Svokrovci majú klúče od nášho bytu

salvia247
18. máj 2016

Ahojte, chcela by som vedieť aký máte názor na toto: Ked sme kupili byt, dali sme svokrovcom kľúče od bytu a vchodu- pre prípad, že by horelo, alebo by sa nedajbože stalo niečo iné a my by sme neboli doma napríklad. A to bola chyba 🙂 Keď sa narodila malá, tak prestali u nás zvoniť, aby ju nezobudili - jednoducho si odomkli samy, čo som aj privítala, lebo som ju uspávala kade tade, na rukách v obývačke atak...a zvonček bolo dosť počuť. Teraz si na to už zvykli a teda nezvonia dalej, len si odomknú a vojdú a už dosť dlho mi to strašne vadííííí! Väčšinou dopredu zavolajú, ked sa chystajú na návštevu. Ale stalo sa už pár krát že nezavolali a už len počujem kľúče v zámke a mám dosť. O tom že mi svokra vadí celkovo, ani nejdem vravieť. Nie je až taká strašná, ale proste mi vadia niektoré veci a priznám, že občas beriem niečo viac osobne ako by som mala. Ale nemali by si predsa oni samy uvedomiť, že je slušné predsa zazvoniť? Oni aj trochu zaklopú na dvere, ale hned klúč do zámky a otvoria si. No ide ma poraziť, však vedia, že sme doma, tak počkám kým otvoríme... nie? Máte niektorá podobnú skúsenosť? Mám im nejako slušne povadať, že by mohli zazvoniť dole ked idú? Vadilo by vám to? Priatelovi som nepovedala, že mi to vadí...aj tak si myslí že si len hladám dôvody prečo ich nemať rada.

salvia247
autor
19. máj 2016

Vďaka za názory, chcela som len vedieť, či nie som jediná, komu by to vadilo 🙂

fuska
19. máj 2016

@salvia247 Ved nech to sformuluje tak, ze ich mate radi a vazite si ich pomoc, ale ste dospeli a potrebujete sukromie. Nech normalne povie, ze co ak vas raz nacapu, ako si to rozdavate vo svojom byte? Ak im nevadi, ze k nim domov chodia neohlasene navstevy, co si sami otvaraju, je to v poriadku, ale vy mate radi sukromie a budete radi, ak sa pred navstevou ozvu a urcite nech zaklopu alebo zazvonia.

mirka822
20. máj 2016

Já mám třeba náhradní klíče od bytu sestry, které mi dala kvůli hlídání jejich psa. Ale upřímně, i když k nim jdeme na návštěvu, tak si neodemykáme, prostě zvoníme, jak normální návštěva. Klíče jsou opravdu jen pro případy, kdy máme hlídat u nich psa, když jsou pryč 🙂 Radím jim to normálně říct, ale pokud dialog nebude možný, tak radím zkrátka klíče nechávat v zámku.

kubkovamama
21. máj 2016

@nyusika moj muz je na jej strane, takze zamku menit nebude. Ja sa nestazujem. Toto je diskusia.🙂

maciatkolulu
21. máj 2016

@salvia247 nechaj kluce vo dveerach otocene a mas, ci mate poistnu vlozku?

ninan2
11. jún 2016

moji svokrovci tiez maju kluce ale toto nikdy nespravili, byvaju pritom 5 minut peso od nas... Vzdy normalne pockaju pri dverach. Svokor dokonca nedavno stratil kluce od nasho bytu, dali sme pre istotu vymenit zamok (aj tak sme uz chceli novy, bezpecnostny), a v pohode sme im dali aj novy kluc... 🙂 Inak aj my mame od ich bytu, ale vobec nepouzivame.

lubkavargova1
12. jún 2016

Ja by som spravila hanbu drahemu...proste ked maju prist svokrovci, tak si to rozdat s chlapom a nech nas nacapaju...to by drahy podla mna hned menil zaaamok 😀 😀

lubos99
20. feb 2024

Kluc dat do križa a vybavené, musia zvonit!