Svokra sa nebaví

15. okt 2022

Baby len sa idem vyžalovat asi to na mňa dalahlo,.. Som vydatá, máme dieťa o chvíľu sa narodí druhé , so svokrovcami som mala vždy pohode vzťah,taký neutrál ale bývame neďaleko seba čiže kontakt dosť často ale všetko ok , min rok mi zomreli necakane obaja rodičia čo samozrejme nebolo pre mňa vôbec ľahké ,doteraz nie je ale žijem ďalej. Pointa - zistili sme čo čakáme druhé tak sa riešilo meno ja som mala hneď jasno muž tiež že ok, povedali sme svokrovcom ti nič šak čo naša vec ake dáme, raz som prišla nečakane k nim domov a počula som svokru ako sa niečo smeje a opakuje to naše meno , nepočula som viac len hihi haha a meno ,mne to došlo nejak ľúto čo sa smeje ,hormóny tehu určite a tak som plakala na lavičke u nich, že co sa smeje( nevyšla ani von že či mi šibe či čo prečo revem),išla som domov a hneď ma to preslo v ten deň že mi sibalo jasne,no ale svokra sa od vtedy so mnou nebavi,uz su to 3mesiace!vo mne sa hromadi zlost ze preco taketo nieco urobila pre NIČ, písala som jej po mesiaci od toho,aby to ukončíme ze má to mrzí že ozaj nič sa nestalo že sa nechcem hnevať, a ona ze ja som ju urazila!ze ona potrebuje čas,ze ona sa nesmiala z mena atď úplne detinské choré až mi to pride, najprv som bola ze ved fajn nebavis sa ok ale už ma to fakt vytáča, čo ďalej ako , myslí si ze jedného dňa sem pride akoby nic a ja tiež že jeej dobrý!!? Úplne zle mi z toho je.. chápete niekto takéto správanie od skoro 70r ženy?? Mám to nechať tak ci co, vtierat sa jej nebudem nemám prečo

autor
15. okt 2022

@jaskolka keď stala na schodoch s tou druhou, a 4x po sebe opakovala ,, NELLLLA NELLLA NELLLA HAHA,, to llllll ťahala do neba tak viem z čoho sa smiala akurát neviem prečo a čo všetko v tom bolo, ale ja som sa nahnevala ani deň .. absolútne som to nemala v pláne dalej riešiť, hnevať sa nič. To že mi prišlo ľúto zato nemôžem naozaj sama nechápem určite nebyť toho že som tehotná nikdy neplačem pre nič. Ale nehadala som sa s ňou ani nič sama so sebou som tam len sedela čo sa smeju obidve.. ale to je jedno dik za názor no

kitycat
15. okt 2022

Ja sa v tom stracam uprimne.

Prisla si bez ohlasenia a pocula utrzok rozhovoru s tym vybranym menom a smiech.
Pomyslela si si svoje a sla bez slova plakat na lavicku niekde vonku?
Ona za tebou neprisla, ty si odisla a po mesiaci si jej pisala, aby ste sa zacali zhovarat?

Naozaj si robila srandu z mena alebo sa zhodou okolností spominalo to vase vybrane meno?

Ja som mala tiez pre dievcatko jedno meno a frajer mi ho pri kazdej prilezitosti zosmiesnoval a aj zosmiesnuje, no myslis, ze mi to trha zily? Hlavne aby vy ste boli s vyberom spokojni, osttani nech si vyjadria nazor.

Nemala si to počuť.

autor
15. okt 2022

@sardinka32 dik, neviem naozaj to ma napadá tiež či to je nejaká zámienka alebo s čím má problém. Či naozaj pre toto nič môže jeden nenormálny človek urobiť takéto drama až mne to nejde do hlavy,ja sa neviem hnevať deň proste neviem ale takto dlho a čo ďalej dokedy a ako sa to utrasie mne je len ľúto nieže by som za ňou plakala za ako mi chýba ale ozaj sme mali normálne vzťahy, my k nim oni k nám, vnuka majú ja nwm no prečo sa to stalo ale nejdem ja robiť nič ... To je už pod moju úroveň keď viem že o nič nejde aby prosím o niečo len zas mi to je ľúto , asi by nemalo byť no keď jej není

autor
15. okt 2022

@kitycat kuk môj koment vyššie ako bolo s menom.

ivik4
15. okt 2022

Ja nechapem uz len tomu ze ty si pisala jej
Ako naco
A este ona princeznicka urazena 😃
Jedno lepsie ako druhe

autor
15. okt 2022

Áno tak nejak to bolo, v augusta to bolo došla som s malym k nim ako každý deň ,pozrieť ich na chvíľu išli sme do dvora a ona nás nevidela,išla dnu ja dozadu veľmi som sa snažila nerevat vedela som že bud somarina alebo aj keby ozaj sa smeje že mi to môže byť jedno ale to že s cudzou ženou riešili to mamine meno mne to prišlo tak strašne ľúto , tak som sedela do toho prišiel muž videl má za čo je, ja že sa smiali nechápal tiež asi prečo až tak ma to vzalo keby aj, išiel dnu a povedal jej čo sa smiali aby sa nesmeje ona na to ani jediné slovo nič že čo trepe alebo hocičo, ticho bola ja som sa ukludnila čakala ze príde ešte neprišla,šli sme domov ja som tam potom chodila akoby nič nenapadlo ma že ona sa urazí ,ona! bola som tam asi 5x potom ani neprišla k nám to už prešiel aj mesiac pomaly tak som jej napísala čo mi bolo ľahšie ako hovorit čo už ale pekne, nič zle naopak ako ma mrzí že pre nič sa také niečo stalo a ona mňa hneď hento čo som tu už písala. To je celé a dnes je október a žiadna zmena.

autor
15. okt 2022

@ivik4 neviem asi taká som tiež na hlavu,nechcela som sa hnevať ešte keď ani a mužom sa nebavíla tiež ma to mrzelo tak som napísala pre ,,pokoj v rodine,, zbytočne

sardinka32
15. okt 2022

Chápem Ta, chces mat s nou dobre vzťahy, kedze uz rodicov nemas...ale nedá sa nasilu. Más muza...cochvíla 2 deti, svokor je v pohode, tak neries svokru. Mozno ked uvidi, ze uz na nu kasles a sama sa odpísala, tak sa odurazí. Ak sa jej budes doprosovať, moze potom s Tebou takto kývať aj v budúcnosti. Buď už pred nou na pozore, lebo keď Ta dokázala ohovárať pred jej kamarátkou, tak asi taká milá nie je, ako sa snazí pôsobiť. Moja svokra bola ta najmilsia osoba na svete az do jedneho okamihu a teda poviem Ti, nestacila som sa cudovať, čo je to za cloveka a ako sa celé roky dokázala pretvarovať.

kitycat
15. okt 2022

Aj tak to nechapem.

Pytala si sa, ci sa bavia o tom mene, ci si sla bez slova plakat na lavicku a ona sa mala miesto svojej navstevy venovat tebe, neohlasenej tehotnej navsteve, ktora bez slova sla plakat von na lavicku?

autor
15. okt 2022

@sardinka32 nemyslím si že je zlá všeobecne alebo nejak falošná ale asi má takúto povahu keď sa urazí nevie sa odraziť,ja si uvedieme že sa nič vážne nestalo bože keby aj ozaj povie že meno sa jej nepáči mne to je ozaj jedno kľudne šak aj muž má hrozne meno hah ktoré mu dala ona sama ale ja ani neviem čo chcem počuť chcela som sa asi posťažovať,urobiť nemám čo liezť nejdem ona nejde tiež tak asi to inak nebude alebo sa to časom utrasie aj keď z mojej strany tam už je kontrolka že bacha na všetko nedajbože jej niečo povedať v živote už nič len si pomyslieť. Ale uvidíme čo bude ešte

autor
15. okt 2022

@kitycat ježiši akej neohlásenej píšem že denné sme tam volali nás sú doma ja na materskej čo s tým má neohlásena návšteva ako to tu zvýrazňujes, sme v jednej dedine vedľa o ulicu syn stále k nim chce ísť chodíme takto 2r , henta kamoška bola na odchode lúčili sa už a len rehot bolo počul a to meno jak svokra opakuje 4x a smejú sa .. dvere majú naboku my sme šli ďalej na dvor ona odišla dnu nevedela som že som tam ani. A zvyšok som písala už 4x. Nemusis to chápať svet sa nezrúti. Ja nechápem tiež že jedna 67r žena dokáže ukončiť vzťah pre nič na takúto dobu no. Veľa z nás nechápe niečo iné asi.

sardinka32
15. okt 2022

Hlavne klud, nesužuj sa...aby bábo bolo tiez v pohode. Toto sa časom urovna, uvidís, len uz to nebude asi úplne take ako predtym. Ty si urobila prvý krok, teraz je na rade ona. Umreli Ti rodicia, uz to je na kona vela..a nie este takúto hlupost riesit...nechapem tu zenu, že Ti takto nakladá.

autor
15. okt 2022

@sardinka32 som kľudná až tak ma to zas netrápi aby nespím alebo tak ale človeku to ľúto príde no , keby je dôvod že ozaj rozpor nejaký budis, ale nič ozaj nič sa nestalo hm tak človek potom rozmýšľa či fakt ja som ta sibnuta či ona (muž aj svokor stoja pri mne, že ona je taká ju to prejde povie svokor) len ja tiež mám nejakú nieže hrdosť ego ale neviem ozaj ako to vezmem keď napr by prišla po roku alebo kedy že čo ako s ňou ďalej mám vychádzať , mne sa to až akoby hnusi že niekto z ničoho urobí divadlo ale ok každý sme nejaký asi.

kitycat
15. okt 2022

Kym som pisala svoj prispevok, rak ty si doplnila nejake info, tak docitavam az teraz.

A stale neviem, ci si sa jej rovno pytala co rozoberaju meno alebo si sla natiekat na lavicku do zahradky. Potom dojde muz, a napochoduje za nou aby si nerobila srandu z mrna a pritom ani nevies kontext. Mozno mali iba dobru naladu.. Ty si teraz zaujata lebo aj ona sa urazila.. Vy ste dve urazene ale ani ste si o tom nepohovorili.

sardinka32
15. okt 2022

Narodí sa bábo, budeš mať iné starosti...myslím si, že ak aj nie skôr, tak potom svokra dojde. Budeš sa tváriť, že nič...a uvidíš, ako to pojde. Ak nebude tú tému otvárať, kasli na to...ale aspon vies, ze ma aj takúto stranku.

autor
15. okt 2022

@sardinka32 a ešte dodám že keď jej svokor chcel dohovárat pár dní potom aby sa bavíme veď tak sa prestala baviť aj s ním pár dní , mi písal potajomky chudák 😀že už ani s ním 🙈 tak fakt odveci celé , ale niekto tu bude riešiť či som prišla ohlasene na dvor či nie jaaj bože to tiež toto, 😀 tebe ďakujem napísala by som ti to isté keby som na opačnej strane... (Nepotrebujem ľútosť že nemám rodičov stáva sa aj horšie aj mladším viem nejak žijem s tým ale keby som ja svokra a mám nevestu a stane sa hento nedávno len tak sa tiež takto nezachovam keď viem že ma len ,,nás s mužom,, ale kašlem)

autor
15. okt 2022

@kitycat no dobre nechajme to asi tak , nezhodneme sa ale fajn tvoj názor. Ja som urazená nebola dlho dlho a i teraz to tak necítim zas použijem to slovo že ma to zamrzelo a došlo ľúto len tá celá situácia ano možno je to že len sa smiali nwm na čom ale ja byť na jej mieste tak za tou nevestou prídem a poviem nebud blázon, mam ťa rada , hovorili sme hento a hento
A nie ostat mlčať 3mesiace a nwm koľko ešte ..ale dobre dik ešte raz za názor 🙂

luccija
15. okt 2022

Vybrala si pekne meno.Aj moja svokra je taka povaha nie sme v kontakte roky a teraz ako je na dochodku, vek, ma vela casu asi pochopila ako ublizila vsetkym.Svokor k nam chodi na tajnasa.
Vobec ju neries, svoje si jej napisala je krok na nej.necit sa vinna!

kamatopo
15. okt 2022

To sa akože nebaví len preto že si ju nechtiac,, vymakla na hruškách,,🤦a ja že mám len ja takéto niečo v rodine. Tá moja sa so mnou nebaví už rok. A dokonca so mnou skončila 😂. Tak som sa prispôsobila. Trápilo ma to asi pol roka ale už som nad vecou. To chce čas.

777januska777
15. okt 2022

No tvoja svokra to musí mať sama so sebou ťažké. Absolútne jej nezávidím, musi byt zakomplexovana a nahnevaná na všetko a všetkých. Žiť s vlastnou nenávisťou voči všetkým musí byť ťažké. Ale tebe poradím, skus pohľadať nejakú inú babičku pre svoje deti. V dnešnej dobe je veľa osamelých dôchodcov a verím tomu, žeby sa nejaki radi ujali úlohy starých rodičov.

autor
15. okt 2022

@777januska777 hah zlatá , ona sa však so synom baví aj mu veľa kupujú aj čo nemusia to nehovorím zas ,muž tam s ním chodí alebo svokor ho zoberie na pár hodín a idú aj k nim aj von .. len mňa skrtla ale však plakať za toto nejdem už to zas nie no čo už keď si to vybrala.. len by ma fakt zaujímalo čo by robila keby riešime ozaj konflikt nejaký 🤔 možno aj syna vydedi,nuž nevadí žijeme ďalej horšie veci som prežila ako ju

nikpa
15. okt 2022

No nech si trhne nohou, ropucha stará. Čo máš za ňou prísť po kolenách aby ti odpustila ani vlastne nemá čo, veď sa nič také nestalo. Skôr by som povedala, že ona sa zachovala hlúpo.

autor
15. okt 2022

@nikpa 😅asi tak nejak

haanovajana
15. okt 2022

Kašli na ňu,ona sama príde.

whatever1
17. okt 2022

Najlepsia obrana je utok. Dostala sa do neprijemnej situacie a toto bola cesta pre nu, ako z toho vyviaznut nevinne. Obratila to proti tebe tak, akoze si to zle pochopila a co si vobec dovolujes obvinovat ju, ty drzana😀. Usvedcuje ju uz len to, ze za tebou nesla ked si plakala, lebo jej doslo, ze si ju musela pocut. Keby mala svedomie ciste a nevedela co sa deje tak by pribehla. Este si jej aj nahrala do karát tym, ze si sa chcela uzmierit ako prva. Chce docielit aby si sa jej dokonca ospravedlnila, aby to bolo oficialne ze ona nic zle nespravila. Co robit? Nic. Je to jej problem, ona nieco pokaslala a sama velmi dobre vie ako to bolo. Ty tu nie si od toho aby si napravala cudzie chyby. Nechaj tak, narodi sa babo, sama dolezie. Ale urcite ju nepozyvaj sama od seba, tym jej len nahravas.

autor
17. okt 2022

@whatever1 😊mala som slabšiu chvíľku keď som to sem písala ale som pohode jasné,ozaj je to ,,len svokra,, nikdy nebude mama a pod čiže buď chce alebo nechce byť v mojom živote až tak ma to netrápi občas zamrzí ale inak nič no, ja mám svedomie čisté ,jediné som bola trapka s tým plačom ale čo narobím keď to prišlo haha .. dik za pekné slová ✌️

whatever1
17. okt 2022

Tvoja reakcia bola normalna, pretoze ju mas rada a nečakala si to od nej. Musela si byt v soku pocut ako si robi vysmech z mena pre vase babatko. Na jej obhajobu poviem len to, ze aj ked sa jej toto meno tak hrozne nepacilo- respektovala vas a pri oznamovani mena aspon drzala jazyk za zubami. Vedela ze meno dietata je vasa volba a ze o nom nema pravo rozhodovat, a zaroven jej to aj vadilo natolko ze potrebovala vypustit paru a aspon sa na tom zasmiat poza chrbat. Bohuzial si toho bola svedkom. Takto objektivne, nie je to az taky katastrofalny scenar. Je normalne a aj v poriadku, ze sa jej to meno nepaci. Ale to ako sa zachovala potom to svedčí o tom aka je nevyrovnana sama so sebou. Silou mocou a za kazdu cenu chce byt pred ostatnymi chrumkava. Musela sa neskutocne hanbit ked bola schopna zahrat sa na obet. Ber to tak, ze sama sebe sposobila ujmu. Vobec by som jej to nezlahcovala a nechala ju tak. Snad sa umudri.