Svokra mi riadi nielen rodinu. Poradíte?

andrearuj
19. jan 2014

Ahojte, určite nepíšem nič nové ak napíšem, že mám problém s tým, že svokra sa nám stará do života, chce riadiť nielen môjho manžela ale aj mňa, posudzuje všetko a všetkých okolo mňa, nemôžem mať žiadne kamarátky, nikde ísť, lebo podľa nej je to zbytočná strata času a pod., je lakomá, závistlivá a protivná, znechucuje celý môj život a dokonca aj moje manželstvo, nakoľko môj manžel jej to všetko toleruje a prikivuje jej, začínam sa báť myšlienky, koho som si to vlastne zobrala...neviem, čo mám robiť....

sashabb
19. jan 2014

svokra si dovolí len tolko, kolko jej povolíš. Nevidím dôvod prečo by si nemohla mať kamarátky a pod., počítam že zrejme nemáš 15rokov aby ti riadila život.

luba28
19. jan 2014

daj jej jasne a hoci aj sprosto najavo,ze nech sa stara o seba,.....poznam taky pripad a uz ten par nezije spolu,len to bolo naopak,....

sandracs
19. jan 2014

Ak bývate spolu - odsťahovať sa....

dominka11
19. jan 2014

nedať sa 😉

nikawero12
19. jan 2014

No to by som chcela vidieť, ako by mi svokra dirigovala s kým sa mám kamarátiť a s kým nie ...xixi...Jasne a zrozumiteľne povedz svokre, že si neželáš, aby sa starala do vášho života, nie ste predsa malé deti ! A ak bývate u nej, tak sa radšej odsťahujte.

ludka707
19. jan 2014

Nesmieš sa dať, musíš jej ukázať, kde je jej "miesto" nie si za ňu vydatá, ak nie si od nej závislá, napr finančne alebo nebývate s ňou, tak môže byť rada, ak jej dovolíš navštevovať vás a vnúča a nie sa ešte starať do vášho a hlavne tvojho života.... Ja by som si to nenechala

leonela666
19. jan 2014

...každý ide potiaľ, pokiaľ má dovolené... treba jej jasne určiť hranice, dať jej najavo, že akékoľvek zasahovanie do Vášho života z jej strany je nežiadúce a keď to nepomôže, radšej sa odsťahovať čo najďalej. Nie nadarmo sa hovorí, že aj tá najlepšia svokra by mala byť aspoň 100km ďaleko 😉 . Každopádne sa najprv o tom vážne porozprávaj s manželom, skôr ako bude neskoro a svokra Vám úplne rozvráti vzťah...

mata128
19. jan 2014

To skusala aj nasa,dnes uz iba z casu na cas pride na kavu a vnuka pozriet....aj tato navsteva vsak netrva viac ako 20-30min a to byva dva domy od nas.....

namornicka
19. jan 2014

Tak ju ignoruj a preruš s ňou kontakty. Je to pre teba v podstate cudzia žena. Potrebuješ ju?

rolak
19. jan 2014

je to tvoj zivot. co sa stane,ak urobis po svojom? zastreli ta svokra????? bude pindat? ona prestane,ked zisti,ze nad tebou nema nijaku moc. ty si za svoje konanie zodpovedna nie tvoja svokra. ked ti pili usi,len sa usmej a neoponuj, nehadaj sa... ani ona sa nebude hadat,ked nebude s kym.

saska88
19. jan 2014

Hlavne nebuď s toho nešťastná. Musíš byť pevne roxhodnutá a priama. A keď si myslíš doslava a do písmena, že je piča. Tal jej to kľudne povedz, nech si to uvedomí priamo do očí. A ak nieje aj sprostá, tak sa stav, že ten vulgarizmus nebudeš musieť už nikdy použiť. 🙂
Buď , múdra a hlavne to netrp 😉
Veľa šťastia

janinah
19. jan 2014

nie si prvá ani posledná z koníka o kom si myslím,že potrebuje čítať knihy o asertivite ako soľ

samara1609
20. jan 2014

toto by si nedovolila moja matka nieto este svokra...radsej budem sama ako v takej rodinke vydarenej..moja svokra tiez dost tazko predychava ze nema na mna paky..ale to je o postoji.

bibina32
20. jan 2014

Moja švagrina, má tiež takú svokru, bývajú v tej istej dedine len o pár domov dalej, ale raz ju vytočila tak jej povedala že čo si nepraje a odvtedy k nej nechodí ani ona k nim a aký má kľud. 😀

jahodka8
21. jan 2014

Taká istá ako všetky svokry. A svokra nemáš?

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariak2
22. jan 2014

Ja mam zas problem ze mam priatela uz 2 roky a medzi mnou a jeho mamou doslo k vymene nazorov prosto stvala nas proti sebe urobila zomna totalneho lenivca ociernila ma pred jej muzom a detmi priatelovho brata .Priatel sa odomna odstahoval trva to uz 5mes.sme stale spolu ale on sa boji im doma povedat ze sa vracia k nam spat.Stale sa vyhovara ze je to preneho tazke.Uz som v koncoch a rozmyslam o rozchode.Ps:Mamicke som povedala nech sa do nas nestara a ze nech nas nestve proti sebe a nech sa celkovo do nas nestara a da nam pokoj ze ona s nami ani nezije a ani nebude.A ona zavolala muzovi neviem co naklamala a teraz si nezelaju aby sa moj partner ku mne vratil

kofoluska
6. feb 2014

Sorry, ale kazdy ide len tam, kam ma dovolene. Mala si taketo pokusy hned zo zaciatku razne zatrhnut. Nie je to ani len Tvoja matka, ktora by teoreticky na toto mohla mat pravo. Hovorim teoreticky, pretoze uz si davno dospela a samostatna a mas svoj zivot, do ktoreho Ti ani vlastna matka nema co kecat.
Porozpravaj sa v prvom rade s manzelom, hoci jej pritakava a z jeho pohladu je vsetko OK. Skus mu vysvetlit svoj pohlad na vec a ako Ti to vadi. Nasledne by som sa porozpravala so svokrou. A prave preto, ze manzel jej pritakava tak by som to riesila presne v tomto poradi.

alana71
7. feb 2014

Baby, nie je to až také jednoduché. Keď bývate s niekým pod jednou strechou a hlavne, že je to ich dom tak je to otázne čo si môžete dovoliť. Svokra vás môže po vyhodiť na ulicu okamžite. Ak je to riadna sekera, nebude brať na vás ohľad. U nej doma je ona šéfom. A vy ak sa vám nepáči môžete ísť. No a pokým nemáte kam ísť, tak sa do väčšej zvady nepúšťajte. Skúste si najskôr zabezpečiť bývanie, alebo jej povedať, že máte možnosť sa presťahovať. Uvidíte ako zareaguje. Možno vám povie že dobre len choďte a samozrejme vám povie aký ste neschopný a že to nebudete sami zvládať a pod. A hneď vás upozorní že potom aby ste sa už nevracali späť, lebo keď raz odídete už vás späť nevezme. Sú to mrchy, ale aj tvrdé povahy, takže výsledok je asi taký, že ak nemáš kam ísť tak to musíš vydržať a niečo hľadať. 😢