Svokra a synáčik - mamičkin maznáčik

veronka8885
18. máj 2020

Ahojte, mám tu další problém s ktorým by som sa chcela s vami podeliť a poradiť. Chcem vedieť vás názor či som ja tá sibnuta (ak áno tak mi kľudne nalozte) alebo je to aj podľa vás už prehnané. Takze ako som už spomínala mame obaja 26 rokov a sme spolu 9 rokov. Bývame s priateľom v Nitre a svokrovci sú od nás 200km. Lenže..... priateľ je jedináčik a jeho mama je na ňom závislá. A mám pocit že priateľ tak isto. Volajú spolu každý deň. Dokonca aj na dovolenku chce zobrať svoju mamičku. Povedal že keď pôjdeme niekam tak by chcel zobrať aj rodičov lebo dlho nikde neboli a ľutuje ich. Áno to je pekne od neho. Len mi to začína fakt vadiť a ja to už nedokážem ani počúvať ako spolu každý deň telefonujú a ani sa nemajú o čom baviť iba počujem ako jeho maká vraví že nooo a čo mi ešte povieš? Povedz ešte dačo nech ta počujem. Atd...bola takáto stále aj keď sme bývali bližšie. Je jedináčik a jeho matka je na ňom závislá stále aj plače ako jej chyba. Aj mna ma jeho mama veľmi rada ale mne sa to už kvôli tomuto vzťahu medzi nimi celé sprotivilo keď vidím ako mu zvoní telefon a je tam napísané že mamina tak už len gulam očami a idem radšej do inej izby nech to ani nepočujem. Alebo on jej vola tiež aj prvý a povie mi že “no idem už zavolať mame nech to mám z krku” proste to berie ako povinnosť že musí zavolať nech to ma už za sebou lebo nevydržia jeden deň bez seba. Ja zo svojou mamou volám raz do týždňa a podľa mna to úplne stačí aspoň si mame čo povedať preboha. Neviem si predstaviť o čom by sme sa bavili kebyže si voláme každý deň aj viac krát. Aj keď niečo navarím tak mi zvykol povedať že a mamina toto takto a mamina toto hentak.. keď ideme niekam von tak jej vola a ja kráčam vedľa neho pol hodinu ticho kým on telefonuje zo svojou matkou.z dovolenky jej venuje tiež kopec času lebo jej každý deň vyvoláva kde sme boli čo sme zažili a potom hodinu sa venuje tomu že jej posiela fotky . Mám pocit že pri všetkom hneď mysli na mamu. On sa tvári keď mu vola mama že mu to lezie na nervy lebo zahundre že jooj už zase vola. Ale pritom jej sám vola potom že nech to ma z krku. Mám pocit že jeho mama je blázon a zavislacka na dospelom synovi. A on tiež mamičkin maznacik. Povedzte mi šibe mi alebo vidíte problém aj vy? Ja sa už nedokážem na to pozerať. Nevravela som mu zatiaľ nič iba tichučko gulam očami keď vidím že zase telefonujú.

mirka807
18. máj 2020

Nesibe ti. Toto je silná káva 😂 ja by mu už isto dávno povedala svoje . On nevie byť bez nej a ona bez neho. Jedináčik a trafe.a svokra 😂 mala som podobnú našťastie ju už nemám 😂

limetka69
18. máj 2020

Ja by som to teda nedala. Asi by som na nu aj ziarlila.

vilma7
18. máj 2020

Môj jedináčik nie je, ale keďže dlho žil doma, ca do 39.rokov a potom po odstahovani do zahraničia odrazu veľký zlom. Volal s rodičmi cez messenger denne. Nevravela som nič, len dúfala že to tak nebude denne a celý život. Teraz máme 2 deti a nestihne zavolať ani 2x do týždňa... takže sa to možno zredukuje aj samé. Ale u nás to nebola mamička, ale ocinko, čo sa večne pýtal a čo nové atď. Lenže manželovi rodičia sú na dôchodku, takže času majú habadej.
Veď sa ho pekne opýtaj, či je to ozaj nutné si denne vyvolávať, a nedá sa obdeň.

jaass
18. máj 2020

@veronka8885 nešibe ti, si úplne normálna. Ja kebyže som na tvojom mieste tak s mužom komunikujem úplne inak. Nie - netolerovala by som mu takéto správanie. Ste na prechádzke a volá so svojou mamou? Ste na dovolenke a on jej volá a potom posiela fotky? V žiadnom prípade. Povedz mu svoje. A hlavne keď je tvoj muž mal by vedieť, že ak ide do stavu manželského, tak sa má úúúúúúúplne odpútať od rodičov - hlavne teda mamy.

nenne9
18. máj 2020

@veronka8885 moja neni si sibnuta.toto nie.ja by som toto synovi nechcela robiť.to chce vážny rozhovor s priateľom ale pochybujem ze tu pupočnú šnúru dokáže niekto seknut.nechcem radit rozchod ale nornalne to neni🙁

majusik1304
18. máj 2020

Nie je to dobré..... Ani normálne. Chlapec by to mal seknut..... Moja mama tiež bola taka, ze mi vedela zavolať 3x za deň, ale vedela som dat hranice a ona to respektovala. Manžel tiež patrí do skupiny mamankov, ale už z toho "vyzdravel" i keď nie celkom.... Musím sa zmieriť s tým, že to sa už nezmení. Veľmi sú naviazani na seba s mamou, ale tak už sme si co to pre skákali, svokra sa ukludnila, ale bolo to fest ťažké na začiatku a to som netušila nič o zlých svokrach a na viazaných synoch. Ty máš super, že to vidíš skôr, ako to bude pokračovať u vás, neviem, ale podľa mňa treba byť na pozore. Lebo sa to môže len zhoršiť toto, a keď prídu deti tak detto.... Pokiaľ chlapec sám nedospeje.....

leskovael
18. máj 2020

Nie nešibe ti, nieje to normálne ale ako píšeš bolo to tak vždy, takže neviem prečo to riešis teraz ked ste spolu 9rokov😳 doteraz ste ako fungovali? Prečo si mu doteraz nepovedala že tento vzťah s matkou nieje úplne normálny? Treba sa s ním porozprávať že ti to lezie na nervy a nech začne kontakt obmedzovať. Zmeniť sa to pravdepodobne nezmení, lebo už su denno denne naučený nato že si volajú... No a spoločná dovolenka určite nie! Ak, tak jednu normálnu vy dvaja a potom môžete dat nejaký víkend niekde do prírody aj s rodičmi napr ak ich chce niekam vziať..

mimi1237
18. máj 2020

@veronka8885 Nie nesibe ti.Na taketo cecky maminkine mam doslovne alergiu a nikdy viac by som to nechcela zazit.Ja som takto ukončila 12 rocny vzťah a toto bol tiež jeden z dôvodov prečo je bývalý.

veronka8885
autor
18. máj 2020

V prvom rade VAU ďakujem za všetky reakcie čakala som že mi tu budete všetky nadávať aká som sibnuta. Ale vidím že to teda je asi fakt veľký problém. Takze ďakujem ešte raz. A nič s tým nenarobím priateľovi darmo poviem aby nevolali každý deň ona mu aj tak bude vyvolávať a on keď jej nebude dvíhať tak mu to bude ľúto a aj tak jej zavolá naspäť. Proste s týmto nič nenarobím ale so spoločnou dovolenkou fakt nesúhlasím to si môžu ísť traja ja ostávam doma 😂 ... myslím že to bude takto stále! A keď budeme mat raz dieťa tak bude volať podľa mna 193848482 krát za deň že čo papalo, koľko kakalo,aké kakalo,koľko spinkalo... ach bože normálne kvôli tej žene ani nechcem mat s ním dieťa radšej to by bola pre mna smrť.

veronka8885
autor
18. máj 2020

A ešte som chcela dodať že stále s ňou lúči štýlom že “ dobre mama zavolám ti ešte neskôr” alebo “zajtra ti brnknem” ... toto keď pocujeeem jeeeeziiiis vlasy mi stoja. No mohla by som vam tu písať asi do Vianoc aký majú vzťah ale mne sa nechce toľko písať a hlavne vam by sa nechcelo toľko citat

veronka8885
autor
18. máj 2020

@jaass myslím že s týmto nič nenarobím. Jeho mama bude navždy takáto závislá na ňom a potrebuje ho počuť nonstop mám pocit. A mne to bude časom tak liezť na nervy že z toho bude rozchod. On to berie ako povinnosť. Ako keď niečo vstáva do roboty denne o šiestej tak on ma povinnosť jej zavolať alebo teda volať s ňou.😂 keď počujem ten trápny telefonát ako si ani nemajú už poriadne čo povedať no na grc mi je normálne musím odísť lebo by som vyskočila z terasy

leskovael
18. máj 2020

@veronka8885 do budúcna ak príde dieťa , príde vyťaženosť, únava a to že vola každý jeden deň ti bude liezť na nervy ešte 100x viac ako teraz a môžete sa kôli tomu veľmi často hádať. Nehovoriac o tom že ako babka sa vám môže veľmi miešať do všetkého(ved je to dieťa jej milovaného synčeka) . Toto by som si na tvojom mieste veľmi zvažila či si s takým chlapom si založiš rodinu. Do života by si mala mať poriadneho chlapa na koho sa dá spoľahnúť a nie niekoho kto denne volá s mamičkou a aj v 26rokoch je jej cecok

retatka
18. máj 2020

@veronka8885 Buď to akceptuješ alebo rozchod .No keď pozitíva prevládajú ,nerozišla by som sa s ním .

pribinak
18. máj 2020

Ak by dotrepal rodičov na dovolenku, tak ho zabijem 😡😡😡😡😡 buď rada, že bývate tak ďaleko od seba. Neboj, keď budete mat deti, nebude mat čas tak vyvolávať s maminkou. Nasekajte si ich aspoň 4 a uvidis aké krátke telefonáty to budú 😝😝😝😝

cickamon
18. máj 2020

@veronka8885 no ono problemom je ked ti to vadi...mam super susedov, uz maju 47 rokov a veru aj ked sused nieje jedinacik a byvaju od seba asi 10-15km s maminkou si tiez denne volaju. Ale tam to problem nieje lebo suseda je stym vpohode (netusim ci bola od zaciatku stym zmierena alebo to prislo casom no uz si stoho len robi srandu). Pravdupovediac asi by som skusila normalne sa porozpravat aj so svokrou aj s manzelom a skorigovat to nejak...napr. povedat o 2-3 dni mame taku a taku akciu potom si zavolame ako bolo....a potom si zasa najst nieco...

veronka8885
autor
18. máj 2020

@leskovael ja som mu to raz naznačila iba som tak podpichla jednou vetou akože zo srandy.. a potom jej volal radšej stále z roboty aby som to ani nepočula . No aj tak mi to vadí aj keď to nepočujem lebo ide o ten princíp že aj tak s ňou vola a vynájdu sa. Často jej vola z roboty a potom ešte aj z domu. Lebo minule som mu naschval kvôli tomuto pozrela mobil a každý deň tam ma mamičku aj viac krát. Čiže aj v robote telefonujú a ešte potom aj doma 😂😂😂😂

bluka2
18. máj 2020

@pribinak to by som si nebola taká istá 😨

Buď s ňou aj on chce toľko kontaktu, alebo je malý nesvojpravny chlapec... Nechces niekoho vyspelejšieho radsej?

jaass
18. máj 2020

@veronka8885 ah jaj, tvoj muž nechce zájsť k psychiatrovi? Ja by som môjho asi prizabila -.-

pribinak
18. máj 2020

@bluka2 tak je to jedináčik 🤔

veronka8885
autor
18. máj 2020

@pribinak myslite že všetci jedinacikovia sú takýto ? Alebo všetky mami jedináčikov sú takéto ? Alebo len ja som natrafila ja takéhoto mamickara

bluka2
18. máj 2020

@pribinak poznám dvoch jedinacikov čo mi hneď napadnú a jeden mal veru celkom taký vzťah s mamou na pováženie, ale ďaleko lepšie než toto. spoločná dovolenka (bez otca) musela byť, ale volali tak raz denne na kratšie. Ako si na to spominam, aj sa tesim, že sú to len spomienky 👍🙂

mondolina
18. máj 2020

Ak je toto jeho jediné negatívum tak by som som neriešila.
Resp. keď sa prechádzate, alebo robíte niečo iné naučiť ho nech jej povie, že jej zavolá potom.
A ak je to fakt dobrý muž tak to netreba riešiť.

pribinak
18. máj 2020

@veronka8885 nieee, môj syn je jedináčik a ja si takéto témy čítam ako výstrahu, aby má raz moja nevesta neposielala do teplých krajín 😂😂😂
Určite nie sú všetci taký, niekedy sú rodičia nalepeni aj na najmladšie dieťa napr

retatka
18. máj 2020

Aj ja poznám dve kamošky ich muži si volajú aj tri krát za deň s matkou a nemajú s tým problém .Ked tá nezanedbáva povedz mu nech vola keď je sám niekde a budeš mat pokoj a nebudeš o ničom vedieť .

daganov
18. máj 2020

@veronka8885 si z nás ako robíš srandu? Dáš tu tému, ako máš partnera neschopného ťa uspokojiť v intímnej oblasti, celé dni hrá PC a teraz pridáš, že je nezdravo upnutý na matku? No pridaj ešte, že má exekúcie, nech to je tri v jednom 😎

guiseppinka
18. máj 2020

V rodine sme mali (on uz chvalabohu do nasej nepatri) taky pripad, ze on riesil s mamickou aj sex - kolkokrat a kedy. Dokonca jej nevychadzalo datumovo narodenie dietata a snazila sa ho ukecat, ze to isto je otcom niekro iny... A ona piskla, tak musel ist...

bluka2
18. máj 2020

@daganov asi začnem tiež čítať hneď aj staršie témy 😀

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
18. máj 2020

@veronka8885 A nieje chyba v tebe ?S čím ešte vyrukujes proti tomu chudakovi ?

deti95060810
18. máj 2020

Nič nevidím na tom zvláštne. Podobný vzťah mám aj ja so synom. A nie je ani jedináčik. Volám mu bežne do práce. Niekedy keď menšie deti večer zaspia, sadneme si a rozprávame sa.... o dievčatách, o práci, kamarátoch....
Ak ti takýto vzťah vadí tak radšej z neho vycúvaj. Budeš nešťastná nie len ty, ale aj partner a aj jeho matka....Nikdy sa to nezmení. Vzťah matka a syn býva silný - videla som to aj doma na bratoch....