Všetko je zrazu inak

22. mar 2023

Ahojte
Mali ste to aj vy tak, že ľudia prichádzali a odchádzali podľa toho v akom bode života ste boli?
Mala som kamarátky a i keď sme si každá žila iný život, vždy som s nimi vedela nájsť spoločnú reč, vypočula ich a ak som vedela tak aj poradila. Proste vždy som bola niekde inde ako boli oni... Skôr som začala riešiť prácu, neskôr podnikanie, vlastne byvanie, svadbu, deti... Baby študovali kým sa dalo, stále nejaká párty a tak... Nikdy mi to nevadilo. Veď každá sme iná originálna. Momentálne som tehotná a všetko je zrazu inak. Keď sa aj stretneme stále hovoria len o sebe, alebo sa ozvú len vtedy keď niečo potrebujú. Ja som s tým rátala že keď budem mať bábätko tak budem mať iné starosti a tak ... Ale myslela som si že to bude také ako doteraz. Že vždy budeme vedieť nájsť spoločnú reč, ale nie je to tak. Nezaujímajú sa, neozvu sa len tak.. len keď potrebujú niečo vybaviť/ zariadiť a vedia že ja to dokážem urobiť rýchlejšie za ne...
Jedna kamoška teraz nevie či má byť so snúbencom alebo s milencom. Snažila som sa jej vysvetlí že toto je proste úplne zlé, že milenec ju má len ako hračku že ma doma manželku a tri detičky nech dá od neho ruky preč a nech si váži to akého ma snúbenca, pretože je to úžasný človek... Keď som jej to povedala takto narovinu povedala mi že som úplne jebnutá od kedy čakám dieťa lebo nepoznám zábavu. Ja si však nemyslím že sa neviem zabávať, akože áno nechodíme po večeroch na drinky a potrebujem svoje pohodlie vzhľadom na to že som v ôsmom mesiaci, ale snažím sa byť normálna, zavolať ich na kávu, ľahkú turisticku... Ale to sa im neozodava som z toho taká smutná veď

autor
22. mar 2023

Neviem ... Asi to tak má byť, že sa mi títo ľudia strácajú zo života....
Som zvedavá či sa aspoň potom samé od seba ozvú keď porodím. Uvidíme... Jediná jedna kamarátka o ktorej som si práve myslela že sa prestaneme baviť hneď ako otehotniem tak sa mi pravidelne ozýva a stretáva sa so mnou. Ostatné nič...

luccija
22. mar 2023

Vzťahy aj ľudia sa rokmi menia.Povedala si jej pravdu jej sa nepáčila tak zaútočila na teba🙂najlepšie je nič od nich neocakavat.Ty budeš mať svoje starosti a asi si aj precitlivela tak to vnímaš viac...ani ja som nerozumela kamarátkam, ktoré už mali deti.Mozno si nájdeš v kocikujucej neznámej žene kamarátku na roky..

autor
22. mar 2023

@luccija no veď to presne že ja som čakala že to priateľstvo trošku tak opadne lebo ja nebudem mať ich starosti a oni moje, ale nečakala som že to bude až takto. Ale áno určite je to aj tým že som teraz citlivejšia 😊 máte pravdu

viestta
22. mar 2023

Ludia sa menia, menia sa ich priority, zivotne potreby, pribudaju povinnosti, ich smerovanie v zivote sa meni. U kazdeho. A preto ludia z naseho zivota odchadzaju a aj my z ich zivota odchadzame, pretoze menime sa aj my. Je to normalne, pretoze zivot je zmena. Kazda etepa nasho zivota je spojena s inymi ludmi, malokedy sa stane, ze okolo nas ostanu ti isti ludia. Netreba sa tym trapit, jeden odide, iny pride. Treba si uchovat dobre spomienky a tesit sa na to, ze s novymi ludmi si vytvorime ine.

h2
22. mar 2023

A tebe je ľúto, že sa o teba nezaujíma osoba, ktorá ti povedala, že si úplne jebnutá?! Tráv čas s ľuďmi, s ktorými sa k sebe viete správať pekne. Keď teraz z tvojho života nejakí ľudia odchádzajú, iní zase prídu. Ja som vďaka tomu, že som mala dieťa, získala ďalšie nové kamošky: mamy synových kamarátov.

amy2807
22. mar 2023

moj manzel mal v mladosti dvoch super kamaratov s ktorymi boli ako bratia, lenze kazdy sa vydal inou cestou, manzel sa ozenil, mame deti, pracu dom auto a teda radosti starosti s tym spojene, jeden kamarat takisto studoval teraz pracuje na vysokej skole ako profesor a z dalsieho sa stal taky flakač ktory strieda zeny aj roboty a ani s jednym si nema uz moj muz co povedat ..nedavno sa stretli nahodne na jednej akcii v meste a prisiel domov taky smutny z toho ze proste uz nemaju ziadnu spolocnu rec..bavili sa len o hlupostiach

osky
22. mar 2023

Zivot nas posuva vzdy niekam inam.
A ostavaju ozaj iba tie velmi pevne priatelstva.
Ludia do zivota prichadzaju a odchádzajú.
Je to normalne.treba Sa na to nastavit.
Kto chce cas s tebou travit,najde si ho.
Vsetko ostatne su iba vyhovorky.
Na druhej strane,v dnesnej dobe je svet tak uponahlany,ze clovek je Rad aj za chvilu samoty,pokoja...
A ked uz s kamoskami nemate spolocnu rec,netreba to silit.
Ja Sa drzim.pravidla,ze kde ma nechcu,tam Sa nepcham...
Proste,ked vidim ze Initiative vychadza len zo mna a dotycna Sa ozve len aby Sa nepovedalo..
Zaradim spiatocku a zijem si svoj zivot.

standusina
22. mar 2023

Ono to tak bohuzial niekedy byva. Tiez som si tym presla, no beriem to tak, ze aspon sa mi zo zivota stratili ti ludia, ktori tam proste nemali co hladat, lebo si to nezasluzia

uhgara
22. mar 2023

podla mna sa vsetko deje pre nieco. keby mal dany clovek byt v tvojom zivote, tak proste bude. zrejme tito ludia pre teba neboli taki podstatni a doleziti. hlavu hore, istotne je kopu inych ludi, ktori stoja za to a z tvoho zivota rozhodne neodidu iba tak.

moonlight1210
22. mar 2023

"Mali ste to aj vy tak, že ľudia prichádzali a odchádzali podľa toho v akom bode života ste boli?"

Ano.
Ostalo len par ludi. Ale aj to preto, ze byvame blizko seba, mame teda na seba viac casu, zdielame spolocne mimopracovne veci.
Tipujem, ze ak by sme byvali kazdy inde, nase zivoty by sa nevyhnutne rozdelili, lebo kazdy by mal ine prostredie, inou cestou by sa zacali formovat jeho nazory, priority, iny by mal volny cas a inych ludi okolo seba, ktorym by sa venoval v prvom rade, kedze su fyzicky pritomni. Nedostala by som prednost.
Beriem to ako samozrejmy fakt. Zivot je zmena. Niekedy je to prijemne, nieco nove. Niekedy neprijemne.

jesenzima
22. mar 2023

Neupínaj sa na druhých ľudí 👍

ropucha6
22. mar 2023

Ano, je to normalne. Za zivot som mala fakt vela znamych a kamosov, vzdy v nejakom case. Realne potom tych kamaratstiev na 10+ a 20+ rokov ostalo par. Ani sa neda samozrejme kontaktovat denne, ale preziva to v pohode aj ked uz takmer vsetci maju rodiny. Netlac na pilu, uvidis, s kym si budes rozumiet aj potom.

deti95060810
22. mar 2023

povedala mi že som úplne jebnutá od kedy čakám dieťa lebo nepoznám zábavu.... tak takéto blbé , vulgárne vyjadrenie snáď ani nepotrebuje komentár... to vážne potrebuješ k životu dámu čo má slovník ako dlaždič?

nini1978
22. mar 2023

Nech ti nie je ľúto za "kamarátkou",ktorá sa vie strašne dobre zabaviť (zaujímavá forma zábavy - klamať frajera a potenciálne rozbit rodinu kde sú deti),ešte ti povie,že si je.nuta' odkedy čakáš dieťa.
No,mohla si jej od srdca popriať,nech sa jej neotoci situácia a obidvaja ju nenakopu' do zadnice a nakoniec ostane sama...co by si aj zaslúžila
Sústred sa na tvoju rodinu, kamarátky boli aj sú,niektoré nebudú navždy v tvojom živote.
Normálny proces..

spadnutaslivka
22. mar 2023

dozrela si a máš iné hodnoty a oni iné... je na tebe, či chceš tráviť čas s ľuďmi, s ktorými si nerozumieš

ivangeline
22. mar 2023

Je to normalne. U mna to bolo rovnako. Prisli ini ludia. :D