Ubližovanie chlapom

29. feb 2024

Ženušky s mojim ex máme 2 mesačne dieťatko. Je to komplikovane a zle..
Ale povedal mi, že mi veľmi ublíži ( fyzicky určite nie).
A preto ma zaujíma otázka, ako veľmi vám dokázal chlap ublížiť a čím? Ako by mi mohol podľa vás ublížiť? Čo bolo pre vás najhorsie keď urobil ex partner?

Dieťa mu nechcem dať ani ukázať do rozhodnutia súdu. A preto ma nervy. Tak sa pýtam čo môžem očakávať.

Ďakujem vám za každú radu či názor 🙂

autor
1. mar 2024

Áno odmietam lebo proste on stále stojí a čaká pred domom. Absolutne nerešpektuje to že ďieta ma len 2 mesiace a mysli len na seba. Že s mou chce byt každý deň a podobne

sabrea
1. mar 2024

Toto ti teda nezavidim. Mam podobneho ako otca dietata, iba jeden rozdiel, ze nie je basista. Dieta mu nechavam nech vidi a nech sa stretavaju. Ale cisto chodi iba kvoli mne a ja uz naozaj dalej nemozem a mam pocit, ze som na konci so silami. A co sa nasilia tyka alebo akoby ti mohol ublizit… neviem, ja som mala a aj mam taku klasiku. Vyhrazky, ze sa zabije (ak s nim nezostanem) nadavky, urazky, rozne priania a celkovo odpad. Arogancia, neustale vypisovanie, chodenie, raz je dobre a za 5 minut zase jeho stavy ako to napali do stromu alebo ze mi praje aby som zle skoncila. Ja chapem, ze je otec a nikdy som mu v nicom nebranila. Ale celkovo toto jeho terorizovanie a spravanie sa voci mne mna absolutne nici. A nemam sa ako vymanit a ako z toho odist. Takze ma dohnal do toho bodu, ze som uz zmierena s tym, ze o dieta casom pridem. Jednoducho si uzivam kazdy jeden den a ak to k tomu raz pride, tak som s tym zmierena. A ja som rozhodnuta, ze ak by som mala este niekedy chlapa a neviem ako ho milovala, tak dalsie dieta s nijakym partnerom nechcem. Ak mam mat dieta, tak uz iba sama. Nastastie vsetko zazemie a financie mam. Moc ti prajem aby si to ustala a aby si bola s dietatkom spokojna a stastna, verim, ze tebe to vyjde❤️.

mamutka
1. mar 2024

Ved práve, dieťa ma dva mesiace, to ho ešte nevidel? Ved mu ho nejdes dávať na víkend, to sa neviete ísť prejsť s kočíkom, nech vidí dieťa? Akože naozaj, keby som od narodenia dieťaťa mužovi ho ani neukázala, na betón mi stojí za dverami kazdy deň.

luccija
1. mar 2024

@anjelicek26 to sa stalo vo Viedni?pamätám si to

Autorka dieťa by som mu ukázala či prešla sa s ním vonku.Cim to budeš dlhšie naťahovať, tým bude zurivejsi a keď Ťa chodí sledovať, čakať pri dom bála by som sa.Aj tak súd rozhodne, že s dieťaťom môže byť.Len treba nájsť správnu mieru nie byť kamarátka ani nepriateľ

autor
1. mar 2024

Ale ja sa bojím aj von ísť lebo viem že tam bude. Viem že ma miluje stále to hovori no proste sa bojím a nechcem mu dieťa ukázať..

domi2425
1. mar 2024

Ved si napisala ze tebe ani dietatu nic nespravi - fyzicky, to nefunguje tak ze ty proste nechces tak mu ho nedas a neukazes

autor
1. mar 2024

@domi2425 skôr psychicky.. preto sa bojím.

vilma7
1. mar 2024

A čo je vlastne dôvod rozchodu?
Koľko.mas rokov? Lebo naplánovať dieťa ale nechať sa nabuchat asi tiež nie je inteligentné riešenie a potom otcovi brániť aby vôbec dieťa videl. Dieťa nie je len tvoje. Ale asi sa chceš ty jemu pomstiť, a robíš to na úkor dieťaťa.
Ono rada by som vedela, kde ta pravda je. Ty tu píšeš len svoju verzia, jeho by bola možno zaujímavejšia.
A v roku 2024 nevedieť ako sa chrániť pred počatím...hm?

domi2425
1. mar 2024

ja ta chapem, ale takymto spravanim absolutne nic nedosiahnes

autor
1. mar 2024

Mám 24. Ja som najskor chcela ísť na potrat on nesúhlasil a teda som si dieťa nechala. No on sa správal strašne aj keď som bola tehotná klamal mi, s peniazmi atd. Kričal na mna s podobne. Proste sa ho bojím a chcem aby dieťa malo normálneho otca

anna777115
1. mar 2024

Taký jeden týpek, tu stále vypisuje, že sa doťahujú s matkou svojej dcéry o to dieťa. Tiež, bol vo väzení. Nejedná, sa náhodou o vás, lebo všetko by nato sedelo.

autor
1. mar 2024

@anna777115 tento nevie čo je modrý konik to som si ista. Preto to tu riešim s kľudom

0kristina0
1. mar 2024

V prvom rade mysli na to dieta, najdi sposob ako s jeho otcom vychadzat aby mohol aj on vidat svoje dieta a potom nebude mat dovod ti nejako ublizit. Navstivte obaja mediatora a dajte si doporiadku vztahy. Jediny, ktory bude najviac trpiet je vase dieta. Viem o com hovorim.

autor
1. mar 2024

@0kristina0 Ja to viem ale on tomu nechápe. Proste nechcem mu dávať dieťa. Chcem ho zmazat zo svojho života

0kristina0
1. mar 2024

Zmazat ho uz nemozes, spaja vas vase dieta, uz navzdy. Ked budes mat k tomu takyto pristup, kludne sa ti moze v buducnosti stat, ze tu striedavku dostane. Odopierat styk s otcom sa sudu pacit nebude. Moze ti to este pritazit.

lenkakravcova
1. mar 2024

Si hlúpa, alebo správaš sa ako malé dieťa. Mohla si mu dieťa ukázať. Dať dva tri krát pokocikovat. Trochu by poplakalo a vrátil by ti ho naspäť. Lebo väčšina otcov na to nemá nervy. On len chce to čo mu odopieraš. Čím dlhšie budeš odopierať, tým viac sa bude snažiť.

mamutka
2. mar 2024

Prepáč ale zosalela si? Ty si nemozes zmysliet že ho mazes zo života! Je to otec tvojho dieťaťa, po tom čo si teraz napísala vyzeráš, že ty si človek u koho vďaka psychike dieťa nebude v bezpečí. Normálne sa ukľudni a choďte sa prejsť s kočíkom spolu! Nikto ti nekáže dieťa mu dávať, tak nerob scény, normálne otcovi ukaz dieta. Možno je to zlý človek, ty si s ním spala, tvoj vyber, to budeš dokazovať na súde, aky je psychopat a zločinec. Ale čo ty robis, to momentálne tvojej situácii veľmi priťažuje a súd ta za psychicky vyrovnanú osobu považovať nebude.

autor
2. mar 2024

@mamutka tak ale keď sa bojím ísť s ním čo mám robiť? Ja to nedokážem keď aom s ním aj náhodou išla stále riešil len nás dvoch a to sa nedá. Áno spala som s ním viem..no nemusí ma psichycky ničiť

liv1
2. mar 2024

Podla mna kto tu nie je v poriadku si ty. Dietatu nic nehrozi a ty mu ho dva mesiace neukazes! Ale by som ta hnala! Pekne sa spamataj, zacni s nim slusne komunikovat, a rovno mu ju chod ukazat. Kludne s niekym v sprievode, nech sa nebojis. A mysli na to ze obaja ste rodicia, on ma pravo svoje dieta vidiet nech je akykolvek a ak nebol vo vykone za nasilny trestny cin sa nemas velmi o co opriet. Je to dost hyenisticke, on to dieta chcel, ty si ho nechcela a nakoniec ho ani vidiet nemoze.

vikiki29
2. mar 2024

Tak si predstáv že by to bolo naopak. On by mal vaše dieťa a nechcel ti ho dať, ukázať… vyhováraš sa na strach, dávno si mohla zavolať XY ľudí nech nie ste sami a ist von ukázať mu JEHO dieťa. Si len ďalšia prepnutá mater, ktorá bude otcovi odopierať styk s vlastným dieťaťom, lebo ego… len aby sa to raz neotočilo proti tebe. Chúďa dieťa.

katkami123
2. mar 2024

Autorka sa tu XY krát vyjadri, ze chlap je na hlavu chorý psychopat, ktorého chce vymazať zo života a asi aj dieťaťu bude lepšie bez takého otca a vy jej tu vypisujete, že musí, lebo poskytol spermie.

0kristina0
2. mar 2024

@katkami123 ano pise ale ci je to aj naozaj pravda nikto z nas nevie

mamutka
2. mar 2024

Bojíš sa ist prejsť s ním za bieleho dna po ulici plnej ľudí? Ved si písala že je to človek čo by dieťaťu určite neublížil. My nevieme kde je pravda, ty píšeš, že sa tebe vyhráža, že ti ublíži, ale čo ak to robí len preto, že mu odmietaš ukázať dieťa a ma tvojho správania plne zuby? Ved popros kamarátky a rodinu nech sú nablízku, keď sa pôjdete prejsť, keby náhodou daco skúšal na teba.

gab1sol
2. mar 2024

Prepáč, ale uvedomuješ si, že tvojim konaním mu ubližuješ ty? Sama píšeš, že by vám nikdy neublížil (fyzicky), že ťa stále miluje. A je úplne normálne, že každý deň sa chce kontaktovať, keď mu vlastné dieťa nechceš ukázať. On preto nie je psychopat, on je len otec a chce vidieť svoje dieťa. On to dieťa chcel, ty nie, chcela si ísť na potrat. A teraz ho vlastne psychicky týraš tým, že mu to dieťa nechceš ani ukázať. A vyhováraš sa na strach, ale nemáš dôvod. On je síce basista, ale podľa mňa sa správa len ako zúfalý otec, ktorý nevidel svoje dieťa.

katkami123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
2. mar 2024

A prečo sa ho autorka bojíš? Popíš tu teda konkrétne príklady a situácie, ktoré sa ti stali, že ho kvôli tomu pokladáš za nebezpečného.

autor
2. mar 2024

Keď som bola tehotná a oklamala som ho odopieral mi spánok. Keď som bola 2 týždne pred porodom vyhodil ma a veci mi vyhodil na ulicu. Po pôrode keď som išla k rodičom začal stále chodiť, zvoniť a čakať ma pred domom. Stále sa dobijal a podal na mna vymyslene veci na socialku a podobne. No rozvod už bol v poriadku súhlasili sme obaja. Vôbec sa to nenaťahovalo a preto sa bojím

katkami123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
2. mar 2024

A v čom si ho oklamala, že ti odopieral spánok? Že si mu tajila tehotenstvo? To ako sa dá, aby ti odopieral spánok? To potom ani on nespal? Čo robil?

autor
2. mar 2024

V čom? V tom že mi niekto písal niečo nevhodne a on to našiel. Bol to chlap s ktorým som spávala predtým a písal mi že sa postará o mna a o dieťa a o 2 roky urobí iné. On potom celu noc mi to vyčítal a kričal na mna. A on si dáva pozor čo pise on to skôr hovori