Svokra odišla, prichádza na rad babka

dominika89
11. dec 2013

Všetko bolo v poriadku až do času kedy som neprišla nato že čakáme bábatko...žili sme už dlhšie s priateľom a tuzili sme po babatku az sa nam nakoniec aj podarilo, jeho mamička to nevedela predýchať :/ začalo jej všetko vadiť aj to že mi je zle stale priatelovi huckala ze chodim zduta pritom mi bolo iba zle stale ale nedal si to vysvetlit,,, az do casu kedy neprisla moja mama a nezasiahla....aj proti priatelovi aj proti svokre....zijeme u jeho starkych cize babka dedko svokra priatel a ja....dohodli sme sa s priatelom ze pojdeme prec byvat ale na byt nie ze na chalupu ...jeho by byt zabil....tak sme si poziadali o uver, do dvoch tyzdnov sa svokra odstahovala na byt...tak som si myslela ze uz bude klud no nie dnes pridem domov z poradne a som zdrbana zato ze mam v kuchyni otvorenu ventilacku ale takym stylom ze dovidenia a za kopu inych veci pretoze jeho babka ma potrebu liezt nam do veci ked sme neni doma....dozvedeli sme sa rano ze cakame dievcatko bola som stastna a dotoho uz sa nam do zivota zacina pliest aj jeho babka....:( a ďalší kopanec v tom mi voalala baba z banky ze nam neschvalili uver..ze koli tej chalupe ze je stara...a zaloha 2000 € sa už dala :( to je odložené na svadbu kt. je za dva tyzdne....ako fakt som zufala...zaco bude svadba kam pojdeme maly sa ma narodit v maji nemame tu ani kupelku iba babka...:(.( dajte mi baby niaku radu...maminu nechcem moju zatazovat ma sama toho dost :(

silvinuska6
12. dec 2013

určite by som odišla ! ja len nechápem prečo ste takéto veci neriešili pred otehotnením ked ste to bábo plánovali ? ved je logické ze najprv si zabezpecím bývanie a podobne a potom budem riesit dalej ja neviem to uz len ja takto uvazujem ?

cawes
12. dec 2013

@kykka presne tak, suhlas. Vies co je mi niekedy az tazko z toho co dnesna mladez ocakava od rodicov a aku pomoc by chcela atd.
Dnes rano som tu citala prispevok kde si tiez taka mlada stazuje ze otec dietata nepomaha a ze je na vsetko sama, ako ja neviem co tie dievcata cakaju. Uz len keby som rpisla z prace domov, doniesla peniaze este aby som varila prala a starala sa o dieta???
nechapem ako niekto moze povedat ze cely den nic nestiha a nema cas. Ved sa treba zorganizovat, rozmyslat dopredu nie ostat v tom a potom zacat riesit veci. ale co uz, to je milna predstava dnesnej mladeze ktora sa riadi vetou neak bolo neak bude

kykka
12. dec 2013

@cawes Presne. Takto by malo zmyslat viac zien a problemov by bolo menej. U nas to je tiez tak, kedze som pred otehotnenim pracovala bez prestavky od svojich 19 rokov, tiez som vedela, aka je to unava prist po praci domov a jedine, co som si priala bolo ist do sprchy, najest sa, sadnut si na gauc a oddychnut si- castokrat ani nie tak fyzicky ako psychicky... Lebo byt cely den v praci pod stresom nie je nic moc. Takze ked moj muz pride domov, beriem maleho do izbicky, kde sa zahrame, moj muz zatial ide do sprchy, ja mu medzitym, co je v sprche zohrejem jedlo, on potom ide v klude do kuchyne, naje sa v klude, lahne si, zapne telku, oddychne si aspon pol hodinky na gauci... a az potom pride za nami do izby, ked je trosku oddychnuty a znovu v dobrej nalade a to uz on prevezme maleho na nejaku tu hodinku a ja si porobim svoje prace, co som za den nestihla... Niekedy moj muz zaspi na gauci tak tvrdo, ze ho nebudime az do rana... Moj maly ho iba pohladka, ze ocko spi a necha ho, je to aj pre mna vycerpavajuce, ale moj muz sa mi odmeni tym, ze ked ma den volno tak s radostou mi na oplatku prevezme maleho a ja si robim svoje.... Bohuzial v dnesnej stresovej dobe si musime pomahat aj doma medzi sebou - jeden druheho drzat nad vodou, lebo ked si este aj doma budeme robit naprieky, tak ten zivot by uz vazne nemal zmysel...

cawes
12. dec 2013

@kykka mas uplu pravdu, a ako sama hovoris bohuzial to takto vidi malo ludi. mam pocit ako keby niektore zeny mali muza s prepacenim na splodenie dietata a peniaze. A potom sa cuduju ze ich manzel podvadza no ja osobne sa necudujem, ak by som bola chlapa a bola dobra len do oplodnenia a potom uz len na peniaze tak by som si tiez hladal inu. 😝

lili_mia
12. dec 2013

@digysa Pravidelne do ľudí takto hnusne rýpeš. Strašne Ti klalo oči, čo som jej napísala? Musela si sa ozvať na moju správu?
Mám Ti sprosto napísať, že jedného dňa toto spraví Tvoje decko, odíde niekde bývať, žiť nadivoko, spravia si potomka a potom príde, mama pomôž????
Takéto reči jej nepomôžu, dávame jej návrhy, ale aj tak konať musí sama. Mnoho z nás je na svete práve vďaka tomu, že naši rodičia nemysleli na následky a počali nás a pritom tu na koníku zo seba robíme veľké moralistky. Mysli na to, že ako Ty na druhých, rovnakým spôsobom sa Ti to jedného dňa vráti. Hovorí sa, za hriechy rodičov platia ich deti.

digysa
12. dec 2013

@lili_mia Mas pravdu, moze sa mi to stat ( o com pochybujem, lebo trosku inak vediem zivot svojej dcery, ale moze byt tiez zalubena) ale slubujem Ti, ze taketo veci nebude riesit na modrom konikovi ale so svojou mamou, ktora bude mat toho sice sama dost, ale urcite to budeme riesit spolu, ako rodina..... 😉

CO sa rypania tyka...Pravidelne tu vidim dievcata, ktorych hlavny ciel a uplatnenie v spolocnosti je "porodit dieta"......... smutne....

haidi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz