Svokra kupuje dcére hrozné oblečenie

18. máj 2023

Ja viem, ze by som mohla byt rada, ze nieco kupi ale to co ona dokaze najst v obchode to je neskutocne. Pokazde donesie tasku sice novych ale naozaj nevkusnych lacnych siat, uzkych, tvrdych, z umeliny alebo ked je to aj pekne tak velkost ze za 2 az 3 roky ich bude nosit. Pokazde jej podakujem ale poviem ze nech uz nic nenosi ze to nemam kam uz davat ked jej je to vsetko velke alebo uzke. Podotknem slusne ze jej to je velke, nesedi a poviem aku velkost nosi, nech kupuje sirsie (dcera je buclatejsia), snazim sa ju nasmerovat do inych obchodov. Teraz konecne (po roku spominania) bola v hmku a teda vitazoslavne doniesla dcere chlapcenske ponozky (!!) o 5 cisiel vacsie ze to uz by pomaly aj mne bolo dobre. Ja som za jednoduche strihy a farby, to co sa da od nej ponosime aspon doma, kupujem radsej aj z druhej ruky ako take umeliny nenositelne a neskombinovatelne s nicim. Ako jej to vysvetlit? Uz sme boli aj spolu nakupovat a ani mi nepovedala co ide kupit, a potom mi to pred obchodom dala v taske ako hotovu vec. Ja uz neviem fakt.

44janica44
18. máj 2023

Mne sa mala pravdepodobne z veci z pepca vychádzala tak aj kvoli tomu ten lindex, ešte tesco a next kúpim, ona next objednať nevie a tesco tam tiež vyberám - nie všetko je ôk. Muž hej nemôže dohovoriť?

jaond19
18. máj 2023

V tomto pripade by som jej veci vrátila s tym, ze oblecenie vyberas podla materialu (odvolaj sa mozno na to ze sa bojis nejakej skodlivej reakcie na kozi, nakolko mnohe nielen umele veci su farbene kadecim) a viac oblecenie neprijmes bez toho, aby si kúpu vopred neschvalila. Ci sa urazi alebo nie, je to plytvanie jej penazi, jej casu a este ani radost tym nespravi.... ak je znalá internetu, poposielaj jej mozno linky na nejake konkretne obchody ci rovno produkty, ktore by dceru potesili, alebo nech si rovno sadne za pc aj s dcerou a vyberte vsetky tri nieco spolu... aj ked to je asi nerealne, babky sa vyzivaju v kupovaní hovadín ktore nikto nechce.... tiez to poznam 😃

sandri
18. máj 2023

Syn mal 4 roky. Dostal zo sekaca dievcenske pyzamo na 8 rokov, ktore bolo v motive kravy - bolo zlte a take tie velke cierne skvrny na nom boli. Vpredu este nejaky obrazok. A samozrejme zo sekaca... Skoncilo v kosi 🤭

lenka567899
18. máj 2023

@elviku11 sorry ale ta mikina vyzerá fakt hrozne lacno a určite je aj nepohodlná

peter0123
18. máj 2023

Moja nikdy deťom nič nekúpila, asi desať rokov nás ani nenavštívila. Keď ešte chodila moje deti sa nikdy ani lízatka za 0,50centov nedočkali.
Ak to oblečko nechcete tak predaj tu na bazari kúp niečo čo sa vám hodí, alebo kľudne aj daruj. Sú to jej peniaze minie na čo ona chce

divokykonik
18. máj 2023

Mne svokra kupuje veci aktuálnej veľkosti, vždy sa správne trafí. Jedine v takých topánočkách sa sekla asi o rok 😁. Chválabohu nakupuje veci v dobrej kvalite. Mama mi sem tam nájde niečo v sekáči (vždy si pýta veľkosť) a vedia tam mať aj kvalitné veci.

zzuunnaa
18. máj 2023

myslím, že toto je problém väčšiny babiek, ktoré nie sú ultra moderne a nepoznajú detské oblečenie ako lindex a pod. Moja mama nakupuje v Kiku, no po upozorneni (keď doniesla novorodencovi 100% polyester) si dala povedať a pozera aspoň na zloženie. Svokra malej nenakupuje (dá peniažky) ale zato nám kupuje tiež extrémy 😀 Nosím S a dostala som od svokry z dovolenky šaty velkosti 48! s dodatkom, že veď som tehotná, tak to mi bude akurát (počas tehu som pribrala 12 kil 😀). Na posledné Vianoce som ja dostala pyzamo xxl (stále nosím S 😀) a môj 195 cm muž dostal pyzamo M.. 😀 Tak sme si ich vymenili 🤣 Ja mám kárované a môj muzik svetlo modré 😀😀 Ale svokre nevysvetlíš 😀😀 No aj tak ju mame radi 🙂

asemrakova
18. máj 2023

Moji svokrovci sa vzdy spytaju na velkost, akurat ze moj SYN dostal na vianoce komplet ruzovy zimny overal, teplaky s body cerveno zlate trblietave a ruzovy spaci vak 😃 ale zas mne co nosim XS kupila zupan XXL 😃ale uz neriesim, podakujem a posuniem dalej

domkakvet
18. máj 2023

Nijako to neries, ona ma z toho radost, ze moze kupit.

kate_cs
18. máj 2023

Ja ti úplne rozumiem. Ja som mala toto isté. Odpovede “Nič s tým neurobíš” si nevšímaj.
Lebo vieš s tým niečo urobiť.
Mne sa to podarilo.
Stále dookola som mojej mame aj svokre opakovala “žiadne Disney postavičky, žiadne anglické nápisy alebo krikľavé farby”
Časom to pochopili. Svokra keď kúpila niečo nevkusné, tak som jej poďakovala, ale zároveň som sa jej spýtala, či odložila účtenku, aby som to v prípade, že to nesadne vrátila či vymenila. Vždy som pýtala účtenku a aby nedávala dole vysačky. Stále stále dookola. Ako obohratá platňa.
Keď nepočúvala, oblečenie som jej vrátila. Že ďakujem, ale deti to nosiť nebudú.
A tak sa naučila. Pošle MMS či môže vec byť alebo v taške je už aj účtenka. A v poslednej dobe dokonca kupuje chlapcom take oblečenie, aké by som vybrala ja sama 👌🏻
Ja som ti tiež vnímala ako plytvanie peňazí.

jesenzima
18. máj 2023

Veľmi si nevďačná... Keď sa ti to nepáči, odloz do skrine, alebo to daruj ďalej, určite sa nájde niekto, komu poslúžia aj podľa teba škaredé a nevkusné veci... A ohovárať a robit si posmešky z daru, aj keď nevhodného je dosť úbohé ....

adamar
18. máj 2023

No moj 9 rocny syn dostal od svokricky dievcenske pyzamo fialovoruzove leopardie a mcqueenovu sadu cispku sal rukavice, ze 2 rocnemu synovcovi som ledva natiahla😀
Sme sa so synom bavili, ze daky pomyleny jezisko

kkovacovak
18. máj 2023

S týmto treba narobiť poriadky hneď lebo sa to neskončí. Ja som svokru na začiatku inštruovala a vybavené. Treba si trošku dupnúť a nie pekne poďakovať. Ak zakaždým pekne poďakuješ tak sa nič nezmení. Moja svokra už vie že má nakupovať len v lindexe lebo tam moc nemá na výber a vo všeobecnosti sú tie veci pekne alebo posiela malej na účet peniaze a ja jej kúpim čo treba. Lenže ja to poviem narovinu a nechodím okolo horúcej kaše. Mojej mame rovnako ale tá je v tomto chápavejšia.

ibrunova
18. máj 2023

Ja by som o tomto mohla román napísať. S tými veľkosťami to môže byť preto, že ju vidí málo, tak radšej kúpi väčšie. My sme veľakrát dostali poštou veľký balík, kde nebola ani jedna použiteľná vec.. Fakt hovadiny, od cibule po handrový obraz na stenu. Akože pre deti nejaká blúzka v štýle 80.rokov.. Ale prestala som to riešiť, nemalo to zmysel.

janickacrazy
18. máj 2023

Moja svokra kúpila mojim synom ružové ponožky úplne krikľavé, proste hrôza. Lebo jej sa páčili. 😁 A ešte malému, keď mal asi 4 roky kúpila dievčenské legíny na 14-15 rokov. Skoro som hodila kolaps, aj mne boli dobré. Ale už neriešim. Svokre sa zhoršilo zdravie, tak už nevladze nakupovať veľmi.

domiklik
18. máj 2023

Normálne jej povedz, že jej to obliekať nebudeš, nech to vráti do obchodu a nevezmi to od nej... Bud to pochopí a začne kupovať veci, ktoré sú nositeľne a páčia sa aj tebe alebo je fakt.... Keď kúpi niečo o 5 čísel väčšie tak jej povedz nech si to nechá u seba vytiahne keď bude dcéra väčšia, že to nemáš kde skladovať...

tamitamitami
18. máj 2023

Ak by to bolo vo veľkom množstve normálne by som povedala že ty preferuješ pre dieťa taký a taký typ/značku/výzor/vzor oblečenia a iné nevyužiješ.... keď bude chcieť niečo kúpiť nech sa spýta čo treba a ty jej povieš.
Ja som veci ktoré sa mi nepáčili alebo to bol typ oblečenia ktorý by som ja dieťaťu neobliekla....odložila ešte aj s vysačkami a pri prvej príležitosti som to posunula ďalej (prípadne dala ako darček).

Všeobecne nemám rada oblečenie ako dar, samozrejme keď raz za čas niečo niekto donesie tak ok....ale aby pravidelne niekto nosil zásobu oblečenia to nie.

riamia91
18. máj 2023

V našej rodine sa moja mamina vyžíva v kupovani vecí dcérkam. Našťastie kupuje pekné a kvalitné kúsky, no stane sa, že kúpi niečo, čo sa nepáči mne... tak to mám potriedené. Také veci nosí dcéra okolo domu a zvyšné bežne. Ale žeby som frflala, že kúpi to nie. Naposledy doniesla mladšej dcére krátke pyžamá z H&M v domnení, že sú to opaľovačky, asi 10ks. No na dvor a na doma budú dobre a ešte v lete, keď to každú chvíľu zagebrí nejakým ovocím alebo spotí.

thoughtfulweirdo
18. máj 2023

Pokiaľ nechce pocut logické vysvetlenie, ja by som rovno pred ňou pekne poďakovala a nadšene povedala, že dcérka síce také nevyužije, ale presne vieš, komu to podaruješ 😄 to je úplne jedno, že nikoho takého nemáš, ide len o to, aby svokra pochopila, že takéto veci skutočne nechceš. Lebo síce dokola vysvetľovať, ale nechcené veci vždy pekne vziať, ju len podporuje v ich kupovaní.

annm81
18. máj 2023

Ak sa jej to nedá normálne jemne naznačiť a ďalej si robí po svojom, nevadí, nie sú to tvoje peniaze, nie? Obleč raz doma, sprav nejakú fotomomentku (svokra sa poteší, že niečo z toho vnúča nosí), založ do skrine, po čase daruj/predaj za drobný peniaz. Aj vlk sýty, aj ovca celá.

kristinka92
18. máj 2023

neviem čo tu píšete niektoré že je nevďačná…autorka ma
pravdu, je to plytvanie peniazmi. detske oblecenie vie byt drahé a ešte keď je za plne tasky…. treba jej to dať slusne najavo, aby zbytočne nevyhadzovala peniaze na niečo, čo sa nebude používať. veď je to strašná skoda.
osobne mi ta mikina/ vŕšok nepríde tak hrozny, keby sa zladí už len s jednoduchými jednofarebnými vecami, ale material ja tiež neodpustím…doteraz si pamätám ako ma jeden rolak neskutočne škrabal ako dieta, lebo to bola umelina, od nejakej tety… tiež by ste asi nechceli byt cely deň v niečom škrabavom a nepriedušnom nie? pokial sa to slusne odkomunikuje, nevidim na tom nič zle povedať pravdu

merrysa
18. máj 2023

Pozri, povedala si jej, nech nenosi, nepočuvla. Ak sa tie veci ozaj nedaju nosiť ani okolo domu, daruj na charitu, posun niekomu, kto to potrebuje a neries blbosti. Kupuj dietatu to, co chces ty a bud rada, ze ma tvoje dieta babku, ktora mu chce urobiť radosť, aj ked to nie je podľa tvojich predstáv. Pre mna je napriklad nevkusny lindex, uplne kikiriki vzory. A dnesne mamicky idu z tej znacky zosaliet. To len na margo, koľko je dnes na výber veci a starší clovek sa ťažšie orientuje v znackach, strihoch, atd. Podla mna je toto co riešiš, malichernost.

pinkgirl
18. máj 2023

Napodiv práve moja svokra mala v tomto veľmi dobrý "nos/vkus na oblečko". Vždy doniesla chlapcom - jediným vnúčatám, pekné veci. Naučila som ju vtedy chodiť do Marks&Spencer kde veľkosti, strihy a tiež dizajn boli fajn, tiež vymakla super overal Cocidrilo (tú značku mal v tom čase len 1 obchod v KE). Aj H&M či C&A vedela vybrať pekné kúsky. Takže fakt som sa z jej darčekov pre deti tešila. A ona sa aj opýtala čo chlapcom treba keď podrástli alebo prichádzala sezóna škôlky/školy. Som jej za to vďačná, i keď už nie je medzi nami, dúfam že budem tiež v tomto dobrou svokrou😉😁.
A mojej mame rovno poviem že nech čínske obchody obchádza a zvyčajne sa dohodneme čo chalanom chýba a buď to vyberieme spolu, alebo jej len oznámim čo som im kúpila a ona dá na to € - a potom to chalanom donesie že je to od nej🙂. Aj jej to vyhovuje, lebo po veľkých OC sa jej nechce chodiť. Je už staršia a skoro sa unaví. Takže sme to časom takto vyriešili.

cacianka
19. máj 2023

@elviku11 na pohľad nie je zlá, ale 98 %polyesteru a, to by som ani psovi do búdy nedala

cacianka
19. máj 2023

@peter0123 to je ako závisť, ale nevadí. Len si uvedom, že babka nákupu umeliny hovediny, potom to matka musí riešiť. Lebo škoda €, škoda roboty s tým - fotiť a behať na poštu, čo asi ani nebue záujem, iba ak zadarmo a ešte aj poštu zaplatiť, a k tomu umeliny nikto nekúpi, ešte aj z humany to vyhodia. A zas plne koše odpadu, podporovanie výroby a dovozu odpadu
Kde je ekológia ?

zmrzlinka2021
19. máj 2023

@cacianka je polyester vždy zlý? Lebo dnes už má lepšie vlastnosti ako napr bavlna. Športové veci sú väčšinou z neho

cacianka
19. máj 2023

@zmrzlinka2021 možno je aj iná verzia spracovania, ale ja napr si ho obliecť nemôžem, občas som skúšala kúpiť, nosiť , postupne som všetko vyhodila, posunula, vydržím to výnimočne, mňa škriabali neskutočne aj švíky na tielkach, polyester, takže preferujem bavlnu, viskózu znesiem, a na cedulke môže byť napísané bársčo , musí mi sedieť materiál na pohmat.

peter0123
19. máj 2023

@cacianka závidieť lacný čínsky odpad, nebuď na smiech, len som chcela poukázať na to, že iný možno ani toľko nedostanú. A nevieš si predstaviť ako sa cítili moje deti v mš keď sa ich učka spýtala,,videla som,že bola babka na návšteve. Čo ste dostali na narodeniny?,, Kukali na ňu ako puk, nevedeli ako povedať -NIČ.
Normálny človek predpokladaná, že keď už majú deti sviatok, tak dostávajú aspoň drobnosť.

Veď autorka nemusí predať, kľudne nech daruje, ja darujem pravidelne sociálne slabším detské aj dospelácke veci aj hračky . Asi si ešte nevidela rodičov čo v zime niesli pešo svoje dieťa na rukách aj 1km , lebo nemali na čižmy.

liloastitch
19. máj 2023

My sme ako decká dostávali na Vianoce od starkého oblečenie vždy o nejaké čísla väčšie. Posledné rifle čo si pamätám, že sme dostali sú mi obrovské ešte teraz 😀

cacianka
19. máj 2023

@peter0123 ani netušíš, čo všetko som ja už vo svojom veku videla a zažila.....
ale táto téma je o inom - viac nemám čo dodať.