Urazili by ste sa?

dajana40
25. jan 2017

Ahojte, možno je to otázka ako zo školky ale ja chcem iba počuť váš názor. Som takmer rok nevestou a moja svorka aj svokor mi neboli schopní zagratulovat k meninám, a ani k narodeninám Podotýkam, že sme v ten den boli všetci doma. Stávalo sa mi to aj predtým, ked sme s manželom neboli svoji, mrzelo mato, ale teraz ma to mrzí ešte viac, pretože bývame spolu. Stretli ste sa sniečím podbným?

sibalka21
25. jan 2017

Nie neurazila by som sa.... Je to o povahe, charaktere a vasom vztahu.... Nie su povinni ti gratulovat, mozno si ani nepametaju kedy mas nejake sviatky, alebo proste nechcu... Pre nas niesu meniny nic zvlastne a ani ich neriesime, negratulujeme si... Narodeniny si vacsinou pripominame :D

nenne27
25. jan 2017

Ah to by mrzelo aj mna😓co na to hovori manzel?inak vztahy mate so svokrovcami dobre?a ked mal meniny narodeniny manzel...tak mu zablahozelali?

sardinka336
25. jan 2017

Ak mas s nimi inak dobré vztahy, tak načo do toho rýpeš? Nepozname ich, mozno su taka povaha, mozno to nie je od nich nič v zlom...ak su inak v pohode a fajn tak by som z toho nerobila tragediu. My meniny vobec neoslavujeme a narodeniny len vtedy ak pozyvame ludi k nam aj to skor koli detom. Ved si mohla prist za svokrušou ze ,,mami, (alebo neviem ako ju voláš) napiekla som kolačik, ked mam dnes tie narodeniny.....

janickacrazy
25. jan 2017

@dajana40 Záleží na tom, či je u nich zvykom takéto veci oslavovať, či teda si napr. ty im gratulovala, ked oni mali meniny a narodeniny alebo či oni gratulovali tvojmu mužovi a tebe nie. V niektorých rodinách sa proste neoslavuje. Ak gratulovali tvojmu mužovi a tebe nie, tak je to trapné podľa mna. S mužom si sa o tom nebavila aké majú zvyky? A on ti aspon pogratuloval dúfam či?

dajana40
autor
25. jan 2017

ano vždy som im gratulovala ked som napr nebola u nich, prv sms a tak osobne. ano, oslavuje sa to, robi sa opekacka. teda ja vtedy sa robila boli obidvaja pritom , ostatná rodina gratulovala.. ja nerýpem, iba sa pýtam

janickacrazy
25. jan 2017

@dajana40 A tvojmu mužovi normálne gratulujú a ostatným členom rodiny? Len tebe nie?

lorela
25. jan 2017

@dajana40 Oslavujú oni sviatky druhých, alebo svoje navzájom? Si jediná ktorej negratulujú?

hettinka
25. jan 2017

moja svokra mi tiež v živote nezavolala k narodeninám, meninám, ani deťom ... ked sme my k nim prišli, dala mi nejakú drobnosť, alebo deťom peniaze, ale vždy len tak, ako mimochodom. Mne osobne to bolo jedno, ale detí mi bolo ľúto.
Potom som sa k tomu postavila tak, že som ani ja negratulovala im a hotovo.

maxiva
25. jan 2017

Mma by to tiez nadtvalo,je to odveci😨

maxiva
25. jan 2017

*mna by to tiez nastvalo,je to odveci😓....sorry tie pismenka uplne preskakuju

pribinak
25. jan 2017

Ako to hodnotí tvoj manžel? Neviem ci by ma to urazilo, je to skor trápne, ze vsetci všetkým blahoželajú okrem teba

natalkanasta
25. jan 2017

@dajana40 Neuraz sa na mna, ale ty si nema alebo co? Pytas sa kadekoho, ze kto komu gratuluje a komu to vadi ci nevadi, mrzi ta to, nevychadzam z udivu ozaj, preboha VED SA OPYTAJ!!! Normalne slusne im to povedz a co najskor, oni pravdepodobne vobec netusia, co ty vo svojej hlave riesis..

tutu_1
25. jan 2017

Vobec toto ja neriešim, kto chce si spomenie a kto nechce tak na toho si nespomeniem ani ja. Vybavená vec.

lilyianka
25. jan 2017

Neviem ci by ma to nahnevalo,ale skor zamrzelo.....ja som tento problem so svokrou nemala....pamatala si aj meniny aj narodeniny a vzdy uz ma vyckavala s bonbonierou 😉
Kedze aj druha jej nevesta sa volá rovnako,tak meniny nebolo tazke si pamatat....a narodeniny asi tiez nie,kedze sme vzdy urobili opekacku alebo posedenie v zahrade..
Ale raz sa jej stalo,ze zabudla na meniny svojej dcéry a teda ta bola na nu riadne napalena 😂😂

nenne27
25. jan 2017

Ked ignoruju len tvoje je to totalne neslusne..niektore zienky tu pisu ze neoslavuju netrapilo by ich to...ja som asi z inej planety.my si v rodine vzdy spomenieme ked ma niekto narodky,meniny, urobi skusku, alebo proste ma nejaky specialny den.nerobime okolo toho velke haloo..ani velke dary si nedavame..staci malickost ale ide o princip.ukazat ze si niekoho vazim..mam rada myslim na neho..stale... ale o to viac v specialny den..manzel by mozno mal pred nimi ukazat ze mas sviatok, zablahozelat,robi to?inak ma napada iba ze bud 1, ti chcu dat najavo ze ich nezaujimas prip.ta nemaju radi 2, nemaju nejake "socialne" IQ...cize su totalne "nevychovani" alebo 3, su moslimovia a den narodenin nie je dolezity😉

selena2
25. jan 2017

Mne tiež svokrovci nezablahoželajú,nespomenú si.Ale oni očakávajú od nas neviem aké ceremónie.A každý rok od nás dostanú dary a kvety.Ked mal mój muž 30 ani slovkom neopomenuli.Mrzí ma to ale prišla som na to že namajú IQ a za človek nemôže😉Netráp sa.

jeannna
25. jan 2017

@dajana40 Pekne to nie je, ale povznes sa nad to. V zivote sa stavaju omnoho horsie veci ako toto.

dajana40
autor
25. jan 2017

jansé prídem a opýtam sa ich, prečo mi negratulujete? na takú uroven sa neznížim!

nenne27
25. jan 2017

@dajana40 to urcite nie...manzel sa k tomu ako vyjadril?

cawes
25. jan 2017

@dajana40 no ja by som sa ich to presne tak opytala po oslave ze ci nemaju vo zvyku aspon rukou zatrepat a povedat prajem vsetko dobre.

dajana40
autor
25. jan 2017

a ano ostatným gratuluju len mne zabudnu proste jeden rok ano dwa roky nie alebo si spomenu o tyzden ale minuly rok pred rodinou ked uz nezagratulowali.... hroznéé

mihula
25. jan 2017

@dajana40 ono sa to nestava len svokrovcom-to je ten lepsí prípad.Ale ak sa to stane manželovi,to je iný pruser a ver,že sa im to stava velmi casto.Ale nedajbože zabudnut na ich sviatok,to sa nesmie stat.Budu kuvikat o týžden skor,aby si nezabudla🙂

livi
25. jan 2017

@dajana40 to skôr by sa mal nato opýtať manžel, keď s nimi bude sám...mňa osobne by to mrzelo, ak by sa moji rodičia takto chovali k manželovi. Určite by ma zaujímalo, prečo sa tak správajú

janinah
25. jan 2017

To myslíte vážne,že sa u vás negratuluje a považuje sa to za ok? ...neurazilo....zamrzelo a riadne....zvlášť ak s nimi bývaš .A ak sa to nestalo len raz,že prosto zabudli,tak by som sa tiež zariadila podobne a negratulovala ani ja im,načo, oni si určili za normu negratulovanie,tak ja sa prispôsobim ich norme.☹

jeennyv
25. jan 2017

@dajana40 jasne, ze zamrzi...a v jednej domacnosti ...u nas si gratulujeme a kto je blby na datumy je tu fb, kalendar, notesy, diare, poznamky v aplikaciach, zlte papieriky, cize nech mi nikto nevravi, ze zabudne, ide o prioritu...

flower2
26. jan 2017

Ahoj, u nas je to podobne....ked som mala 30, svokor mi na manzelovo pripomenutie aspon tu ruku podal, ale jeho mama nic....a neverim ze si nepamata lebo len na mna zabudne....na ostatnych si vzdy spomenie.... takze viem Ta pochopit....
Ja som toto riesila s manzelom, on sa vyjadril ze jej moze max podotknut ked s nou bude, ze aj manzelka mala meniny narodeniny a bolo by fajn si spomenut aj na nu, este sa tak nestalo.... co ma vsak nastvalo viac.... vzdy ked maju sviatky deti tak organizujem oslavy, kde sa stretnu stary rodicia....no a na tieto oslavy nechodia, aj ked dam vopred vediet pre nich to nci neznamena..... mna to mrzi koli detom, lebo tie maju hned otazku ze preco neprila druha starka:-/....

kochka
26. jan 2017

Ahoj zažila som presne toto isté, moji svokrovci proste nemali zaužívané sláviť narodky alebo pozdraviť, prišlo to až rokmi ked som už smutná povedala že mne to chýba, nebola som na to zvyknutá aby som v den na narodky bola bez povšimnutia a nejako t potom prišlo od nich aj samo. prv nechutný top hnačkovej farby od svokry (myslela si že milujem hnedú farbu :D ) no a časom sme to vyšperkovali,,, teraz si už blahoželáme a aj ja im, čo predomnou ani neviem či robili :D

katkaluky89
26. jan 2017

ja mam to iste niesme vzati ale jedine co si povieme "cau dobry den" a tym konci debata jedine naco sa zmozu je este "kde ste sa vybrali, co ste varili, pridte sa najest" mame svoju kuchynku ale k narodeninam ani k meninam mi neblahozelaju a ani mi to zily netrha 🙂

janickacrazy
26. jan 2017

@dajana40 Tak aj ty zabudni, ked oni budú mať nejaký sviatok najbližšie, možno im to docvakne. Moja svokra nezabudne nikdy, ale svokor ten na oslavy nechodí, žije si vo svojom vlastnom svete, nerieši nič, ani deťom nepríde ani nám.

selena2
26. jan 2017

@kochka Vraj hnačkovej farby