Svokrovci nerešpektujú našu výchovu a nárokujú si na dieťa

laura42779329
3. apr 2016

Ahoj maminky zaujima vas nazor.Nebudem sa tu extra rozpisovat, mnohe pozname to rozmaznavanie deticiek starymi rodicmi a pod. Dcerka ma 13m, stale ked od svokrovcov pride je ako vymenena to je jasne.Stale place a trucuje a trva aj 3 dni kym sa dostane do normalu, ale to som uz nejak prekusla, neda sa fakt vsetko zakazovat a je mi jasne, ze si ju chcu uzit ked sme tam a bla bla bla.ide mi skor o to, ze naposledy ked sme sa snimi pohadali a to koli tomu, ze malej chcela svokra silou mocou solit jedlo, ktore nebolo nutne zbotocne solit ked malej chutit aj tak a navise ked sa najedla znovu do nej napchali este banan a po nom este kolac.Nebola som pri tom, ale muz tvrdil, ze ju upozornil, ze malej uz bude zle nech to do nej nasilu netlacia svokra sa vyjadrila, ze nech si rozkazuje doma u nich si nebude!A takto to prakrizuju vo vsetkom.Najhorsie natom je, ze muz sa zato hneva namna ked ho,upozornim ze sa mi to nepaci a vraj vsetko zbitocne riesim.Stale sa koli tomu hadame.Vadi mi, ze ked sme u nich malu mi ani na ruky nedaju a ked si ju konecne vezmem o 5 min.pride svokor a vezme mi ju.Ked place a vezmem ju na ruky svokra ju zase zoberie, lebo ja ju asi neviem utisit.A toto mame kazdy raz.Co si o tom myslite.neviem ako sa snimi porozpravat o tom, ked ma ani muz nepodpori zastava si len ich.uz som z toho zufala, chcem aby mala mala starych rodicov vidim, ze je rada ked sme tam, ale oni nerespektuju nic co im poviem.Co ma papat, co nema proste nic

timea7
3. apr 2016

@mickao baby, sorry, ale ja toto nechápem, mne by dieťa vytrhol ktokoľvek z rúk len raz -prvý a posledný. A je jedno, kto by to bol. Ako si reagovala, keď mu dala späť tú čiapku? Mala si zasiahnuť hneď pri prvom pokuse, chytiť jej kľudne ruku s tou čiapkou, alebo ju dieťaťu znovu dať dolu so slovami - tá čiapka ostane tam, kde som ju dala ja a vy to budete rešpektovať, lebo to je moje dieťa.

timea7
3. apr 2016

@laura42779329 podľa iných tém, ktoré si tu založila, aj pod iným nickom 😠 😠 😠 😠 , si myslím, že máš v prvom rade problém sama so sebou, tam by si asi mala začať. Veľa šťastia.

margaretka
3. apr 2016

Babenky všetko čo píšete, chapem,no tiež kym som nezazila som hovorila toto by som nedovolila toto by som tak a inac,toto by som nedopustila.... Sú to rodičia môjho muža,nie sú to cuzi ľudia aby som napr sotila alebo odstrcila ruku vytrhla z ruky a pod....
Prajem všetkým problémovým rodinám vyriešenie a pohodu, my ju ako tak máme i ked nie je to príjemné že sme ako cudzí hlavne manžela to trápi predsa sú rodičia ale chápe ako sú a modul neutrálny je najlepší.
Veľa šťastia všetkým,len som chcela napísať môj veľmi totožný problém.

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cawes
4. apr 2016

@margaretka prepac ale tak by som mu odpovedala fajn aj budem ale uz by som tam viac neprisla

andreja13
4. apr 2016

@mickao myslim, ze je dost podstatne, ze je medzi vami teraz aspon resekt. Nemusis ju mat rada, to je na tebe ani ona teba. Ale vzajomna ucta a respekt tam byt musi 🙂

mihula
4. apr 2016

@timea7 tak ja neviem,ale ja tu citam,ze nemozme si dovolit odist od svokry,lebo......nemame na hypo,nezvladli by sme to,neutiahli by sme podnajom.Aj tod dnes novy prispevok mladej maminy,ktora sa stazuje,že jej svokra nepomaha a vadi jej,že pomaha dcere s detmi,ktovie mozno tiez v minulosti bola spucovana za to ako sa starala a ako robila to co si matka nepriala.Tazko povedat a tazko sudit,ale kazda minca ma dve strany

katarinamarkova
4. apr 2016

@margaretka áno fakt sa mi ťažko chápe ako niekto keď naozaj nechce a je proti - aj tak dovolí do prepchatého dieťaťa tlačiť banán, alebo ako niekto môže dovoliť nechať si brať dieťa z náručia keď ide s ním po schodoch a ešte sa pousmiať nad slovami, že maminka by spadla......
ak sa niekto o svoje dieťa chce starať a mať hlavné slovo a autoritu pri jeho výchove, tak ich jednoducho má.....
ono áno, je ťažké po x ústupkoch a nekonečnom mlčaní raz vybucnúť a povedať si svoje......ale to by vôbec nebolo potrebné, keby maminka jasne hneď od začiatku ukázala že MAMOU je ONA.
keď niekomu xy krát bez slova a vačších námietok dovolíš brať ti tvoje dieťa s tým, že ty tou schopnou ho utíšiť nie si.....tak je úplne jasné, že ak si raz povieš nie, tak dotyčný ostane v šoku - veď doteraz bolo všetko viac- menej v poriadku.
fakt nechápem ako niekto môže takto dobrovolne potláčať svoju rodičovskú autoritu sám a dobrovolne.......

katarinamarkova
4. apr 2016

@margaretka ,,rozkazuj si doma,,
nikdy ťa nenapadla odpoveď typu:
- toto je MOJE dieťa, či sme doma, či sme kdekoľvek, je to moje dieťa u mňa doma aj u vás doma. ja vám nerozkazujem, nehovorím ako si máte riadiť domácnosť.....ja len vychovávam svoje dieťa!

timea7
4. apr 2016

@mihula nie každá minca má dve strany, ale každá mamina má o svokre, jej pomoci a vzťahu k nej iné predstavy. Jedna je rada, ak jej svokra deti kočíkuje, zoberie na víkend, alebo aj na dovolenku, lebo si oddýchne, iná tu založí nezmyselnú tému o to, či dávať dieťa svokre do rúk....Preto je veľmi dôležitá tá komunikácia, v kľude sa porozprávať, ešte skôr, ako prídu deti, lebo ak rodičia rešpektujú mladých a berú ich ako novú, samostatnú rodinu, je veľký predpoklad, že nebudú veľké trecie plochy ani keď prídu deti. Ak je od začiatku tendencia brať mladú rodinu ako dvojicu dementov, ktorí nič nevedia, tak sa to po narodení detí len zhorší.

margaretka
4. apr 2016

@katarinamarkova prosim nerieste mna, ja tu neriesim svoj problem, ja som si ho vyriesila. prosim respektujte to dala som len svoj priklad !! nepytam a necakam rady. dakujem !!!

Polemizovat co by mala a nemala je uplne onicom.... fakt kto si tym nepresiel nepochopi, nie som tiez ziadna domaca putka suchtloska ktora si nepovie svoj nazor ale pri slusnosti a ucte sa to fakt niekedy neda ludom ktorí to nechapu. to musite proste prezit. Prajem vsetkym vsetko dobre, skutocne nerieste nekomentujte moje prispevky, ja som sa len vyjadrila ako moj podobny nazor. DAKUJEM!

katarinamarkova
4. apr 2016

@margaretka 🙂 ja neriesim vás 🙂
reagujem tak ako na váš, tak hlavne na príspevky zakladateľky tejto témy.....to že máte toho veľa spoločného, za to ja už fakt nemôžem.

katarinamarkova
4. apr 2016

@margaretka a vždy sa dá reagovať pri všetkej slušnosti prejaviť si svoj názor......
ja si skôr myslím, že tu ide o extrémy - buď nepoviem nič, alebo to poviem nemiestne.
ale vždy je tu aj tá zlatá stredná cesta, keď si človek vydobije svoje bez toho, aby zneuctil toho druhého.....a keď je ten druhý IQ50, buď mi je jeho názor ukradnutý, lebo viem, že je nerozmný, tak sa ním snád riadiť nebudem, alebo mu ten jeho názor jeho IQckymi argumentami vyvrátim a postavím si ho na svoju stranu.

laura42779329
autor
4. apr 2016

@ektherese8 presne tak aj nasa mala

beusssska
4. apr 2016

Nepusti ju tam samú a keď dajú zober a nedaj! Je to tvoje dieťa, keď bude v noci plakať že ju bolí bruško prídu? prídu ti s ňou ráno o druhej pomôcť? určite! Budú doma spokojne odfukovať.... Teraz je to len jedlo, pozdejšie to bude o tom, že čo doma zakážeš oni dovolia a tvoja autorita u malej nebude žiadna. NEDOVOĽ TO!!!

gir
8. apr 2016

To nie je problém, to je len nepríjemnosť! Neviem prečo stále riešime svokru. Tešme sa, že máme zdravé deti a nemusíme riešiť lekárov. Mám zásadu: moje dieťa - moje pravidlá. Žiadne privieranie očí, keby do môjho tlačila hlúposti, normálne to vezmem a poviem, že stačilo. Alebo jedlo pre malé zobrať z domu a povedať, že nepotrebuje nič iné. Poviem čo sa mi nepáči a neriešim, inteligentná pochopí, menej chápavá nech sa uráža. Maj každého a všetko na háku, rob si po svojom a teš sa z bábätka. Uvidíš aký bude život krásny ... 😉