Vydieranie

lilysk
8. sep 2012

Ahojte .
Zhanali sme vacsi byt ,lebo momentalne zijeme v 2 zbovom byte a mame 2 male deti a to je uz privela ludi a malo priestoru 🙂Rok sme zhanali vacsi byt ,lebo nam nevyhovovala lokalita ,alebo dispozicia a vacsinou cena bola dost vysoka .Nasli sme jeden byt ,ktory bol nadherny ,ale cena bola asi o 30 000 eur vyssia ako sme si mohli dovolit ....ten byt sa predal ,tak nam bolo luto ,ale tak co uz vsetci maju svoje moznosti☹ Po roku sa ten byt zase objavil v ponuke jednej realitky ,tak som tam zavolala ,ze ci je to omyl alebo co ,lebo som mala info ,ze byt je davno predany .Dozvedela som sa ,ze ta predavajuca sa stala objektom podvodu a kupujuci bol podvodnik a potom este raz predala ,ale manzelia co chceli nemali peniaze ,takze pani uz 1.5 roka predava byt neuspesne .Tak sme si dohodli obhliadku ,ze by sme chceli vidiet ...obhliadka s realitakom trvala asi 5 min s tym ,ze on nema cas a aj tak sme byt uz videli a on sa ponahla a neviem co .Za ten cas uz aj cena pre nas bola prijatelna nakolko ta predavajuca uz isla dole s cenou ,len aby sa byt predal .Este v ten den sme volali realitaka ,ze byt kupujeme a chceme to realizovat cim skor .Realitak sa vyhovaral ,ze on teraz na to nema cas a on ide na dovolenku a pride o 10 dni a nech pockame a neviem co vsetko ...tak sme cakali 10 dni a potom z,e zase mame cakat neviem kolko ,lebo ten co robi zmluvu o kupe je mimo a je cas dovoleniek ...proste mi uz siel na nervy ...my sme za ten cas predali 2 mensie byty co sme mali aby sme mali peniaze na kupu toho velkeho .Uz ked som uplne stracala trpezlivost ,lebo sme samozrejme predali aj ten v ktorom sme byvali som sa nakontaktovala na tu predavajucu s tym ,ze mam zaujem o kupu a mam hotovost a chcem tak kaslem na realitaka co ma natahuje a podme byt prepisat .Ona suhlasila nakolko nemala s realitkou ziadnu zmluvu. Dohodnuta provizia pre realitku z jej strany (len ustna ) bola 3000 eur .Ja som jej ponukla ,ze tu proviziu si rozdelime tak ,ze 1000 eur jej dame viac ako kupnu cenu ....1000 menej zaplatime my a z tych 1000 eur co zostalo zaplatime naklady u notara za zapisnicu 460 eur a kolky na kataster 66 eur a este nejake drobne poplatky overovanie podpisov a pod a co sa zvysi to si rozdelime ...cize podla dohody este by sme jej mali dat okolo 150 eur co aj planujem urobit .Pri tychto dohodach bol aj moj manzel .
Po prepise bytu sme zavolali realitakovi ,ze byt sme kupili uz a ze dakujeme za jeho sluzby 😉)) On sa raz s nami presiel na ten byt a ani raz nam on nezavolal takze jeho naklady boli tak asi 10 eur aj to prehanam -to som mu povedala ,ze mu zaplatim .
Este v ten den prisla realitka aj za nami aj za predavajucou vydierat ,ze chcu 2000 eur proviziu a nas udaju a daju na sud a neviem co -vyvolavali donekonecna .Som im povedala aj manzelovi som povedala ,ze im nic nedam ani halier si nezasluzia a nebola by som kontaktovala tu predavajuci keby ma neboli natahovali .Povedala som im ,ze ked este raz zavolaju tak dam na nich trestne oznamenie za vydieranie a obtazovanie tak prestali vyvolavat ,ale predavajucu zlomili a vydrankali od nej 500 eur akoze odskodne .No a tu zacina moj problem 🙂)
Moj manzel (genius ) povedal tej predavajucej ,ze je mu to luto a ze samozrejme to bude pocitat ako slolocne naklady a tych 500 eur jej zaplati !!!!!!!takze jej chce zaplatit 150 z tych 1000 co sa zvysilo a 500 za to ,ze od nej vymamili vydieraci !!! Ja som nebola pri tom ked to tej predavajucej hovoril a zasadne s tym nesuhlasim !!!
neviem preco by som mala platit zene ktorej som zaplatila 131 000 eur za byt ktory bola v 7 nebi ,ze konecne predala -este dostala o 1000 eur viac z provizie ,ktoru by bola zaplatila realitke !!!!
Moj genius manzel sa so mnou ,ale hada ,ze on jej to slubil a ona si to zasluzi ,lebo sme povedali ze naklady za kupu budu spolocne a mne nadava ,ze som chamtiva !!!! Ja som chamtiva ???Pri nicom takom som nebola ked sa dohodol on sam s nou ,ze jej to zaplati -ona to ani nepytala .My sme do toho bytu dali uplne vsetky nase peniaze .Teraz musim zobrat uver 20 000 eur na rekonstrukciu ,lebo je to povodny stav .Ja som na materskej -mame 2 male deti -nemusim Vam pisat kolko stoja naklady na deti a moj muz je ucitel takze ani to nemusim pisat kolko zaraba🙂) Nemame ani korunu -nepoviem keby moj muz doniesol 3000 eur mesacne a polozil na stol ,ale takto ??????Akoze nemyslim si ,ze som chamtiva ,ale preco by som mala platit jej za to ,ze sa nechala vydierat ? A on sa obhajuje ,ze tak je to spravne a neviem co !!! Ja si ako je mesiac dlhy nic nekupim ,detom kupujem veci v sekaci -snazim sa setrit ako sa len da -tento rok sme neboli ani na dovolenke ani nikde ,lebo sme si chceli porisit to byvanie aby sme uz mali pokoj . A ja preco som akoze chamtiva ???To keby boli od nej vydieraci vydrankali 2000 eur ako povdne planovali tiez by im dal ???
Som uplne zufala !!! Povedala som jasne ,ze s tym nesuhlasim aby jej zaplatil tych 500 eur (ani ich nema ) ,ale on ma uplne iggnoruje a jeho egoisticky postoj ma privadza do sialenstva . Jeho argument je ,ze nie sm epodvodnici a takto to ma byt aby sme jej (dobre ,ze nepovie chudere ) zaplatili !!!!
Co si o tom myslite ???
Dakujem

PS : uz som sa odhodlala aj k takemu zufalemu cinu ,ze som mu povedal a,ze ak jej zaplati tych 500 a ukrati vlastne rodinu o 500 eur za co ja mozem ist s detmi na vylet ,alebo do aquaparku ,nieco im kupit -ide zima potrebuju oblecenie ,topanky ....ze ak jej zaplati tak mu urobim doma peklo ☹((
Tak sa zobral a tresol dverami a niekam siel ☹

piacere
8. sep 2012

@lenuska1991 nie som piacera 😀 a aj ja ti prajem pekný víkend 😵

dominikabartlova
8. sep 2012

@lilysk to neries niekto ma 500ky asi ako hajzlovy papier 😠 😠 😀 😀

lilysk
autor
8. sep 2012

@stzu27 Plne suhlasim -vidim ze to presne chapes a neriesis ,ze preco som za 130 000 nepostavila dom alebo neviem co som s nii neurobila 🙂)))
proste 500 eur len tak mam niekomu dat za to ze sa necha vydierat ?
pride mi to hlupe nie ?

dejnas
8. sep 2012

... tu nejde o 500e , hoc by to bolo aj 100e... tu ide o princíp.... akože za čo platiť ????? za 5 minútovú ohliadku bytu 😝 😝 😝

lenuska1991
8. sep 2012

@lilysk no on by s takym niecim neprisiel, on neni tej povahy ze kazdemu prikyvne, ja chapem ze tvoj muz je zrejme dobrej povahy, a dobrosrdecny... o to pokoj, ale nechapem ako ho to mohlo napadnut keed ste zaplatili take peniaze uz.... je to dost penazi, ale mozna si aj on mysli ze uz ked ste zaplatili tolke peniaze tak tych 500e, no musis sa jeho spytat ako to myslel a co si mysli....
sorry jestli som ta nejako vytocila ci urazila, som sa nechala uniest, ale ja to tak citim no som napisala, asi ze by osm ja investovala inak, ale pokial si zvyknuta v byte atak tak potom hej, si nepisala ze ten byt ma taku rozlohu pomaly ako dom, ze je v historickej casti a tak :D

dominikabartlova
8. sep 2012

@sisaha ale ze to cloveka aj napadne.....vedpre nich bol realitak cudzi...realitka nech si to riesi s predavajucou.....kupujuci s tym nic nemali...l

dominikabartlova
8. sep 2012

@lenuska1991 asi chcel vyzerat ako dobracisku, kedze realitka pritlacila ta slabu povahu predavajucej a ona sa zlakla...ale to ze sa ona zlakla nemoze za kupujuca... jej problem.... TO ISTE INAK MOZME POVEDAT ZE KED DALA 13000 TAK 500NIC...ALE AJ PREDAVAJUCA MA TERAZ 130TIS TAK 500 DA NIEEEE??????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenuska1991
8. sep 2012

@dominikabartlova ale ved som uz najmenej 2 razy napisala ze ked jej daju peniaze nech to z nich zaplati ona, tak to nemusis pisat poradem velkyma pismenama, precitaj si a zistis ze to iste som napisala aj ja.... 😠 😀 😀 😀

lilysk
autor
8. sep 2012

@sisaha Byt je o vymere 120 m v hystorickom centre kosic -v dome ,ktora je narodna kulturn apmaitka -radila som sa s cela ludmi a byt ma ovela vyssiu hodnotu ako 130 000 eur ,takze to bola dobra kupa .Keby som chcela dom v KE tak by ma stal asi o 200 000 viac ☹(
Takze presne ako pises ,ze nepoznaju co kde a ako a uz som zle urobila ,ze som byt za 130 000 kupila 🙂)
Ale toto ja neriesim 🙂

dominikabartlova
8. sep 2012

sak ja som si uz srandu robila....sak smaili boli na konci 😉 😉 😀 😀 😀 😀

lilysk
autor
8. sep 2012

@dominikabartlova Ona im uz 500 dala ☹ Prisli za nou do prace a tolko do nej hucali ,ze ona im 500 dala .
Potom ne volali ,ze nech dam aj ja 500 ,ze on auz dala a ja som im povedala ,ze ich udam ked este raz zavolaju .

dejnas
8. sep 2012

ja osobne , ak by bola realitka neústupná, by som si asi vypýtala PODROBNÚ faktúru, kde teda zdôvodnia, za čo účtújú akú sumu.... keďže predaj nesprostredkovali.... klientka ich kontaktovala, a neochotný realiťák jediné, čo vykonal, bola spomínaná 5 minútová prehliadka?
takže: čo chcú preplatiť: nákldy na PHM, aby sa dostavil na konkrétne miesto?
náklady na tel. hovor, aby dohodol termín obhliadky?
náklady na "pracovný čas", ktorý strávil s klientami v spomínanom byte? 😀 😀
ok, nech naúčtujú.... a ďalej ???? 😀 😀 😀
realitka žiaden obchod nedohodla... takže?

dominikabartlova
8. sep 2012

nabuduce im povedz ci maju nieco podpisane s tebou zasmej sa do tvare..... na predavaju sa vykasli s nou na pivo chodit nbudes..... a muzovi povedz ze ked jej da peniaze ze teda aj ty chces na topanky 200eur ked sa tak citi 🙂

dominikabartlova
8. sep 2012

@dejnas nemajuuu ziadnu zmluvu vysrat saim na hlavu 😵

lilysk
autor
8. sep 2012

@lenuska1991 Dom na kluc za 90 000? A na akom pozemku ?Asi nemas predstavu kolko stoji pozemok v KE 🙂

dejnas
8. sep 2012

@lilysk aj jej dali nejaký doklad o tých prevzatí 500eur? kks, ja by som to už asi aj na polícii riešila... ak bolo všetko tak, jak popisuješ, veď to už je správanie výpalníkov, nie serióznej firmy 😠 😠 😠 firma si to má urgovať písomnými spôsobmi, upomienkami a pod.... a sámoška, najskôr vystavením tej faktúry 😠 😠 😠 😠 nič naplaťte, fakt! to je choré, veď to sa pokúšajú zastrašovať už, či čo? a kto sa zľakne, dá aj posledné gate???? 😠 🙄 😖

lenuska1991
8. sep 2012

nemam bo so zo zapadneho slovenska takze v KE som nikdy nebola, a pravdu povediac ani ma to nezaujima :D neplanujem stavat v KE zaujimam sa o to kde chcem byt... 🙂 u nas stoja pozemky aj 20-40 000e podla toho v akej lokalite, a v KE stoja pozemky ovela viac? no neviem ci by potom ti ludia stavali, by sa udreli v praci kebyze maju splacat hypoteky ktore by im banky ani nedali :D

lilysk
autor
8. sep 2012

@dejnas Ahoj ano presne tak to bolo .Dokonca som sama pravnicka takze viem presne -riesili sme to formou notarskej zapisnice u notara ,lebo predavajuca uz mala pochybnosti ked uz ju 2 krat oklamali ,takze peniaze som dala do notarskej zabezpeky aby mala 100% istotu ,ze tie peniaze dostane .
Problem je v tom ,ze ona im tych 500 eur dala ked bola sama v praci prisli za nou a tie peniaze od nej vyzobrali ☹
Pytali 500 aj od nas ,ze aj my nech dame ,ale som im povedala ,ze dam na nich trestne oznamenie za vydieranie a je pokoj .
Tiez mam pocit ,ze ked ona sama od seba im dala (ja som pred nou viac krat povedala ,ze im nic nedam ) takze preco to mam ja platit nie ?

sisaha
8. sep 2012

@lilysk urobila si dobre...kludne im povedz, ze pojdes na nich podat trestne oznamenie ak este raz budu od teba nieco pytat... Pravny narok nemaju na nic. Maju smolu. Zrejme to nie je ziadna seriozna realitka, ked funguju bez zmluv a iba na slovo. To ze im predavajuca nieco dala, je iba jej problem. Nechala sa dobehnut, oklamat. Ktovie ci od nich dostala nejaky doklad o zaplateni...Ja by som na jej mieste tie peniaze ziadala späť. Na druhej strane ty nemozes byt zodpovedna za niekoho kto sa necha oklamat a pod natlakom nieco zaplati..

lilysk
autor
8. sep 2012

@dejnas Hej on asama od seba im dala 500 ☹

amexa
8. sep 2012

@lenuska1991 no dobre aj keby postavis dom za 100 000 tak za 30 000 pozemok nezozenies resp daleko od mesta 🙂 juuuj taketo mudrovanie 🙂

amexa
8. sep 2012

@lilysk ono to ze pre vas ten realitk nic nespravil je jedna vec- ale mozno k nej vodil zaujemcov takze naklady by mali byt na jej strane.. ja by som to nevyplatila

lilysk
autor
8. sep 2012

@dejnas Nedali jej ziaden doklad .Ona to riesila sama s nimi v praci .
Hej uplne na hlavu ...ale ja si myslim ,ze ked ona dala je to je vec -absolutne by sme s tym nemali mat nic spolocne podla mna -ani nam to nemala hovorit .

lenuska1991
8. sep 2012

@amexa juj takeho mudrovania u nas je pozemok za 12 000 a do 90000 mi postavia dom na kluc bez starosti tak juj asi mudrujem zle ale este :Dsom ja setrila juj no kazdy si mudruje jak chce, nemyslis?? :DD a to som z mesta, len nemusim zit v BA ci KE ci neviem kde vo velkych mestach, tak istak sa tam zije jak tuna.... a co vsetci utocite na mna zato ze som dala nazor, u nas by som ho tak postavila ako pisem.....

amexa
8. sep 2012

@lenuska1991 nooo tak gratulujem a nie kazdy chce ist na dedinu byvat (btw ja som z tych co nedali za byt v ba ale isli do satelitu ba do domu) - a teda nas to stalo rovnako ako byt v ba a nemame velky dom a ani pozemok... ale to je nadlho ked chces viac info o domoch na kluc za 90000 odporucam modrastrecha a diskusie a uvidis realne skusenosti

lenuska1991
8. sep 2012

@amaxe , ja nebyvam na dedine ja byvam v meste, a byvat na dedinu by som nikdy nesla, hej mozna moje mesto je oproti BA len dedina, ale do BA by som nesla tiez, urcite su naklady v BA na stavbu vacsie ako niekde inde.

lilysk
autor
8. sep 2012

@lenuska1991 Na Peresi co je za mestom -je to Kosice cast Peres blizko Lunika 9 stoji pozemok 100 000 eur .
http://www.realites.sk/434077-predaj-pozemok-st...

Cca tolko stoji dom v Sirsom centre -staci si pozriet na nete 🙂)

http://reality.bazos.sk/inzerat/18042310/Rodinn...

petramelka
8. sep 2012

ludia su hlupi, sami si zvysuju ceny za nehnutelnosti, ked su ochotní tolko dat ..

a je to chyba tej panej, ked nemala s realitkou zmluvu, nemali ju na zaklade coho dat na sud.. tych 500 € jej pri takej sume za byt vobec nebude chybat..

sedem
8. sep 2012

@lilysk ahoj, nedas mi kontakt na tu pani, od ktorej ste kupili byt? Skusila by som si tiez vypytat, mozno by aj mne nieco dala len tak 😀
Ale vazne, nevidim jeden dovod, preco by ste mali pani vyplacat peniaze, ktore sa ona "dobrovolne" (nic ju k tomu neviazalo) rozhodla niekomu dat...je to jej volba...

sedem
8. sep 2012

@lilysk a mimochodom, ked sa tej pani o tyzden opat realitka ozve, ze chce dalsich tisic eur, tvoj manzel opat polovicu preplati? 😨 😅