Svokra chce aby nas manzel opustil

aniko92
28. jún 2018

Ahojte.chcem sa spytat na vas nazor.s manzelom sme sa rozhodli odstahovat do zahranicia za mojou mamou.vsetko islo a ide fajn manzel si nasiel pracu,ja malemu skolu aj som vybehala vsetko.no ked manzel oznamil svokre ze sa ztahujeme prisiel koniec sveta.samozrejme podla nej mozem za vsetko ja.teraz my po mojom otcovi posiela odkazi tipu ked to spravime tak si ma niekde odchiti...manzelovi navrhla aby nas opustil.teraz sa muz rozhodol ze cez vykend ju navstivi a vysvetli jej to len neviem ci ist snim alebo nechat nech to vyriesi sam.dakujem za radi

lucpro1
28. jún 2018

len ho nechaj. je to jeho mama. a podla toho, ako si to napisala si myslim, ze vas neopusti, len jej to musi vysvetlit. isto ste sa tam nestahovali kvoli tvojej mamke ale preto, ze tam mate lepsie podmienky na zivot a to aj ked to bude pre nu isto tazke, by mala pochopit

beky1813
28. jún 2018

@aniko92 svokra moze chciet aj modre z neba, hlavne je, co chce tvoj muz

aniko92
autor
28. jún 2018

@beky1813 ved ano len ma stve ze ho nuti vybrat si a vidim ze to manzela ubija

ukulela
28. jún 2018

@aniko92 ak by si aj sla s manzelom, tak len sed a pocuvaj - nezasahuj do diskusie ... nech diskutuje hlavne manzel. ty sa ohrad len v pripade priameho utoku. no na zaver by som sa opytala, ci tie odkazy typu "odchytim si ta" maju znamenat nieco konkretne, ....
a off topic: hrubice mi rezu oci - ale ak idete za tvojou mamou do zahranicia, mozno nie si rodena slovenka, tak to ospravedlnujem ...

janulka2811
28. jún 2018

Svokra je jedna veľká krava,čo sa vám má čo starať do vášho života ???!!!To je snáď vaša vec kde budete bývať atď.
Za tu vyhrážku by u mňa skončila a NIKDY by nevidela vnúča.
Akú puč ... tisíckrát horšie vráť !!!

marlenka222
28. jún 2018

@beky1813 Ja doplnim - a ty. A co je dobre pre Vas 3 a nie svokru ako jednotlivca. Ak este nepochopila,ze pre manzela sice je dolezita v jeho zivote ale nie najdolezitejsia,potom ma muz pravdu a je pravy cas jej to vysvetlit - preto k nej musi ist sam. Rozumiem autorke ze nechat ho ist sameho je ako prist o nervy ale kludne sa ho na vsetko spytaj. Nie pre to aby si ty vyhrala ale pre pokoj.

tomiholjubavi
28. jún 2018

@aniko92 vies co, ja by som išla s ním. Určite ta fyzicky nenapadne, to su len také plané drísty do vetra. Ale nebezpečne je to, čo moze tvojmu muzovi hustit do hlavy. A v tvojej neprítomnosti sa ešte uvoľní a vychrlí ovela viac zloby a konšpiračného materiálu, ako keby si tam nebola.
Viem to, lebo mam presne takého istého svokra.
Tak ako radí ukulela, chod tam s nim, ale len sed a počúvaj. Aspon sa dozvieš z nefiltrovaného zdroja ake perlicky vytasí proti tebe.
Ano, ženy maju pravdu, že je dolezite, čo chce muž a nie svokrovci. Ale rodičia vedia niekedy iné úklady dávať a inak mozgy vymývať. ☹ Hoci môže ist s dobrou volou k nej, že jej to vysvetlí, vratiť sa môže už nalomený, že čo ak ma mama pravdu...

lmml
28. jún 2018

Ja by ho nechala ísť.. mama je mama.. ale vy ste rodina.. mame vysvetlí.. keď nie.. tak mu max.kaleraby natlači do hlavy.. ale najskôr si sadnite vy dvaja a porozprávajte sa..😊 nevykasle sa na Vás.. keby mal pochybnosti prácu si nenájde.. môže tak max.mame sľúbiť že ju bude chodiť často navštevovať..😂😂 ale to nemusí byť vaša starosť..😂😂

blunka
28. jún 2018

Choď tam ako baby radia, ale hovoriť nechaj muža. Priprav si pevné nervy a KĽUD aby sa jej nepodarilo ťa vyprovokovať. Ak budeš mať niečo hovoriť ako platňa len opakuj, že idete ako rodinka za lepším životom.
Spýtaj sa jej či vám nedopraje 🙂 ?

deti95060810
28. jún 2018

radšej by som tam nešla...nevyzerá to ,že si jej obľúbená nevesta...😉

pininka
28. jún 2018

@aniko92 trocha ma prekvapuje ze jej to syn nepovedal uz davnejsie a nie ked mate vsetko vybavene. Je to len a len o komunikacii. Keby jej to davkoval po castiach tak ste sa mohli vyhnut takej reakcii. Mama je len mama, aj ked zareagovala prehnane. Skus si seba predstavit ked ti bude odchadzat dieta prec, ako sa budes citit.

dzjanetta
28. jún 2018

@aniko92 ahoj..ja by som sla..to co je za zena??? ..nas moja svokra podpori vo vsetkom, bo vidi ze jej syn je stastny....ved je to Vas zivot..drzim palce🍀

lilitela
28. jún 2018

@aniko92 Ak muzovi doverujes, nechod, a popravde, ani tvoj muz by uz nemal ist. Ved je zjavne, ze uz toho narozpravali okolo toho dost, ked mu stihla poradit aj rozchod - co tu este debatovat? To uz je na svokre, bud sa s tym zmieri, alebo vas bude nenavidiet do konca zivota, jej rozhodnutie a neverim, ze rozhovory pomozu, akurat bude dalej tlacit na syna - len aby ho nezlomila. A to co za odkazy ti posiela po otcovi, co na to tvoj otec, ved to uz hranici s vyhrazkami, ci na co si ta chce odchytavat?

viellik
28. jún 2018

Nechala by som to tak, nech ide sám, nech sa o tom v kľude porozprávajú, buď to pochopí teraz alebo až časom, ale snáď raz jej dôjdu veci 🙂

sardinka32
28. jún 2018

Uprimne neviem veru, co by som spravila ja? Ak pojdes, hrozi, ze sa riadne posekate, lebo neverim, ze ked tam pojdes s muzom, budes tam len sediet ako hrib a ze svokra si bude davat servitku pred usta...ked zas nepojdes, tak bude do Tvojho muza hucat, ktovie co mu na Teba nabrýzga a uz to z hlavy len tak lahko nedostane. Najlepsie by bolo, aby tam nesiel vobec teraz...kym to svokra neprekusne ako-tak. Skor by som ale nesla...a snazila sa doverovat svojmu muzovi, uz sa predsa rozhodol prestahovat. Chapem trochu aj Tvoju svokru, odide jej syn z dosahu a aj vnuca...no a je jasne, ze vini z toho Teba, lebo vie, ze to bol Tvoj napad. Zmierit sa s tym bude musiet, ale zazlievat Ti bo bude stale, s tym musis pocitat.

lienoccka85
28. jún 2018

Ja by som ho asi tiez nechala nech jej to vysvetli sam, nech nema pocit, ze si tam s nim aby si dohliadla nanho aby ho nahodou nepresvedcila. Proste ju musi presvedcit, ze to chce aj on a mal by tam ist za nou aj s nejakym navrhom, planom ako sa bude moct s vami vydat pravidelne

saslavka73
28. jún 2018

No hádam ťa preboha neopustí. Inak dobrá krava. Netráp sa, povedz mu nech si to s ňou vybaví.
No to sú nápady.

evitka83
28. jún 2018

@aniko92 no zavisi od toho, ako dokazete zachovat ty a tvoj muz chladnu hlavu vo vire emocii, ktore na vas s najvacsou pravdepodobnostou vychrli ublizena svokra, ktorej odide syn do zahranicia atd... asi by som muza nabriefovala, aby sa jej vklude spytal, ci jej to naozaj nepride nevhodne ako jeho matke, ze namiesto toho, aby ho podporovala a chcela pre neho len to najlepsie, mu radi, aby odisiel od zeny a svojich deti. Fakt si mysli, ze je pre neho lepsie byt bez rodiny, ako s rodinou? SKratka jej to dajte ako hotov vec, vysvetlite jej argumenty, ale tak, aby pochopila, ze to nie je nieco co zvazujete, ale otazka je iba kedy. A prisli ste sa vklude o tom porozpravat, ale bud sa "rozidete" v dobrom a budete udrziavat pekne rodinne vztahy, alebo odidete aj tak, ale vztahy sa nastrbia, ale vydierat sa nenechate. Vy mate narok na svoje vlastne rozhodnutia a ked to povazujete ako najlepsie rozhodnutie pre vasu rodinu, tak ho skratka urobite aj za cenu toho, ze sa niekto iny citi dotknuty. Matka je matka, ale to ze zena porodi dieta, neznamena ze ho bude mat do smrti priviazaneho na pupocnej snure pri zadku. Treba s nou jednat slusne za kazdych okolnosti, ale to neznamena nechat si spinit na hlavu. Ale vacsinou plati, ze ked s niekym v konfrontacii udrzite chladnu hlavu a uroven, tak druha strana strati argumenty a stiahne sa, ked vidi, ze vyhrazky nezaberaju. 🙂
Drzim palce 🙂

aniko92
autor
28. jún 2018

@pininka My sme jej to hovorili uz davno predtym ako sme vsetko vybavili.

pininka
28. jún 2018

@aniko92 tak potom ozaj nechapem jej reakciu, asi si myslela ze srandujete

aniko92
autor
28. jún 2018

@sardinka32 Stym pocitam.nikdy ma nemala rada.no ved to ze zo vsetkehe vini mna.a nechce pochopit ze tu sa neviem zamestnat kedze mam este jedno male dieta a nemoze navstevovat skoulku.a tam mi mama pomoze.

aniko92
autor
28. jún 2018

@lilitela To neviem na co si ma chce odchytit.otec ju vysmial lebo ma pozna ze sa jej nezlaknem.ani otec nebol nadseny nasim rozhodnutim no pochopil ze to inak nejde.samozrejme nechcem od nich odstrihnut vnucence.aj ked svokra by si to zasluzila.

aniko92
autor
28. jún 2018

@evitka83 no len ja asi chladnu hlavu nebudem mat ked ma zacne urazat a hlavne ked sa obuje do mojej mami.tak ja asi tu navstevu vynacham a necham to na manzela viem ze on jej bludom odola lebo aj ked som ostala tehotna tak mu rozpravala ze nie je jeho.

evitka83
28. jún 2018

@aniko92 no tak tak nechod a nechaj to na manzela, len ho predtym pouc 🙂

janulka2811
28. jún 2018

@aniko92 to poznáme,že dieťa nieje manželovo atď ... svokre sú jednoducho už také snad od prírody 😂😂😂 žiadna žena nebude pre jej syna NIKDY dobra ... mňa by už doma nenavštívila svokricka.

aniko92
autor
29. jún 2018

@janulka2811 ona knam chvala bohu nechodi uz len preto ze byvame u otca.ja som povedala ze ked mam byt takato svokra nech ma radsej zastrelia :D

montemotherone
29. jún 2018

@aniko92 určite by som ho nechala ísť. Je dospelý človek. Ak sa bojíš že ho zlomí a on vás naozaj opustí, nie je o čo stáť. Urobil by to skôr či neskôr. Je to len a len na ňom. To, čo robí svokra je zlé, aj keď pochopiteľné, keďže sa bude cítiť opustená. Ako matka ju možno trochu pochopíš. Ak nie teraz, raz určite. Ty ideš za svojou mamou, so svojimi deťmi, svojím mužom... Všetkých ktorých ľúbiš budeš mať pri sebe. Ona nie. Nuž ale, taký je život. Ak by si tam chcela ísť, tak len kvôli tomu, aby si ju uistila, že tu budete pre ňu, ak by sa niečo dialo a budete sa snažiť jej pomôcť. Neviem, či plánujete odísť na čas, či navždy...

dorottka
29. jún 2018

@pininka je normalne byt smutny a kludne sa s tym aj tazko zmierovat, jej reakcia ale nie je prehnana, je to reakcia zeny padlej na hlavu, nech sa nik nehneva. Vyhrazat sa? Ziadat nech muz opusti rodinu? To nie je prilis, to je cez ciaru, pani asi neodhadla, kde je jej miesto.
Podobne sceny sme mali aj ked sme sli do zahranicia my, vresky, revy, hysteria, pateticke reci a podobne - uz sme aj naspat, ale muza ten cely cirkus tak sokoval, ze to velmi narusilo jeho vztah k nej a dnes su zial uz len vo velmi sporadickom kontakte. Dosiahla presny opak, co chcela.

aniko92
autor
29. jún 2018

@montemotherone No len u nej sa o obrovskej laske k mojim detom hovorit neda.a nezostane sama ma este dve deti a manzela a zostanu tu jej ako ona hovori oblubene vnycata.samozrejme domov chodit budeme

stanulienkat
1. júl 2018

@janulka2811 vidiet ,ze si inteligentna a triezvo zmyslajuca zena.

A tie htubky autorky- no ty kokos.