Ubližovanie chlapom

29. feb 2024

Ženušky s mojim ex máme 2 mesačne dieťatko. Je to komplikovane a zle..
Ale povedal mi, že mi veľmi ublíži ( fyzicky určite nie).
A preto ma zaujíma otázka, ako veľmi vám dokázal chlap ublížiť a čím? Ako by mi mohol podľa vás ublížiť? Čo bolo pre vás najhorsie keď urobil ex partner?

Dieťa mu nechcem dať ani ukázať do rozhodnutia súdu. A preto ma nervy. Tak sa pýtam čo môžem očakávať.

Ďakujem vám za každú radu či názor 🙂

viestta
29. feb 2024

Kedze je otec ma pravo vidiet svoje dieta. Preco mu to nechces umoznit?

autor
29. feb 2024

@viestta áno ma. Otec malej ma terorizuje, sústavne mi volal písal, podal niekoľko tr. Oznámení a podal neodkladne opatrenie na zverenie dieťaťa lebo sa vraj nestarám. Styk neurčil a dovtedy sa ho bojím dať do jeho rúk..

viestta
29. feb 2024

Tak potom beriem spat

autor
29. feb 2024

@viestta akurát Neviem ako by mi ublizil. Respektíve preto som sa spýtala na dane otázky ako ženám skutočne ublížili ich ex partnery..aby som sa vedela pripraviť

beata_k
29. feb 2024

2 mesacne mu nedaju do striedavej. Skor by som povedala, ze bude pokracovat v tr. oznameniach, socialku cakaj a celkovo psych. tyranie. Telefonaty v noci, klopanie na dvere.
Neda sa ti prestahovat?

anjelicek26
29. feb 2024

Chodila sem mamička s troma detičkami, pár krát sme sa stretli osobne.. muž ju uskrtil v ich byte,ked si došla po veci, deti zobrala na Slovensko,on zostal žiť v Rakúsku... tolko k téme, ako vie ex ublížiť;( Závisí do akej miery je psychopat....

autor
29. feb 2024

@beata_k do striedavej určite nie. Ale on mi skôr ublíži ako žene. Ale neviem ako..on by dieťaťu neurobil nič. To som si ista, avšak neviem čo mám čakať ja. Ako keď mu ju dá sud ( styk) tak myslím že bude chodiť stále s inou ženou..vracať dieťa tam kde sa mi to nepáči a podobne. Na informačnom pohovore som žiadala aby sa stretával s dieťaťom za prítomnosti 3 osoby mimo mna. Avšak odkrútili ma a nakoniec napísali že budem rešpektovať ak dostane na čas stretnutia dieťa aj sám

autor
29. feb 2024

@anjelicek26 fyzicky nie to sa nebojím. Skôr myslím, že mne bude chcieť ako žene ubližovať. Ale neviem ako. Mame spolu dieťa a vždy nám bude záležať na sebe. Preto neviem v akej forme to bude.

pribinak
29. feb 2024

Tým te mu to dieťa nechceš ani ukázať, tak ho v podstate dosť provokujes, preto musíš očakávať že bude hľadať cesty a spôsoby

autor
29. feb 2024

@pribinak áno ale mám na to svoje dôvody.

pribinak
29. feb 2024

Však ok, len musíš potom pocitatat s tým, že súd ti nebude naklonený

marikaan
29. feb 2024

On ma dva mesiace dieťa na svete a ty mu ho neukážeš lebo máš dôvody.
Na súde ti to rýchlo vysvetlia.

autor
29. feb 2024

@pribinak no zatiaľ mi bol. Ex ma svoji minulosť nastastie.

pribinak
29. feb 2024

Našťastie má svoju minulost 😳😳😳😳 to čo za otca pre svoje dieta si si vybrala ??

autor
29. feb 2024

@pribinak bol vo výkone trestu. Ale žiadna násilnost. Dieťatko nebolo plánované. A v podstate ku mne sa väčšinou správal krásne..ale manipulátor a narcista..to je ale dlhy príbeh

michelle567
29. feb 2024

Že ti veľmi ublíži....ako prvé mi napadlo, že ti ublíži cez dieťa. Už podáva na teba podnety, oznámenia, asi má aj dôkazy,.že mu dieťa odopieraš... Asi si chce zhromažďovať papiere, rôzne záznamy a potom to naraz všetko použiť proti tebe

autor
29. feb 2024

@michelle567 to už skúsil na sud ale nepomohlo. Skôr si myslím, že mi bude chcieť ublížiť tak inak..ako žene. Skôr týmto smerom som to myslela

pribinak
29. feb 2024

Dúfam že máš právnika

domi2425
29. feb 2024

kedze je manipulator tak si sposob najde, ked bude chciet.. ohovaracky, klamstva si o tebe moze navymyslat, robit napriek cez dieta, odstrihnut ta nejakym sposobom od znamych, rodiny.. neviem, skusenost nemam, len tak rozmyslam

biela_sova
29. feb 2024

Paci sa, tu je rozhovor s matkou, ktorej exmanzel exekucne vzal dieta: https://www.instagram.com/reel/CzZgcL4LOss/?igs...

Rozhodne by som nebola takto suverenne presvedcena, ze dietatu nic nespravi. Prave dieta je najlepsi prostriedok na vydieranie expartnerky, nakolko je na dieta citliva.

Co moze urobit najdes v definicii nasilia v TZ:
V prípadoch, ak ide skôr o jednotlivý útok bez napĺňania charakteristiky domáceho násilia, prichádzajú do úvahy ďalšie ustanovenia Trestného zákona, najmä:
ublíženie na zdraví podľa § 155 až 157 Trestného zákona,
obmedzovanie osobnej slobody podľa § 183 Trestného zákona,
vydieranie § 189 Trestného zákona,
hrubý nátlak podľa § 190 Trestného zákona,
nátlak podľa § 192 Trestného zákona,
znásilnenie podľa § 199 Trestného zákona,
sexuálne násilie podľa § 200 Trestného zákona,
sexuálne zneužívanie podľa § 201 Trestného zákona,
nebezpečné vyhrážanie podľa § 360 Trestného zákona,
nebezpečné prenasledovanie podľa § 360a Trestného zákona,
obmedzovanie slobody pobytu podľa § 184 Trestného zákona,
úkladná vražda podľa § 144 Trestného zákona.

Prave sa snazim v trestnom zakone presadit nulovu toleranciu nasilia fyzickeho a psychologickeho na detoch, co by pripadu dvojkolajnej vychovy, ako asi bude u vas, znacne pomohlo: https://www.instagram.com/p/C3oaJbfoBxU/?igsh=N...

katica06
1. mar 2024

@domi2425 týmto všetkým prešla kamarátka počas rozvodu aj v čase po rozvode. Manipulátor voči nej otočil deti, väčšiu časť jej rodiny a spoločných priateľov

anna777115
1. mar 2024

A ty, autorka, máš za sebou, akú minulosť. Prečo, máš dieťa s človekom o ktorom sa takto vyjadruješ. Ten, chlap má, ako otec rovnaké práva a povinnosti voči dieťaťu, ako máš aj ty. Píšeš, že si dieťa, nechcela, čo si urobila, preto, aby si neotehotnela. Prečo si sexuálne fungovala s človekom, ktorý má toľko negatív, že mu odoberaš práva, na jeho vlastné dieťa. Ktovie, čo by, On povedal o tebe...!?

vikisisi
1. mar 2024

A vy ste manželia alebo ste boli ? V rodnom liste je zapísaný ako otec dieťaťa?

stanulienkat
1. mar 2024

Dufam, ze ho nemas v rodnom liste. Zeny...vy niektore nerozmyslate. Naco si zacinas s basistom a potom este nemas tolko rozumu, aby si sa chranila? Poziadaj rodinu o pomoc, otca, brata-ak mas.

lenkakravcova
1. mar 2024

Prečo si nemôžeš kysnúť do jazyka a ísť s ním raz za týždeň s dieťaťom v kočíku na prechádzku? Kľudne aj s bankou navyše. Len nech ho vidí a budeš mať pokoj.
Odpadla by ti pri tom hlava? Stalo by sa niečo dieťaťu? Či iba tvojmu egu? Je nepodstatné akú má minulosť keď si si s ním urobila dieťa dobrovoľne.

sidicek
1. mar 2024

Tak ozaj lepšieho otca ako manipulatora a narcisa si nemohla dieťaťu vybrať. Kontaktuj nejakú organizáciu, ktorá pomáha tyranym zenam tam si s tým už poradia , aj ta upozornia na čo konkrétne si dat pozor plus majú právnikov psychológov.

ibajaanikiny
1. mar 2024

A preco mu to robis?ja s ex uz nie som,velmi ma nasral a sklamal,ale malu miluje rovnako ako ja a presne viem,ako mne ide puknut srdce za nou,tak aj jemu. Nehnevaj sa na mna,ale si presne ten typ,ktory sa msti cez dieta. To by sralo aj mna. Je otec a ma rovnake prava a povinnosti ako ty! Je to zle medzi vami,neplet do toho male,ono ma pravo na oboch rodicov a ty mu ho uz teraz beries…

autor
1. mar 2024

On chce vidieť dieťa každý deň. A ja s ním každý deň byt nechcem. Nemám vôbec pravo na svoj život. Všade stojí, čaká ma..a proste nechcem mu ho dať

anna777115
1. mar 2024

No, ale dieťa nie je bábika o ktorú sa nechceš podeliť s ostatnými. To, dieťa má právo na oboch rodičov. Takže, pokiaľ otec dieťaťa javí oň záujem, tak s tým nič nenarobiš. Budeš musieť svoj život prispôsobiť potrebám a záujmom svojho dieťaťa.

mamutka
1. mar 2024

No môj chlap by sa zblaznil, keby som mu odmietala ukázať dieťa, nechať ho kočíkovať a pod. Urobil by možné aj nemožné, aby bol s dieťaťom. Ty si si predpokladám dobrovoľne s ním ľahla a robila dieťa, také že bolo to neplánovane nie je, máš sex, rátaš s tehotenstvom. Môj chlap je super, ale ak by som mu odmietala byť s dieťaťom, tak predpokladám, že by sa zmenil na nepoznanie.