Svokra a synáčik - mamičkin maznáčik

veronka8885
18. máj 2020

Ahojte, mám tu další problém s ktorým by som sa chcela s vami podeliť a poradiť. Chcem vedieť vás názor či som ja tá sibnuta (ak áno tak mi kľudne nalozte) alebo je to aj podľa vás už prehnané. Takze ako som už spomínala mame obaja 26 rokov a sme spolu 9 rokov. Bývame s priateľom v Nitre a svokrovci sú od nás 200km. Lenže..... priateľ je jedináčik a jeho mama je na ňom závislá. A mám pocit že priateľ tak isto. Volajú spolu každý deň. Dokonca aj na dovolenku chce zobrať svoju mamičku. Povedal že keď pôjdeme niekam tak by chcel zobrať aj rodičov lebo dlho nikde neboli a ľutuje ich. Áno to je pekne od neho. Len mi to začína fakt vadiť a ja to už nedokážem ani počúvať ako spolu každý deň telefonujú a ani sa nemajú o čom baviť iba počujem ako jeho maká vraví že nooo a čo mi ešte povieš? Povedz ešte dačo nech ta počujem. Atd...bola takáto stále aj keď sme bývali bližšie. Je jedináčik a jeho matka je na ňom závislá stále aj plače ako jej chyba. Aj mna ma jeho mama veľmi rada ale mne sa to už kvôli tomuto vzťahu medzi nimi celé sprotivilo keď vidím ako mu zvoní telefon a je tam napísané že mamina tak už len gulam očami a idem radšej do inej izby nech to ani nepočujem. Alebo on jej vola tiež aj prvý a povie mi že “no idem už zavolať mame nech to mám z krku” proste to berie ako povinnosť že musí zavolať nech to ma už za sebou lebo nevydržia jeden deň bez seba. Ja zo svojou mamou volám raz do týždňa a podľa mna to úplne stačí aspoň si mame čo povedať preboha. Neviem si predstaviť o čom by sme sa bavili kebyže si voláme každý deň aj viac krát. Aj keď niečo navarím tak mi zvykol povedať že a mamina toto takto a mamina toto hentak.. keď ideme niekam von tak jej vola a ja kráčam vedľa neho pol hodinu ticho kým on telefonuje zo svojou matkou.z dovolenky jej venuje tiež kopec času lebo jej každý deň vyvoláva kde sme boli čo sme zažili a potom hodinu sa venuje tomu že jej posiela fotky . Mám pocit že pri všetkom hneď mysli na mamu. On sa tvári keď mu vola mama že mu to lezie na nervy lebo zahundre že jooj už zase vola. Ale pritom jej sám vola potom že nech to ma z krku. Mám pocit že jeho mama je blázon a zavislacka na dospelom synovi. A on tiež mamičkin maznacik. Povedzte mi šibe mi alebo vidíte problém aj vy? Ja sa už nedokážem na to pozerať. Nevravela som mu zatiaľ nič iba tichučko gulam očami keď vidím že zase telefonujú.

daganov
18. máj 2020

@bluka2 vždy to tak robím, aby som zbytočne nedrala klávesnicu
@retatka podľa mňa vymyslené témy, obidve. A ženy, ktoré skutočne potrebujú pomôcť majú potom zábrany sem napísať

retatka
18. máj 2020

@deti95060810 Presne tak veľa matiek má taký vzťah ,aj môj vola matke,kamosom,susedom každý deň .Niektore ženy by chceli mat z mužov otrokov bez kontaktov s vonkajším svetom .

jajova
18. máj 2020

tak to skús aj opačne.Volaj aj ty svojej mame každý deň a hlavne v nevhodnú chvíľu,posielaj obrázky.Poveď źe by si zobrala aj svojich rodičov na tu dovolenku a hádam mu to docvakne že to lezie na nervy.Alebo povedz že kým bude telefonovať odskočíš si za kamarátkou že nebudeš rušiť .Ale zas ak je ináč dobrý a pozorný k tebe tak rozchod isto nie.Dáky kompromis treba.V dobrom povedať zavolaj mame neskor teraz chcem niečo ja ......

retatka
18. máj 2020

@daganov Super,že si ju odhalila a ženy tu môžu drať klávesnicu ,čo chcú pomôcť ,nemám slov,niekto sa baví ...

leskovael
18. máj 2020

Tak vyhladala som si aj tu staršiu už vyššie v komentoch spomínanú tému a teda podľa mna ti na vzťahu vadi už vela veci a toto len zbieras čo všetko je problém. Presne ako som sa čudovala že ti to takto vadí až po 9tich rokoch.. Treba si vyriešiť vzťah, pravdepodobne to neklape už vo všetkých možných smeroch.. Tak si dajte doma poriadny rozhovor.

daganov
18. máj 2020

@retatka je tu takých tém viac a ešte bude, školy sú už dlho zatvorené...

retatka
18. máj 2020

@daganov Teraz už nebude reagovať ,je odhalená s tými jej ,,veľkými ,, problémami.No možno sa otrasie a založí novú tému ,že volal babke 🤦‍♀️

daganov
18. máj 2020

@retatka ja sa už do takýchto tém nezapájam, sú veľmi priehľadné a keď tak, dám najavo, že sú vymyslené

veronka8885
autor
18. máj 2020

@daganov neni vymyslene nič. Aj keď by som bola veľmi rada aby to vymyslene bolo. No bohužiaľ nie je. Az tak sa v živote nenudim aby som mala potrebu vymýšľať čo by zdravý človek neurobil. Chcela som sa len poradiť a počuť nejaký názor. Áno viem kladiete si otázku že ak je to všetko pravda prečo som s ním. No lebo ho ľúbim srdcu nerozkazem. Je to tak veľa rokov a bola som taká mladá. Sme spolu dosť dlho nato aby som spravila len tak bodku. No šťastná teda nie som. A bodaj by ste mali pravdu že vymýšľam ani neviete ako by som si to prijala nech je to vymyslene. Nevidím natom nič zle že som to sem takto napísala veď o tom predsa MK je nie?

ledgerka
18. máj 2020

Nerozumiem ako je mozne ze ti to vadi 9 rokov a stale ste spolu. Podla mna je to vadne a riesila by som to velmi skoro vo vztahu. Som si ista ze ani 2 roky by som to neakceptovala, nie este 9.

daganov
18. máj 2020

@veronka8885 ak obidve témy nie sú vymyslené (čomu neverím ani náhodou), ak roky zotrvávaš vo vzťahu, ktorý ti vôbec nevyhovuje, tak potom si taký vzťah zaslúžiš

retatka
18. máj 2020

@veronka8885 A čo ti ešte vadí ?Nože.rýchlo si vymysli .Škoda,že Tvoj partner nemôže tu napísať jeho pohľad na tvoje veľké problémy.Možno by sme boli prekvapené.A môže ist vôbec s kamarátmi sa zabaviť alebo zavolať im,či aj to ti vadí ?A 9 rokov ?Tak je chyba v tebe a nesťažuj sa stále keď si to doteraz akceptovala,iné to NEBUDE

ninkaninuska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucilaines
18. máj 2020

Ono otazka je, preco ti to vlastne vadi. Moj muz ma podobny vztah s mamou. Nevaravim, ze si volaju uplne kazdy den, niekedy hej, niekedy si nezavolaju tri dni, kazdopadne casto. Tie telefonaty nie su dlhe, max 10 minut. Ale mne to nevadi, v podstate neviem, preco by malo 🤷‍♀️Povedala som mu, ze budem rada, ked jej zavola kym je so psom vonku alebo v aute cestou z prace, aby doma sa uz venoval iba nam a vacsinou to tak aj robi. Cize mne je to v podstate jedno, fakt neviem prist na dovod, preco by mi malo vadit, ze manzel vola svojej mame a pokecaju jak sa ma. Ja si skoro kazdy den pisem s kamoskou a nepride mi to nijak divne. Ja prave dufam, ze moje deti odkukaju od neho ten zaujem o rodicov aj VI dospelosti. Jasne, ak by volal kazdy den pol hodinu a ja zatial sedim v obvacke a uvera to z nasho spolocneho casu, tak by mi to vadilo, ale tak preto som mu povedala, nech si to vybavi inokedy.

jana_eyre_2
18. máj 2020

Ja by som sa s ním o tom úprimne porozprávala, nech vie ako to vidíš.. teda nie hneď vyblakla, si mamin maznak a ona furt otravuje, ale normálne citlivo vysvetlila, že on je ten čo musí nastaviť pravidlá.. a ani on to nemusí urobiť hneď štýlom, od zajtra ti budem volať raz týždenne, ale postupne - pozhovárať sa s ňou a určiť niečo na čo si postupne zvykne.. možno by jej mohol pomôcť aby si našla nejaky iný záujem ako svojho dospelého syna, cojaviem nech začne cvičiť.. niekam ju nasmerovať, posmelit.. a možno mu aj treba trocha veriť, že to nerobí úplne dobrovoľne ako maznak, ale zo zvyku lebo vie aká jeho mama je a zrejme je veľmi bojazliva..

tessa04
18. máj 2020

Ja by som sa s tym skusila vyrovnat. Ak mate len tento problem ste stastny par. My sme s manzelom 2 roky spolu, pozname sa 10 rokov a ako sa odstahoval od rodicov, vola im kazdy den. Niekedy zavola svokra. Nemam nic proti tomu, mam s nou dobry vztah, ma nas rada oboch. Uz som v minulosti zazila aj potencialne zlu svokru a to uz by som zazit nechcela..ta volavala mne, nech sa s jej synom rozidem..kazdy vecer. Az sme sa rozisli..

amelie2017
18. máj 2020

Moj muz vola mame kazdy den. Bud jej zavola alebo videohovor s malou. A to ho ani nevychovavala, ale je sama, umrel jej manzel. Berie to ako povinnost, opytat sa, ci jedla, ci ma vsetko, co potrebuje, len tak si pokecat. Niekedy volaju 5 min, niekedy pol hodinu a mna to vobec neobtazuje. Ja s maminlu tiez volam denne. Kym som nemala dceru tak raz za tyzden, ale kazdy den sme si pisali. Ako je dcera vacsia, kazdy den videohovor aspon 15 min. Pre nas uplne normalne vec.

jarnajar
18. máj 2020

A ja som svojmu mužovi prehovárala do duše, nech mame volá častejšie, kľudne aj každý deň :D

tripetta
18. máj 2020

Čo si si vybrala, to aj máš. Zaujímala by aj jeho verzia, čo by povedal o tebe. Každá minca má dve strany.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miadi
19. máj 2020

Citala som aj ten tvoj prispevok o nasom sexe. Daj mu ultimatum - dni ked bude volat s mamou musi byt sex .. vysledok bude -bud sa budete castejsie milovat alebo klesne intenzita telefonatov s mamou., tak či tak budes spokojnejšia. Ked nie tak dovi dopo.

sense
19. máj 2020

Moj tiez vola kazdy den s mamou... a aj niekolkokrat.... mne to nevadi... nakolko to nie je na ukor nasho vztahu....a nema jej problem povedat teraz nemam.cas zavolam neskor.... mama.byva od neho 3,5hod autom vidia sa raz za mesiac dva tak je jasne ze chce s nou travit cas...

.... ale odporucam ti odlozit si tvoju diskusiu ked budes mat dieta velke...

sense
19. máj 2020

@veronka8885 a este jedna vec mne nepride z tvojej strany normalne ze mu.kontrolujes nobil ci nevolal z prace s mamou.... a vadi ti aj len vefimie ze s nou vobec telefonoval aj ked nie v tvojej pritomnosti

lentilkaxxx
19. máj 2020

@veronka8885 nielen jedináčikovia sú takí. Ak si ho raz svokra PRE SEBA porodila, vždy budeš na vedľajšej koľaji. Chlap sa bude snažiť vyhovieť Vám obom, ale jej cecek bude prednejší, tak matka bude mať pravo Vám do vzťahu zasahovať nonstop. Veľa z týchto potvor ani 2 deti neodradia. A tiež veľa chlapov povie žene, že ona to musí zvládnuť, ale mama ho potrebuje. Ak sú takíto, spoločná budúcnosť nebude prechádzka ružovou záhradou, ale zlým snom. Mám svokru manipulativnu vyuzivačnú diktátorku, tak viem, čoho sú tieto harpye s nevinným úsmevom schopné. Slabší jedinec ako ony sa proste musí podvoliť, inak bude mať peklo na zemi aj 10000 km od nej. Kto nezažil, nepochopí

oktoberbaby2020
19. máj 2020

My sme brali manzelovu mamu 2x na dofcu a bolo super🙂 oni si volaju 1x za tyzden qk vobec. Je to v pohode. Kazdy den mi nepride normalne, ved nema 12 rokov aby sa v kuse spovedal, ci chce ci nechce.

lucilaines
19. máj 2020

Ja som zvedava, ci o 30 rokov tu na konovi budu stale tie iste zeny a diskusie sa budu niest v duchi “vlastnemu synovi nestojim ani za jeden kratky telefonat denne” alebo “nevesta robi sceny, len preto, ze si volam so synom kazdy den”. Niekedy sa mozno treba len povzniest nad vlastne ego a dohodnut si pravidla tak, aby boli vsetci spokojny. Pri tomto probleme sa to urcite da.

konicekmodry
19. máj 2020

@veronka8885 Ja volam s mamou 2* za deň a môj muž tiež každý deň.Mne by bolo cudne ,že ty s matkou nevolaš,nezaujimas sa o ňu ako sa má.A nie nelepime na seba ani netravime spolu cas len by mi to srdce nedalo .Niet nad dobre vzťahy v rodine .To je smutne .ako sa snažíš partnera manipulovať .Rsz sa na teba výbodne.Moj syn mi tiež vola každý deň.Vies ako to dobre padne ?Az budeš mat syna v tvojom veku si uvedomíš .Ako tu niekto písal ,odlož si tuto diskusiu .A napokon di sa zobudila po 9 rokoch .Nechaj ho ist ,nech si nájde partnerku čo ho bude akceptovať takého aky je .

pragmaticka
19. máj 2020

Moj muz je jedinacik.rodicia su tiez okolo 200km od nas.vola mame tak 1x za tyzden..ked sa muz neozve aj 2 tyzdne uz ma vyhrazne emaily v schranke. Tiez sme si ale na zaciatku vela veci museli vydiskutovat.ked sa narodila prva vnucka,mysleli si ze tu budu kazdy weekend nasackovany a nechaju sa obsluhovat.vtedy som povedala max 1x za mesiac (koli vzdialenosti tu aj spavaju vzdy). Co by som dala zato keby byvali len kusok od nas..pojdem si tam na nedelny obed a navsteva svokry vybavena..my koli vzdialenosti chodime vzdy aspon na 1 noc. a to je fakt otrava s 2 detmi.. ked neprideme za 2mesiace, uz su brutalne vycitky.muz uz zacal chodievat sam s detmi co mi max vyhovuje.ale ani to neni dobre pre nu bo co povedia susedia ze tam nechodim..pritom maju malinky bytik 65m2,no nasackuj sa tam s 2 detmi. Dovolenku som si s nimi tiez uzila,bol to darcek na jej 60tku-vynimka,nastastie len 1x.ked muz pride obcas s tym napadom,poviem vzdy v ziadnom pripade. Bude to u vas urcite este prichodom deti velmi zaujimave..😂😂

pragmaticka
19. máj 2020

Inak ale uz sme sa dostali do toho stadia ze uz aj ja sa muza spytam kedy s mamou naposledy volal a ked povie ze pred tyzdnom, tak sama mu hovorim ze sak zavolaj jej ako sa maju.my nehovorime tou istou recou tak cela komunikacia ide len cez muza mozno aj nastastie.

nairia
19. máj 2020

baby, uprimne? mna by ani neprekvapilo, ak by to bolo real... a tiez viem o takom pariku... manzel neprestrihnuta pupocna snura - z dovolenky denne sice nevola, ale posiela fotky, hlasovky cez WA alebo minimalne si napisu a kedze byvaju blizko seba, tak ked sa vratia z dovolenky, tak este ide za rodicmi sa vykecavat, ukazovat fotky z dovolenky a rozpravat zazitky... takze ludia su vselijaki, len chuda zena (v tomto pripade) je ta zla, ked sa ozve... no nic...
spat k teme... autorka "trpi" tymito blbostami, lebo tak 9r vztahu len tak nezmazete a ked si vezmem, ze su spolu od 17tich, tak chapem, ze ma strach z neznama, keby sa to ukoncilo...
@veronka8885 , ak ti toto nevyhovuje a vytaca ta to, si nestastna, tak to skonci... to, ze ste spolu tak dlho a asi je to vas aj jediny vazny a mozno aj prvy vztah neznamena, ze sa v nom musis zasekat do konca zivota... ved si este mlada... to, ze ho lubis je sice krasne, ale nicis sama seba tym, ze toto vsetko v sebe dusis... takto to mozes trpiet kvoli laske dalsich 9 rokov a zrazu fakt buchnes a povies si, ze WTF co ja robim v tomto vztahu? len potom to uz moze byt problem, lebo spolocne majetky, deti a bohvieco dalsie... on sa nezmeni... a hlavne este ked spolu spavate malo, to tiez nie je v takom mladom veku ok...