V návale emócií som sotila do priateľa a ušla

4. apr 2021

Mali sme nedorozumenie a on sa správal arogantne a ignoroval ma. Akúkoľvek moju snahu o rozumnú komunikáciu prešiel mlčaním, zapol si hokej a ignoroval ma. Potom mi naznačil, že mám odísť z jeho bytu. Pri odchode som sa neovláda a sotila som doňho tak, že spadol a zastavil ho až kvetináč s umelou kvietkou. Zľakla som sa a ušla som. Je mi to ľúto, ale tu ľadovu ľahostajnosť a poníženie som nezvládla. Blokol si ma na fb aj telefóne. 😪😪😪

simca06022011
6. apr 2021

@jana_eyre_2 ja v prvom rade niektore reakcie tu, povazujem za prehnane a z jedneho sotenia urobit tresnty cin je smiesne :D a porovnavat to s fackovanim a neviem cim :D K strceniu urcite nedoslo s tym, ze by ho isla fyzicky napadnut ona. A stale si myslim, ze ona pri tom jeho spravani, neskocila po nom a nevyfliaskala ho ako tu dramatizujete... ale nejak jej prisiel do cesty a odstrcila ho od seba. A to je vsetko. NEvidim tu nikde prispevok, kde by opisovala, poslal ma domov, sadol pred telku a skocila som po nom

A ano, obstoji moj nazor, pretoze ked si s niekym roky, tak vies ako kedy reaguje a ci ho treba ignrovat alebo nie, lebo sa budeme vadit viac.. druha vec nevies v com ju ignoroval a co chcela, mozno vobec nerobila sceny ako to ty v afekte zvyknes,ale chcela s nim nieco riesit, bola u neho na navsteve a on ju ignoroval, rposte svoje veci sa musia naucit riesit po svojom🙂 . Ty vies, ze ta ma chlap ignorovat a beries to ok, ja by som to napr v tomto pripade netoleroval ( mna keby moj ignoroval ked daco chcem, tak ma to vytoci este viac, jedine ked riadim, vie ze ma ist radsej so psom...) a mozno autorka tiez ignoracie a provokacie nema rada. Ale ok, robte ako myslite 🙂

miadi
6. apr 2021

@simca06022011 ty si to vypeknujes ze jej stal v ceste 😜a tak ho odstrcila.. on sa jej neplietol pod nohy ako macka. On ju poziadal aby odisla z jeho bytu a bol ju vyprevadit aby mohol za nou zamknut dvere. Logicky . A ona ho v navale zlosti ze ju vyhadzuje ako prasiveho psa sotila Lebo sa mu chcela pomstit . To je taky toxicky nevyzrety vztah .. kde jeden ignoruje vyhadzuje blokuje a druhy den je vse ok.? A druhy zas je agresor ale vsetko je ok. Ale kludne to ber po svojom . Pre kazdeho je normalne nieco ine nieco na co je zvyknuty. Ja na take zvyknuta nie som. Takze pre mna to ok nie je. Ani si s muzom nenadavame .. v niektorych vztahoch to robia lietaju vulgarizmy. Odpustia si a ziju stym ze pre nich to je ok .. v pohode to tiez nie je. Ale su ludia co vedia spolu byt aj bez vzajomnej ucty a sebaucty zamerne si ublizujuc.

bmuller
6. apr 2021

@miadi Snad sa to autorke stalo prvy krat, zjavne ju samu jej reakcia (coho je schopna, ved inak by tu asi nepisala) prekvapila a pochopila, co by sa mohlo stat, ked neovladne emocie (keby si tresol hlavu napriklad o keramicky kvetinac). Zas z toho netreba usudzovat, ze ostanu vo vztahu, kde sa budu sacat na dennej baze. V pripade normalnych ludi si ona vezme tu priucku do zivota o ovladani, a on priucku, ze sa nema chovat ignorantsky. Niekoho skratka pouci az drsna skusenost. A ked nie, tak to uz bude ich problem.

miadi
6. apr 2021

@bmuller vies co keby to lutovala ok raz sa moze stat. Ale ona je rada ze mu ukazala odkial pokial. Napisala sem ked bola vyhodena a bloknuta .. Lebo sa bala ze co dalej. Ale vsetko je ok uz to vyriesili Takze klud 😎ten pristup k celej veci je este horsi ako to co sa stalo. O to ide.

77daniela77
6. apr 2021

Ja to tiez tak vidim ako
@miadi ,najprv bola z toho pos*ata a potom sa uz citila na koni a mam pocit ze ju to velmi potesilo a posmelilo,zjavne nic nelutuje a je na seba a svoje spravanie este aj hrda.Mne sa nepaci nasilie celkovo,ci je to zena,alebo muz.Odlahlo jej od ri*i a vobec sa nad tym nazamysla ze by ona mohla urobit chybu.

bmuller
6. apr 2021

@miadi no mas pravdu, podla jej reakcii sa velmi nepoucila, kedze to (nastastie pre chlapa, nanestastie pre skusenost) dopadlo dobre a bez urazu. celkovy pristup toho paru sa mi zda na vek nie vyssi ako 20 rokov 😀 snad dojdu k rozumu a ozrejmia si, ze sarvatkami toho typu mozu dojst rychlo bud k urazu alebo ku krachu vztahu

roja01
6. apr 2021

Nepoculi sme druhu stranu a tak nevieme ci ignoracia autorky nebola na mieste. Muzi maju vela chyb, od lenivosti pocinaje az po agresiu. Vacsinou vsak zeny dokazu vytvalo rypat a vyryvat, ze casto vyvolaju bud tu agresiu (nemyslim len fyzicku) alebo ignoraciu. A aj ked ma zena dovod na nespokojnost a vytky voci muzovi, mudra vie ako na to, "aby sa vlk najedol a koza zostala cela".

oblecenie99
6. apr 2021

Ženy, asi ste niektoré fakt nezažili, aké je mať doma chlapa totálneho ignoranta, mne toto muž robí pravidelne, najprv ma vytoci, vyprovokuje, a keď ja sa snažím o slušnú komunikáciu, naozaj slušnú, normálnu, bez invektiv, on je TICHO. A ignoruje ma. Robí to zvyčajne vtedy, keď zistí, že to prehnal a nemá pravdu, došli argumenty, ale komunikácia by bola podľa neho priznať si chybu a plus veľmi dobre vie, čo na mňa platí a niekedy mám pocit, že sa v tom vyžíva. Z môjho konkrétneho mam pocit, že zametanie veci pod koberec, tichá domácnosť resp. oddelené spálne nie sú pre neho problém, ale askor odmena a splnený sen. Ja zas neznášam, ak sa pohadame, a veci nie sú vyriešené a vydiskutované, lebo to všetko vo mne vrie a potom buchne neskôr na maličkostiach.. Proste som za zásadu "nech slnko nezapadne nad tvojim hnevom", a mat radšej pol hodinu talianske manželstvo ako nemať veci doriešené a vydiskutované, len po pár dňoch mlčania ututlane a "zabudnuté". Neviem, ako to bolo konkrétne u autorky ale ja si teda veľmi dobre viem predstaviť tu situáciu, a nie, nečudujem sa, že do neho sotila. Prakticky o útok ide (ja si myslím, že on stratil rovnováhu, lebo to nečakal) ale zo strany autorky to bol podľa mňa akt zúfalstva a bezmocnosti. V každom prípade, nič pekne, autorku to aj mrzí, ale pochopiť to niekde aj viem, lebo to žiaľ poznám (nie sacanie, ale ignoraciu o rozumný rozhovor). Autorke radím, aby s takým ani nepokračovala vo vzťahu, lebo je to peklo, aj keď on už asi nemá záujem.

andreatytler
7. apr 2021

@oblecenie99 Akoby si opisovala toho mojho. Ta ignoracia je posledny zufaly pokus o vyhranie hadky, lebo vie ze to pokaslal a ak by sme o tom zacali rozpravat, nemal by ziadne argumenty a musel by priznat ze urobil chybu.
Autorke sa frajer ozval a ospravedlnil sa. Ona jemu nie.

miadi
7. apr 2021

@oblecenie99 zazila som vselijake mega vytacajuce situacie v zivote no este som nikoho nesotila, dalo by sa chapat Keby si autorka sypala popol na hlavu a citila sa zle z toho ako sa zachovala.. ale ona je na to hrda. Vdaka jeho udobrovacej taktike ze je Xena a je rada ze jej to tak rychlo preslo .. mà pocit ze takto sa ukazuju hranice. No tymto pristupom skodi Hlavne sama sebe. Clovek si musi vediet uznat aj chybu aby sa vyvaroval jej opakovaniu.Ta ignoracia a neochota komunikovat o probleme je dost bezna muzska crta. Tlacenie na pilu a potrebu veci rozobrat v momente je zas zenska crta. Chlapi su proste ini ako zeny a treba im dat sancu otvorit sa . A dospela zena by sa mala vediet ovladat. Ale Hlavne ze ju mà aj tak rad a berie to ako nehodu ..

leskovael
7. apr 2021

keby to bolo naopak a žena by tu písala príspevok ako pri hadke nepočúvala a ignorovala a tak ju chlap sotil až spadla na zem.... Už by to tu bolo aký je nasilnik, ako ma brat nohy na plecia a pod.... Ked sotí žena (alebo dá facku či hocičo podobne je to ok lebo ved to urobila žena...) tak že chlap spadne tak je to trapko čo nevie ustáť jedno sotenie a navyše ignorant ktorý nepočúva 🤦🏽‍♀️

roja01
7. apr 2021

Muzi aj keby mali pravdu alebo aj ciastocnu pravdu nedokazu vymysliet tolko a tak padnych argumentov ako zena. Ja mam taku istu skusenost, ze sa muz nevedel spravne hadat a tak bol ticho a vyzeralo to ako ignoranstvo. Raz ked sme boli v uplnej pohode som sa ho opytala, preco mi neodpoveda na moje argumenty a vytky. Preco sa aspon nebrani. On mi na to odpovedal, ze nevie tak racionalne uvazovat a najst dobre argumenty. Aj ked ja by som niekedy i proti sebe argumenty aj nasla.
Tak som mu pri najblizsom nedorozumeni povedala svoje, priamo, jednoducho, slusne, t.j.
bez tvrdych slov (to je pri hadke podstatne) a viacej som to neeskalovala a nikdy znova nevytahovala (okrem velmi dolezitych veci, tie som vsak vytiahla len ked bola absolutna pohoda). A tak sa da pekne zit.

oblecenie99
7. apr 2021

@andreatytler
@miadi
Tak toto je aj moja blbá vlastnosť čítať len prvý príspevok a zvyčajne len prvú stranu odpovedí... to som si už nevšimla, že on sa dokonca ospravedlnil.. :O

oblecenie99
7. apr 2021

@andreatytler Mam pocit, že ty si moje alter ego na opačnom konci sveta 😁