Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Trápim sa kvôli manželovi

rybka2014
2. máj 2018

Ahojte, neviem vôbec späť..trápim sa kvôli môjmu mužovi..trápi má to ako má zase oklamal, zase sa stretáva so ženou, kvôli ktorej sme sa skoro rozviedli :( a už mi sľuboval, že s ňou to ukončil, že je rozhodnutý iba pre mna a chce zachranit naše manželstvo ..nuž tak vidím
napokon, že asi to boli iba reči..
Vnucovať sa mu nebudem ,viem že medzi nami to nie je ideálne...
A mame aj malé dieťa, a to ma najviac trápi, aby náš (prípadný) rozvod zvládlo čo najsetrenejsie..
Dakujem za pripadne reakcie.

majcika
2. máj 2018

Je to na tebe, ako sa rozhodnes tak bude. Pre nejaky dovod sa stretava s inou. Ale kym sa rozhodnes pozhanaj si vsetky informacie, ci je vsetko naozaj tak akovto bidis ty a na zaklade toho sa rozhodni, konaj

jumama
2. máj 2018

Raz som narazila na tito video - terapeutka tam s drevenymi figurkami vysvetluje rozne situacie, nahlad, jednou z nich je aj nevera manzela. Vola sa to konstelacie s figurkami. Pozri si to, mozno ti to pomoze uvidiet priciny, nerovnovahu, preco nevera vznika a vychodiska. https://www.youtube.com/watch?v=_J4Le5r0lIw Naj by bolo ak by sa to mozno podobalo na tvoju situaciu a dokazal by to z tohoto videa pochopit aj tvoj muz. Pripadne ak by ste si spolu dokazali takto s figurkami vystavat svoju vlastnu situaciu ... naznacuje vo videu na konci, ze to ani nemusia byt figurky, ze to mozu byt rozne vecicky, co mas kol seba po ruke. Ak ma muz chut hladat riesenie. Nevzdavaj to, ani sa netrap, ak o muza stojis ako o muza, nielen ako tatina dietata, hladaj riesenia.

pribinak
2. máj 2018

Podviedol raz, podvedie aj druhy, tretí ci desiaty raz. S touto ci druhou ženou.

Vecer by sa uz do bytu nedostal. Veci by mal nahádzané vo vreciach pred dverami a moze ist.

deti95060810
2. máj 2018

@pribinak to nie vždy ide... ak majú byt v spoločnom vlastníctve

kokorunecka
2. máj 2018

@pribinak Nie je pravda,že kto podviedol raz ,podvedie vždy.

pribinak
2. máj 2018

@deti95060810 z právnickej casti mas pravdu, ale hádam nebude vyklopkavat aby ho pustila dnu. Ci búchať do dveri, aby sa susedia prisli pozriet na divadlo. Jednoduchšie je ist k tej druhej. Vsak je to hrdý chlap, nie?

pribinak
2. máj 2018

@kokorunecka ano, 2x si uz da lepší pozor, aby to vyzeralo, ze nepodvadza

janinah
2. máj 2018

@kokorunecka ty by si verila mužovi,ktorý raz podviedol,ty odpustíš a podvedie zas.?..ja nie....a potom s ním žiť a čakať celý život,kedy podvedie zas? ďakujem,neprosím...

obsadenemeno
2. máj 2018

@rybka2014 mala som to podobne s prvym muzom. Raz som mu odpustila, ked prosikal, ze chce byt so mnou a blabla.... ked som zistila, ze sa s nou zase stretava, vedela som, ze je koniec. Ze to proste nema zmysel. Ze som typ cloveka, co by nebol stastny s partnerom, ktoremu sa neda verit. A ver mi, bolo to jedno z najlepsich rozhodnuti v mojom zivote, ked som ho opustila a rozviedli sme sa. Najma teraz, s odstupom casu (18 rokov!!!) a ked vidim, ako zijem ja a ako zije on.

A k dietattu - nic neboj, deti su velmi adaptabilne a s rozvodom sa vyrovna. Lahsie, ak sa vy dvaja dokazete spravat rozumne a ako slusni ludia a nebudete si ventilovat frustracie a zlost na toho druheho cez dieta.

danyb
2. máj 2018

jednu šancu dostal.. teraz sa len zamyslieť nad tým čo znamená "stretáva"
ak sa s ňou stretol raz, nemusí to nič znamenať.. treba zistiť jeho motív a či nemá strach že ho kvôli tomu opustíš, či mu to vôbec stálo za to..
ak sa s ňou stretáva pravidelne.. ale nie je isté či ťa s ňou podvádza, je ešte šanca, ale musela by si byť neúprosná.. musí pochopiť že robí zle a že ťa naozaj môže stratiť..
ak si si istá, že ťa znovu podviedol, neváhaj a ukonči to čím skôr, jednu šancu už dostal, evidentne si je tebou istý, keď sa nebojí toho že to praskne.. bez dôvery nemôže byť pekný vzťah nikdy..

moonlight1210
2. máj 2018

@pribinak ale, to je take afektivne detinske schladzovanie si ponizeneho ega. Vyhadzovat veci ako hystericka zienka.

Viac skody ako uzitku. Maloktory chlap ti take cosi zabudne (casom mozno, ale hned nie).
Pre chvilkovy pocit, ze “na, tu mas, co si chcel, bez si k nej”, mozes spustit lavinu.
A potom dojde na potrebu sa dohodnut o roznych veciach pri rozvode a akurat budes skripat zubami, ze si hlupo zacala zbytocnu vojnu priekov.
(Ako, vojna priekov moze byt aj tak, ale naco mu hned na zaciatku nahrat na smec, aby sa citil v prave?)

Ovela rozumnejsue je ho posadit a povedat: zlatko, vidim, ze bez nej nemozes byt, toto nema vyznam. Ja trpim a ty sa chovas ako hlupak, ked si myslis, ze vsetko o nej skvele tajis a pritom o tom kopec ludi vie. Vratane mna, co je pre teba fakt trapas. Podme sa dohodnut, ako tuto trapnu situaciu ukoncime. Mne sa nechce ani hadat, ani ti uz davat sance. Chce sa mi z toho uz konecne definitivne vyplakat a mat uz klud a cisty stol pre novy vztah.
(A potom uz len treba vydrzat, lebo ako prve sa zvycajne zlakne rozhodnosti a zas zacne kolotoc nesplnitelnych slubov a prisah, ktore vie dodrzat asi ako fajciar, ze uz si nezapali. Je prilis slaby voci tomu slastnemu pocitu zavislisti. Fajciar na cige, zalubenec na pocitoch, co ma z ten druhej baby.)

deti95060810
2. máj 2018

@kokorunecka väčšinou to tak je...😉

deti95060810
2. máj 2018

@pribinak ja poznám takého čo by tie dvere rovno vykopol....🙂 ale jasné je to pako...

janinah
2. máj 2018

@danyb stretáva sa pravidelne,ale nepodvádza? tak asi debatujú pri kávičke o nesmrteľnosti chrústa😉

janinah
2. máj 2018

@moonlight1210 mm vie celý život,že tie kufre pred dverami by našiel,ak by sa opovážil...a podla toho sa aj správa😉 tie kufre by bol prvý krok,debata o delení majetku druhý...ja viem,že neveru neodpustím,nezabudnem,nedám šancu,jednoducho by som s ním už nemohla spať v jednej posteli,takže koniec by bol či už s kuframi či bez nich....

janinah
2. máj 2018

@obsadenemeno s rozvodom sa dieťa vyrovná,lebo nič iné mu neostáva,ale záleží od jeho veku a okolností...máme v rodine chlapca,ktorý sa kvôli tomu začal zajakávať /potvrdené psychologičkou/,mal 5rokov,teraz je dospelý a zajakáva sa stále...takže rozvod ak musí byť,tak áno /obetovať sa pre dieťa a žiť s neverníkom nie je správne/,ale s max. ohladom na deti

danyb
2. máj 2018

@janinah poznám také prípady, že sa stretávajú pravidelne s nejakou babou, lebo im chýba porozumenie a potrebujú sa porozprávať.. nie je na tom nič čudné 🙂 nie každý chlap podvádza lebo mu chýba sex, aj chlapi potrebujú porozumenie a hlavne potrebujú uznanie a rešpekt 🙂

janinah
2. máj 2018

@danyb asi s nimi pri tej stretávne nie si,či?😉 od porozumenia k posteli je len malinký krôčik,stretával by sa tak môj s nejakou,tak má po chlebe,na porozumenie som tu ja,na uznanie tiež...

obsadenemeno
2. máj 2018

@janinah ved o tom pisem, ze ako sa s tym dieta vyrovna zavisi na pristupe rodicov..... autorka pise ze dieta je este male - neviem ake "male" ak je to este babo tak to si ani nebude pamatat, ze kedysi rodicia zili spolu.
Tvoj pripad o zajakavani je extrem, ano, stava sa, niektore deti sa zacnu pocuravat, niektore to vezmu normalne, kedze poznaju kopec inych deti z rozvedenych rodin. Ak rodicia nebudu pouzivat dieta ako zbran, je velka pravdepodobnost ze dieta bude ok. Myslim, ze vacsiu paseku by narobil zivot s rodicmi, co sa hadaju a ocko ma frajerky a mamka vyplakava po kutoch a ked su doma, tak sa idu zozrat.

kokorunecka
2. máj 2018

@pribinak
@janinah
@deti95060810
Väčšinou neznamená vždy. A áno,dá sa odpustiť aj znovu začať veriť. Prídu aj ťažké chvíle,ale ak sú na to dvaja-vždy sa to dá zvládnuť. Len treba chcieť.
Niekedy stačí aj jedna príučka.

patka_673
2. máj 2018

to sa vacsinou tak hovori, ze ked to spravil raz tak to spravi zase... on vie, ze ty o tom vies? opytaj sa ho teda ako to chce riesit, ci chce zostat s nou alebo s tebou, nech si uz definitivne vyberie...

danyb
2. máj 2018

@janinah to je v poriadku že si tu na to ty... na to porozumenie a uznanie.. ale ako môžeš vedieť kde v ich vzťahu je problém.. možno necíti z jej strany to porozumenie a uznanie a ak ju nepodvádza ale sa len stretáva, treba zistiť v čom je problém a snažiť sa to vyriešiť a nie hneď rozvod..
mám za sebou 20 ročné manželstvo a viem, že nič nie je iba čierno biele a chyba je väčšinou v komunikácii..
ja by som tiež neveru nedokázala len tak hodiť za hlavu.. ale ona píše o tom, že sa stretáva.. nie že jej je neverný.. a ja si napríklad neviem predstaviť, že by som zakazovala svojmu priateľovi stretávať sa s inými ženami ani to aby mi on zakazoval stretávať sa s inými chlapmi.. vzťah má byť o dôvere a nie o zákazoch..

majkeel
2. máj 2018

Prva otazka: Zahyba, alebo si myslim iba, ze zahyba.
Druha otazka: Preco zahyba? Su dva dovody muzskej nevery. Bud mu je az prilis dobre, nudi sa a nevie, co od dobroty. Druhy, nieco v manzelstve nefunguje a preto hlada niekoho ineho.
Dve varianty riesenia, chcem to zachranit a nechcem.
Chcem: Ak sa nudi, sadnut si za stol a polozit karty na stol. Viem o tom, nepaci sa mi to. Chces stratit rodinu a vidat dieta 4-5 dni v mesiaci? Niekedy pomoze, ked ona pojde do prace, hodi mu dieta na krk ... a pri starostiach nebude mat cas na sprostosti.
Chcem: Co je zle a co mozem(e) zmenit, aby si nehladal inu. Pomoze pauza, opat hodit dieta na krk, odstahovanie sa na nejaky cas, jeden, ci druhy, kym zisti, co chce ... ?
Nechcem: Sadnut si a vecne vyriesit dalsie fungovanie. Kto sa odstahuje a kam, starost o dieta,...
@pribinak
Co sa tyka kufrov pred dverami. To by som sa zasmial, my pred nasim rozvodom sme zili v mojom byte, manzelkin bol prenajaty a z najmu sa splacala hypo. A aby ma niekto vyhodil z mojho bytu, nech je dovod rozchodu akykolvek ... je nonsens. A je polemicke, ci prenechat len tak vlastny byt expartnerovi, je hrdost alebo ... hlupost. To by jeden z "hrdosti" prisiel o jeden byt pri kazdom rozchode. Trochu pridrahy spas ... 🙂
My sme pri rozchode mali dva byty, kazdy mal kam ist. Ak sa vztah raz skoncil, (clovek nebude s niekym, kto uprednostnil niekoho ineho), malo by to byt slusne z oboch stran. Urazena hrdost a pomstychtivost nie su najlepsi radcovia ... raz sa vsetko vrati.
Lebo ako vzdy zalezi na uhle pohladu. Ked je neverna zena, tak je to pre jeho sebeckost, lebo je to haj.el. Ked je neverny on,.... zase je to je to pre jeho sebeckost a je to haj.el. 😉 A zena je v tom vzdy nevinne, aj ked je kazdy rozchod divadelna hra s dvoma hercami. 😉

cukricek4
2. máj 2018

ako si na to teraz prisla? si si ista, ci si to len myslis?

warholette
2. máj 2018

Bola by som radsej, ak by moje dieta vyrastalo bez otca, ako s otcom, co klame, podvadza a nevazi si manzelku. Deti si buduju svoje pochopenie sveta podla toho, co vidia u rodicov, takze tvoj syn/dcera si max. odnesu vedomosti, ze podvadzat a klamat je OK alebo zostat s klamarom je OK...

catherinah
2. máj 2018

@majkeel este moze zahybat aj z tretiehp dovodu, ze je to proste kure*nik

dzjanetta
2. máj 2018

@majkeel pekne a mudro napisane..suhlasim😉

osky
2. máj 2018

Ja si neviem predstavit jediny akceptovatelny dovod,ktory by ospravedlnoval neveru.
Je to to najponizujucejsie co si partneri vzajomne mozu prejavit.
Pre mna by to bol koniec.
Muza by som vyhnala pri najlepsom zo spalne a moj zivot by sa asi celkom zrutil.
Odpustila by som mu ale uz by sa ma nemohol dotknut,nedokazala by som mu verit a asi uz ani ho lubit.
Citila by som.sa pospinena,pokorena,zneuctena...

tomiholjubavi
2. máj 2018

@moonlight1210 pekne povedané, ale nie kazdy ma nervy na to zachovat dekorum. napr. keby zistim, ze ma moj muz opakovane podvadza s niekym, kvoli komu sme sa skoro rozviedli, to posledne, čo by odo mna počul by bolo: "zlatko, vidim, ze bez nej nemozes byt, podme sa dohodnút..." 😅

Nie každy je stavaný na hrkútavý a rozumný dialog. Ak to autorku temy boli, tak nech kričí, ak je to jej byt, nech ho kludne aj zbalí, alebo mu vyhadze veci z okna, alebo vymení zámok. Prečo to ludom, ktorí nam ubližujú zjednodušujeme? aby sme ..ja neviem...vyzerali dobre? posobili nad vecou? nespravili nedajbože scénu? neboli za hysterické? ja teda nie som hysterickej povahy, skor som typ, čo treba dlho provokovať, aby ma niekto vytočil, ale ak sa to niekomu podarí, mením sa rovno na Atillu Boží bič .😅 A vtedy už diplomacia nehrozí. Neviem sa tváriť, že je niečo v poriadku, ked som ranená a zúfala (ako je aj názov témy.) Spôsobil si mi zúfalstvo? Tak sa ho teraz nažereš 😂

@rybka2014 Ak si si istá, že ťa znovu podvádza, sprav to, čo cítiš. Nadaj mu, aj si poplač, aj na neho navrieskaj. Pokojne bud aj hysterická. Nech si uvedomí rozsah svojho činu. (Navyše, zdržiavanie emocii je zle pre zdravie, spôsobuje stres a predčasnú smrť.) Ak ste sa skoro rozviedli a on sa k nej zas vratil, vie ako velmi ti ubližuje a je mu to jedno. Je to slaboch a sebec. Kde je tu láska, alebo aspoň rešpekt? Oplatí sa dat dalšiu šancu chlapovi, ktorý si miešky váži viac než česť? Pre dieťa bude horšie vyrastať v prostredí, kde je matka nešťastna a otec k*revník. Na svete je toľko dobrých chlapov a ženy sa aj tak boja a lipnú na niekom, kto ich ani nelubi, ani si ich nevazi. Ja každému radím, nech dá druhú šancu pre zmenu sam sebe. Ľudom, ktorí nam ubližujú ich štedro rozdávame, len na seba sme lakomi... teraz je čas dať šancu sebe. Ja som mala otrasneho muža, bola som tiež zúfala...rozviedla som sa, znovu vydala a zachvilku budeme mat 5. vyročie svadby a som velmi šťastná. keby zostanem s ex, stale by som riešila dokolečka tie isté problémy.

rybka2014
autor
3. máj 2018

Dakujem pekne za reakcie 🙂
No skôr som mala slabú chvíľu a potrebovala som moje pocity dať von.
Nešlo o neveru v pravom zmysle slova (myslím fyzicky) ale o to, že zjavne sa môj muž zaľúbil do inej ( to bolo dávnejšie) no ale ona ho vraj neľúbi, že pre ňu je len veľmi dobrý kamarát resp.nieco ako brat .. a že ona nechce rozbíjať rodinu a take tie rečičky..aj sme sa kvôli tomu skoro rozviedli..ale nerozviedli nakoniec , on to s ňou ukončil...a videla sa na mužovi, že sa snaží , ale pre mna to bolo tazke..znovu mu veriť, aj to chápal, no a keďže minca má dve strany, tiež mám svoje chyby, napríklad nedokážem veci riešiť s chladnou hlavou..proste za horúca, takze boli dni plne hádok , výčitiek , obviňovaní ...no nejako sa to utriaslo..bolo fajn, pokial som ja nespravila niečo čo ho vytočilo a na margo toho sa rozhodol jej napísať..
No a zistila som že sú opäť v kontaktu ...
Resp.boli, neviem , včera sme sa o tom rozprávali a vraj už zistil čo chcel a nemá už záujem jej písať. Je pravda že raz počas hádok som sa ho spýtala či ju stale lubi ale nech má neklame, povedal že nevie..a včera mi povedal že vie že ju nelubi, že lubi iba mna..
No škoda ,že toto nie je film, inak by to bol happyend ako vyšitý,,,ale necítim sa tak happy...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli