Telekom a iné sumy na faktúre

adikaa259
22. okt 2018

Dobrý deň/večer..len by som rada vedela ci máte niekto podobnu skúsenosť... V lete k nam prišiel zaklopať mladý pán z telekomu že nám ponúka super akciu. Balíček L telka plus internet za výhodnu cenu 20eur mesačne plus vraj je nejaká akcia momentálne prve tri mesiace bonusovy balíček( nejake programy navyše viac za menej alebo ako sa to presne volá).. Povedala som si že okej akurát sme aj chceli internet zapájať telku sme mali 5programov dokopy a 20eur mi prišlo uplne v poriadku. Zapojili nam to po troch dňoch nam všetko vypadlo .. Nejaka chyba okej. Prvá faktúra 40eur.. Vravim si okej ved nejake poplatky za inštaláciu prenajom boxu bla bla.. Druhá faktúra 27eur.. Neriešila som veď určite prenajom boxu nejake tie eura.. Ale tretia faktúra ma až zarazili.. 47eur.. 27bezna faktura plus vymahanie mesiac vopred 20eur.. Je to podľa vas normalne? V telekome vždy dajú nejae odvovodnenie ale to uz je choré podlamna az take sumy.

asia83
23. okt 2018

@adikaa259 Keď príde niekto osobne do domu/bytu niečo ponúkať, NIKDY to nie je nič normálne, treba mu zatvoriť dvere pred nosom. Choďte do Telekomu, nech vám to "polopate" vysvetlia. Nemám s takýmto niečím osobnú skúsenosť.

stankadu
23. okt 2018

určite sa treba ísť do telekomu na to opýtať. Ale zo skúsenosti, vždy si treba riadne sledovať tie programy zadarmo. Aj tie ich akcie sú rôzne, niekedy zlava platí 3 mes., niekedy 6 mes. a inokedy celú viazanosť. My sme tiež takto "zabudli" programy navyše zrušiť do 3 mesiacov a prišla vyššia faktúra. A celkom je balíček L (internet a magio) dosť drahý, bez akcie 32€.
A na faktúre to máš ako? Malo by to tam byť všetko rozpísané, za čo sa platí.

moonlight1210
23. okt 2018

@adikaa259 zvycajne, ked ti pridu domov nieco vyhodne ponuknut, tak ti naskladaju balicek s podmienkami takymi, aby mali na tom dobru proviziu. Takze nejake tie mini podpodmienky ti nepovedia, zistis ich o nejaky cas na fakture.

Prestuduj zmluvu, ako je tam popisane platenie. Resp chod do telekomu, nech ti predlozia cennik pre tvoj typ balicka a presne popisu vsetky polozky v nom a frekvenciu ich platenia. A ukazu podmienky.

michellemary
23. okt 2018

My sme Magio riešili na pobočke, poslali nám technika na zapojenie, a ten nám povedal, že dobre sme urobili, že sme šli na pobočku, vraj ak to prídu domov ponúkať, vôbec to nie je tak výhodné, ako je to prezentované.

jana171218
23. okt 2018

ved mas zmluvu a tam musis mat cenu. malo by tam byt 20e ako ste sa dohodli. nemas preco platit viac ak je v zmluve 20

evalin88
23. okt 2018

Kukni si zmluvy.. ten predajca ti moze povedat co chce.. len aby ta ukecal a v zmluve to moze byt uplne inak.. mi mame tiez magio z internetom.. programov ale mame menej.. nemame sport navyse ani detske.. vychadza to cca 20eur

adikaa259
autor
23. okt 2018

V zmluve mam 20eur plus prenajom rourta a boxu. To je v pohode aj keby sa to zaokruhlilo na tých 27.. Ale prečo nejake vymahanie 20eur dopredu za november ked ani november nezačal..

janka2501
23. okt 2018

pretoze od juna, zacali pytat platbu dopredu na mesiac, dovtedy sa platilo mesiac pozadu

adikaa259
autor
23. okt 2018

@janka2501 vážne? Som tým nebola oboznamena.. Tak ďakujem pekne

janka2501
23. okt 2018

nemas zaco, ja som to zistila tiez na fakture za mesiac jun, mala ju 2 nasobnu, a to platim 47 eur mes.

marty_4
24. okt 2018

@adikaa259 oni ani neracia s tym oboznamit, tiez som sa cudovala, aj som tam volala a az po telefone sa im racilo mi to vysvetlit, ze ako realne sa vlastne veci maju, clovek ich musi nahanat ak sa chce cosi dozvediet

adikaa259
autor
25. okt 2018

@marty_4 to presne poznam !! mala mi emailom chodiř faktura presný rozpis bla bla bla nič mi nechodilo len sms so sumou hotovo. šla som na pobočku milion mudrych reči kukaju na mna jak na debila že čo chcem preboha... vytlačila mi rozpis faktury a tie sumy katastrofa lutujem že som sa takto nechala okabatiť a uverila.. sami ma vysmiali v telekome že haha tak to tak vyzera keď k vam pridu domov klopať lebo su z ineho mesta a ani nevedia ako to u nas funguje... a nakoniec ked poviem že cena bola sľubena takato tak prečooooo zrazu niečo ine co kebyže mam také vydaje že mi ostane len smiešnych 20 eur na tu fakturua nemala by som im z čoho dať toľko kolko si oni zmyslia... keby aspon ta suma bola mesačne rovnaka ale každy mesiac inaa.. nechapem.. hlavne že vedeli oboznamiť tým že služby zdražeju. ale že mi pride v jeden mesiac faktura za 2 mesiace to nehrozi

andyka321
26. okt 2018

@janka2501 mne prisla faktura za 9/2018 dna 6.10.2018. Takze je to tak ako ma byt a nie ze dopredu.

puskaruka
26. okt 2018

Mne tak ponúkli predajcovia tekekomu balíček tv a internet a som spokojná už dva roky... žiadne problémy okrem zvýšenia z 19,96 na 20,40.... platím mesiac pozadu

janka2501
26. okt 2018

@andyka321 a pozerala si tu fakturu poriadne? Mas tam ze od 1.10-31.10, mne tiez tak prisla

adikaa259
autor
27. okt 2018

@janka2501
@andyka321 5.10.2018-7.11.2018. Neviem ci to bude vidieť na foto lebo som spravila screenshot a blba kvalita. Hore na faktura mam sumu z minuleho mesiaca normalne a dole 19.90 za 5.10.2018-7.11.2018

laska201
27. okt 2018

Tiez mame magio plus pevny interet a 2 pausali.Ja si faktury ani nepozeram.Pride mi sms so sumou teraz bola 97eur ale to som napr.vedela ze pride min.o 10eur viac.a treba ist do predajne tam to vsetko naozaj pekne vysvetlia.My mame napr.internet zadarmo k magiu,muz ma za 20eur pausal ja 50percent zlava tak za 10eur.a netreba zabudat ze oni hovoria sumy bez dph tak ze aj preto je clovek prekvapeny ked zrazu viac.

stastenka42
27. okt 2018

Ja mam s tymto podobnu skusenost..koncila mi viazanost a mesiac pred mi poslali sms o akcii alebo pokracovani v zmluve..tak som si cez net objednala novu sluzbu za menej penazi..nasledujuca faktura ma skoro zabila lebo okrem zakladneho poplatku bolo plus poplatok za nasledujuci mesiac a plus pokuta za predcasnu zmenu v zmluvu za tv aj internet!! Okamzite som spisala staznost a skopirovala sms ktoru mi poslali s upozornenim ze pokial tu fakturu nezmenia odchadzam od nich a oznamim to vsade kde sa da aby vedeli o ich podvodnych praktikach...behom tyzdna som mala novu fakturu,odpocitali vsetko a este sa ospravedlnili...

qyxina
30. okt 2018

@adikaa259 Faktury za internet + TV sa platia o mesiac dopredu uz par rokov.. skor mi to podla tej vyslednej sumy vyzera tak, ze predchadzajucu fajturu si nezaolatila, resp zaplatila prilis neskoro - preto mas na tejto fakture 19.90 (to bude ten standardny poplatok), ale do celkovej sumy sa ti zapocitalo aj neuheadenych 27 € z predchadzajuceho mesiaca. Aby si nemusela ist na pobocku, staci aj volat na bezplatne cislo 0800123456, mali by ti to vediet vysvetlit.

marty_4
12. nov 2018

@adikaa259 ale vies nahorsie na tom je, ze to neni len telekom, ale pomaly vsade je to takto a mna ide z toho trafit, lebo to uz potom clovek nevie comu moze a nemoze verit!