Urazená svokra pre topánky

evka64
12. máj 2016

Ahojte vsetky, chcela by som vas poprosit o nestranny nazor...uz som zufala a najhorsie je to, ze aj manzel sa so mnou nebavi.
Ale k veci. Vcera k nam prisla svokra a priniesla pre malu topanky...ma len 6,5 mesiaca a uz zas sa splasila. Kupila ich v zdravotnickych potrebach, ale podrazka bola velmi tvrda, nedala sa ohnut ani pri prstekoch. Povedala som jej ze su pekne ale tvrde a ja jej take obuvat nebudem a nech uz zuiadne topanky nekupuje. Topanky jej chcem vybrat ja, ale este je na to cas. Manzel mi vynadal, ze ako sa to spravam, mam sa uvedomit.
Urazena odisla domov a odvtedy sa manzel so mnou nebavi.
Vzdy drzal stranu jej, mna sa nikdy nezastal. Vcera som bola aj unavena, nespala som celu noc, nemala som naladu na nic, ale bavila som sa s nou v klude, normalne.
Toto je len zlomok, odkedy mame malu tak mi ide svokra strasne na nervy, do vsetkeho sa stara.
Tak ja uz neviem, som ja nenormalna? Ja by som si ani synovcovi nedovolila kupit topanky....:/

sharmana
12. máj 2016

@evka64 porozprávaj sa najskôr s mužom, vysvetli mu v klude, čo ti vadí a na čom trváš, aby ste predchádzali takýmto zbytočným výstupom. Manžel by však mal stáť pri tebe, ak si ty nepraješ topánky, mal by to mame slušne vysvetliť, aby sa neurážala, že proste toto si chceš vyberať pre dieťa sama.
Mne tak svokra pokupovala 3 papučky-capačky, nespýtala sa na velkosť nohy, len priniesla, lacné, čínske, samozrejme že ich malá nenosila, lebo jej boli hned malé. A tie jedny sa zas nosiť vôbec nedali, divná podrážka, nič jej na tej nôžke nedržalo, ako keby si jej dala železné kopyto na nohu... Tak som cez manžela odkázala, že nech to nekupuje, lebo sme už troje nenosili, kedže nevie odhadnúť ani velkosť a ani typ, proste nedržia na nohe, zošuchujú sa. Tak s tým prestala. Ale ked kúpila malej nejaké oblečko, to som jej normálne dala.

Ako niekedy si treba naozaj kúsnuť do jazyka a naznačiť pri inej príležitosti, že "aká škoda, ale zbytočne vyhodené peniaze, topánky nesedia a bla bla".... Hned jej zapne, že nebude zbytočne vyhadzovať peniaze, ked to malá aj tak nosiť nebude. A možno diplomaticky spomenúť, čo by sa malej ale naozaj hodilo...

evka64
autor
12. máj 2016

@vedorka presne hovoríš mi z duše, nemam problém to povedať hocikomu, našťastie moja mama sa pýta čo nám treba aj zbytok mojej rodiny. O manželovej sa to povedať nedá :D

evka64
autor
12. máj 2016

@yakina keď tu nejde len o jedny topánky, uz sa to nakopilo

katkakovac
12. máj 2016

@evka64 ja mam taku maminu. Nakupuje v osiali, potom to nema kto nosit. Pokazde jej poviem ze nema kupovat a kupi. Tak som raznejsia a nabuduce ked nieco kupi, tak to odmietnem. Jedna vec je dopriat vnucatu a druha vec je ignorovat a nerespektovat. Stale jej hovorim, ze za tie peniaze ho radsej maju zobrat na vylet. Normalne som skusala velmi dlho ale uz mi dosla trpezlivost. Po novom nechavam veci u nasich pre pripad nutnosti. Potom vidi, ze to maly neznosi a sad jej to docvakme. Skus sa najskor normalne porozpravat z muzom a potom so svokrou. Skus vysvetlit, ze kupuje veci, ktore sk tak mala neznosi a ci chce nakupovat pre cudzie deti.

ajana1
12. máj 2016

@evka64 si si mohla zahryznut do jazyka. Pekne podakovat a odlozit do skrine a nikdy nevybrat. Neskor povedat ze si zabudla a predat. Skoda si robit pre taku malickost rozbroje v rodine. Skor by si mala byt rada ze sa chce o vas postarat.

moni244
12. máj 2016

@evka64 dalsia, co pocuje slovo svokra a dviha sa jej tlak? Dalo sa to aj inac povedat, nieco v tom zmysle, ze "dakujes, ale je skoro na topanky, este ich nosit nebude, nech ich radsej vrati a ked bude cas na topanky, pojdete kupit spolu, nech si ich vyskusa, aby jej dobre sedeli a netlacili" ale to tak byva v dnesnej dobe, ze si mami nastuduju na nete nieco, vsetko vedia najlepsie a ostatni su neschopni, bez rozumu a podobne reci

evka64
autor
12. máj 2016

@simonka77 dakujem, presne si to napísala, nebudem držať hubu a krok aby bol pokoj, som čierna ovca rodiny pretože mám vlastný názor.

sasa1310
12. máj 2016

@evka64 po rokoch zistíš, že si bola zbytočne tvrdohlavá......

yakina
12. máj 2016

@evka64 tak pekne povedz, že jednoducho nechceš aby zbytočne vyhadzovala peniažky za takéto veci, ale že si to vážiš atd. proste milo, nech vidí aj z tvojej strany pekný prístup. Alebo hocikedy navrhni, že by sa malej zišlo to a hento, ak jej chce niečo kúpiť, kľudne aj dopredu vyber a vychvál tú vec a ak ju kúpi, tak pochváliť a potešiť sa pred ňou. Musíš isť na ňu trošku psychologicky 😉

evka64
autor
12. máj 2016

@sharmana vieš s mojím mužom sa o nej rozprávať nedá, ona je pán boh a ja som len nevesta ktorá neposlucha.

kukakaj
12. máj 2016

Aj mna by to nastvalo ze sa neopytala a mohla kupit topanky podla tvojich predstav a vy by ste usetrili peniazky. a to nevravim ze je to uplna zbytocnost kupovat ich takemu malemu dietatku. Zase si jej to nemusela tak splechnut , ze su zle. ked vidis ze nevie prijat takuto kritiku pre pokoj v rodine by som sa podakovala a malej ich neobuvala. Ja so svokrou vobec nemam dobry vztah a dcere kupila uz milion blbosti a zbytocnosti, ale vzdy sa s usmevom podakujem, lebo to je slusnost a veci odlozim, ak su nepouzitelne tak ich nepouzivame 🙂 nerozculuj sa zbytocne nad takymi malichernostami 😉

dominika6
12. máj 2016

@sasa1310
súhlasím...tvrdohlavá,vzťahovačná prvorodička 😀
všetky také sú..

lienka2201
12. máj 2016

@simonka77 suhlasim 🙂 ... vsetko je o komunikacii. Nech by uz svokra mala akykolvek prijem, ide o zbytocne plytvanie a vyhadzovanie penazi. Moze sa to postupne nabalovat a co bude zakladatelka temy zakazdym zavadzat svorku, ze topanky su male alebo este velke, alebo uzke ... ani svokra nie je blba, aby casom neprisla na to, ze jej darceky stoja niekde v skrini? Svokra je clen rodiny, ktory bude vnucatam casto davat darceky a preto je podla mna dolezite si na zaciatku dohodnut pravidla, nech sa v buducnosti zbytocne neriesia problemy. @evka64 Neviem, ako si tuto zalezitost so svokrou odkomunikovala, ale urcite si spravila dobre, ze si jej povedala svoj nazor. Dolezity je sposob komunikacie, bez hnevu a na vsetkom sa da dohodnut, ak su obe strany schopne kompromisov!

dolijalu
12. máj 2016

🙂
Uplne rozumiem Tvojej reakcii...zbiera sam zbiera a raz to vybuchne a celkom nevhodne. Prehnala si to a namiesto hladania podpory v Tvojom postoji si to radsej priznaj, schovaj na chvilu hrdost a chod sa svokre ospravedlnit a vysvetlit, ako si to myslela, resp, co Ti na topankach prekaza. Slovo prepac je prejavom ucty a osobnosti...mali by sme ho vediet pouzivat. Kazdy niekedy prestreli a vznikaju situacie, kedy nenajdes pokoj na dusi, kym to neurovnas. Urob to.
Pokial je svokra stala skola a Ty barfootova a neprestane take boty kupovat, podakuj a odloz...vybavene
Ak jej dokazes v klude vysvetlit, aku obuv uprednostnujes, dohodnite sa, ze topanky pojdete kupit spolu..vybavene.
Urcite sa zo svojej kupy tesila, predsa to bol darcek pre vnucatko
Ja by som to ospravedlnenie topla este kvetmi
A potesis tym aj manzela

mayama
12. máj 2016

@evka64 ahoj 👋 ak sa na to díva z hľadiska čo je dobré pre dieťa tak bolo fajn kúpiť topánky, moja ich nosila už od 7 mes. Síce nechodila až po roku tak som jej dávala topánky aby sa jej formovali nožičky
Na druhej strane tvoja svokra nema čo kupovať takéto topánky ak by ti dála peniaze a že ich máš kúpiť to je
iné
Moja mi chcela dať osuchane po cudzom decku vychodene a ešte bwz vložky
Je trapana ma dva príjmy a malej nekúpi nič a len haraburdy po druhych

janickacrazy
12. máj 2016

@evka64 tak to je blbé, ked muž nestojí na tvojej strane, moja svokra je tiež taká, že kúpi kadejakú blbosť a ešte k tomu lacné a nekvalitné veci, lebo ona vždy chce doniesť toho veľa, aby sa deti tešili, nuž deti sa tešia a ja už ani nefrflem, zvykla som si, spočiatku ma išlo poraziť, aj som jej povedala, že toto nemá kupovať, lebo je to malé a neviem aké, ale ona ma aj tak nepočúvala a zase kúpila hocičo, napr. ružové ponožky pre chlapca 😀 riešim to tak, že veci, ktoré nechcem bud darujem alebo vyhodím a všetci sú spokojní

jaannkkaa
12. máj 2016

Ach jaaaj a ze preco su tu take problemy so svokrami 😀 Ja mam so svokrou super vztah lebo ako to tu bolo spomenute pre pokoj v rodine som ticho......a co ze kupila topanky podakujem a idem dalej naco sa hadat pre somariny...su dolezitejsie veci v zivote ako ze svokra kupila zle topanky 😀

mayama
12. máj 2016

@evka64 ahoj 👋 ak sa na to díva z hľadiska čo je dobré pre dieťa tak bolo fajn kúpiť topánky, moja ich nosila už od 7 mes. Síce nechodila až po roku tak som jej dávala topánky aby sa jej formovali nožičky
Na druhej strane tvoja svokra nema čo kupovať takéto topánky ak by ti dála peniaze a že ich máš kúpiť to je
iné
Moja mi chcela dať osuchane po cudzom decku vychodene a ešte bwz vložky
Je trapana ma dva príjmy a malej nekúpi nič a len haraburdy po druhych
@evka64

calais
12. máj 2016

Keby to kúpila tvoja mama, predpokladám že všetko by bolo ok. Podľa toho čo píšeš, ide o to že je to svokra. Lebo na koňovi skoro všetky svokry su otrasne a pod. len mamicky nevesticiek chapave a rozumné. Veď si prečítaj ešte raz čo si tu všetko popisala. Bože uchran ma toho, aby som mala raz takú nevestu ako tu su poniektore, a žeby zakladala temu preto, že som kupila vnúčatu topánky, ktoré sa milostivej nepáčia

mayama
12. máj 2016

@evka64 ja viem ako sa cítiš
Vraj prvorodicky sú srelene a bla bla
Tak to ešte nepoznajú moju svokru a prasvokru to by hneď pochopili že po svete behajú jezibaby
Ja som ich jediná nevesta a furt hľadajú chyby a porovnávajú.tiež len aby som všetko robila podľa nich kompenzuju si na mne ich zlé vzťahy lebo oni sa tiež nemusia tak všetko prenášajú na mňa
Ale máj všetkých piiiiiiii

sharmana
12. máj 2016

@evka64 pravdu? tak potom topánky od svokry je šuvix problém, ak máš s mužom takýto vzťah. To by si mala riešiť ale úplne niečo iné.

sasa1310
12. máj 2016

@evka64 nie, nie sú všetky nenormálne čo si povedia svoj názor. Ale treba aj ten názor trošku normálnym spôsobom dať. A nie, že si ho povieš zrovna, keď svokra má snahu tvojmu decku niečo kúpiť. Ale asi nechápeš, čo sa ti tu snažíme povedať.
Sú svokry, ktoré roky nevidia svoje vnúčatá, a keď sa stretnú s nimi po rokoch, tak im dajú jednu žuvačku.
Ty máš to šťastie, že tvoja svokra má záujem o vnúča a stará sa a ešte aj niečo kúpi.
Ale ako som písala, to pochopíš po rokoch, čo je to mať takúto svokru, keď budeš pracovať a budeš potrebovať niekde postrážiť dieťa. Vtedy ti bude svokra dobrá......
Takže na začiatku si sprav takýto vzťah s ňou a dúfam, že keď ju budeš o pár rokov potrebovať, tak sa na teba vyserie.

ajana1
12. máj 2016

@dominika6 zas pozor to nie je o Tom kolko deti mas ale o vychove a zakladoch slusnosti. Zakladatelka temy zjavne nema respekt k inym ale zakryva to za otvorenost a priamost.

dolijalu
12. máj 2016

@sasa1310 toto vyznelo, ako keby bol vztah so svokrou cisto obchodny😀

stanulienkat
12. máj 2016

Ja by som podakovala a nekomentovala. Mozno neskor predala. Ved nemusi svokra vediet. 😀

pipilady
12. máj 2016

@evka64 ojojoj, stačí ostať ticho, myslieť si svoje, prikývnuť a keď svokra odíde, odložiť topánky do skrine... na furt. Ja to takto robím, ak kúpia deťom niečo, s čím nesúhlasím alebo čo sa mi nepáči.... poďakujem, s radosťou odnesiem domov a zo skrine to potom putuje na bazár napr. 😀 Veď má 6,5 mesiaca... až začne chodiť, tak sa môžeš vyhovoriť, že sú malé-veľké, neverím, že trafila veľkosť.... keď ty sama nevieš, akú veľkosť topánok bude tvoje dieťa mať keď začne samostatne chodiť....
Nabudúce to rieš takto a bude pokoj v rodine a každý spokojný 🙂

sasa1310
12. máj 2016

@dolijalu nie, nie. Ale normálny vzťah medzi nim je lepší na príležitostné pomoci od svokry, ktoré časom prídu.
Toto sú také banálne veci,. Žabomyšie vojny pre chujovinu.

sasa1310
12. máj 2016

@pipilady presne tak. Svokra nie je kamarátka, ktorú odhodíš a viac nemusíš vidieť. Svokra je babka jej dieťaťa a či sa jej to páči alebo nie, je to rodina. A v rodine musia byť kompromisy

dominika6
12. máj 2016

@ajana1
áno aj to je pravda...otvorenosť neznamená neokrôchanosť...

katkakovac
12. máj 2016

@evka64 ja mam taku maminu. Nakupuje v osiali, potom to nema kto nosit. Pokazde jej poviem ze nema kupovat a kupi. Tak som raznejsia a nabuduce ked nieco kupi, tak to odmietnem. Jedna vec je dopriat vnucatu a druha vec je ignorovat a nerespektovat. Stale jej hovorim, ze za tie peniaze ho radsej maju zobrat na vylet. Normalne som skusala velmi dlho ale uz mi dosla trpezlivost. Po novom nechavam veci u nasich pre pripad nutnosti. Potom vidi, ze to maly neznosi a sad jej to docvakme. Skus sa najskor normalne porozpravat z muzom a potom so svokrou. Skus vysvetlit, ze kupuje veci, ktore sk tak mala neznosi a ci chce nakupovat pre cudzie deti.