Svokra chce dať na zadok synovi

natyadko
16. sep 2012

Ahojte mamicky. Moja svokra chce davat na rit mojmu synovi ked je zly alebo jej robi zle. Aky mate nato nazor? Dovolujete to aj vy aebo ste proti? Moj muz ma nato iny nazor. A rozchadzame sa v nom. Tak ma zaujma vas nazor. Ci som krava ze to nechcem povolit alebo je to spravne dakujem za rady

kaja73
19. sep 2012

@nanika OK idem z temy. 😉

natyadko
autor
19. sep 2012

suem a vsetky ktore sa tu vyvysujete...

Suem ma urazila v ip spravacb ze som neschopna matka ze moje dieta je drze nevychovane!!! Akym pravom si dovoluje urazat MATKU ktoru nepozna nikdy nevidela? Toto je aka etika spravania dospelen zeny? Ja s muzom svoje jedine dieta vychovavame naj ako vieme. Sme prisny a nerozmaznavame! Za kazde zlo ktore spravi je pokarhany. Ako nahle mu capnem po zadky alebo vinadam je tu svokra za ktorou bezi a ona ho lutuje! Tym podguraza moju autoritu a moju vychovu!!! Takze suen radsrj citaj predtym ako niekoho sudis! A nepytala som sa aka som matka a aky je moj syn. Ze si dovoli voci svokre je problem ale riesim ho ja z muzom. A kedze ho lutuje mojka rozmaznava tak mam o to tazsie ho vychovat!!! A ip ktoru som ti napisala ti pravom patri lebo si nemas co dovolovat urazat! Napisala si uplne od veci a cakala si ze ja sa budem tomu prizerat! A este sa stazujes ze admin ti zmeze kratku spravu ;) ked urazas? Co si ty za zenu. Ktora v zivite asi nic nedokazala a potrebuje si dokazovat tu. A ostatne sa zamyslite ci by sa vas nedotklo keby vam cudzia zena povedsla ze ste neschopna matka a vase decko je nevychovane! suem rada vyhladava konflikty a potrebuje si tu potvrdzovat nieco co nieje a nebude!!!!

nanika
19. sep 2012

@natyadko Ale ano, dotklo. Ale len z toho dovodu, ze je to bohuzial obcas pravda 🙂 Som zla matka, moje deti obcas nevychovane, su chvile, ked placem od bezmocnosti, ale snazim sa z plnych sil. Lebo ten, kto nezazil, nikdy nepochopi 🙂 Ale lubim ich a moc 🙂

indiankaindi
19. sep 2012

@natyadko prepáč, ale ty si opísala tvojho syna ako nevychovaného. Keď sa na to pozrieš úplne odosobnene, ak ti nejaká matka povie, že jej syn pľuje a bije svoju starú mamu, tak čo si pomyslíš? Každého ako prvé napadne, že rodičia tam zjavne nezvládajú výchovu, hoci sa snažia. Niekde je však chyba a to dieťa je skutočne nevychované. To, že ho karháte je síce fajn, ale zrejme nie dôsledne, alebo dostatočne. Jednoducho tvoj syn nie je dostatočne vychovaný a tvoja výchova ako matky zlyháva. To je fakt. A to, že ti to tu napísalo milión žien je iba ich názor a reakcia. Nenapísala ti to iba Suem, bolo nás viac a stále si za tým názorom stojíme. Bohužiaľ si si svoj hnev vyvŕšila na jednej z nás a to dosť nevhodne, čo musíš uznať sama. Silácke reči o tom, ako by si jej neviem čo spravila pri osobnom stretnutí sú primerané veku pubertiačky a nie dospelej matky. Tak sa nečuduj, prečo tu čoraz viac mám nadobudlo pocit, že si neschopná matka a tvoj syn nevychovaný. Ale uznávam, že problém je aj tvoja svokra, ktorá vám podrýva autoritu pred synom, no v každom prípade by si toto mala zaraziť. Ak si nedá povedať svokra, tak po malého vyhrešení ho jednoducho za babkou nepusti. Ak ujde, choď ho vziať a zaveď ho do jeho izby, alebo proste niekde, kde bude mimo nej a tam mu dohovor, prípadne mu daj nejaký trest, ale určite ho za babkou nepúšťaj. Držím palec, nech to zvládnete

indiankaindi
19. sep 2012

@kaja73 súhlasím, že dlhodobé problémy sa samozrejme nedajú riešiť bitkou, ani capnutím. Ale napríklad u nás je dcéra taká, že ak dostane trest v podobe toho, že vezmem ti hračku, nepôjdeme neviem kam, nedostaneš sladkosť a podobne, tak ona, so svojou povahou sa zoberie a k hračke, ktorú jej ako trest vezmem mi pribalí polovicu svojej izby, prípadne odmietne nie konkrétnu sladkosť, ale všetky sladkosti a navždy. Proste ešte pridá a hoci je naštvaná, nepovolí. Už raz mi do vreca pobalila všetky hračky z izby, aby som ich vzala preč... takže v niektorých chvíľach to inak ako capnutím nevyriešim. A vonkoncom nemám problém, ak by jej capli starí rodičia, ale u nás to nedokáže ani jeden z nich 😅 V každom prípade si myslím, že bitka je úplne maximálne zlo, ale výchovne občas capnúť po zadku neuškodí. Pokiaľ však fungujú iné formy trestov, tak je to jasné že zbytočné 😉

cecil36
19. sep 2012

@kaja73 nie na kazde dieta plati, ze ak mu nieco zoberies alebo nedovolis, sklopi usi a spravi co chces. 😉
@indiankaindi moja dcera bola tiez taka, s pokojom anglicana mi zbalila cele vrece hraciek, ze ked name jadnu nepotrebuje uz ani tie ostatne. Aj keby som jej cokolvek zakazala, zabavu by si nasla, hoc aj vyberanim spiny z koberca 😀 Takze u nas sa to zo zaciatku jednou na zadok nezaobislo. A neskor stacilo zacat ratat do 5 a uz pri 3-ke bez reptania spravila o co som ju prosila. Samozrejme, toto boli skor vynimocne situacie, zväcsa sme sa vedeli rozumne dohodnut. 🙂

indiankaindi
19. sep 2012

@cecil36 presne toto je aj u nás. Keď jej niečo zakážem, väčšinou sa oduje a okamžite robí niečo iné a k zakázanej činnosti sa nevráti. Ale tiež je to našťastie ojedinelé. A najhoršie je, keď ju za niečo hreším a ona na mňa pozerá ako teliatko na nové vráta, nič nepovie, žiadna emócia, reakcia, nič, iba pozerá a mňa ide rozdrapiť. Proste čaká, kedy sa vyrozprávam aby bol pokoj 😠 Dúfam, že ju to čo najskôr prejde, lebo inak ma asi roztrhne jedného dňa 😀

andrejka1983
20. sep 2012

@indiankaindi 😀 veru ten pohlad presne poznam aj ja...a nakoniec mi povie..mamka nekrič, nebud smutná, bud šťastná 😀 a usmeje sa na mna tým neodolateľným úsmevom kde ešte chýba pár zúbkov, no ja potom nemožem 🙂 🙂 🙂

suem
20. sep 2012

@natyadko
1. Ja som ta neurazala v IP svoj nazor som napisala tuto do temy, neboli tam ziadne vulgarizmy. Ano trvam na tom, ze ak dieta udrie, kopne, opluje ineho je nevychovane a rodicia nezvladaju vychovu. Ty si ho tak opisala, tak sa potom nediv, nehladala si riesenie synovho spravania, riesila si svokru 😖
2. Moja kratka sprava bola zmazana kvoli tomu, ze obsahovala kopiu tvojej IP zaslanej mne aj s vulgarizmami a vyhrazkami. 😲
Viac k teme nemam co povedat a natahovat sa s tebou v tomto virtualnom "svete" nebudem. 🙂 Citat, ktorym sa riadim poznas 😉

ani3012
20. sep 2012

inak ma napadla jedna vec...Patrik bol malinký a sa zahnal na môjho otca.Tak som mu capla po ručičke a nadávala...otec na to: čo ho hneď biješ,chudák malý...a začal ho ľutovať vlastne hneď po treste...vtedy som mu povedala: tak sa potom mi nesťažuj,že ťa udrel....
samozrejme, vždy som riešila hneď ak bol nejaký problém, nenechala som to len tak,lebo ho ľutoval, len som si na na to spomenula, že vlastne aj ja som také niečo povedala... zakladateľka možno nemyslela,že teraz si môže jej malý dovoliť všetko na starých rodičov a oni nemôžu zasiahnuť, ale toto je možno tak,že mama potrestať nemôže,dieťa je poľutované ale babka by si rada capla ak sa jej niečo nezdá....

a tie nadávky a vulgarizmy si môžete odpustiť, veď ste matky a takto sa prezentovať je strašné.... 😔
aj opozitný názor sa dá vyjadriť slušne 🙂

sharlotta
20. sep 2012

@kaja73 Dnes sa uz podla mna vela prehana. So vsetkym. Ja aj moj brat sme dostali od mamy sem-tam vychovnu po zadku a ani jeden z nas nikdy nikoho nebil, nie sme agresivni ani sa mamy nebojime. Sme len slusne vychovani ludia, ktori poznaju hranice a respektuju autority...

lubina
20. sep 2012

@huxy ved ja som nenapisala, ze ja by som nezakrocila, ale nedovolila by som to svokre.NIkdy. Nikto nemozuebyt moje dieta, aj kedy mal skutocny dovod. Na to je rodic rozhodnut o nejakej forme "trestu" ci napomenutia.Ja svoje deti nebijem a ani to neplanujem.Ani nie su rozmaznane,Ja som toho nazoru, ze bitka nic nevyriesi, naopak skor moze veci zhorsit. Ale kazdy moze mat svoj nazor samozrejme, ved na to su tu tieto diskusie, aby si ludia povedali rozne svoje nazory na dany problem 🙂

huxy
21. sep 2012

@lubina každý má svoj názor na danú vec.a okrem toho,každý tu píše o bitke.ja o bitke nepíšem.píšem o výchovnom capnutí,ktoré podľa mňa nikomu neublíži.ale ak s tým nesúhlasíš,je to tvoje právo.ja si však za svojím vždy stojím,že niektorým deťom proste pekné slovo,či vysvetľovanie a dohováranie nestačí,tak musí nastúpiť aj výchovná po ritke.každé dieťa je iné a každému zaberá niečo iné.
v prípade,že dieťa urobí zle svokre /alebo inému/,tak samozrejme,ako prvá by si mala zasiahnuť ty.ale hneď.lebo dieťa už dávno zabudne,ak mu ty budeš vysvetľovať,že také veci sa nerobia,hoci po 10-tich minútach.a v prípade,že decko opľuje,či zbije dospelú osobu bez prítomnosti rodiča,tak vtedy čo?ted dotyčný sa má len prizerať a nechať tak?lebo ty si to nepraješ?

lubina
21. sep 2012

@huxy len odpovedat na tvoju otazku, ano ak by som tam ja nebola, tak ziadny clovek nema pravo ani capnut moje dieta.Moze mu povedat, ze sa to nesmie a povedat mne, ze nieco take dieta urobilo, ale nesmie ho v ziadnom pripade capnut, ked tam ja nie som. Podla mna si to nikto nemoze dovolit k nikomu. K detom si to ludia dovolia lebo su male a velky ma samozrejme fyzicku prevahu.Ale je otazne ci by si to dovolil k seberovnemu........ale jasne, ze kazdy ma pravo na nazor a ja to akceptujem, aj ked nie vzdy s cudzim nazorom suhlasim.

ani3012
21. sep 2012

@lubina keby ma niekto z dospelých opľul,asi by som mu vylepila 😅

lubina
21. sep 2012

😀 @ani3012 presne tak, aj ja, ale to je k dospelemu

suem
21. sep 2012

@huxy To vecne zamienanie capnutia a bitky sa tu neda vysvetlit. 😨 Ved nikto neudrie 2 rocne dieta tak aby ho to bolelo, capnes aby sa prebralo co robi, aj to az vtedy ked slova nezaberaju .

huxy
21. sep 2012

@suem ano,asi to nevysvetlim.ja svoje dieťa predsa netlčiem.a veru matky,ktoré si myslia,že to je pre nás najľahšia cesta,tak sa veru mýlia.milujúca matka nerada dá na riť svojmu dieťaťu,ale ak to pomôže a naučí poslúchať a rozlišovať dobré od zlého,tak to predsa musím urobiť.

huxy
21. sep 2012

@lubina rozumiem tomu,čo píšeš.ale predstav si situáciu,že matka nechá svoje dieťa opatrovať svokrou,a to ju opľuje,či zbije.ona ho napomenie,nedá po riti.a takto sa to môže opakovať a opakovať.v tom prípade si myslím,že jedna po riti by skôr pomohla ako pekné slovo.

lubina
21. sep 2012

@huxy aj ja chapem co pises, ale napriek tomu ja pri vychove nepouzivam ani "vychovne" po zadku a nepriala by som si, aby to robila ani moja svokra.Ved ucitelky v skolke tiez nemozu byt deticky a to ich tam maju 20 v triede.Tak preco by to mala robit svokra.Iba ak to dieta nezvlada a potom niet o com hovorit...........

ewisam
21. sep 2012

@natyadko Ahoj, no deco musi mat hranice. Hlavne take, co uz je vacsie a rozumie. Darmo ja mojmu rocnemu budem vysvetlovat dokola nepchaj prsty do zastrcky. Rano vstane a urobi to opat. Ak je vacsie pomaha odoprenie vyhod napr. bol si zly, nebudes sa pozerat na rozpravku, alebo neupratal si si, skor ako pojdes von si uprac, lebo von nepojdes. A obcas aj taka vychovna po riti neuskodi, nemoze to byt vsak casto, lebo potom sa minie ucinkom.

Mna zachvilu caka opacna situacia, svokre moze syn aj na hlavu vyliest, tak jej budem musiet dohovorit. Radila by som, najskor sa porozpravat so svokrou, aby ste mali odborne sa to vola jednotne vych. posobenie- teda to co povie mama, tata a aj babka pokial spolu zijete a povazujes to za vhodne sa bude respektovat, aby sa nestalo, ze mama zakazala, ale idem za babkou, ta dovoli.... Drzim palce a pevne nervy

huxy
21. sep 2012

@lubina chápem.ale keď sa jedná konkrétne o prípad a problém zakladateľky,kde sa jedná o pľutie a bitie,tak nemyslím,že dieťa nezvláda ona /teda svokra/,ale rodič,ktorý výchovu nezvláda

huxy
21. sep 2012

@lubina a ešte som chcela napísať,že ty máš právo si vybrať,či súhlasíš s tým,aby svokra /alebo aj tvoja mama/,dala dieťaťu po zadku.ak s tým nesúhlasíš,tak nie je čo riešiť.je to len a len tvoja voľba.a každý má tú svoju 😉

ivka225
21. sep 2012

@natyadko Myslím, že ak máš výchovné metódy premyslené a ste s manželom zajedno, nemáš čo pokaziť. Ibaže by si časom chcela svoje dieťa učiť gramatiku, v tom prípade by bolo vážne ohrozené.

lilitela
10. nov 2012

@natyadko A ty mu davas na ritku? Ak nie, tak odpoved je jasna.

mima15081991
9. mar 2021

Ahojte baby mám dve dcérky jedna má 5rokou a druhá rok byvam s tematikou v jednom dome (ale staviame vlastný) ale keďže moja svokra je doma nechodí do práce hocikedy,keď ma zlú náladu alebo ju vytočí jedna alebo druhá dcéra tak im dá po riti alebo po ruke je to správne?čo mám robiť?som zlá nato a ťahá konto srdce ❤️ keď.to niekedy vidím pomôžte mi prosím.Dufajme že o dva mesiace už budeme bývať v novom domčeku c .Mám ešte počkať?HM ďakujem za každú radu

stanulienkat
9. mar 2021

Je rozdiel,ked si zasluzia a je rozdiel, ci im capne bez priciny. Comu sa mi nechce verit.

dominika7990
9. mar 2021

Nie svokra ešte ani raz nepoložila ruku na moje deti a však ak by si zaslúžili že niečo naozaj zle spravili neriešila by som aj keď som zástanca toho že na trest sú rodičia a nie babky. Babky sú na rozmaznávanie tak mi to hovorí stále svokra a všetko čo sa jej nelubi im vysvetľuje 🙂 Moja mama to raz spravila, keď odmietala staršia vtedy 3r večerať. Tak si odomna vypočula riadnu hubovu... pretože pochybila ona nie dcérka. lebo ju nedala na obed spať ako som jej povedala v noci predtým ju nechala do 1 rana na tablete ráno ju budila, na obed ju nedala spat tak nech sa nečuduje že dieťa je večer nervózne protivné a nechce jesť,keď je nevyspate. Hej hej odvtedy moje dieťa u nej nespalo samé 😂😂😂😂 a však hubová bola o tom že som jej povedala to iste čo mi hovorí svokra. Že babky sú na rozmaznávanie a rodičia na výchovu a na tresty. A že pokial chce aby ju deti nemali radi a netešili sa na jej prítomnosť nech kľudne zopakuje ale bude bez nich.

simca06022011
9. mar 2021

@mima15081991 skus sa vytocit a capnut svokre :D ako sa bude spravat... nie nedovolila by som nikomu, capat mi deita

mima15081991
9. mar 2021

Hocikedy im capne bez príčiny a , keď prídem sa robí akoby sa hrali. staršia dcérka chodí k mne hocikedy že babka má zasa buchla aj malú a podobné.Ale stále dúfam vto,že keď sa odstraňujeme to už bude OK . Pretože ona taká nebola pokým chodila do práce....