Viac ľudí v rodine má rakovinu

17. feb 2024

Nasa rodina nie je velka. Kazdy ma max 2 deti. A napriek tomu z oboch stran rodicov uz viac ludi zomrelo na rakovinu. A su to rozne druhy rakoviny. Rakovina zaludka, rakovina mozgu, rakovina prsnika, rakovi krcka maternice - vsetci zomreli. Jeden clen rodiny prekonal rakovinu obliciek. Ti co zomreli mali okolo 50 rokov priemerne. Cim to moze byt, ze mame v rodine na pocet clenov tak vela rakoviny? Nerozumiem tomu.

karolinakr
17. feb 2024

na každom vyšetreni sa pytal doktor, či niekto v rodine nema rakovinu, cukrovku, alergie atd..asi sa to dedi zrejme

diaszoky
17. feb 2024

@luccija s alergiami je to blud ja mam alergie anik z rodiny ich nemal siroko daleko takze tak

iwesska
17. feb 2024

@tilly Ano, jeden lekar toto presne povedal,ze nasledky Cernobylu sa prejavuju naplno po rokoch,preto je tolko rakoviny. Samozrejme aj genetika zohrava ulohu,ale nikto nemoze popriet,ze sme istu davku radioaktivity vtedy ako deti dostali. Minimalne pocas tych par dni,co sa to tajilo a ludia tu zili v sladkej nevedomosti.

rude_baby
17. feb 2024

@zalka hpv môže u mužov vyvolať rakovinu konečníka, penisu, hrtanu...

luccija
17. feb 2024

@diaszoky moja dcéra má takú istú ako jej otec.A tiež predtým ich nikto nemal naši rodičia žili v inom prostredí.Tiez sa imunoalergo pytala kto z nás má alergiu

diaszoky
17. feb 2024

@luccija ale ma aspon po otcovi ja po nikom

zuzka1117
17. feb 2024

@diaszoky ale ty si ju získala,.nezdedila. ale bežne sa alergie dedia. Ty ako jeden človek nie si ukazovateľ všetkého.

janickacrazy
17. feb 2024

@diaszoky ja mám 3 deti, všetci majú alergiu na mlieko, ja nemám ani môj muž ani naši rodičia nemali, no kedysi sa to ani neriešilo

autor
17. feb 2024

Porovnavat rakovinu s alergiami. Rakovina je casto smrtelna choroba pri ktorej vela ludi napriek liekom od bolesti zomiera v takych bolestiach ze krici a prosi, aby uz zomreli. Neviem preco ste tu tolke zacali o alergiach pisat.

autor
17. feb 2024

Ale tie co ste v tak vaznej teme ako je rakovina pisat o alergiach ste zrejme nikoho kto zomieral na rakovinu nevideli. Uz jedine drzat palce vam mozem, aby sa vas tato tema nikdy netykala. A ak nahodou sa vas tato tema raz tykat bude, spomente si ako ste to porovnavali s alergiami.

smoulingirl
17. feb 2024

O ake druhy rakoviny sa jednalo?

janickacrazy
17. feb 2024

Písali sme to v súvislosti s dedicnostou, lebo aj pri alergiách je to väčšinou dedične. Pozri sa, teda ja poznám veľa rodín a skoro v každej rodine má minimálne 1-2 ľudia rakovinu. Môj švagor tiež mal rakovinu, našťastie sa z toho dostal, jeho otec tiež rovnaký typ rakoviny, na ktorý zomrel. Kamarátka takisto prekonala rakovinu v 38, jej teta na to zomrela, tiež rovnaký typ.

lenka2710
17. feb 2024

Nečítam komentáre, ale napríklad z mužovej rodiny majú zasa problém s vysokým cholesterolom a tým pádom väčšie riziko infarktu! A vôbec sa nejedná o ľudí s nadváhou ako to majú všetci zakorenené, že len tuční majú vysoký cholesterol! Môj svokor mal infarkt, jeho bral prekonal 2x, ďalší brat mal upchatu cievu niekde pri krku a štvrtý tiež prekonal infarkt, môj muž prekonal infarkt v mladom veku, mal 32 rokov vtedy! Takže tam maju pravdepodobne túto predispoziciu, niesom expert, ale možno je to tak aj s rakovinou pripadne inými ochoreniami! Napríklad švagriná ta ma zase vysoký cholesterol a všetci v jej rodine, dokonca aj deti od malinkata mali s tým problémy! A sú to ľudia vysoki a štíhli, žiadne vorvane! Hovorím príklady zasa z môjho okolia

lenka2710
17. feb 2024

Skôr sa asi zamerali na to, že to môže byť aj dedičné, určite sa nedá porovnať rakovina s alergiou! Myslím si, že každý sa s tým stretol v rodine, ak nie, šťastný to človek a to myslím v dobrom! Mne umrela takto pred rokom babka na rakovinu, chodila som za ňou do nemocnice a pokaždé jej bolo menej a menej, zle som to znášala, pred ňou som sa držala ale z nemocnice som šla vždy s placom! Takže určite to nikto v tejto súvislosti neporovnava

marsmykkok
21. feb 2024

Autorka Sorry, ale mám pocit, že sa ľutuješ a si nahnevaná a to ti nepridá na zdraví. Ako rakovina je hnus, ale našťastie v rodine ste mali prípady, že sa prejavila v 50,60, teda ľudia prežili šťastne detstvo, mladosť, založili rodiny a zomreli trocha skôr. V našej rodine máme zase cievne veci a tiež jeden pracujúci do dvoch mesiacov bolo po ňom-mal vážne ochorenie ciev ojedinelé, ďalší dostali porážku a bud zomreli alebo boli pár rokov ležiaci čo tiež nie je výhra. A koľko detičiek niečo zdedí a sú choré odmala... Neviem prečo sa hneváš a berieš to tak, proste väčšina rodín má nejaké zdravotné potiaže a neurobíš s tým nič, namiesto trápenia si užívaj dni kedy si tu.

tatiana149
27. feb 2024

@tinka2233 áno presne. Otec mi zomrel 40 ročný na rakovinu hrubého čreva a ja preto mám užkolonoskopie a gastrosjopie za sebou. Aj zatiaľ dobre výsledky mám
@tinka2233