusa94
autor
12. júl 2013

@tatko_bebe respektuje ale nie vzdy :/

melesmeles
12. júl 2013

@mimusa94 ja ta uplne chapem. ja by som pri mojej svokre vzivote nechcela byvat. asi by to bolo nieco podobne ako opisujes ty. ja mam svokru na vychode, chodi len raz za cas ku nam, ale aj to mi uplne staci. snazim sa drzat si od nej odstup, aby nedoslo nahodou k tomu, aby ma nekomandovala. ak nahodou sa o nieco take pokusi, tak jej dam hned najavo, ze nech sa nestara. mna by tiez neskutocne vytacalo, keby mi hovorila, kedy mam malej strihat nechtiky...atd....no mas to tazke :(

mimusa94
autor
12. júl 2013

@melesmeles si zlata 🙂 vytacaju ma to mozno pre niekoho su to banalne veci premna niee..neviem ale vadia mi take veci...kazdy den vola ..ako sa ma moj milacikk...zavola zase a povie dedkovi chyba mala tak mu zavolaj...(pritom to je len jej priatel nie ozajstny dedko) ked som ju spoznala prvy krat ...hovorila som aka je uzasna zlata a neviem co este...ale pisala si s mojou mamou nech si davam pozor zeby som neotehotnela atd ze mam brat tableeetky a neviem co este...a teraz to ze sme spolu s jej synom ...mna ako tak nevnima ... ma svoju vnucku syna a to jej staci...zohnala si knizku nase babatko a tam ciiita rady od inym mamiciek a podobne a potom sa hraje na neviem co a poucuje ma ako to mam robit co mam robit a tak dalej...je to na nervy...ja som unej ta najsprostejsia lebo ja nic neviem robit , lebo mna nic rodicia nenaucili a podobne...idu domna nervy ked si spomeniem na tie slova.... 🙄

melesmeles
12. júl 2013

@mimusa94 prave som si vsimla, ze ty mas len 19. super, ze uz mas babatko. cim skor tym lepsie! 🙂 tak povedz svokre, ze nech ta necha, ze ty sa vies postarat o malu, ze chapes, ze ti chce poradit, ale ze ty to mas uz vsetko nastudovane a ze ti nemusi hovorit take samozrejmosti 🙂 ked bude mudrovat, povedz, ze "to je vseobecne znami fakt a ze ti to nemusi hovorit" 😀

evko1
12. júl 2013

@mimusa94 asi je to všade tak(((

evabb35
12. júl 2013

@mimusa94 Babka sa realizuje...Nemá sa kde inde realizovať, len pri vnučke? Lebo mne to pripradá tak, akoby vnučka bola náplať na akúsi jej ranu. Zdá sa mi to čudné, keďže teba do rodiny nejako nechcela...Len či tam nebudú nejaké veľmi dôverné vzťahy v tej ich rodine. Aj manžel je na ňu naviazaný a ona sa teraz naviazala na vnučku, keďže syn je v zahraničí...ale ty si mimo nich, mimo toho všetkého...jednoducho to sú ich záujmové krúžky... a vždy si budú robiť čo najviac vyhovuje len im a žiť si podľa seba. Mohla by si svojim spôsobom z toho profitovať...lebo však malú ti povaruje ... neskôr ju bude vodiť do škôlky, do školy, na krúžky, k lekárovi /sú svokry, ktoré si na vnučky čas nenájdu, lebo riešia pre nich dôležitejšie záležitosti/ a tebe takto zvýši čas na vlastné záujmy, na sebarealizáciu mimo rodiny, na krášlenie. Veľa žien takto žije. Majú svokry, ktoré im vychovávajú deti, starajú sa im o domácnosť, o manžela a oni majú čas na seba, na budovanie kariéry...

mimusa94
autor
12. júl 2013

@melesmeles no 19 🙂 aj ja si myslim hoci mi chybaju tie casy :( ale co narobime 🙂 som stastna ze mam malu 🙂 ja sa jej bojim povedat :D :D som taka papulka ale neviem ci by som sa jej opovazila daco povedat jedine ze by spravila nieco take co by ma riadne nastartovalo...niekedy som zhrozena sama zo seba ze som take poserutko co si nevie stat za svojim..ale verim ze to casom priide 🙂 vzdy cakam ze jej povie nieco manzel :/ :D :D traapne

melesmeles
12. júl 2013

@mimusa94 ani nie trapne, mas len 19, asi ani ja by som si v tom veku nedovolila nieco povedat...lenze ty si uz matka! tak sa naser 🙂 a povedz jej svoje, samozrejme slusne a s usmevom 😀

mimusa94
autor
12. júl 2013

@evabb35 v tom mas pravdu ..presne tak...neviem neda sa to ani opisat ako to tam medzi nimi je ... vies mne manzel povie nieco a pritom svojej mamicke povie nieco ine...alebo pride mi trapne je v zahranicky a ked potrebujem aby mi poslal nejake korunky tak povie svojej mame aby mi ich dala.... jeto trapne podla mna neviem...ako krstiny mojej malej organizovala vsetko ona a manzel ja ani neviem pomaly ake bolo menu ak ti mam povedat pravdu...dirigovala vsetko.....Mas pravdu ale vzdy ked pride piatok a viem ze malu k nej mam doviest...tak mam taky zvlastny pocit ako keby mi chcela zobrat to jedine co mam ... taky pocit ze si ju jednoducho privlastnuje..nechcem aby si z nej mala p´brala priklad ked bude velka nechcem aby sa nanu podobala ani nic podobne...ona sa s malou jednoducho píši...

mimusa94
autor
12. júl 2013

@melesmeles hh si zlata :D dakujem mas pravdu naseriem sa :D a bude rošambo ako sa hovori :D

evabb35
12. júl 2013

@mimusa94 Ja viem, že máš ešte malé bábätko, tak ti to celé príde také uletené ... ale po čase naozaj budeš rada, keď svokra ti malú postráži, zájde po ňu do škôlky...mnohé mladé mamičky si doslova cieľavedome budujú takéto vzťahy so svokrou, aby neskôr mohli služby svokry náležite využiť a mohli sa nerušene venovať svojej kariére, sebe a svojim záujmom.

mimusa94
autor
12. júl 2013

@evabb35 oni ma uz odpisali jednym tahom ruky ... mne tak strasne nevadilo ked si ju bravala na vikend a muz bol doma...ale ked si ju berie teraz ked on doma nieje ... tak by som zabijala neviem :D mame doma este rocne mamine deti dvojicky...moji surodenci takze mame dokopy 3deti doma ...a mala ma 8mesiacov.. ale chyba mi kazdu minutu ked je prec...nemam doma muza..a mala je jedina co tu mam ... tak mozno to beriem preto takto

meloa
12. júl 2013

@mimusa94 ak si chceš udržať rodinu ( mám na mysli svoju) tak v žiadnom prípade nechoď bývať k svokre!!!!! Vravím ti to zo skúseností...tvoj muž pri nej nikdy nedospeje, nevyzreje, budeš tam viac nešťastná ako šťastná... 😉 ale rozhodnutie je na tebe 😉 najlepšie je ak je mladá rodinka sama 😉 ak sa musia spoľahnúť sami na seba a navzájom 😉
prajem veľa šťastia 😉 😉 😉

meloa
12. júl 2013

@mimusa94 no a zrejme by si si mala so svokrou dohodnúť pravidlá 😉 to si malú berie akože na celý víkend? A to jej dovolíš? Nauč sa hovoriť NIE - nie ak ti to vadí, prekáža - a čím skôr, tým lepšie 😉 😉 😉

melesmeles
12. júl 2013

@mimusa94 ty davas malu svokre na vikend? ja by som maleho vzivote nedala na vikend prec a to ma rok. on je taky moj cecik, este ani jeden den sme neboli bez seba. uz mi z toho sice sibe 🙂 ale bala by som sa ho dat niekomu inemu. a hlavne ja stale kojim, takze on by bez cecika byt nemohol... 🙂