Vekový rozdiel partnerov 10 rokov a viac

23. máj 2021

Dobrý deň,
Chcela by som sa spýtať, či sa tu nájdu nejakí ľudia, ktorí majú vo vzťahu vyšší vekový rozdiel (10+). Koľko už ste spolu a ako reagovalo vaše okolie?
Ide o to, že moja rodina je zásadne proti môjmu partnerovi. Je odomňa o 10 rokov starší a nikto z mojej rodiny ho nemá rád aj napriek tomu, že vždy každému pomôže, nikdy nikomu z nich neublížil, nepovedal zlého slova a normálne sa s nimi baví. Oni neustále len do mňa hučia, že nie je pre mňa dobrý, že je starý a stále majú voči nemu nejaké výhrady, a mňa už to nebaví vkuse počúvať. Plánujeme svadbu, konečne spolu žiť, až prejde korona a pri tom všetkom, ako mi všetci hučia do hlavy sa aj bojím. Bojím sa mu povedať áno, aby doma nebolo peklo. Bojím sa pred nimi ho čo i len spomenúť, hneď je zle.

deti95060810
23. máj 2021

s ex bol vek. rozdiel 10 r. Ale isto nie pre vekový rozdiel sme sa rozviedli.... To bol ten najmenší problém - aj keď od veku sa odvíjali ďalšie nepríjemné veci....

sofiella
23. máj 2021

Ved práve. Ano, aj moj je pre mňa,,stary". Ale ja som si tiež nejak s rovesníkmi nikdy nerozumela. Ked tak spätne pozerám, vlastne moj najmladší frajer bol o 9rokov starší... k rovesníkom som mala vzdy akýsi surodenecky prístup. Nevedela som si predstaviť s nimi vztah. Prišli mi ako deti.

andreatytler
24. máj 2021

Ono zalezi aj od toho kde sa ti dvaja nachadzaju v zivote. Ak jeden este studuje a zije s rodicmi a druhy uz ma vlastnu firmu a za sebou prvy rozvod jeto ine ako ked su obaja na tej istej rovine.
Medzi nami je 12 rokov rozdiel a nikdy som to vo vztahu nepocitovala.

mamusa34
24. máj 2021

Neviem koľko má presne ten chlap rokov a ty ..moze sa rodina mýliť ale môže mať aj pravdu ..

48domka
24. máj 2021

Ja mam o 10 rokov starsieho 🙂 momentalne planujeme svadbu 😇 nikto nebol proti kazdy bol rad ze som si nasla normalneho muza co vie co chce 😊 a vychadza s kazdym

mishkamishka
24. máj 2021

Ja mam o 22 rokov staršieho. Dve deti, 12 rokov sme spolu. Máme veľmi harmonický vzťah. Ale mne rodičia nebránili, hoci si určite mysleli svoje. Teraz sú radi, lebo majú vnúčatá, ktoré boli predtým v nedohľadne. Ak si si ním istá, vytrvaj - a najmä ty s ním budeš žiť, nie tvoji rodičia.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandrika1986
30. máj 2021

Ja som mala kedysi vztah...partner bol odo mna o 9 rokov starsi. Teraz mam partnera a je o 8 rokov starsi....Neries vek, uzivaj si co ti zivot prinasa 🙂

stanislava188
27. aug 2021

Môj partner mal o 15 rokov viac bol rozvedený a mal dieťa a aj my máme spolu dieťa. Boli sme spolu 7 rokov kým nás smrť nerozdelila..a okolie ? Ako na dedine tri dni bum ohovaracky a potom si zvykli . Kašli na všetkých buď si zvyknú alebo nie. Oni nebudú žiť s ním ale ty