Už som z toho unavená

24. jan 2023

Chcem sa len vyzalovat. V skratke opisem. Ja tiez nie som teda ani zdaleka dokonala. Beriem antidepresiva ale teraz je to konecne uz dobre aj sa posmejem. Celkom ma uz aj bavia dni. Ale som unavena. Unavena a smutna z mojho manzela. Nepacilo sa mu ze malo pratam. Ze sa dostatocne nevenujem mladsiemu synovi. Ze mam zato "vyplatu". Zacala som sa viac snazit. Stale pratam robim venujem sa detom. Robim co mozem. Pripadam si tu ako sluzka handra. Financne na tom nie sme bohvie ako. Dalsi problem stale castejsie vycitky ze on nosi vyplatu. Ze placem ze nemame peniaze a nasledne kupim malemu nieco v obchode. Nahneval sa ospravedlnila som sa ze som mu nemala kupovat ze uz nepouzijem jeho stravovaciu kartu. Boli to 4 eura. Vratila som mu ich. Povedal co teraz z toho robim dramu . Vravi ze tie vycitky su v ramci srandy. Napriklad poviem : z dalsej vyplaty kupim malemu mikiny lebo uz su mu male. Odpoved : z akej vyplaty ? Z tvojej ? Teraz ma nohu v sadrovej dlahe pomaham mu staram sa onho aj deti. Bola som u doktorky cakat na pnku. Picham mu injekcie do brucha. Vecer mi ukazoval ze sa mu urobila modrina. Tak vravim pichaj si sam. Zajtra ho nesiem na kontrolu. Kazdy den vozim starsieho syna do skolky do mesta. Poobede ponho chodim cez den sa staram o mladsieho pratam snazim sa. Ale ja uz mam pocit ze si najde vsetko len to zle. Uz sa niekedy bojim co zas poviem co zas urobim zaco budem ta "zla". 😔 Som smutna aj si poplacem. Ja viem ze ma lubi je to dobry manzel len poslednou dobou mi vsetko vycita vsetko mu vadi co urobim alebo neurobim

kollarovci
24. jan 2023

To poznam😒niektory chlapi si nevedia vazit co maju doma😒

ckocka
24. jan 2023

Ak vieš že ťa lúbi a je to dobrý manžel tak ťa musím upozorniť že zásadná chyba je na tvojej strane.

jabadabadu
24. jan 2023

ty nemas vyplatu, ty mas rodicovsky prispevok. panko nech si radsej kusne do jazyka, ked sa mu to zda malo za to, co vsetko robis

andrea_82
24. jan 2023

Podla mna ta nelubi a nie je to dobry manzel, ak ti takto podkopava sebavedomie.

danulicek
24. jan 2023

Ak si na instagrame, kukni si profil dobry.kouc. Tam sa nájdeš vo veľa situáciách. Možno budes mat odpoved. A možno nie, ale drzim ti potom palce. Je ťažké takto žiť.

luccija
24. jan 2023

Myslim, že tie lieky berieš kvôli nemu.Mozno to raz zistíš...píšes čo vsetko robíš ty a robí on niečo okrem toho, že Tam ponižuje a je nevdacny?iba sa zamysli...

luccija
24. jan 2023

Tak mu aj ty daj v rámci srandy nejakú výčitku ako sa mu to bude páčiť.

nnnuuunnn
24. jan 2023

Tak ja Ti to vysvetlím. Tvoju situáciu, pretože ty si ešte veľmi mladá a neuvedomujes si čo sa deje. Snažíš sa presvedčiť samu seba, že "Ťa ľúbi a je dobrý manžel". Je to možno preto, tieto klapky na očiach Ta chránia pred tým vidieť realitu a mozno sa aj v tejto situácii keď si od neho závislá nezrutit. Tie deti máš vďaka nemu. Máte ich spolu. Staras sa o deti a preto nemôžeš chodiť do prace. Máš nárok na "jeho" výplatu a panko by si zaslúžil dobrú po papuli, za to, že vôbec niečo také ako "jeho výplata" vyjde z jeho ... ach, nejdem tu pisat expresívne výrazy... No že si to dovolí vypustiť z úst. Neváži si Ťa, tak ako by si muž mal vážiť ženu, ktorá mu dala deti. Si týraná žena, minimálne ekonomicky, ale aj v tom, že nemá k Tebe úctu. Premýšľaj o Tom a zbytočne s ním nestrav ďalších 10 rokov.

nnnuuunnn
24. jan 2023

A súhlasím, že antidepresíva berieš kvôli nemu. Bola som v rovnakej situácii. Chodila k psychológovi, brala lieky a myslela si, že môj muz je dobrý. Podľa mňa si na tom rovnako, a tá sladká nevedomosť ta drží od úplného zrútenia. To že si nechceš priznať ako to reálne je.

nnnuuunnn
24. jan 2023

Ozaj koľko máš rokov? Tipla by som do 28.

aknamorka22
24. jan 2023

Mňa by zaujímalo ako v domácnosti pomáha tvoj muž. Koľko sa venuje deťom a prečo je podľa teba dobrý manžel?

danielahamar
24. jan 2023

No pánko je zvyknutý na dobrotu, takže mu treba ukázať aj tú druhú stránku😉 a prestaň sa ľutovať, zato ako sa k tebe správa si môžeš sama, povedz mu už konečne, že stačí, ženy ženy, uvedomte si, že nie ste nikoho slúžky, ani handry😔

loliki
24. jan 2023

Si dobrá žena, dobrá matka. Ak si unavená z tej situácie, tak si oddýchni. Treba spraviť zmenu v systéme. Začni vetou: Najprv ja, potom ja, potom tí ostatní. Som domáca pani.

sheila121
24. jan 2023

Keď toto je dobrý manžel, tak ja už neviem. Ja mám depku z teba práve. Jak ja neznášam keď dakto napíše že takéto dačo je dobrý manžel. Och.

viestta
24. jan 2023

Ja by som polozila otazku inac. A kolko sa ty venujes dietatu? Kolko pozornosti ty venujes nasmu dietatu? Kolko casu venujes ty nasej spolocnej domacnosti? Kolko casu travis tym, ze sa venujes mne? Kolko casu mam ja sama pre seba?
O peniazoch by som sa s nim balvila velmi strucne, rodicak je PRISPEVOK statu pre rodinu, kde sa matka stara o dieta a nemoze mat vlastny prijem. Rodinu ma financne zabezpecit predovsetkym otec, nie zhadzovat zenu tym, ze nezaraba a "ktosi" ju plati za to, ze sa stara o dieta a samozrejme o domacnost a pana manzela.

kacernakokse
24. jan 2023

Ach, toto sa tak zle číta tieto príspevky.... Musí si chlap uvedomiť, že nie je jeho výplata a tvoja výplata a už vôbec že z "jeho" výplaty sa nemôžu kúpiť veci pre jeho dieťa. Veď to je absurdné. Ale sám si to panko neuvědomí a ty tiež vyzeráš že ako piskne tam skočiš, takže jediný kto môže túto situáciu zmeniť, si ty. A keď sa to milosťpánovi nebude páčiť, tak počkaj kým budem môcť pracovať, zbal saky paky a daj mu papa.

timing
24. jan 2023

Jednym slovom...hovädo

nnnuuunnn
24. jan 2023

@timing dobrý manžel je to, si nečítala? 😃

hankab
24. jan 2023

Len raz by som bola donutena ospravedlnit sa svojmu muzovi za to, ze kupim nasmu dietatu saty 🤦🏽‍♀️ len aby si pochopila rozdiel: moj by mi este prispel aj keby som kupovala cudziemu, nieto este nasmu spolocnemu. A ze dobry chlap, ked mu musis vracat 4€, lebo si sa previnila? Taky kopanec by dostal, ze az

jenn7
24. jan 2023

Co je to pratam?

danieladeley
24. jan 2023

Dobry manzel, sprav si s nim este min. jedno dieta.

lvulik
24. jan 2023

@jenn7 upratuje 😀

jenn7
24. jan 2023

@lvulik 🤦‍♀️

lenkalenka1987
24. jan 2023

Inak poznám takéhoto “trtka”, ktorý si teraz zlomil nohu pri športe a presne znevažuje ženy na rodičovskej, ale majú len jedno dieťa. Presne sme si hovorili, že ako musí jeho žena trpiet, že určite ju doma uráža, povyšuje sa nad nou. Ani ich spolu človek nevidi, fungujú samostatne. On, jeho práca a jeho sport a ona celé dni s dietatom. To ani nemá zmysel zostávať s takým mužom.

drahomirrra
24. jan 2023

@viestta Preco ma rodinu zabezpecit predovsetkym otec? Z akeho dobodu?

hankab
24. jan 2023

@drahomirrra pretoze je to prirodzene. Pretoze este v praveku bola zena ta, co cakala v jaskyni s dietatom, kym muz isiel na lov. Preto koji dieta zena a je s nim doma, kym je muz v praci, vymenit si to ani po tisicoch rokov nemozu (kojenie). Existuju aj vynimky, ale tych je tak 1% a vacsinou je to sposobene tym, ze bud zena nie je z nejakeho dovodu schopna sa postarat o dieta, alebo im to obom tak viac vyhovuje.

koniarova
24. jan 2023

@drahomirrra ako ju má zabezpečiť žena,keď sa doma stará o deti?

majlo1234
24. jan 2023

To nie je o veku, ale o nastaveni. Aj on, aj vsetci ostatni sa k tebe spravaju len tak, ako ty sama dovolis. A ked teda ty mas vyplatu za starostlivost o deti, vsetko to ma byt do casu, kym on dojde domov. Nasledne si vsetku starostlivost o domacnost a deti delite rovnym dielom(v idealnom svete), lebo ved ani on nepracuje 24/7 a aj on je clenom vasej domacnosti

julish
24. jan 2023

Robíš toho naozaj veľa, ešte aj o manžela starať. Pocit, že ty sa rodas cela a nik sa nepostará o teba - a ako dobre by ti to padlo.

viestta
24. jan 2023

@drahomirrra v case materskej a rodicovskej zena nema prijem, len davky od statu a tak je ulohou otca zabezpecit rodinu v case ked sa matka jeho dietata stara o dieta. Mimo obdobia materskej a rodicovskej je to na dohode partnerov