Výbušný manžel

7. jún 2023

Ja ani neviem čo chcem počuť.. Asi sa chcem len vyrozprávať. Sme s manzelom spolu 9 rokov, mame dve male deti… Niekedy je fajn, poupratuje, je s deťmi. Niektoré dni zase úplný ignor. Lebo on je unavený z prace tak on si ide ľahnúť. On vstáva 3;45 tak ide o 19-20 spať. Zase aby som mu nekrivdila vždy staršiu zoberie spať takže ja potom uz uspavam len mladšieho.. Z jednej strany viem, že ma lubi. Viem, že sa mi snaží splniť všetko po com túžim. Vela mojich snov už splnil. Ale je strašný ale strašný nervak. On sa proste sám na sebe vytočí a potom si to vždy zliznem ja. Vtedy mi nadáva fakt hnusne, do k.riev, že som chudera, že som j.bnuta, špina a podobne. Keď sa fakt vytočí nemá problém ma aj buchnúť. Netvrdím že ma rovno boxuje alebo facka ale napr mi dá ten box do ruky.. Pred hodinou sme sa pohádali lebo som uspavala mladšieho a už bola fakt na nervy lebo som ho 2x uspala a on sa 2x zobudil.. Ja som chorá, mala som toho uz dosť po celom dni tak som už proste chytila nervy a zakricala som. On sa zobudil prišiel do obývačky za mnou že či som jebnuta … Že mala sa budi že mám držať hubu. niečo som odvetila, chytil malej fľašku co ma na vodu a treskol mi s nou po hlave… Takto sa to deje stále. Tie urážky a tak keď sa hádame. Nie vždy sa ma ale dotkne, veľakrát udrie do niečoho iného.. Proste za všetko môžem ja. Keď sa aj niečo stane a ja tam nejsom tak aj za to môžem ja. Keď chytí tento svoj stav tak to trvá chvíľu, potom po 5min dôjde a je úplne normálny. Vždy si poviem že nebudem sa s ním bavit nechám ho tak nech si to vyzerie ale vždy som sprostá a bavíme sa hlavne kvôli deťom. Ja neviem ako zmeniť tu jeho výbušnosť. Aby sa vedel kontrolovať … Koľkokrát si poviem, že odídem od neho. Aj jemu som to povedala a začali typické vyhrážky ako mi zoberie deti ako povie že som labilná a bla bla. Bojim sa aj tohto ale neviem, ja ho mám rada naozaj on je super pokiaľ nechytí ten svoj ja to volám, že “rapel”… Neviem čo s tým robiť aby sa kontroloval.. Deti su ešte male ale ta staršia už to všetko vníma ako sa ku mne správa 🥺

hugger
8. jún 2023

Zvykne sa ospravedlnit za vybuchy hnevu?

Ak nie tak si ani neuvedomuje ze to nie je normalne spravanie a ze ti tym ublizuje. Odid skor nez ta zmati tak ze to budes musiet riesit policiou.

Ak ano dobre postavene ultimatum ho moze dostat k psychologovi ktory by mu mohol pomoct naucit sa zvladat hnev.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. jún 2023

@hugger áno vždy sa ospravedlní. On vždy príde do 5min a povie že on nechcel ze vybuchol a ospravedlní sa..

doriiis
8. jún 2023

Autorka len ospravedlňuje správanie svojho manžela a hľadá dôvody prečo s ním ostať.Tak k tebe autorka iba jednu vetu: Tak potom si muža akého máš,zaslúžiš.
A nie,nie si silná žena,si slabá.Velmi slabá.Ucis svoje deti,že dostávať po hlave a počúvať nadávky je ok a v poriadku.Vychovavate zo svojich detí dvoch takých istých hlúpych jedincov,ako ste vy dvaja s manzelom

stanulienkat
8. jún 2023

Chudiatka deti. Nebudem tu tentokrat spominat nic o sprostych zenach, ale niektore by mali vratit obciansky. Spravte si z lasky tretie dietatko a snivaj dalej o rozpravke, ako je ti 95% casu s nim dobre. Dufam, ze deti vidia toho psychosa ako im mlati matku a bude v buducnosti dost psychologov, ktorych budu moct neskor poziadat o psychicku pomoc.

terka224
8. jún 2023

Sory ale nečítam to ďalej😃 viem, že ma ľúbi ale povie mi že som kurva a kľudne ma aj udrie 😂 ja neviem už či plakať alebo smiať sa. To ste ozaj niektoré také sprosté ? 😃 To je ozaj definícia lásky 🥰

0silvia0
8. jún 2023

Veď ok, vyrozprávala si sa, zistila si, že veď nie je až taký hrozný, ty si silná, ty to strpíš. Veď čo je to s fľaškou po hlave, to je ťažká pohodička. Raz ti decká zdupkajú z domu v 16-tich radšej na internát, lebo vyrastať v takejto cholericko-psychopatickej domácnosti nechce nikto. Čiže užívaj si deti pokiaľ môžeš.

luccija
8. jún 2023

Je jedno či sa ho bojíš, nebojis model rodiny, ktorý tvoríte je chorý a veľmi ublíži deťom.Syn Ti o pár rokov bude hovoriť tak isto, nehovoriac o tvojej psychike.Ked nebudeš nijako konať jeho správanie sa bude stupňovať.Ved si prečítaj stupne domáceho násilia výbuch, medové tyzdne....a tak dokolecka, az to bude stále zle.
Vy už máte posunuté hranice a, keď vidí, že moze a nič sa nestane...

beronsche
8. jún 2023

Toto bude Len horsie a horsie..
Ak nevies najst silu a odhodlanie od tyrana odist kvoli sebe, urob to kvoli detom. Nenechaj ich vyrastat v toxickom prostredi... Pretoze potom im vlastne pripravujes rovnaky zivot..
deti preberaju vzorce spravania z rodiny, tak tvoja dcera bude povazovat za uplne normalne, ze jej muz jednu streli, ci povie, ze je j*bnuta k*rva.. tvoj syn to bude povazovat za uplne normalne, takto sa spravat k zenam. Dost mozne, ze to zacne uz spravanim sa k tebe...

Neobhajuj ho!
Darmo je 95% casu dokonaly, ked v 5% ta nema za nic...
No, mozno za fackovacieho panaka a objekt na vyzurenie sa. Za j*bnutu hlupanu, ktoru moze stuchat a capat, do piip poslat a ona si to necha....
Ja by som sa citila tak ponizene, keby mi muz capne flasou po hlave, ze by to nas vztah uz nerozchodil..
Ako ho Po tom vsetkom mozes mat rada?
Ako sa k nemu mozes pritulit, mat s nim intimnosti, ked par hodin pred tym sa k tebe spraval horsie ako ku prasivemu psovi?
To nie je laska, ale tvoja emocna zavislost..
Toto je prva vec, ktoru si musis uvedomit!! Musis prijat reality a neklamat sama seba, neracionalizovat spravne toxickej osoby!

Mas kam s detmi ist? Ma to kto pomoct?
A zozen si dokazy jeho spravania, nahravky vybuchov hnevu a pod.
Inak, to, ze vezme deti, to su casto len take prazdne slova.. taky sebec by to ani nezvladol, start sa o 2 make deti...

beronsche
8. jún 2023

@dzulli1980 presne, aj mne je to vzdy luto... Najma, ak su vo vztahu uz deti.. tie si to vzdy "vyzeru" najviac..
A vzdy rozmyslam, co tu zenu formovalo pocas jej zivota, ze si toto necha.. ☹️
Je to hrozne..

sense
8. jún 2023

@luccija tiež vstávam do prace 3:30 občas aj o 3.00 alebo 1:50 napriek tomu nikomu ne nadávam do jeb.... Ch a pod a nikomu netrieskam fľašu ani nič iné o hlavu. Proste tento chlap je tyran a skoré vstavanie ho neospravedlnuje

jenny224
8. jún 2023

Čo máš TY robiť s tým, aby sa kontroloval? Snáď si to myslela opačne, čo by mal robiť ON. Vtedy sa neovláda, nekontroluje a to je nebezpečné, nikdy nevieš, do čoho sa to môže vystupňovať. Smer psychológ, psychiater atď. a ak to zlyhá/odmietne, tak koniec. Lebo to neriešené po čase môže spôsobiť iný koniec...

luccija
8. jún 2023

@sense chlap asi nerobí pol uvazok ako ty a majú 2 malé deti, ale ja ho neobhajujem, ale viem čo to je byť nevyspata a vtedy človek reaguje horšie.
V každom prípade nech si lieči nervy, ale toto bude skôr črta, povaha.Raz to môže dopadnúť veľmi zle

lujza123
8. jún 2023

Nuž žiješ so sebeckym agresívnym hovädom, myslíš si že je fajn, ale nieje. Ani ta nemiluje.

Len ty to nevieš, lebo to nemáš s kým porovnávať a zrejme si sama vyrástla v podobnom zlom rodinnom prostredí takže nevieš ako vyzera normálny vzťah.

veronicka88
8. jún 2023

Ty nemáš štipku sebaúcty?my sa tiež povaríme ako psy ale keď som sa minule v záchvate hnevu manžela opýta ty si somár?nebavil sa so mnou dva dni🙈lebo som mu nadvaala...ospravedlnila som sa tak ako ešte nikdy. Úcta!!!!to je to čo chyba vo vašom vztahu

kristinapetronela
8. jún 2023

Prečo s takým ostavas? To deti majú čo za detstvo s vami ?????

autor
8. jún 2023

@lujza123 vobec som nevyrastala v podobnom prostredí. Moji rodičia sú spolu 33 rokov.V živote som mojich rodičov nevidela sa ani hádať. Nie to povedať škaredé slovo či už celkovo alebo na seba..

sense
8. jún 2023

@luccija áno teraz robím len 3-4dnu v týždni ale robila som aj plný a nikomu som tak nenadavala a to som prišla domov a mala dieťa na starosti a domácnosť ako x iných zien

kristinapetronela
8. jún 2023

Robila som aj 7 dní v týždni a nikdy som nebola nepríjemná na druhých ľudí a keby som tak sa to hneď vysvetlí ale nebudem trieskať niekomu fľašu o hlavu ... Obidvaja máte chybu .ty ho len ospravedlnujes aký je chudáčik unaveny ...

0silvia0
8. jún 2023

tak keď vieš ako vyzerá normálny vzťah, je o to viac nepochopiteľné, že toto si ochotná tolerovať.

autor
8. jún 2023

@0silvia0 ja viem, že to nie je ok. Ale myslím si, že ak by sa naučil zvládať svoj hnev mohlo by všetko fungovať..

0silvia0
8. jún 2023

naučiť sa zvládať hnev musí chcieť v prvom rade on, ty s tým nič neurobíš. Akurát budeš v neustálom strese, kedy to zas na neho príde a budeš okolo neho skákať ako okolo maľovaného vajca aby si predchádzala jeho výbuchom.

beronsche
8. jún 2023

Lenze to musi chcet najma on, zmenit sa... A on to Ako problem nevnima, ved ty si s tym ok, tak preco by to jeho malo trapit?
A ty s tym navok ok si, kedze zostavas stale s nim..
Tak si Po jeho najblizsom ataku zbal veci, ze odchadzas aj s detmi, ci bude nejaka snaha z jeho strany sa zmenit..
Ale daj podmienku - psycholog, manzelska poradna, inak sa nevratis...

maribell
8. jún 2023

Prepáč, ale toto nemyslíš vážne, však? 👀 Tento človek ťa ľúbi a plní ti to, po čom túžiš?
Najdesivejšie pre mna je to, že v tomto vyrastajú deti.

autor
8. jún 2023

@maribell nežijete s nami. Áno ja viem, vidíte len to zle čo som napísala. Ja viem že to nie je ok že sa tak správa. Lenže žijem s ním ja a viem že 95% času je úplne normálny milujúci manžel aj otec. zoberie nás všade kam chcem ísť, snaží sa mi splniť aj materiálne sny ktoré mám. Našetrí aby mi kúpil. Sebe radšej odoprie.. Preto by som to nechcela len tak zahodiť. Naše deti sú ešte male, staršia ma 2,5.. Nikdy nebola pritom že by ma udrel. Max teda že sme po sebe kričali.. Fungujeme ako normálna domácnosť, ako každá iná kým proste raz za mesiac ho nechyti takáto zlosť. Aj to väčšinou buchne prostre do iných veci, nie do mňa.. toto sa stalo párkrát, na jednej ruke by som to spočítala za tie roky.. preto verím ze ak by som mu dala ultimátum ze by napr. išiel psychológovi, psychiatrovi ze by mohlo byt všetko ok.

rusalinka
8. jún 2023

... keď bude mať "pokojnú a kľudnú chvíľu", tak na neho bez príčiny naziap, ponádavaj mu do všetkých možných orgánov a tresni ho fľašou po vode. A o 5 minút sa ospravedlň...
A teraz vážne - nie, nezmení sa a nie, nebude to lepšie (šanca je, ale musí vyhľadať odbornú pomoc).
Dobre si premysli, či chceš žiť takýto život ty a tvoje deti. Je to len na tebe.

barborachors
8. jún 2023

spamujes kona o svojom zivote s debilom a od nas ocakavas co, ved sama dobre, vies ze je to kreten. A sama hned v prvej vete pises ze nevies co chces pocut. Si vo faze obhajovania ale sama dobre vies ze je to zle a ze mas toxicky vztah. Len si leniva s tym nieco robit. Si leniva a pohodlna to ukoncit lebo vsak on nie je az taky zly, lebo ti este nerozfasiroval lebku, takze je vlastne dobry. Z takych matiek ako si ty, mi je uprimne na grcanie. Lebo ked si uz nevazia sami seba, mohli by si vazit aspon tie deti.

54tinka54
8. jún 2023

Neskutočne ho obhajuješ.. nejde o to že ťa udrel len párkrát, ale že ťa vôbec niekedy udrel! To by sa proste nemalo diať ani párkrát. Čiže ty mu daj také ultimátum že začne riešiť tieto svoje stavy s odborníkom a akonáhle ťa ešte raz udrie, končíte.

beronsche
8. jún 2023

Autorka - zbytocne pises, ze on nie je "az" taky zly, ako ma on million kladnych vlastnosti, keby zapracoval na hneve, Ako by ste fungovali v pohode, atd.atd.
Vraj normalna domacnost, vylety.. Este povedz, ze atmosfera plna lasky... ☹️
Zial si zaslepena, nepripustas si skutocnost..
Ono je to normalne a velmi bezne.. je to obranna reakcia tvojho podvedomia, ludsky mozog takto funguje.
Pretoze realita je az prilis bolestiva na zvladnutie, tak podvedomy pud sebazachovy nepusti..
Strach z neznamena je vacsinou vacsi, ako znama bolest..

Nemyslim si, ze ti nase prispevky otvoria oci a zmobilizuju ta k zmene. Velmi by som to chcela, ale myslim, ze sa to nestane..
Mozno sa odhodlas po prvej riadnej bitke..
Mozno po prvej silnej facke vasej malej dcere.
A mozno nikdy.... ☹️

Len vasich deti mi je uprimne luto. Lebo oni to vnimaju/ vnimat budu a ze ich to poznaci na cely zivot, tym si mozes byt ista..

Ozaj a ked je taky dokonaly v 95% casu, preco sa s nim vtedy neporozpravas, ze to takto dalej nejde? Ze to musite riesit, Lebo to uz nebudes tolerovat?
Co ti na toto povie?

maribell
8. jún 2023

"preto verím ze ak by som mu dala ultimátum ze by napr. išiel psychológovi, psychiatrovi ze by mohlo byt všetko ok." .. tak prečo si to ešte neurobila?